Oslas – savaitgalio kelionės kryptis. Pagrindiniai lankytini objektai

2012-05-01
Oslas – savaitgalio kelionės kryptis. Pagrindiniai lankytini objektai

Oslas kaip ir pati Norvegija mažai ką turi bendro su žodžiu "pigu", tačiau skrydžiai į Oslą išties pigūs, tad verta nors kartą gyvenime pasinaudoti proga ir nuvykti pasižiūrėti, kaip gyvena viena demokratiškiausių ir turtingiausių valstybių. O ką pamatyti šiame mieste skaitykite žemiau.

Fram muziejus

Fram yra vienas stipriausių kada nors pastatytų medinių laivų. Šis burlaivis toliausiai nuplaukęs į šiaurės ir pietų polius. Muziejuje galite aplankyti laivo denį ir pamatyti, kaip įgula keliaudavo į tuomet ypač rizikingas keliones.

Šalia laivo galite paganyti akis į fotografijas, filmus, interaktyvų žemėlapį. Sužavi įdomus muziejaus dizainas. Čia pat veikia simuliatorius, kuriame galima pašalti taip, kaip šalo jūreiviai prieš daugiau nei šimtą metų. Keliaujam?

Vigeland skulptūrų parkas

Vigelandsparken skulptūrų parkas yra vienas lankomiausių Norvegijos objektų, per metus sulaukiantis daugiau nei milijono lankytojų. Šį parką didžiąją savo gyvenimo dalį kūrė skulptorius Gustav Vigeland (1869-1943). Parką puošia 200 bronzinių, granitinių ir ketaus skulptūrų.  Vietiniai teigia, kad jis išsiskiria savo teatrališkumu. Veikia visus metus ir yra puiki poilsio oazė.

TusenFryd parkas

TusenFryd parkas skirtas visai šeimai. Čia pilna atrakcijų įvairaus amžiaus lankytojams, veikia daug parduotuvių, restoranų, atrakcionų. Drąsiem būtina aplankyti atrakcionus SpinSpider, SpeedMonster, SuperSplash, Nightmare, ir ThunderCoaster. Parke įrengta atskira vieta mažiesiems lankytojams Barnas Fryd. Vasarą parko lankytojai gali mėgautis plaukimo baseinu ir upe, nusileidimo kalneliais ir paplūdimio tinkliniu.

Gamtos istorijos muziejus

Gamtos istorijos muziejų sudaro keletas skirtingų muziejų: zoologijos, mineralų ir geologijos, paleontologijos ir dinozaurų muziejus. Prie šios gausos dar galima paminėti Botanikos sodą (kurį aplankyti galima nemokamai). Muziejus nedirba pirmadieniais, sausio 1 d., gegužės 17 d., per Šv. Kalėdas ir Naujuosius metus.

Nacionaliniai operos ir baleto rūmai

Norvegijos Nacionaliniai operos ir baleto rūmai yra didžiausia šalies meno institucija. Čia dirba 600 darbuotojų, 50 skirtingų profesijų atstovų. Smagu tai, jog senajame Bjørvika uoste įkurta opera greitai tapo Oslo vizitine kortele. Tai yra pirmoji opera, kurioje lankytojai gali vaikščioti ant stogo – kur taip pat rengiami koncertai. Beje, šiuo metu vokiečiai Hamburge tai pat stato operą ant krantinės uosto teritorijoje. Matyt, geras pavyzdys užkrečia.

Holmenkollen slidinėjimo muziejus ir bokštas

Holmenkollen yra puiki vieta susipažinti su slidinėjimu iš arčiau. Šalia slidinėjimo trasos veikia įdomus muziejus. Šiame muziejuje galite susipažintu su daugiau nei 4,000 metų slidinėjimo istorija ir poliarinių tyrinėjimų ekspedicijomis. Slidinėjimo trasos viršuje veikia apžvalgos aikštelė, kur atsiveria puiki panorama.

Nacionalinė galerija

Tai daugiausiai skulptūrų, tapybos darbų sukaupusi galerija Osle. Muziejus įkurtas 1837 metais ir didžiuojasi Edvard Munch „Klyksmas“, „Madonna“ bei Cézanne og Manet darbais.

Muziejaus ekspozicija supažindina su Norvegijos menu. Ilgalaikės ekspozicijos rodo meno istoriją nuo romantinio periodo iki 1900 metų. Nenusivils ir impresionizmo gerbėjai.

Vikingų laivų muziejus

Vikingų muziejuje pristatomos laivų liekanos (kai kurios jų siekia IX amžių), surinktos iš įvairių vietovių - Gokstad, Oseberg ir Tune. Taip pat čia eksponuojamos archeologinės iškasenos iš vikingų kapų ir Oslo Fjord apylinkių.

Norvegijos mokslo ir technologijų muziejus

Norvegijos mokslo ir technologijų muziejus po savo stogu priglaudęs technologijos, pramonės, mokslo ir medicinos pasiekimus liudijančių eksponatų. Čia rasite apie 20 ilgalaikių energijos, naftos, lėktuvų, mašinų, traukinių ir kitų teminių ekspozicijų. Šiame mokslo centre žaidimų kambaryje galėsite tirti mokslo ir technologijų tiesas. Lankydamiesi nepamirškite robotų centro. Medicinos dalis atsakys į klausimus, kaip keitėsi mūsų gyvenimas per pastaruosius 150 metų, kai labai pagerėjo sveikatos priežiūra, medicina. Gera žinia romantikams ir visiems neabejingiems dangui – čia veikia planetariumas.

Akershus tvirtovė

Akershus tvirtovę rasite miesto centre, visai netoli Oslo Fjord. Tai geriausia vieta susipažinti su Oslo istorija. Vasarą čia galima pasigrožėti aplinka ir pasidaryti puikių nuotraukų. Pilis buvo pastatyta 1299 metais. Garbė pirmajam įžengti į ją atiteko karaliui Hakon V-tajam. Dėl geros strateginės vietos (pilis stūkso ant iškyšulių) ji atlaikė kelių amžių išbandymus. Karalius Christian IV (1588-1648) modernizavo pilį paversdamas ją savo rezidencija. Vėliau pilimi niekas nesirūpino iki pat 1899. Įėjimas į pilį yra nemokamas su Oslo kortele. Jeigu apsilankysite 13:30 – pamatysite kareivių pasikeitimo ceremoniją.

Sutaupykite  Osle su miesto kortele

Oslo kortelė suteiks jums nemokamą įėjimą į daugiau nei 30 muziejų, taip pat galėsite nemokamai keliauti visu viešuoju transportu (neribotai ir ne tik mieste, bet ir keltis keltu į artimiausias salas), naudotis nemokamu automobilio statymu savivaldybei priklausančiose stovėjimo zonose, taip pat gausite teisę į nemokamą įėjimą (ir naudojimąsį) atvirais plaukimo baseinais, pėsčiųjų turais, nuolaidas automobilio nuomai, slidžių simuliatoriams, Tusenfryd pramogų parkui ir daug kitų lankytinų vietų. Restoranai ir parduotuvės taip pat suteiks nuolaidų.

Kortelė galioja pasirinktinai 24, 48 ar 72 valandas nuo pirmojo jos panaudojimo. Kartu su kortele gausite ir skrajutę su visomis nuolaidomis. Įsigyti ją galima turizmo informacijos centruose.