Keliautojas, saulės ieškotojas Karolis savaitės interviu dalinasi įspūdžiais iš kelionės į Tenerifės salą. Keliavo jis tiesa, ne savarankiškai, o su Novaturu, bet apie salą papasakojo išties įdomių dalykų.
Keliautojas, saulės ieškotojas Karolis savaitės interviu dalinasi įspūdžiais iš kelionės į Tenerifės salą. Keliavo jis tiesa, ne savarankiškai, o su Novaturu, bet apie salą papasakojo išties įdomių dalykų.
Tenerifės lankyti objektai – nepakartojamas ugnikalnis bei Sacharos smėlio paplūdimys
Sala nėra didelė, todėl net ir savaitės trukmės poilsio pakaktų ir pagulėjimui paplūdimyje, ir susipažinimui su skirtingais salos kraštovaizdžiais bei lankytinais Tenerifės objektais. Mums įdomiausia dalis buvo ekskursijos ir laikas, kuomet salą pažinome išsinuomavę automobilį. Keliaujant Tenerifėje vos per kelias dienas galima išvysti trečią pagal dydį ugnikalnį pasaulyje (ir užkilti ant jo!), vulkaninio juodo arba iš Sacharos smėlio suformuotus paplūdimius, vešlią gamtą šiaurinėje salos dalyje ir įspūdingus serpantinus salos vakaruose.
Jei neužtenka tik gamtos – nuvykite iki dar kelių lankytinų Tenerifės objektų – La Laguna ir Puerto de la Cruz, šie du miestai turi išsaugoję daugiausiai ispaniško šarmo bei jaukius senamiesčius. Keliai Tenerifėje labai geri, pusę salos juosia automagistralė, todėl kas vakarą patogu grįžti į savo viešbutį iš bet kurios salos dalies, o ryte vėl pradėti naują kelionę į priešingą salos pusę, arba tiesiog galima išsinuomoti kelis viešbučius skirtingose salos dalyse.
Apskritai, vykdami į kelionę Tenerifės saloje tikėjomės tobulai išvystytų kurortų ir daug turistų, tačiau likome nustebę, kiek daug nerealių vietų čia galima atrasti iškišus nosį už kurortų zonos. Todėl Tenerifėje tiesiog būtina derinti bambos deginimą paplūdimyje su pažintinėmis kelionėmis po salą.
Neužsisėdėkite tik savo kurorte, pasinaudokite proga pamatyti visą salą. Su ekskursijomis ar nuomotu automobiliu – čia jūsų pasirinkimas, bet būtinai keliaukite.
Nuvykite prie Teidės ugnikalnio, pakilkite į jo viršų – vaizdas lyg Mėnulyje, ne veltui čia buvo filmuoti keli „Žvaigždžių karų” epizodai. Pakeliui link Teidės ugnikalnio serpantinais nuolat kilsite į kalną – kas keli kilometrai galima stoti ir grožėtis vaizdais.
Vakarinėje salos dalyje mums labai patiko Tenerifės iškyšulys – Punta de Teno. Ypač kelias link jo – skardžiu su vaizdu į vandenyną. Pakeliui link iškišulio, jei vyksite iš pietinės salos dalies, turėsite pervažiuoti vieną iš labiausiai vingiuotų kelių, kokiais yra tekę keliauti Europoje. Link Mascos kaimelio vedantis serpantinas – privalomas pamatyti keliaunat Tenerifėje. Pakeliui sustokite Mascos kaimelyje, įsikūrusiame ant kalnų skardžio.
Šiaurinėje salos dalyje rasite ir serpantinų, žvejų kaimelių, iš Sacharos smėlio suformuotą Las Teresitas paplūdimį, kuris mums priminė gražiausius pietryčių Azijos paplūdimius. Civilizacijos mėgėjams galime rekomenduoti tuos pačius La Laguna ir Puerto de la Cruz miestus, be to būtinai pasivaikščiokite Garachico miestelio pakrantėje.
