Kelionės su gyvūnais ES - katės, šunys ir šeškai privalo turėti pasus

2011-09-14
Kelionės su gyvūnais ES - katės, šunys ir šeškai privalo turėti pasus

Su naujuoju ES naminių gyvūnų pasu keliauti su kate, šuniu ar šešku - daug paprasčiau. Visi minėti gyvūnai privalo turėti pasą, kuriame būtų nurodyta informacija apie skiepus nuo pasiutligės.

Norintiems į kelionę pasiimti gyvūnus, primename, jog gyvūno tapatybę turi būti įmanoma nustatyti pagal elektroninę mikroschemą (mikroschema (čipas) – tai elektroninis prietaisas visam gyvenimui suleidžiamas į gyvūno poodį. Joje užprogramuotas identifikacinis numeris ir šalies kodas, kurį galima pamatyti priartinus tam skirtą skaitytuvą). Jūsų miesto veterinaras gali suleisti gyvūnui šią mikroschemą, taip pat vakcinuoti augintinį ir išduoti ES gyvūnų pasą, kuris galios visą gyvenimą ir, kurį privaloma turėti keliaujant. Pase bus įrašai apie tai, kada ir nuo ko buvo skiepytas gyvūnas, jog tie skiepai dar galioja.

Iki 2011 m. pabaigos Švedijoje, Airijoje, Maltoje, Jungtinėje Karalystėje neužtenka vien skiepo nuo pasiutligės, taip pat į Airiją, Jungtinę Karalystę ir Maltą įvežami gyvūnai tikrinami, ar neserga erkių pernešamomis ligomis, ar neturi kaspinuočio. Į Suomiją ir Švediją įvežami gyvūnai taip pat tikrinami, ar neturi kaspinuočio.

Dėl jauno amžiaus nevakcinuoti gyvūnai į kitas šalis gali būti vežami, bet reikėtų pasidomėti reikalavimais.

Kitiems naminiams gyvūnams dar nėra patvirtintos bendros tvarkos, tad galioja skirtingų valstybių nustatytos taisyklės.