Ar botanikos sodų lankymas - nuobodu?
Į šį klausimą norėjome atsakyti patys apsilankę Klaipėdos Botanikos sode. Žinote, nesu didelis augalų mylėtojas ar žinovas, bet tie vijoklių koridoriai, su beveik vienintelėmis atpažįstamomis rožėmis, įvairiausių gėlių pievos, medinis ir beždžionių tiltelis, vanduo, valtis su gėlėmis ir beprotiškas gėlių aromatas – padarė savo. Negalėčiau pasakyti, jog labai nuodugniai apžiūrėjome visą parką, bet juk ir nereikia. Svarbiausia, kad pabuvome gamtoje, aplankėme tikrai ne patį prasčiausią Botanikos sodą pasaulyje, apžiūrėjome keistus pūkuotus krūmus ir pamatėme išties akiratį plečiančių vaizdų.
Faktai trumpai
Klaipėdos universiteto Botanikos sodas įsikūręs buvusio Karališkojo Tauralaukio parko teritorijoje.
1802 m. pasak istorikų, Tauralaukio dvare įvykęs Prūsijos karaliaus Friedricho Wilhelmo III ir jo žmonos Luizės susitikimas su Rusijos imperatoriumi Aleksandru I turėjo įtakos pergalei prieš Napoleoną. Po šio susitikimo, buvo pasodintas parkas.
Tuometinio parko, dabartinio Botanikos sodo teritorijoje buvo suplanuoti angliško stiliaus vingiuoti takai, augo ąžuolai, liepos, pušys, kaštonai, šalia centrinio dvaro pastato – dekoratyviniai krūmai, gėlynas.
1843 m. Tauralaukio dvaro parkui prižiūrėti dr. Otto Friedrichas Reichelis įsteigė Sodų sąjungą. Vėliau jos funkcijas perėmė 1896 m. įkurta “Klaipėdos ir jos apylinkių gražinimo ir svetimšalių pritraukimo” sąjunga.
1993 m. įkurtas Klaipėdos universiteto Botanikos sodas. Po to, kai Klaipėdos universitete pradėtos dėstyti biologija, ekologija, rekreacija. Norėta sukurti tyrimams reikalingą bazę – Botanikos sodą. Pasak darbuotojų, pagrindinė sodo veikla – sodinti, puoselėti augalus. Botanikos sodas priklauso įvairioms tarptautinėms asociacijoms.
2000 m. LR Aplinkos ministerijos įsakymu Botanikos sodas paskelbtas saugomu gamtos objektu.
Kur įsikūręs Botanikos sodas ir ką jame galima nuveikti?
Klaipėdos universiteto Botanikos sodas yra šiaurinėje Klaipėdos miesto dalyje, Danės upės slėnyje. Bendras teritorijos plotas yra 9,3 ha. Dešiniajame upės krante galėsite pasivaikščioti, pavalgyti prie vandens arba įrengtose pavėsinėse, kur taip pat yra speciali vieta kepti maistą. Šios Danės upės slėnio atkarpos reljefas labai įvairus, kraštovaizdis vaizdingas, tad pasėdėję prie vandens, galėsite traukti apsižiūrėti gėlių, medžių, krūmų, kurie tiesiog suteikia pasakos efektą. Labiausiai įsimenantis dalykas – kvapas. Visa sodo aplinka tiesiog persismelkusi gaiviu ir spalvingu vasaros aromatu.
Iki Botanikos sodo galima nuvažiuoti autobusais: 9; 14; 17 ir mikroautobusais, jūsų stotelė Botanikos Sodo.
Kaina tikrai simbolinė – nuo 2 Lt studentui, 4 Lt suaugusiam, dėl kitų paslaugų, reikėtų domėtis www.ku.lt/sodas
Keliaujam į Klaipėdą ne tik maudytis jūroje, bet ir pamatyti vaizdingąjį Botanikos sodą?