Rugsėjo pradžioje su drauge leidomės į kruizą po Norvegijos fjordus. Patvirtinu Makaliaus žodžius: „tai buvo tokia kvapą gniaužianti patirtis, kad ją vienareikšmiškai galiu pavadinti viena iš didžiausius įspūdžius palikusia kelione“.
Rugsėjo pradžioje su drauge leidomės į kruizą po Norvegijos fjordus. Patvirtinu Makaliaus žodžius: „tai buvo tokia kvapą gniaužianti patirtis, kad ją vienareikšmiškai galiu pavadinti viena iš didžiausius įspūdžius palikusia kelione“.
Norėtum į kruizą leistis ir Tu?
Pirmiausiai noriu pasidalinti, kad prieš pirmąjį savo gyvenime kruizą buvau pilna baimių. Visas baimes nugalėti padėjo šauniosios Makaliaus komandos narės. Jos atsakė į visus klausimus, padrąsino ir pravedė per visas situacijas. Po šios kelionės dairausi į kitus kruizų pasiūlymus ir atostogų prioritetu laikau tik kruizinę kelionę.
Mano pirmojo kruizo laivas „MSC Grandiosa“ tikrai labai įspūdingas – atrodo, kad jis visiškai naujas, o šis kruizas – pirmoji jo kelionė. Interjeras, baldai, santechnika – viskas nauja, blizga, švaru! Aptarnaujantis personalas tikrai nuostabus. Visi paslaugūs, su tobula atmintimi ir begaliniu noru padėti.
Taigi, pirmasis mano patarimas – atskridus į oro uostą iš lagamino į rankinį bagažą įsidėkite maudymosi kostiumėlį. Visą pirmą dieną galėsite plaukioti baseine, mirkti sūkurinėje vonioje ar degintis laivo denyje. Nes lagaminus prie kambario durų rasite tik vakarop.
Pirmas darbas įlipus į laivą – kilkite į 15 aukštą ir pasistiprinkite po kelionės bendrajame restorane („Marketplace buffet“). Po to palaukite eilėje prie registratūros ir išsiaiškinkite, kokie restoranai Jums priklauso nemokamai, kur yra aparatai įsinešti pinigus į asmeninę kruizo kortelę, kur yra išmanieji ekranai su renginių programa ir kitais pasiūlymais. Jei eilė didelė, galit ramiai pasiplaukioti baseine, o į registratūrą ateiti vakare.
Registratūroje dirba ir rusiškai kalbantis personalas, kas mums buvo tikrai patogu. O ekskursijų biure dirbo vienas lietuvis, šaunus vaikinukas. Taip pat rekomenduoju pirmą dieną nusifotografuoti laivo denių planus – padės orientuotis, kas kur yra. Vėliau planų nebereikės, bet pradžiai jie tikrai pravertė (laivo viduje yra daugybė pramogoms ir poilsiui skirtų erdvių, todėl pirmąją dieną jautėsi pasimetimas ir nerimas, kad pasiklysim, nieko nerasim ir pan.).
Kasdien savo kajutėje ant lovos rasite kruizo laikraštuką, kuriame surašyti rytdienos renginiai, specialūs pasiūlymai baruose ar parduotuvėse, ekskursijos, siūlomas vakaro aprangos kodas (pirmos dienos pirmajame laikraštuke – tos dienos renginiai). Tad galėsite pasiplanuoti rytdienos dienotvarkę. Čia būna surašyti barų, restoranų darbo laikai, užsiėmimų valandos bei adresai (denis ir vieta laive, pavyzdžiui: 15 denio priekis/galas ir panašiai), šou pasirodymų laikai ir specialios akcijos, pasiūlymai bei ekskursijos.
Rekomenduoju eiti į visus vakarinius šou, mankštas, šokių pamokas, viktorinas (čia tiems, kas gerai kalba anglų ar kita užsienio kalba). Galiu pasigirti, kad po rytinių mankštų su drauge buvome vienintelės kurios pasikaitindavome saunoje. Gal kiti turistai saunų nerado? Jos yra dvi – prie vyrų ir moterų persirengimo kambarių (prie sporto salės).
