Penkios įsimintinos dienos Airijos sostinės Dublino apylinkėse

2012-06-12
Penkios įsimintinos dienos Airijos sostinės Dublino apylinkėse

Daugeliui Airija asocijuojasi tik su naująja lietuvių žeme, kurioje galima susikurti geresnį gyvenimą. Visgi šioje nedidelėje saloje-valstybėje galima surasti šį tą daugiau. Makalius.lt paklausė Airijoje gyvenančių draugų, ką verta pamatyti Dubline. Tai ką išgirdo, išties sudomino – visai netoli Dublino yra nuostabių gamtos ir žmogaus sukurtų vietų.

Arano salos (Inishmore, Inishmaan, Inisheer)

Arano salyną sudaro trys nedidelės salos, esančios vakarų Airijoje. Nors čia gyvena tik kiek daugiau negu 1000 gyventojų, tačiau tai yra vienas didžiausių istorinių Airijos kultūros židinių. Iš čia kilę vieni žymiausių poetų Liam O'Flaherty ir J.M. Synge. Daugelis turistų vyksta į Arano salas, nes būtent čia galima pamatyti tikrąsias airių kultūros tradicijas. Nuo seno šių uolėtų salų gyventojai iš akmens statė įspūdingus fortus ir pilis. Verta pamatyti Juodąjį fortą, O'Brien pilį ir Dun Aengus.

Inisheer

Inishmore

Patarimas. Jeigu keliausite rudenį ar pavasarį, nepamirškite pasiimti lietpalčių ir šiltų neperšlampamų batų. Vasarą vyrauja stiprus jūrinis vėjas, tad turėkite bent ploną megztuką.

 

Blarney akmuo

Blarney akmuo yra vienas žymiausių objektų visoje Airijoje. Šis akmuo kabo Blarney pilies viršūnėje, kuri nuo antro pagal dydį Airijos didmiesčio Korko (angl. Cork) nutolusi vos 5 kilometrus. Sakoma, kad pabučiavęs šį akmenį bus apdovanotas iškalbos dovana bei ilgu ir romantišku gyvenimu, bet ne visi išdrįsta pabučiuoti akmenį, kadangi reikia savotiško ritualo.

blarney-castle

Glendalough

Glendalough apylinkės yra viena labiausiai mėgstamų vietovių Airijoje. Gledalough buvo žinomas kaip keltų-krikščionių vienuolynas, gyvavęs nuo VI amžiaus iki 1398 metų. Šis vienuolynas buvo atstatytas šventojo Kevino, kurį rytais galima pamatyti ramiai vaikštantį po vienuolyno teritoriją. Beje jeigu nuspręsite apsilankyti šiose apylinkėse, būtinai pasivaikščiokite aplink Viršutinįjį ežerą, apie kurį sukurta įvairiausių legendų.

Glendalough

Pastaba. Šią vietovę nuo Dublino skiria valandos kelionė automobiliu.

Kylemore abatija

Kylemore abatija žinoma dėl nuostabių sodų bei architektūros. Galbūt todėl šią vietą mielai lanko ne tik turistai, bet ir vietiniai gyventojai, norintys pabėgti toli nuo miesto šurmulio. Draugai rekomenduoja mažiau laiko praleisti pilyje, o geriau išsinuomoti dviratį ir nuvažiuoti prie ežero esančiu taku iki Jėzaus skulptūros.

Kylemore abatija

Pastaba. Iš Dublino automobiliu šią vietovę pasieksite per dvi valandas.

Cashel pilis

Cashel pilis - airiams brangus istorinis paminklas. Šioje vietoje kažkada stovėjo tuomet egzistavusi Munsterio karalystės valdovų rezidencija. Tai yra viena seniausių ir aukščiausių pilių visoje saloje, apvaliojo bokšto aukštis siekia 28 metrus. Cashel pilis istoriniuose šaltiniuose minima jau 1100 mūsų eros metais. Mums patarė ne tik apžiūrėti šią pilį, bet ir pasivaikščioti po apylinkes. Vietiniai paprastai čia atvyksta pabūti kelias dienas.

cashel rock

Ką jūs pasiūlytumėte pamatyti Dubline ir jo apylinkėse?