Jeigu keliaujate su tais pačiais žmonėmis jau ne pirmą kartą, turbūt pastebėjote, kad kiekvienam galima prisikirti kokį nors vaidmenį: mama, virėja, tinginys, įkyruolis, visų draugas ir t.t. Vienas mano draugas jau ne pirmą kartą tampa „misteriu vaistinėle“, gelbėjančia nuo bet kurių negalavimų.
Nors keliauju ne pirmąkart, tačiau šiuo dalyku visiškai nepasirūpinu. Paprastai pagalvoju, kad jeigu labai prireiks vaistų – nusipirksiu. Deja, tada ištinka likimo ironija – nerandu vaistinės, arba ji tiesiog nedirba. Dar blogiau būna, kai vaistininkas nesupranta, ko noriu..Štai keletas patarimų, ką verta pasiimti į bet kurią kelionę.
#1 Pleistrai
Net jeigu Jums ir niekada nieko nebūna, bent keletas įvairaus dydžio pleistų tikrai nepakenks. Dažnai „patogūs batai“ kelionės metu tampa žudikais. Mūsų kelionių metu pleistrai sunaudojami greičiau, todėl jų pasiimame kiekvienas.
#2 Alkoholinės servetėlės
Jeigu jums prireikė pleistro, matyt jums reikės ir dezinfekuoti žaizdą, kad neprasidėtų infekcija. Šios servetelės parduodamos bet kurioje vaistinėje, be to, tai žymiai patogiau nei vežtis buteliuką spirito! Kitas sprendimas – rankas dezinfekuojantis gelis, išpopuliarėjęs kiaulių gripo epidemijos metu.
#3 Nuo virškinimo sutrikimo
Draugams giriatės, kad Jūsų skrandis geležinis? Kaip jis veiks po kelių dienų, kai pagrindiniai patiekalai bus iš Makdonaldo, ar kito greito maisto restorano, o ir pastarieji maitinimaisi bus nereguliarūs? Įvairūs skrandžio sutrikimai yra populiariausias sunegalavimas tarp keliautojų. Paimkite Festalio ar bent akyvuotos anglies (beje, ji dabar būna ir balta). Jautresnio skrandžio žmonės turėtų nepamiršti ir tablečių nuo viduriavimo (šiltuose krašuose susirgus vietiniu peršalimu, tai gana dažna problema).
Jums nebūtina imti visos pakuotės, užteks tik vieno vaistų lapelio ar net pusės jo.
#4 Nuo galvos ir kitų skausmų
Galvos skaumai dažnai užpuola mus dėl pasikeitusių oro sąlygų, laiko zonos, ar tiesiog dėl pakitusio dienos režimo. Įsimeskite keletą universalių vaistų nuo įvairių skausmų, pavyzdžiui, Ibumetin. Šiuo vaistu džiaugsitės ir Jūs, ir Jūsų kompanjonai, jeigu ryte po naktinio miesto tyrinėjimo pasijusite nekaip…
#5 Nuo peršalimo
Visada pasiimkite keletą maišelių ar tablečių populiarių vaistų nuo peršalimo ir gripo, pavyzdžiui, „Coldrex“. Niekas nenori susirgti kelionės metu, todėl vos tiek pajutę pirmus simptomus, išgeriame šiuos karštus gėrimus.
Dalis kompanijos negeria tokių vaistų ir mieliau renkasi tėvų vaistus – paracetamolio tabletes. Ką gi, irgi puikus sprendimas, ypač prieš miegą.
#6 Akių lašai
Nešiojantiems lęšius tai yra būtina, tačiau net ir kitiems turėti akių lašus tikrai neprošal. Pasikeitęs oras, sausas oras lėktuve ar tiesiog chloruotas vanduo Jūsų akims yra tikras išbandymas.
Kaip visa tai sutalpinti?
Jums nebūtina imti visų išvardintų vaistų pakuotėmis, užteks bent po keletą kiekvieno vaisto tablečių. Įvairių tepalų ir skysčių imkite mažiausią kiekį – juk ne gydyti važiuojate. Kitu atveju aptarkite, ką kiekvienas iš kelionės draugų turi pasiimti. Taip jausitės atsakingi už kitus.







Kai ką pridėsiu:
skrandžio ramybei – Mezym’as
Nosiai – pinasol – aliejinis tai padės nuo nosies sausėjimo ir galimų alergijų ypač jeigu ten kur skrendate jau prasidėjo pavasiris ;)
FastumGel – vakare, prieš miegą, nuvarytoms kojoms.
Alkoselcer (lyg ir taip rašosi) – ne tik nuo pagirių ;)
kai ką pridėsiu ir aš iš savo linksmos patirties :)
1. Jei netyčia įlūžta bambukinės grindys balkone ir jose iki pat šlaunies įstringa jūsų koja (atitinkamai ir žaizda per visą koją) – šalimais turimas pvz paprastas medetkų tepalas yra tiesiog neįkainojamas norint kiek padoriau vaikščioti ir toliau mėgautis atostogoms :)
2. aktyvinta anglis šiais laikais yra ir kapsulėmis, lygtais Sorbex vadinasi, jos labiau koncentruotos, todėl ir mažiau išgerti reikia – užtenka 1, max 2 kapsulių (automatiškai ir pasiimti mažiau :)).
3. pasidomėkite ar ten, kur vykstate, nėra uodų ir kitų skaudžiai geliančių padarų – vertinga turėti priemones apsaugančias nuo įgėlimų ar juos palengvinančias.
4. žmonėms, kurie yra linkę į alergijas, reikėtų nepamiršti vaistų, kurių jiems gali prisireikti, jei iškiltų alergijos pavojus :)