Beje, buvome susipažinusios su keliais nuostabiais draugais iš Ispanijos, tad ten buvom labai laukiamos. Neneigsiu, jog į širdeles tie ispanai vaikinai „įkrito“, bet per daug nieko nesitikėjom, mąstėm stereotipiškai: ai, tie ispanai, susuks galvą ir pames! (tačiau vėliau įsitikinom, jog neverta turėti išankstinių nuostatų). Kelias dienas prieš kelionę, klausinėjome draugų apie orus Barselonoje. Mums pasakė, kad vėsoka. Na, kadangi lietuviams vėsoka yra vėsoka, apsirengėme gan šiltai. Išėjus iš oro uosto paaiškėjo - lapkričio viduryje Barselonoje 25 laipsniai šilumos. Pabėgusios iš šalčių tiesiog krykštavom iš laimės!
Besigrožėdamos naktinės Barselonos vaizdais, vykome į "nakvynės vietas". Draugės apsigyveno barcelonaurbany.com ir už keturias naktis ir tris dienas sumokėjo 60 eurų su pusryčiais – valgai ką nori (ką jos ir darė). Aš apsistojau savo draugo (dabar jau vaikino) namuose, jo šeima mielai mane priėmė.
Barselonoje stengėmės pamatyti kuo daugiau. Vienas įsimintiniausių aplankytų objektų Park Guell, jame galima pasimėgauti sangria, kurios litras kainuoja 10 eurų, ji laaabai skani. Šiame parke yra pats ilgiausias pasaulyje suoliukas, ant kurio labai patogu pasėdėti ir pasigrožėti Barselonos panorama. Antonio Gaudi tikrai turėjo nuostabią vaizduotę, Park Guell architektūra –kažkas nežemiško. Parko pastatai savotiškai keisti, bet labai gražūs.
Vėliau apsilankėme įžymioje Las Ramblas gatvėje. Pavakarieniauti nuėjome i restoraną Txapela, patariu visiems ten apsilankyti. Jums bus pasiūlyta 50 sumuštinukų (tapas) rūšių. Vieno sumuštinuko kaina nuo 1,50 iki 3 eurų. Nuostabiausi sumuštinukai su jūros gėrybėmis. Siūlau išmokti ispaniškai skaičiuoti nuo vieno iki penkiasdešimt, tikrai pravers. Jei ispanų kalbos nepramoksite, nesijaudinkite, padavėjai supratingi.
Kadangi Ispanijoje gyvenimas prasideda tik naktį, nusprendėme vėlų vakarą praleisti ramiai, bet egzotiškai – Bar Hawaiano Kahala. Čia mus pasitiko malonūs padavėjai, kurie nuostabiais kokteiliais garsėjančiame bare lepino kiekvieną atvykusį. Nustebau, jog prie kokteilių nemokamai atnešė riešutų ir spragėsių.
Kitą dieną gavau savo gimtadienio dovaną – kelionę į Sitges miestelį. Keliavome tik vieną dieną, tačiau tikrai daug pamatėme, tad drąsiai siūlau nepraleisti progos apsilankyti šiame nuostabiame miestelyje. Man, merginai iš mažo kurortinio miestuko, ši nuostabaus grožio vieta buvo tarsi rojus...
Grįžtant prie maisto, rekomenduočiau kavinę Eguzki – Lizarran. Salotos ten tikrai daromos su meile, labai skanios ir jų daug, porcijos tikrai užtenka prisivalgyti. Dažnai čia besilankantis draugas taip pat patikino, jog šis restoranas puikus. Sitges vasario 22 dieną vyksta karnavalas, linksmybės paplūdimyje, visur mirga gražūs kostiumai, daug puikios nuotaikos. Beje, šis miestelis - žinomas homoseksualų "rojus", ten jų pamatysite tikrai daug.
Viešėdamos Barselonoje lankėmės įvairiuose pub‘uose, stebėjom žmones, klausėmės ispanų kalbos, ir ji mums pradėjo patikti! O mano draugė išmoko puikią frazę La cuenta por favor (sąskaita prašau).