Laivo 6-ame denyje (kaip šeštame viešbučio aukšte) yra įspūdinga promenada su LED ekranu, kur vyksta smagūs vakarėliai ir šou programos. 15-ame denyje yra vidaus ir lauko baseinai bei sūkurinės vonios, o 18-ame denyje – vandens pramogų parkas ir t.t.
Vakarinė apranga nėra privaloma, bet pageidaujama. Iš tiesų, maždaug tik pusė turistų laikėsi aprangos kodo. Jei važiuosite su dideliu lagaminu, vertėtų įsidėti elegantišką, „hipišką“ bei baltą drabužių komplektą. Mūsų kruize buvo trys vakarai su rekomenduojamu aprangos kodu – elegantiškas vakaras, Karibų stiliaus vakaras ir baltasis vakaras. Kitais vakarais apranga – laisva, kaip kam patogiau.
Mūsų vidinė kajutė (be lango) buvo superinis pasirinkimas! Kajutėje praleidome labai mažai laiko (kiek reikia atsikelti, atsigulti ar persirengti „skubos“ režime), todėl tikrai rekomenduoju vidinę kajutę. Lango ar balkono tikrai nepasigedome, nes visus gražiausius vaizdus stebėdavome valgydamos 15-ame aukšte bendrame restorane, mirkdamos sūkurinėje vonioje ar būdamos kitose bendrose erdvėse. Taip pat ir laivo atvirame denyje, nes oras rugsėjo pradžioje Norvegijoje buvo ypač geras – maždaug 22 laipsniai šilumos. Lindėti savo kajutėje tokiame superiniame laive nebūtų pats geriausias pasirinkimas.
Nepirkome gėrimų paketo. Bendrasis restoranas dirba beveik visą parą, ten galima atsigerti vandens, arbatos, kavos, o rytais – dar ir sulčių. O maistas laive – nerealus! Pamirškite dietas ir išragaukite viską. Vieną kartą kruizo metu kapitonas vaišina šampanu, nepraleiskite progos – būna labai smagu.
Prieš kelionę buvo ir baimių dėl laivo supimo. Supimą vos vos jautėm tik tas 2 dienas, kai plaukėme visą dieną jūra. Man padėjo imbiero tabletė. Kitomis kelionės dienomis jokio supimo nebuvo.
Jei nevykstate į ekskursijas, pramogaukite laive, nes tada bus kur kas mažiau žmonių. Ekskursijas galite užsisakyti iš anksto, iš vakaro (jei lieka vietų) arba planuotis patys. Pavyzdžiui, Flamo miestelyje vos už 100 metrų nuo uosto įsikūrusi geležinkelio stotis. Iš čia kas pusantros valandos visą dieną į kalnus važiuoja traukinys, o jo maršrutas pripažintas įspūdingiausiu pasaulyje. Todėl įsigyti bilietą reikėtų iš anksto internetu. Jei nebėra bilietų į šį traukinį, tai maždaug kas 45 min. iš tos pačios aikštės pajuda apžvalginis raudonas traukinukas po gražiausias Flamo vietas – irgi neblogas maršrutas.
Kituose miesteliuose tiesiog gražu pasivaikščioti. Kylio uoste į miestą patogu vykti taksi (apie 20 EUR) ir apsižvalgyti savarankiškai. Kopenhagoje į miestą iš oro uosto (paskutinę kruizo dieną) taip pat patogu vykti savarankiškai metro (apie 4,5 EUR), oro uoste yra informacinis punktas, gausit visą informaciją, žemėlapius ir pan.
Taigi, šalin visas baimes ir pirmyn pažinti pasaulį plaukiant kruiziniu laivu!
Teksto ir nuotraukų autorė: Ina Kamėnė
Pasidalink įspūdžiais iš kruizo ir gauk Makaliaus dovanų kuponą!