Šis pasiūlymas nebegalioja! Makalius labai myli Lietuvą - neginčijamas faktas! :) Todėl vieną gražų pavasario šeštadienį siūlau drauge vykti į turiningą vienos dienos ekskursiją po Anykščius. O kiek smagių pramogų ten laukia, nepatikėsite!
Šis pasiūlymas nebegalioja! Makalius labai myli Lietuvą - neginčijamas faktas! :) Todėl vieną gražų pavasario šeštadienį siūlau drauge vykti į turiningą vienos dienos ekskursiją po Anykščius. O kiek smagių pramogų ten laukia, nepatikėsite!
Kelionės data: balandžio 2 d.
Kelionės organizatorius: Makalius
Kas įskaičiuota į kainą?
Šią kelionę labai rekomenduoju visiems, kas savaitgalį nori atitrūkti nuo kasdienių darbų ir ištrūkti su šeima ar draugais į nuostabų gamtos prieglobstį! Susipažinkime su kelionės programa:
Anksti ryte (07:00) išvykstame iš Vilniaus.
Pakeliui į Anykščius aplankysime dešiniajame Šventosios upės krante įsikūrusį Kavarsko miestelį, kuris pelnytai vadinamas Lietuvos Šveicarija. Į Kavarską žmones traukia čia trykštantis Šv. Jono šaltinis. Dar prieškariu jo vanduo laikytas šventu ir gydančiu. Dabar daugelis Kavarsko svečių tiesiog pripažįsta, jog šio šaltinio vanduo toks skanus, kad vien jo paragavus pažvalėji ir bent trumpam pamiršti ligas ir kitas negandas :)
Ne mažiau dėmesio verta ir Kavarsko mažoji hidroelektrinė. Tai visiškai automatizuota, viena moderniausių iš šiuo metu Lietuvoje veikiančių mažųjų hidroelektrinių, pastatyta 2002 m. ant Šventosios upės. Jos galia – 1000 kW. Hidroelektrinė per metus pagamina net 6,5 mln kWh elektros energijos.
Atvykę į Anykščius aplankysime 1958 m. pastatytą paminklą lietuvių literatūros klasikui Jonui Biliūnui. Šis paminklas vadinamas „Laimės žiburiu“ ir stovi jis ant Liūdiškių piliakalnio. Čia mėgo savo svečius atsivesti Antanas Žukauskas Vienuolis, kuris ir parinko vietą Jono Biliūno kapui.
Taip pat pasigrožėsime Anykščių šileliu vaikštinėdami po Lajų taką ir aplankysime Puntuką. Legenda pasakoja, kad Puntuką velnias nešęs užversti ant Anykščių bažnyčios durų, bet vos išaušus užgiedojo gaidys. Velnias numetė akmenį ir pats nusidangino į pragarą. Puntuko rytiniame šone matomi neaiškūs ženklai. Žmonės sako, kad tai velnio pirštų įspaudai. Puntukas – antras pagal dydį akmuo Lietuvoje. Prieš 13 tūkst. metų paskutiniai ledynai atgabeno jį iš Skandinavijos ir paliko dabartiniame Šilelyje. Akmens svoris - 265 tonos!!!
Toliau vyksime į Niūronis, kur autentiškoje XX a. pradžią menančioje troboje susipažinsite su mūsų etninės kultūros simbolio – duonos keliu nuo rugių sėjos iki duonos riekės. Kiekvieną tarsi namiškį maloniai sutikusi ir už stalo pasodinusi gaspadinė papasakos apie rugių sėjimą, kūlimą, malimą, duonos raugimą ir užmaišymą. Sužinosite apie senolių duonos kepimo papročius ir pagerbimo ritualus, šeimos tradicijas, susipažinsite su senoviniais buities rakandais. Kiekvienam bus suteikta nepakartojama galimybė pačiam suformuoti ir ką tik iškūrentoje duonkepėje išsikepti savo duonos kepalėlį. Kol keps duonelė, skanausite kaimiškas vaišes, aplankysite Arklio muziejų. Tai unikalus muziejus įkurtas Niūronyse 1978 m. Rekonstruotuose klojimuose išsirikiavę iš visos Lietuvos surinkti vežimai, lineikos, brikelės... Kituose pastatuose – stendai, meno kūriniai, menantys arklį ir artoją, žirgą ir karžygį. Tai pažintis su lietuvišku kaimu.
Anykščiuose nemažai pramogų: čia bet kuriuo metų laiku galima smagiai nusileisti rogutėmis nuo Kalitos kalno; aplankyti Siauruko muziejų, aplankyti memorialinius A.Baranausko, A.Vienuolio, J.Biliūno muziejus, S.Petraškos akmens tapybos ekspoziciją, Angelų muziejų.
Taip pat mūsų keliautojų laukia išskirtinė DOVANA - ekskursija ir degustacija „Anykščių vyno“ darykloje!!!
Vakare kupini dienos įspūdžių grįžtame namo.
Mokami objektai: