„Kovo 11-oji – tai mūsų visų šventė, – sakė muziejaus direktorė Olga Žalienė. – Tad ir švęskime ją, dalindamiesi tuo, ką sukūrėme per dvidešimt dvejus laisvės metus. Rengdami šią akciją kartu norime paskatinti ir aktyviau naudoti trispalvę atributiką. Geltona, žalia, raudona – tai juk tikros atgimimo, pavasario spalvos“.
Šaltuoju metų laiku Jūrų muziejus dirba tik savaitgaliais. Nors delfinariumas uždarytas rekonstrukcijai, tačiau susipažinti su jūrų pasaulio istorija ir gamta per dvi dienas atvyksta daugybė lankytojų.
Saulėti pavasario orai į pajūrį pritraukia vis daugiau turistų, dalis jų būtinai užsuka į Jūrų muziejų. Juolab kad kol dar ne sezonas, kol dar nėra tūkstantinio lankytojų antplūdžio, galima ramiai apžiūrėti Jūrų gamtos, akvariumo ekspozicijas, dalyvauti šeštadienį ir sekmadienį rengiamose nemokamose specialiose popietėse, supažindinančiose lankytojus su muziejaus augintiniais iš arčiau.
Nustatytomis valandomis rengiami edukaciniai gyvūnų šėrimai, kurių metu galima daugiau sužinoti apie pingvinus, Pilkuosius Baltijos ir Paprastuosius Rytų Atlanto ruonius, o Šiaurės jūrų liūtas Piratas, būdamas geros nuotaikos, padovanoja lankytojams net ir improvizuotą pasirodymą.
Vis labiau auga susidomėjimas ir laivybos istorija. Dažnai pastebima, kad tėveliai, palikę vaikus gyvūnijos pasaulyje, skuba susipažinti su istorinės ekspozicijos muziejaus salėmis. Juolab, kad jose užfiksuoti Lietuvos, kaip jūrinės valstybės formavimosi pagrindiniai momentai. Itin patraukli lankytojams yra naujausia ekspozicija „Klaipėdos burinis laivynas“, kuri ne tik supažindina su burlaivių epocha Lietuvoje, bet ir mažam, ir dideliam leidžiama pasijusti tikru jūrininku – imti į rankas šturvalą ir įvesti laivą į virtualų istorinį Klaipėdos uostą.