Didingos pilys

Slovakijoje yra daugiau nei 100 pilių – kai kurios tebestovi visoje savo šlovėje, kai kurios – griuvėsiuose, o daugelis – kažkur tarp jų.

Populiari istorinių ir pasakų filmų filmavimo scena, XII a. Bojnice pilis pradėjo gyvuoti kaip tvirtovė, o bėgant amžiams tapo nuostabia romanine karališka rezidencija su gotikos ir renesanso elementais. Bojnice stovi ant kalvos, nuo kurios atsiveria vaizdas į miestą, ir yra viena lankomiausių pilių Europoje.

Kitas stulbinantis pavyzdys – neogotikinė Oravos pilis, laikoma viena gražiausių šalies pilių ir garsėjanti 1922 m. nebyliojo vampyro filmo „Nosferatu“ vieta.

Devino pilis, esanti prie pat Bratislavos ir netoli sienos su Austrija, buvo iš dalies rekonstruota ir dabar joje eksponuojamos Bratislavos miesto muziejaus parodos. Strečno pilies, Blatnickio pilies ir Brekovo pilies griuvėsiai yra populiarios lankytinos vietos šalia kalkakmenio uolos ir pėsčiųjų takų Slovakijoje.

Įdomu ir tai, kad daugybė pilių, rūmų ir dvarų Slovakijoje suteikia galimybę nakvynei, tad pasiruoškite pasijusti kaip tikri valdovai ir valdovės.

Prašome užpildyti privalomus laukus!
Jūsų žinutė sėkmingai išsiųsta!
Nepavyko išsiųsti žinutės, patikrinkite laukelius.
Galite susisiekti el. paštu: labas@makalius.lt