Rygos lankytinos vietos - ką pamatyti ir kur nueiti Latvijos sostinėje?

2013-08-14
Rygos lankytinos vietos - ką pamatyti ir kur nueiti Latvijos sostinėje?

Kai kurie keliautojai Rygą vadina gyvu muziejumi prie Dauguvos upės. Latvijos sostinės senamiestis įtrauktas į UNESCO saugomų objektų sąrašą kaip eksponuojantis didžiausią Europoje Art Noveau architektūros pastatų kolekciją. Rygą geriausia apžiūrėti pėsčiomis. Einame?

Rygos senamiestyje rasite itin žavingą Šventojo Petro bažnyčia. Pakilę į jos viršų, galėsite pasigrožėti miesto panorama.

rygos-senamiestis

Gildijų pastatai, esantys Rygos senamiestyje. Vaikščiodami Livu aikštėje, pastebėsite žavingos architektūros pastatų - tai tikri angliškos gotikinės eklektikos paminklai. XIV a. šios gildijos gynė skirtingų socialinių grupių pirklių interesus, o dabar tai yra įvairių kultūros renginių vieta.

 

mazoji-gildija-ryga

Rekomenduotinas Okupacijos muziejus, kur sužinosite, kaip latviams sekėsi išgyventi lietuviams gerai žinomus laikus. Muziejus yra pačiame Rygos centre, sename sovietiniame pastate.

Ryga-Art Nouveau

Rygos Filmų muziejus, įsikūręs senamiestyje, Pietavos gatvėje. Jo lobyne daugiau kaip 70.000 įvairiausių eksponatų: kino juostų, fotografijų, filmų apžvalgų, kostiumų, filmavimo technikos, vaizdajuosčių ir t.t. Pirmasis kino seansas Rygoje buvo surengtas 1896m. gegužės 28d. Norisi žvilgtelėti, kaip buvo kuriamas kinas?

ryga

Dar viena miesto įdomybė - po atviru dangumi įsikūręs Rygos Aviacijos muziejus – tai sovietinio karinio paveldo kolekcija. Muziejus įkurtas tarptautinio Rygos oro uosto teritorijoje. Latviai gali pasigirti didžiausia Europoje tokio pobūdžio ekspozicija. Muziejuje pamatysite per 40 orlaivių ir sraigtasparnių, taip pat daugybę karinių rakandų - bombų, ginklų ir t.t.

rygos-aviacijos-muziejus

Rygos Zoologijos sodo gyventojus galėsite pamatyti didžiausiame Rygos parke Mežaparks, Kišezers ežero pakrantėje.  20 ha ploto sode gyvena apie 405 rūšių gyvūnų, iš kurių 40 įtraukti į Raudonąją knygą.

meska-rygos-zoologijos-sode

Dėmesio taip pat verti Rygos Open Air kraštotyros muziejus, Juodgalvių namas, Mencendorfo namus, Peitva Shul sinagoga, Radijo ir Televizijos bokštas, Kačių namai. Prieš lankant muziejus, vertėtų pasidomėti jų darbo laiku.

kaciu-namai-ryga

Ar jau pamatėte kaimyninės Latvijos sostinę?

Pigios nakvynės Rygoje ieškokite čia.