Kitą dieną mūsų laukė pasivaikščiojimas po Barselonos centrą ir Sagrada Familia. Studentai, turėkite savo studento pažymėjimą, jis visur galioja, tikrai susitaupysite – euras prie euro, ir va jau gali tapų pavalgyti. Aišku, neapsilankyti Sagrada Familia būtų nuodėmė – tikrai. Eilėje reikia pastovėti, bet verta. Pamatykite Barselonos panoramą tikrai verta...
Viešnagė Barselonoje ėjo į pabaiga, o išvykti taip nesinorėjo. Pasižadėjome, kad dar grįšime...
Nesitikėjau, kad tai įvyks taip greitai, tačiau jau po kelių savaičių vėl pirkau bilietą į Barseloną! Nusprendžiau Šv. Kalėdas švęsti pas savo vaikiną Ispanijoje (pirmos Kalėdos šiltuose kraštuose). Bilietai kainavo apie 550 LT, bet tai buvo prieš pat Kalėdas, gruodžio 23 d. Manyčiau, jog kaina buvo gera.Vėliau paaiškėjo, jog kelionė tikrai buvo verta kiekvieno lito.
Aš vėl Barselonoje, kur šį kartą mane pasitiko žiema – apie 10-15 laipsnių šilumos ir nuostabus vaikinas! Nieko nelaukdami ėmėmės įvairiausios veiklos. Pirmąją dieną apsilankėme L‘aquarium (kaina 18 eurų, o su studento pažymėjimu 16 eurų). Vaizdai nepakartojami: mažos ir didelės žuvytės, pingvinai, varlytės ir t.t. Pramogos skirtos daugiau vaikams, įvairūs labirintai, laivukai. Buvo labirintų baseinuose, kur plaukioja žuvys, maži vaikai gali pralysti į tuos labirintus, atsigulti ant žemės ir stebėti, kaip didelės žuvys plaukia labai arti jų. Bandėme ir mes tilpti, bet sunku buvo net susilenkus.
Vėliau apsilankėme La torre de collserola – įėjimas kainavo apie 6 eurus. Tai apžvalgos bokštas, kažkiek panašus į Vilniaus televizijos bokštą. Vaizdai atsiveria puikūs, tačiau nepatiko tai, jog langai buvo labai purvini ir nepavyko padaryti gražių nuotraukų. Praverstų turėti su savimi žiūronus, labai lengvai pamatytumėte Sagrada Familia, kuri net ir iš toli atrodo nuostabiai. O desertui vakare netikėtai pavyko išvysti įžymiuosius (la font the montjuic) – šokančius fontanus, vaizdas nuostabus. Tai buvo Kalėdinis pasirodymas.
Kalėdų dovana buvo kelionė į Costa Brava, miestelį Roses (157 km nuo Barselonos) – nakvojome vieną naktį viešbutyje Hotel Coral Platėja – kaina 60 eurų dviems su pusryčiais. Puikus ramus miestelis, restoranas kuriame galite pavakarieniauti ar pietauti Dolce Vita restorane. Nuostabus maistas ir, jeigu norite, galite stebėti, kaip jį gamina. Taip pat šios kelionės metu aplankėme miesteli Cadaques, kuris yra netoli Roses.
Miestelis Roses yra nakvynės miestelis - ten daug viešbučių. Čia galima pamatyti tai, kas atrodo neįmanoma, kalnų viršūnes su sniegu tolumoje, o šalia palmes ir jūrą. Cadaques – tarsi antri namai, kur atvažiuoja ilsėtis pasiturintys žmonės Šis miestelis gražus baltais namukais. Čia labai dažnai lankėsi Salvadoras Dali.
