IŠPARDUOTA!

Atostogos Kretoje - ką verta pamatyti, patarimai keliaujantiems

2016-04-15
Atostogos Kretoje - ką verta pamatyti, patarimai keliaujantiems Išparduota. Ieškok kito pasiūlymo
Šis pasiūlymas nebegalioja!

„Į Kretą keliavome rugpjūčio mėnesį, vakarais džiugino + 27. Sala sužavėjo savo gamta, žavingais miestais – siauromis gatvėmis, senais pastatais, gynybinėmis sienomis...“, - savo įspūdžius iš viešnagės Kretos saloje pasakoja Asta M.

kreta

Ką verta pamatyti Kretos saloje?

Kretos sala yra nedidelė ir savo išsidėstymu labai palankios formos keliautojams, todėl labai rekomenduotina neužsisakyti vieno viešbučio, bet važinėti aplink salą, apsistojant viešbučiuose įvairiuose miestuose. Tuo pačiu susitaupo pinigėliai, kuriuos reikėtų išleisti, jeigu reikėtų važinėtis iš taško A į tašką B ir vėl grįžti į tašką A, ir laikas.

Samarijos tarpeklis. Fiziškai tai nėra toks sunkus išbandymas, kaip tai gali pasirodyti iš pradžių. Tiesiog reikia gero pasiruošimo – tinkama avalynė, lengvi rūbai, galvos apdangalas, gertuvė (vandens turėti tik pradžiai, nes po to kas pusvalandį ar valandą gertuvę galima pripildyti šaltinio vandens), pasiimkite ir energijos suteikiančio maisto.

Patarimas – eiti ne nuo jūros, bet leistis nuo kalno. Kadangi nusileidus nuo kalno išeinama prie jūros, nepamirškite maudymosi aprangos. Tačiau pajūris yra akmenuotas ir labai įkaista vasarą, todėl taip pat rekomenduojama turėti tam skirtą apavą su kuriuo galima maudytis. Šitą kelionę galima organizuotis pačiam arba pirkti ekskursijas. Pirmas variantas šiek tiek komplikuotas ir brangesnis, nes pasiekus tarpeklį su automobiliu ir perėjus tarpeklį, kažkokiu būdu reikėtų grįžti pasiimti automobilio, todėl paprastesnis būdas yra pirkti ekskursiją (apie 35-40 eurų).

Dzeuso ola – vieta gana aukštai kalnuose, todėl patartina susiorganizuoti viską taip, kad ėjimas ten būtų arba anksčiau ryte arba vakarop.

Kato zakros paplūdimys (rytuose). Labai miela įlanka su aukštu kalnu iš abiejų pusių, o viename jų dar ir dabar tebėra iškalti kambariukai, kuriuose kažkada buvo kapinės.

Nakvynė Kretoje. Buvome apsistoję Grand hotel holiday resort 4 *, nelabai toli Herakliono miesto. Maisto buvo užtektinai ir jis buvo gana skanus (buvome užsisakę pusryčius ir vakarienę). Gėrimai, įskaitant vandenį, vakare mokami. Prieš užsisakant kambarį (bent šitame viešbutyje) rekomenduočiau paprašyti kambario ne pačiame aukščiausiame namelyje. Nes viešbutis gana didelis ir jį sudarantys mini namukai išdėstyti kylant į kalną. Todėl gali būti nepatogu vaikščioti pirmyn atgal iš pagrindinio viešbučio, kuriame patiekiami pusryčiai ir vakarienė.

Taip pat viešbutis neturi savo pliažo, todėl iki jūros reikia paeiti apie 10 min ir ten mokėti kitam viešbučiui už galimybę pasinaudoti gultais ar skėčiais. Pliažas nėra smėlėtas. Viešbučio teritorijoje yra baseinas. Tačiau bendras įvertinas yra pakankamai geras.

kreta

Pagrindiniai patarimai vykstantiems į Kretą.

  • Norint įvertinti tradicinį maistą, patartina aplankyti mažus miestelius ir užeiti į vietinę kavinukę. Iš mūsų nelabai geri maisto ir gėrimų komentatoriai, nes stengėmės valgyti sveiką maistą ir nevartojom alkoholio, bet žmonėms, kurie nori per atostogas nepriaugti kilogramų – tikrai sudarytos galimybės, nes sveiko maisto buvo: įvairios salotos, jūrų gėrybės, šviežios sultys, ožkų sūriai, įvairūs aliejai ir pan. Tačiau taip pat Kretoje labai daug „greito maisto“ kavinukių (picerijų, kebabinių ir pan.).
  • Pasiimkite nardymo įrangą ar bent jau plaukmenis, akinius ir vamzdelį kvėpavimui, nes vanduo daug kur labai švarus ir matosi daug žuvyčių.
  • Dėl vairavimo. Esminis „trūkumas“ – labai greitai temsta. Tai reikia turėti omenyje, ypač tuo atveju, jeigu pasirenkama keliauti per visa salą neapsistojant viename viešbutyje. Kelių kokybė priklauso nuo Kretos vietos. Šiaurinėje yra pagrindinis kelias, kuris yra platus ir geras. Kitose vietose keliukai siauresni, daug vairavo kalnų keliais. Degalinių tinklas platus. Lankytinų vietų ženklinimas, su mažomis išimtimi, buvo geras. Benzino kainos pavertus litais panašios kaip Lietuvoje.

kreta

  • Labai daug lankytinų vietų-griuvėsiai (kažkada buvę vieni ar kiti rūmai ir pan.). Geriau pasirinkti vieną nemokamą vietą ir ją apžiūrėti, o į kitus nevažiuoti-visur tas pats vaizdas.
  • Norint pamatyti lankytinus objektus geriau nuomotis automobilį, jeigu tik yra galimybė. Pigesnis variantas būtų pirkti paruoštas ekskursijas, tačiau su automobiliu galima aplankyti daugybė vietų, į kuriuos paprastai vietinis viešasis transportas neveža. Ekskursijos pigesnės mieste, o ne tos, kurias siūlo viešbutis.

kreta

  • Būtinai vykite į Kretą, jei mėgstate tarpeklius, olas ir kitus gamtos objektus. Taip pat labai didelį įspūdį paliks keturios skirtingos jūros, kurios skalauja Kretos salos krantus.
  • Pamatysite daugybę šventyklų, nuo labai mažyčių iki didelių, nuo esančių lygumose iki aukštai kalnuose.Kreta tinka tiek draugų kompanijai, tiek šeimos atostogoms. Yra daug ramių vietų, ypač vakarinėje Kretos dalyje.

Akimirkos iš atostogų Kretoje:

kreta

kreta

kreta

kreta

 Linkiu smagių ir įsimintinų atostogų!

O Makalius.lt primena, kad į Kretą galite nuskristi tiesiogiai iš Vilniaus - pigūs bilietai čia.

Dėkojame Astai už įdomų pasakojimą, ir kviečiame keliautojus papasakoti savo įspūdžius dalyvauju@makalius.lt!