Nėščiųjų kelionės. Ar galima keliauti besilaukiant?

2012-03-15
Nėščiųjų kelionės. Ar galima keliauti besilaukiant?

Džiugu, kai nėštumas nėra priežastis užsidaryti namie tarp keturių sienų, kai galite mėgautis kelionėmis, tačiau ne paslaptis, kad besilaukiančios keleivės turėtų skristi atsakingai. Žemiau pateiktos kelios taisyklės, kuriomis turėtų vadovautis lėktuvu keliaujanti nėščioji.

Būtina gydytojo pažyma

Pagal galiojančias aviakompanijų Bendrąsias keleivių ir bagažo vežimo taisykles, siekiant išvengti rizikos, aviakompanijos nėščių keleivių prašo skrydžio metu su savimi turėti gydytojo pažymą, patvirtinančią, kad nėščios keleivės sveikata yra tinkama skrydžiui, bei kurioje būtų nurodytos galimos rizikos ir nėštumo trukmė. Kai nėštumas trunka 28 savaites ar daugiau – tokią pažymą turėti privaloma. Gydytojo pažyma turi būti išduota ne anksčiau kaip 7 dienos prieš skrydį.

Prieš pirkdama lėktuvo bilietą ar organizuotą turistinę kelionę, į kurią įeina vežimo oru paslauga, būsimoji mama apie savo nėštumą turi informuoti kelionių agentūrą ir (ar) kelionių organizatorių bei gauti patvirtinimą. Gydytojo pažymą reikia turėti tiek registruojantis skrydžiui, tiek visos kelionės metu.

Po 34 nėštumo savaitės moterys skrenda savo atsakomybe

Gydytojai nepataria lėktuvais keliauti moterims, kurių nėštumas trunka 34 savaites ir ilgiau – skrydis gali turėti neigiamos įtakos moters ir kūdikio savijautai. Po 34 nėštumo savaitės moteris skrenda savo atsakomybe ir tiek aviakompanija, tiek kelionių agentūros, organizatoriai neprisiima jokios atsakomybės už nėščios moters ir kūdikio sveikatą.

Pagal galiojančias aviakompanijų Bendrąsias keleivių ir bagažo vežimo taisykles, po 36 nėštumo savaitės nėščios moterys į lėktuvą nepriimamos.

Gali neleisti skristi

Atskirais atvejais orlaivio palydovas ar kapitonas, įvertinęs moters būklę prieš skrydį bei skrydžio aplinkybes (pvz., nepalankios oro sąlygos, sudėtingas skrydis ar kt.), gali priimti sprendimą atsisakyti vežti besilaukiančią keleivę. Tokių priemonių imamasi kilus įtarimui, jog skrydis gali turėti neigiamos įtakos jos sveikatai.

novaturas.lt