Kada poilsinės kelionės būna pigiausios?

2011-09-15
Kada poilsinės kelionės būna pigiausios?

Šiame straipsnyje pasidalinsiu patarimais, kokiu metu mano nuomone geriausia imti atostogas - juk tuomet garantuotai pavyks pagauti itin gerą paskutinės minutės kelionės pasiūlymą ir nuvykti į pigią poilsinę kelionę!

Visos turizmo sritys turi nusistačiusios periodus, kuomet vienas ar kitas produktas yra labiau perkamas, jo pasiūlą reikia didinti arba mažinti ir panašiai. Tai dažniausiai priklauso nuo metų laiko - vasarą kelionių organizatoriai dirba nenuilsdami, o žiemos sezono metu skrydžių skaičių į šiltus kraštus sumažina.

Tačiau vis dėlto net ir sezono metu yra keli periodai, kuomet kelionių organizatoriai tiesiog neužpildo lėktuvų turistais ir skelbia paskutinės minutės - pigių poilsinių kelionių pasiūlymus, kainą sumažindami maždaug perpus.

  • [Gegužės pabaiga-birželio pradžia]

Šiuo metu kelionių kainos būna mažiausios. Įtaką daro dvyliktokų paskutinis skambutis bei egzaminai, taip pat - studentų sesijos metas. Gegužės pabaigoje arba birželio pradžioje savaitės poilsis, pagriebus paskutinės minutės pasiūlymą, dabar atsieitų apie 500-700 litų. Sezonas jau įsibėgėjęs, turistų antplūdžio dar nesijaučia, oras - absoliučiai vasariškas, o kainos - stulbinančiai mažos. Jeigu šiuo metu galite sau leisti atostogauti ir išvykti į pigią poilsinę kelionę, Jūsų sesija ar egzaminai neslegia - kodėl gi nepasinaudojus puikiais pasiūlymais? Jų tiesiog apstu internete.

  • [Rugpjūčio paskutinioji-rugsėjo pirmoji savaitės]

Vaikai kartu su tėvais ruošiasi mokslo metams, eina į rugsėjo 1-osios šventes, o studentai pažindinasi su savo naujais arba seniai matytais grupiokais bei kursiokais. Šios dvi savaitės taip pat įeina į "karštų pasiūlymų" laikotarpį, kuomet didelė tikimybė, kad savo atostogas pasigausite itin pigiai. Tokiu metu kelionės kainuos maždaug 600-1000 litų, nes Viduržemio kraštuose tai vis dar yra pats sezono įkarštis pensininkams ir jaunavedžiams.

  • [Kūčios bei Kalėdos]

Kelionių organizatorių skrydžiai dažniausiai žiemą vyksta kiekvieną savaitgalį nenutrūkstamai - vieni turistai nuskraidinami, kiti pargabenami namo. Žiemos sezono metu dažnai pasitaiko stulbinančių pasiūlymų pigioms poilsinėms kelionėms, kurių metu Kūčios arba Kalėdos sutinkamos užsienyje arba, neduok Dieve, lėktuve į arba iš savo išsvajotųjų atostogų.

Dažnai šiomis datomis naudojasi žmonės, neteikiantys nei Kūčioms, nei Kalėdoms didelio dėmesio. Tiesa, kainos sumažėja ir dėl kiek šaltesnių orų Egipte, į kurį dažniausiai ir yra skraidinami lietuviai poilsiautojai. Tokiu atveju gruodžio pabaigoje galima įsigyti savaitės trukmės poilsinę kelionę už niekingus 490-800 litų.

[Planuokimės atostogas iš anksto]

Prieš pasirenkant savo atostogų laikotarpį darbovietėje, rekomenduoju pamąstyti, ar jų norite vasaros sezono metu, kai kelionių kainos aukščiausios, ar viena iš šių nurodytų datų. Jeigu nusprendėte atostogauti ne vasarą, kaip įprasta, o sezono pradžioje arba pabaigoje, juodojo kelionių periodo metu - iš anksto kelionės nepirkite. Laukite gerų paskutinės minutės pasiūlymų, kurie atsiranda iki atostogų likus maždaug savaitei ar trims-keturioms dienoms.

Klausimas: porą laikotarpių galėjau ir praleisti, pamiršti, todėl būčiau dėkingas, jeigu komentarų skiltyje galėtumėte mane papildyti arba paprieštarauti.