Kavinė, kuri man paliko gerą įspūdį – Es Taronger (skanus ir nebrangus maistas). Čia už 13 eurų, gavau didelį bokalą sangrijos, salotų su tunų ir karštą patiekalą – vištienos krūtinėlę su kepinta paprika ir juodos kavos. Tai buvo pietų pasiūlymas iš dienos meniu. O taip pat būtinai užsisakykite apkeptų kalmarų (calamares a la romana) Abu šie miesteliai man asmeniškai patiko savo vaizdais: jūra, kalnai, palmės, saulė, filmus primenantys gražūs nameliai.
Viešėdami Barselonoje, užsukite į kone greito maisto parduotuvėlę Frankfurt, ten labai skanūs dešrainiai. Čia nėra įprastų sėdimų vietų, vietiniai tokio tipo užeigėlėse pripratę valgyti atsistoję ar tiesiog prie baro.
Ispanijoje labai įprasta pietauti, vakarieniauti restoranuose, bet ne viduje, o terasose. Turėkite omenyje, jog pasirinkę romantišką vietą terasoje rizikuojate susilaukti nepageidaujam (o gal ir pageidaujamo) dėmesio. Gali prieiti vaikinukas su „nemokamomis rožėmis“, tačiau vėliau suprasit, kad jos visgi mokamos, nes svečias nenueis, kol nesusimokėsite, kitą kartą prisistatys smuikininkas, kuris nuostabiai pagros, o paskui kokias geras dešimt minučių stovės prie jūsų ir prašys pinigų.
El poble espanyol – kita nuostabi vieta, kurią aplankėme. Tai tarsi visa Ispanija vienoje vietoje, joje yra gatvelių, parduotuvių ir t.t. Galima išvysti visų 17-os Ispanijos regionų atributikos. Šio miestelio įkurėjai aplankė 1600 skirtingų Ispanijos miestelių ir išsirinko, kokie pastatai, reprezentuos kiekvieną regioną. Šiame mini miestelyje jūs pamatysite gatvelių, kurios yra tipiškos kiekvienam regionui, taip pat dirbtuvių (apie 40), užsukite į stiklinių statulėlių dirbtuves, pamatysite kaip jos daromos ir iškarto galėsite nusipirkti. Dėmesio vertos paveikslų parodos, kur išvysite Antoni Clave, Oscar Dominguez, Salvador Dali, Pablo Picasso, Antonio Saura ir kitų žymių kūrėjų darbų. Taip pat geležinių figūrų parkas, žinoma jis atrodo daug įdomiau, nei „Vilniaus vamzdis“, tačiau, panašumų yra. Taip pat ten pat galima apsilankyti kavinukėse, kur paragausite tipiškų kiekvieno regiono patiekalų. Nuostabi vieta! Iėjimo kaina 9,50 eurai.
Kitą kartą būtinai norėčiau apsilankyti atrakcionų parke Tibidabo. Jis yra šalia La torre de collserola. Kiek mačiau, žmonės tiesiog pašėlusiai smagiai pramogauja.
Dar viena verta dėmesio vieta (į kurią mano vaikinas jau seniai mane norėjo nusivesti) – stadionas Camp Nou. Įėjimo kaina 22 eurai, su tarptautiniu studento pažymėjimu 18 eurų. Prisipažinsiu, jog nesu labai didelė futbolo gerbėja, tačiau stebėti rungtynes šiame stadione tikrai norėčiau. Stadione įrengtas savotiškas muziejus – iš arti galima apžiūrėti futbolo, krepšinio, ledo ritulio ir kt. laimėjimus, susipažinti su vaizdine ir garsine medžiaga. Jūsų dėmesio lauks didžiausia FC Barcelona parduotuvė – subalansuota vyrams, tačiau patiks ir merginoms. Joje rasite visko - nuo seilinukų su Barselonos ženkliukais iki sportinės aprangos.
P.S. Prieš lipdami į lėktuvą, nepatingėkite užsukti į duty free ir nusipirkti ispaniško Rioja vyno. Patiks visiems!
Kataloniją norėčiau vadinti savo antrais namais. Ji mane tiesiog sužavėjo!