Savaitgalio išvykos Lietuvoje įgauna pagreitį! O jei trūksta minčių, štai pažvelk – net 30 lankytinų vietovių Lietuvoje, kurias nors kartą tikrai privalai aplankyti!
Savaitgalio išvykos Lietuvoje įgauna pagreitį! O jei trūksta minčių, štai pažvelk – net 30 lankytinų vietovių Lietuvoje, kurias nors kartą tikrai privalai aplankyti!
Nida:
1. Parnidžio kopa – pustoma smėlio kopa Nidos pietuose, Kuršių Nerijoje, apie 50 m virš jūros lygio.
2. Skulptūra V. Kernagiui atminti – skulptoriaus Romo Kvinto iš bronzos išlieta skulptūra surado tinkamiausią vietą – Nidą!
Anykščiai:
3. Medžių lajų takas Anykščiuose – nauja turistams itin patraukli atrakcija, vienintelis toks takas ne tik Baltijos šalyse, bet ir Rytų Europoje.
4. Anykščių sakralinio meno centras – čia monsinjoras Albertas Talačka paliko savo sukauptą dailės kūrinių kolekciją, asmeninę biblioteką ir archyvą. Yra į ką pažiūrėti!
5. Apžvalgos aikštelė, esanti Anykščių Šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčios bokšte – bažnyčia išskirtinė ne tik savo aukščiu ir achitektūriniu paveldu (neogotikinė dvibokštė bažnyčia yra aukščiausia Lietuvoje – 79 m), meno kūriniais, bet ir apžvalgos 33 m. aikštele bokšte.
6. Angelų muziejus – pirmasis Lietuvoje Angelų muziejus, kuriam savo sukauptą angelų kolekciją padovanojo kultūrininkė Beatričė Kleizaitė-Vasaris.
7. Burbiškio dvaras – įsikūręs Anykščių regioniniame parke, netoli Rubikių ežero, 8 km nuo Anykščių.
8. Labirintų parkas – Anykščiuose esantis karklų labirintų parkas – smagi pramoga visai šeimai. Jis yra šalia kelio į Kurklius, prie Šlavėnų.
9. Apžvalgos bokštas Bijeikiuose – Anykščių regioniniame parke – stovi ant didžiulės kalvos 15 metrų aukštyje, stovi ant kalvos, esančios 163 m virš jūros lygio.
10. Arklio muziejus (Niūronių kaime) – čia galima susipažinti su arklio ir žmogaus draugystės istorija, pamatyti daug neregėtų senovinių daiktų, pajodinėti žirgais ar pasivažinėti karieta.
11. Šeimyniškėlių piliakalnis, vadinamas Voruta, yra šiauriniame Anykščių pakraštyje. Piliakalnis stūkso aukštumos kyšulyje, kurio šiaurės vakarų papėde teka Varelis, o pietrytine – Volupis.
12. Puntuko akmuo – antrasis pagal dydį akmuo Lietuvoje, esantis už 6 km į pietus nuo Anykščių, netoli Šventosios. Šalia yra gražių takų pasivaikščioti.
Specialūs pasiūlymai poilsiui Anykščiuose geriausiomis kainomis - jau pas Makalių!
Druskininkai
13. Velnio akmuo – dar vadinamas Švendubrės akmeniu – yra dešimtas pagal dydį akmuo Lietuvoje, esantis šiauriniame Švendubrės kaimo pakraštyje.
14. Grūto parkas – netoli Druskininkų esantis parkas, kuriame yra gausi tarybinio laikotarpio veikėjų skulptūrų ekspozicija.
Kauno apskritis
15. Dubravos rezervatinė apyrubė – rezervatas esantis Kauno rajone, įsteigtas retiems miškams ir kitoms vertingoms augalų rūšims išsaugoti, yra gražus pasisvaikšiojimo takas aplink.
16. Kalniškių konglomeratų atodanga – geologinis gamtos paveldas, paskelbtas saugomu 2005 m. Atodanga yra Kauno rajone, Samylų seniūnijoje ties Žiegždriais, Kauno marių kairiajame krante.
17. Kauno botanikos sodas užima 62,5 ha žaliąjį plotą pačiame Kauno centre. Augalų kolekcijas sudaro per 7000 rūšių.
18. Atominis bunkeris Kaune – įkurtas 6 metrai po žeme – sovietmečio civilinės saugos slėptuvėje. Čia galima pamatyti išskirtinius technikos eksponatus: Pirmojo pasaulinio karo, tarpukario, Antrojo pasaulinio, Šaltojo karo ir dabartinių laikų, veikia civilinės saugos technikos vystymosi raidos ekspozicija.
19. Žaliakalnio funikulierius – pirmas toks įrenginys Lietuvoje, įtrauktas į kultūros paminklų sąrašą.
20. Pažaislio vienuolynas – pastatų ansamblis Pažaislyje, vienas gražiausių brandžiojo baroko architektūros šedevrų Šiaurės rytų Europoje.
21. Pyplių piliakalnis įspūdingas gamtos paminklas, esantis Nemuno kairiojo kranto aukštutinės terasos kyšulyje.
Makalius Tavo atostogoms parinko geriausius viešbučius Lietuvos kurortuose - Druskininkai, Birštonas, o gal Molėtai ar Palanga? Rinkis! Pasiūlymų išties daug!
Vilniaus apskritis
22. Skališkių (Liucionių) uola – Lietuvos Respublikos geologijos paminklas, keli objektai viename: ola arba urvas, konglomerato uola ir šaltinis.
23. Vilniaus katedros varpinė - šis bokštas buvo gynybinės sienos dalis, dabar čia gali užkopti ir turistai pasimėgauti puikia panorama.
24. Vingio parkas − Neries vingyje esantis parkas, kurio plotas − 162 ha. Parko pietrytinėje dalyje, užakusio ežero vietoje, išlikusi maža pelkė.
25. Šv. Jonų bažnyčia (Šv. Jono Krikštytojo ir Šv. Jono apaštalo ir evangelisto bažnyčia), stovi Vilniaus senamiestyje, Vilniaus universiteto teritorijoje. Vasaros metu galima užkopti į varpinę ir pasigrožėti nuostabia panorama.
26. Vilniaus šv. Onos bažnyčia stovi Vilniaus senamiestyje, puikus gotikinės architektūros pavyzdys.
27. Vilniaus universiteto botanikos sodai Vilniuje yra du: (M. K. Čiurlionio g. 110) ir Vilniaus priemiestyje, Kairėnuose (Kairėnų g. 43, Vilnius).
28. Televizijos bokštas - tikriausiai visiems gerai pažįstamas ir galbūt lankytas jau ne vieną kartą, bet ar žinote, kad dabar lankytojai jau gali pasikelti į atvirą TV bokšto aikštelę? Daugiau informacijos apie Televizijos bokšto ekskursijas rasi čia.
29. Trys Kryžiai – paminklas Vilniaus mieste ant Plikojo kalno, verta užlipti ir pasigrožėti vaizdais.
30. Gedimino pilis (Aukštutinė pilis) saugo Vilniaus įkūrimo istoriją, o jos viduje yra muziejus, kurį bent kartą tikrai verta aplankyti ir tuo pačiu pakilti iki pilies viršaus, iš kurios atsiveria puiki panorama.