Paryžius: transportas, išlaidos, nakvynė, kelionės planavimas. 1 dalis.

2012-02-09
Paryžius: transportas, išlaidos, nakvynė, kelionės planavimas. 1 dalis.

Nesvarbu, ar keliaujate į vieną labiausiai legendomis apipintų miestų Europoje pirmąja klase, ar per daug neišlaidaudami, jūs liksite neabejotinai sužavėti! Kuo? Miestu, o ne avialinijomis. Nors ir likau sužavėtas Paryžiumi ir jame tvyrančiu keistus jausmus sukeliančiu dalykėliu, mielai būčiau išklausęs bent keletą patarimų apie čia įsišaknijusius įpročius, todėl skubu pats jais pasidalinti.

Kelionė iki Paryžiaus

Jeigu skrisite iki Paryžiaus pigiomis avialinijomis (Ryanair, Wizz Air) jūs nusileisite 79 kilometrus nuo Paryžiaus įsikūrusio mažo, bet jaukaus (asmeniškai rekomenduoju aplankyti ir jį) miestelio Beuvais (Buvei) oro uoste. Kas keliasdešimt minučių iš jo į sostinę (Porte Maillot stoties) važiuoja autobusas (shuttle), todėl didelių nepatogumų nepatirsite. Šis valandos ir 10 minučių malonumas jums kainuos 15 eurų į vieną pusę (gaila, bet čia nėra lanksčių kainų- bilietas į abi puses kainuos 30 eurų).

Vaizdas iš antrojo Eifelio bokšto aukšto.

Jeigu nenorite likti grožėtis Prancūzijos vaizdais dar porą dienų papildomai, būtinai iš Paryžiaus į oro uostą išvažiuokite bent prieš tris su puse valandos (reisas į Kauną darbo dienomis – vakarinis, kai prancūzai velka savo mašinytes po darbų iš Paryžiaus), nes bet kada galite pakliūti (ir pakliūsite) į kamštį.

Metro ir autobusai

Vienkartinis bilietas metro ar autobusu Jums kainuos 1,7 euro. Brangoka, todėl siūlau įsigyti dienos metro bilietą, kainuojantį 6,2 euro (studentams ir asmenims iki 26 metų tai kainuos viso labo 3,4 euro). Bilietus galite įsigyti arba metro informacijos centre, arba automatinėse kasose (pastarosios patiko vien todėl, kad mokėjo angliškai, ko nepasakysim apie prancūzus infocentro darbuotojus). Kainos gali kisti, priklausomai į kurią zoną norite važiuoti. Tikiu, kad visiškai užteks 1-3 zonoms skirto bilieto (juo naudojomės ir mes – o trečioji zona jau yra Paryžiaus priemiestis).

Beje, miesto autobusai kursuoja nuo 6:30 iki 20:30, o tik kelios linijos dirba visą parą, todėl verčiau apsistokite (ar bent jau sužinokite) artimiausią metro stotelę (pastarieji dirba nuo 5:30 iki 00:30, o penktadienį-šeštadienį ir vakarą prieš šventes net iki 1-2 val. nakties).

Pasivaikščiojimas

Nors visuomet teikiu pirmenybę visuomeninio transporto priemonėms, geru oru būtinai rinkitės pasivaikščiojimą – centrinis Paryžius yra gana nedidelis, o lankytini objektai išsidėstę gana netoli vienas nuo kito. Jums belieka tik sudaryti maršrutą ir pirmyn. Savo viešbutyje rasite nemokamų žemėlapių, kurie palengvins maršruto planavimą.

Maistas

Prancūzijos virtuvė nuo seno garsėja savo gurmaniškais patiekalais, tačiau kainos irgi neatsilieka. Jeigu nesate pasiruošę išleisti už vakarienę asmeniui bent 30 eurų, geriau net nesižvalgykite į taip akį traukiančias restoranų iškabas. Verčiau apsilankykite mažose kavinukėse, kur aplinka ir patiekalai gal ir nėra taip prabangiai atrodantys, bet skonis ir kaina išties džiugina jūsų piniginę (Monmartre atradome kiniečių užeigėlę, kur smagiai papietavome už 4 eurus žmogui).

Jeigu ir tai Jūsų nežavi, o Jūs apsistojote apartamentuose ar studijoje, kur yra bent nedidelė virtuvėlė – išsiaiškinkite, kur yra artimiausia žemų kainų maisto prekių parduotuvė. Patys paryžiečiai sutinka, kad maisto kainos parduotuvėse yra tikrai didelės, todėl mielai važiuoja į pigesnę parduotuvę, nors ši ir būtų tolokai nuo namų. Čia galima rasti kasdieninių prekių ir delikatesų, kurių kainos kartais būna mažesnės net kelis kartus, nei centre.

Beje, ši pastraipa skirta greito maisto gerbėjams – panašu, kad prancūzai nėra „McDonald‘s“, „Burger King“ lankytojai, nes palyginus su Londonu, ar Berlynu, tokių restoranų yra arba labai mažai, arba jie įsikūrę nepatogiose vietose. Likus kelioms valandoms iki išvykimo atsitiktinai atradome „Mc Donald‘s“ restoranėlį, tačiau kainos ir interjeras aiškiai skelbė – „geriau surasti mielą prancūzišką užeigėlę, nei krimsti sūrainį už 2 eurus“.

Viešbučiai, apartamentai ar nakvynės namai?

Nemokantys ieškoti pigios nakvynės, jos Paryžiuje ir neras. Mokantieji, tiesa, irgi turės nusivilti – su žemų kainų nakvyne šiame meilės mieste šiek tiek kraupoka. Gyvenant miesto centre – Monmartre, prie Eliziejaus laukų ar Eifelio bokšto apylinkėse, kambario kaina dažnai siekia 60-120 eurų už naktį dviviečiame kambaryje.

Tačiau mes, nusprendę savo pinigus verčiau jau skirti lankomiems objektams, o ne lovai arčiau Eifelio atramų, susiradome jaukius apartamentus 3-ioje Paryžiaus miesto zonoje. "Hotel Studios Phenicio Montrouge“ – taip vadinosi mūsų agentūra, kurioje http://www.makalius.lt/viesbuciai/ pagalba susiradome trivietį kambarį su virtuvėle, dušu, tualetu ir visais kitais patogumais vos už 29 eurus dviem naktims kiekvienam. Antroji pasakojimo dalis čia -->

--------

Tai buvo pirma straipsnio apie Paryžių dalis – antroje dalyje pasakojame apie lankytinus objektus, eiles juose ir įėjimo kainas, Paryžiaus TOP vietas bei bendrinius įspūdžius.