Makalius keliauja taupiai - DVIGUBAI PIGIAU, nei su kelionių organizatoriais!!! Realūs pavyzdžiai ir skaičiai

2011-09-15
Makalius keliauja taupiai - DVIGUBAI PIGIAU, nei su kelionių organizatoriais!!! Realūs pavyzdžiai ir skaičiai

Šiuo straipsniu norėčiau parodyti, kad eilinįkart susiplanuoti kelionę pačiam savarankiškai man buvo žymiai pigiau, nei pirktis bendrą paketą iš organizatorių. O šįkart keliavau ir visiškai komfortabiliai!

Prieš mėnesį pasitaikė galimybė jau trečiąjį kartą šiais metais išvykti atostogų į šiltus kraštus - po šios kelionės supratau, kodėl žmonės aikčiodavo pasakius, kiek kelionė kainavo. Tai yra todėl, kad žmonės mėgsta lyginti kelionių kainas su organizatorių paketų kainomis.

Aš tą daryti irgi mėgstu, todėl šiandien taip ir pasielgsiu. Neslėpsiu - kartais ir pats susigundau paskutinės minutės kelionėmis, ypač, kai beveik savaitės poilsis Turkijoje prieš porą dienų kainavo 500 litų su visais mokesčiais. Bet tai nutinka labai retai, o ir žmonės dažnai savo atostogas planuoja iš anksto.

[Aviabilietai]

Prieš du mėnesius "Star1" avialinijų facebook gerbėjų puslapyje buvo paskelbta akcija - visi, įvedę specialų akcijos kodą avialinijų puslapyje, per valandą galėjo įsigyti aviabilietus į Kretą, Barseloną arba Palermą už 299 lt į abi puses su visais mokesčiais. Skrydžiai tiesioginiai, su 20 kilogramų bagažo, vasaros sezono metu. Iki akcijos pabaigos, kai pamačiau šį pasiūlymą, buvo likę gal 19 minučių, todėl nieko nelaukdamas ir iškrapštęs paskutinius pinigus savo banko sąskaitoje, įsigijau šiuos bilietus, sumokėjęs vos 299 litus birželio 26-liepos 3 dienomis į Kretą, Herakliono oro uostą.

[Viešbučiai]

Po aviabilietų įsigijimo visada seka kita paieška - tai nakvynės Kretoje vieta. Į pagalbą visad pasitelkiu Makalius.lt viešbučių rezervacinę sistemą, kuri šiuo metu kaip tik yra puslapio dešinėje. Nenorėjome apsistoti viename viešbutyje ištisą savaitę, todėl pasirinkome optimalų variantą - 5 dienos ramybės oazėje, mieste pavadinimu Matala, ir 3 dienos didžiausiame Kretos salos kurorte - Chersonissos.

Taigi, šiek tiek skaičių - 5 naktys dviviečiame kambaryje Matalos mieste asmeniui su pusryčiais (apie viešbučio privalumus net nekalbėsiu - viešbutis miestelio centre, prie pat jūros, prie pat supermarketo, kambariai su vaizdu į jūrą) piniginę papurtė 60 eurų. Vadinasi, 12 eurų - naktis. Kitaip tariant, 40 litų.

Paplūdimys Matalos mieste.

 

Vėliau rezervavomės viešbutį Chersonisso kurorte. Asmeniui naktis kainavo vėlgi 12 eurų, 24 eurai už dvi. Paskaičiavome, kad visos nakvynės Kretoje kiekvienam kainuos tik 289 litus. Beje, į kainą įskaičiuoti pusryčiai.

[Pervežimai]

Kas be ko, kelionių organizatoriai į savo kelionių paketo paslaugas įtraukia ir pervežimus Oro uostas - Viešbutis - Oro uostas. Aš irgi įtrauksiu - štai, kelionė iki pirmojo viešbučio nuo oro uosto ir atgal į sostinę kainavo 14 eurų - 48 litus. Kelionė nuo miesto iki antrojo viešbučio ir atgal į oro uostą - 5 eurus (17 litų).

Taigi, savaitės atostogos Kretoje su pusryčiais ir 7 nakvynėmis 2-3* viešbučiuose: 645 litai.

[Ar tai pigau, nei kelionių organizatorių siūlomi paketai?]

Taip. Atkreipiant dėmesį ne į mažiausią kainą, o į kokybę. Ir ne tik. Savaitės atostogos Kretoje retai kada kainuoja mažiau, nei 700 litų. Juo labiau sezono metu. Juo labiau pasirinktame kurorte Mataloje - retas kelionių organizatorius veža į šį kurortą, nebent tik savo dienos ekskursijų metu. Reto grožio miestas su nuostabiais paplūdimiais, kalnai aplink, Libijos jūra ir jaukiomis siauromis senovinėmis gatvelėmis. Nekurortiškas kurortas.

P.S. Kasdien užsirašydavau išlaidas, kiek mokėdavome už maistą, gėrimus, alkoholį, keliones ir ekskursijas į kitus miestus ir panašiai. Taupiai negyvenom, bet rezultatu džiaugiuosi.

Vienam asmeniui kelionė su absoliučiai visomis išlaidomis (skrydžiu, nakvyne, transportu, maitinimu, net Lietuvoje pirktais sausainiais ir kitu maistu, kurį įsidėjome) kainavo 931 litą.

Tikiu, kad Jūsų atostogos gali būti dar pigesnės! Todėl norėčiau, kad apie savo pigias atostogas papasakotumėte kiek žemiau.

Beje, kitą kartą pasistengsiu papasakoti apie artėjančias 15 dienų atostogas Graikijoje,vėlgi Kretos saloje. Šįkart už 14 nakvynių dviejuose skirtinguose kurortuose (kur neveža Lietuvos organizatoriai) ir skrydį sumokėjome 1044 litus.