„Tyrėjų naktis“ 2013 - pažinsime mokslininkus kasdieniame gyvenime! Renginių programa

2013-10-01
„Tyrėjų naktis“ 2013 - pažinsime mokslininkus kasdieniame gyvenime! Renginių programa

Daugiau kaip dešimt tūkstančių mokslo entuziastų ir smalsuolių pritraukianti „Tyrėjų naktis” šiemetį daugiau kaip 100 renginių, vyksiančių penktadienį, rugsėjo 27 dieną Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Molėtuose ir kituose Lietuvos miestuose bei miesteliuose. Šiųmetė mokslo ir atradimų naktis kvies pasidomėti, ką iš tikrųjų veikia mokslininkai už laboratorijų ribų ir kokiais mokslo atradimais naudojamės dažniausiai mūsų kasdieniame gyvenime.

„Retai susimąstome, kad kasdieniame gyvenime mus supa tūkstančiai mokslo atradimų, dar rečiau pasitaiko progų paklausti pačių mokslininkų, kaip gimsta mokslinių atradimų idėjos, kurių rezultatais nejučia džiaugiamės kasdien. Džiaugiamės jau devintą kartą pristatydami unikalią galimybę kiekvienam norinčiam pažinti mokslą ir susipažinti su mokslininkų gyvenimu iš arti. Esu tikras, kad rugsėjo 27-ąją sau įdomių veiklų Tyrėjų naktyje ras kiekvienas, nepaisant amžiaus ar pomėgių”, - sako dr. Tomas Žalandauskas, Baltijos pažangių technologijų instituto vadovas.

„Tyrėjų nakties” metu mokslininkai savo darbo erdves - institutus, mokslo ir tyrimų laboratorijas atveria visuomenei, kviesdami dalyvauti dešimtyse stulbinančių eksperimentų ir įtraukiančių simuliacijų, naujus horizontus atveriančių parodų ir ekskursijų, akiratį praplečiančių paskaitų ir audringų diskusijų.

„Tyrėjų naktis“ paskutinį rugsėjo penktadienį vyksta daugiau nei 30 Europos šalių, o pažinti mokslo rezultatus tądien kvies daugiau nei 300 Europos miestų. Tai – Europos Komisijos iniciatyva, kurios tikslas - didinti mokslininkų pripažinimą visuomenėje sudarant galimybę iš arti susipažinti su jų darbais ir pasiekimais.

„Tyrėjų naktis“ 2013 – renginių programa ir registracija į renginius čia.