Kiek galima vežti cigarečių į Angliją ir kitas šalis?

2013-07-24
Kiek galima vežti cigarečių į Angliją ir kitas šalis?

Vieša paslaptis, kad draugams ir giminaičiams, gyvenantiems už Lietuvos ribų, geriausios lauktuvės yra ne močiutės pyragas ar kumpelis iš kaimo, o cigaretės ir alkoholis. Kodėl? Ne paslaptis, kad Lietuvoje šios prekių grupės  dar vis pigesnės, nei daugelyje Europos šalių, nors kainos ir auga.

Kodėl tai man turi rūpėti?

Keliaujant po Europos Sąjungos teritoriją, perkamų ar vežamų minėtųjų gėrybių kiekis neribojamas, jeigu tie daiktai yra skirti asmeniniam, o ne komerciniam naudojimui, tai yra, Jūs tų prekių nesiruošiate perparduoti. Tai reiškia, kad keleiviui, vežančiam asmeniniam naudojimui skirtas prekes, nereikės mokėti papildomai PVM ir įvairių kitų mokesčių, nes jie jau buvo įskaičiuoti į pirkinio kainą. Visgi kiekviena ES šalis gali nusistatyti savo rekomenduojamus asmeniniam naudojimui alkoholio ir tabako kiekius.

Jeigu Jus (neduok tu Dieve) pagaus ir pamatys, kad vežatės daugiau, nei rekomenduojama – pabars, o jeigu pyksitės, tai dar ir konfiskuos.

Kalbėkite skaičiais!

Kaip jau minėjau, kiekviena šalis gali nusistatyti savo orientacinį kiekį. Valstybių nustatytas orientacinis leidžiamas kiekis negali būti mažesnis kaip:

-          800 cigarečių,

-          400 cigarilių,

-          200 cigarų,

-          1 kg tabako,

-          10 litrų stipriųjų alkoholinių gėrimų,

-          20 litrų spirituoto vyno (pvz., portveino arba chereso),

-          90 litrų vyno (iš kurio ne daugiau kaip 60 litrų putojančio vyno),

-          110 litrų alaus.

Visgi Europos Sąjungos institucijos leidžia jos narėms numatyti ir tam tikrus apribojimus kitoms narėms, jeigu įrodoma, kad tai kelia tam tikrą grėsmę šalies ekonomikai. Vieša paslaptis, kad daug lietuvių skrenda į Jungtinę Karalystę rankiniame bagaže turėdami ne drabužių, o cigarečių. Juk jas pardavus galima šauniai apsipirkti (Lietuvoje blokas cigarečių – 20 svarų, UK – 60).

Kas gali nutikti, jeigu vešiu daugiau nei rekomenduojama?

Jeigu patikrinimo metu pareigūnai sužinos, kad turite daugiau, nei leidžiama, gali užduoti klausimus apie:

-          Jūsų viešnagės šalyje laikotarpį;

-          kiek ir kokių gėrybių vežatės su savimi;

-          priežastis tokio Jūsų vežamo kiekio;

-          Jūsų vartojimo įpročius (pavyzdžiui, kiek Jūs surūkote per dieną);

-          kokiu būdu buvo vežiamos gėrybės (slepiant, ar akivaizdžiai matant).

-          įsigijimo kilmės dokumentus.

Geriausiu atveju gali būti pasiūlyta deklaruoti prekes ir susimokėti už tai mokesčius. Blogiausiu atveju, Jūs būsite apkaltinti kontrabanda, iš Jūsų bus atimtos prekės ir dar paskirta bauda. Dar blogesnius scenarijus manau, kad jau nujaučiate patys.

Žinoma, darkart pabrėžiu, kad kalbu apie neapmokestinamus kiekius. Jeigu Jūs planuojate vežtis daugiau, nei leidžiama ir žinote, kad už tai reikia apsimokėti – nesibaiminkite nieko.

Keliauju iš ne ES šalies atgal į Lietuvą, ar kitą ES šalį?

Atvykstant iš Europos Sąjungai nepriklausančios valstybės, galima įsivežti asmeninio vartojimo prekių be PVM ir kitų mokesčių neviršijant numatytų ribų. Tokios pačios taisyklės taikomos atvykstant iš Gibraltaro, Kanarų salų, Normandijos salų ir kitų teritorijų, kuriose netaikomos Europos Sąjungos numatytos apmokestinimo nuostatos.

Alkoholiniai gėrimai:

 

-          1 litras stipriųjų alkoholinių gėrimų, kurių tūrinė koncentracija viršija 22 %, arba 2 litrai spirituoto arba putojančio vyno,

-          4 litrai neputojančio vyno,

-          16 litrų alaus.

Tabako gaminiai

Kiek tabako gaminių leidžiama įsivežti, priklauso nuo lankomos šalies apribojimų. Pavyzdžiui, Rumunija visiems keliautojams taiko mažiausias leistinas tabako normas. Be to, kiekviena šalis gali nuspręsti taikyti mažiausias leistinas normas tik sausumos ir jūrų transportu keliaujančių asmenų įvežamiems tabako gaminiams. Tokios taisyklės laikosi Bulgarija, Graikija, Lenkija, Vengrija, Slovakija ir Lietuva.

Kiek galima įsivežti?

Makaliaus nuomonė

Pats dažnai lauktuvių vežu cigarečių ir tauriųjų gėrimų. Man ir negaila, jeigu tik to žmogui reikia ir dar gali sutaupyti. Svarbiausia, kad nenukentėtų tas, kas veža. Oro uosto darbuotojai – itin griežtos asmenybės, matyt, tik darbe, o ne gyvenime. Na, tikiuosi. Todėl gerbkim juos ir paisykim reikalavimų.

Klausimas Jums: ar kas nors girdėjote, kaip visgi yra iš tiesų dėl tos "16 blokų" taisyklės, vežant juos iš Lietuvos į Jungtinę Karalystę? Daugybė žmonių mūsų nuolat klausinėja, kiek blokų cigarečių galima įsivežti į užsienį, o mes tinkamo atsakymo taip ir nerandame, kadangi kiekviena institucija mums nurodo absoliučiai skirtingus atsakymus....