Iš pramogų rekomenduojame Flamenko spektaklį Las Americas kurorte – sako, kad čia geriausias Flamenko visoje Ispanijoje, ir jį pamačius galima tuo net neabejoti. Vandens ir gyvūnų mėgėjai dar gali aplankyti du garsiausius Tenerifės parkus – lankomiausią Loro parką, su didžiausiu pasaulyje papūgų rinkiniu ir kitokiais gyvūnais, bei vandens atrakcionų parką Siam. Tenerifėje vasario mėnesį vyksta karnavalas.
Nors ir nebuvome kitose Kanarų salose, pasiskaitėme apie visas. Tenerifė iš kitų Kanarų salų išsiskiria savo gamta, juodo smėlio paplūdimiais ir Teidės ugnikalniu. Dėl šio derinio tikrai verta pasėdėti lėktuve 6 valandas. Juk ir pagal savo geografinę padėtį Kanarų salos labiau Afrika, nei Europa, todėl net ispaniška kultūra neužgožia tos egzotikos, kurios Europos pietuose kažin ar surasi.
Iš Tenerifės puikus susisiekimas su kitomis salomis, tad keltais arba lėktuvu galima pasiekti visas Kanarų salas. Susiruošus į ilgesnę kelionę, pamatysite tikrai daug.
Maistas ir gėrimai Tenerifėje
Kanarų salos priklauso Ispanijai, todėl skųstis maistu Tenerifėje kažin ar įmanoma – ispaniškos paella, įvairiausių pasirinkimų užkandžiai tapas, kalnai skirtingų jūros gėrybių ir patiekalų su jomis, o kur dar Sangria (ar bet koks kitas vynas, kurio čia gausu). Kurortuose buvo galima rasti visų įdomesnių šalių virtuvių – nuo Meksikos iki Tailando, nuo itališkos picos ar lazanijos iki pačių tikriausių kanarietiškų bulvių (mažos, keptos su lupenomis ir patiekiamos su aštriu padažu). Kainos panašios į pietų Europos kurortų, kai kur net pigiau – tikrai galima lyginti su Lietuvos (pvz., kur pas mus Lietuvoje galite gauti gerą steiką už 10 eurų arba šviežios žuvies patiekalą už 6-8 eurus?).
Kainos Tenerifėje nustebino – manėme, kad tokia populiari sala bus brangesnė, tačiau didelė konkurencija bei laisva nuo mokesčių zona (akivaizdu – pvz., litro benzino kaina vos siekia 1 eurą), matyt, daro savo. Kalbant ne apie maistą – tiek daug garsių prekės ženklų rūbų ir batų išparduotuvių vienoje vietoje nebuvome matę (ir jos, skirtingai nei kokioje Azijoje, tikros, o ne padirbtus rūbus pardavinėjančios).
Pagrindiniai patarimai keliaujantiems į Tenerifę
Norėčiau papasakoti, kokia padėtis Tenerifėje su viešbučiais, nes po bilieto tai turbūt opiausias klausimas. Kaip ir visose šalyse ar salose, Tenerifėje yra vietų, kurios ramesnės, labiau pritaikytos poilsiui su šeimomis, yra ir tokių, kurios idealiai tinka ne tik pasyviam poilsiui, bet ir naktinėms pramogoms. Mano rekomendacija būtų tokia – jei norite ramybės, ieškokite viešbučių tarp kurortų (mes buvome tarp Las Americas ir Costa Adeje – ideali vieta, paplūdimys vos už 400 metrų, kai norisi skanios vakarienės – krūva restoranų, o ramybė visai čia pat), jei norite gyventi linksmybių ritmu – rinkitės viešbučius pačiuose kurortų centruose. Las Americas ir Costa Adeje kurortuose pastebėjome daug ramybės trokštančių vokiečių, tuo tarpu Los Cristianos kurorte – daug besilinksminančio britų jaunimo.
Pagrindinis patarimas – išbandykite patys, nes Tenerifė – tai afrikietiška, egzotiška sala su europietiškais patogumais ir ispaniška kultūra bei virtuve. Tenerifė atostogoms tinka visais metų laikais – mes buvome lietuviškos žiemos viduryje, ir ne kartą maudėmės vandenyne, todėl net neverta gaišti laiko ieškant geriausio laiko vykti į Tenerifę, išbandykite salos malonumus dabar.