Idėją palaikė birželio 26 d. vykusios tarptautinės konferencijos „Praeitis-dabartis-ateitis: bendradarbiavimas kuriant Gintaro kelią“ dalyviai iš Latvijos, Austrijos, Lenkijos, Baltarusijos, Ukrainos, Vokietijos ir Rusijos (Sankt Peterburgo bei Kaliningrado srities).
Ūkio ministras Rimantas Žylius pažymėjo: „Iškelta pasaulinio turistinio maršruto iniciatyva apjungs įvairių šalių gintaro paveldo patirtis. Turistui įdomi pati idėja, bendras kontekstas. Dirbant kartu, maršrutas, neabejoju, bus įdomesnis ir patrauklesnis tiek turistams, tiek verslininkams“.
„Gintaras yra, buvo ir bus mūsų šalies auksas. Esame labai maži, todėl tam, kad išsiskirtume, turime pasiūlyti kažką unikalaus ir inovatyvaus. Štai kodėl dar prieš metus iškėlėme Gintaro kelio, kuris prasidėtų Lietuvoje, idėją. Noriu pabrėžti, kad turistinis maršrutas Gintaro kelias atkartos ne senojo prekybinio Gintaro kelio geografinius taškus, o apims skirtingų šalių teminius rinkodarinius sprendimus. Pavyzdžiui, Lietuva sieks sudominti turistus ne tik gintaro muziejais ar galerijomis, juvelyrika, bet ir gintaro naudojimu kulinarijoje, kosmetikoje, SPA, dizaine, kaliningradiečiai ne tik kvies į apžvalgos aikštelę gintaro kasyklose Jantarnyj miestelyje, bet ir organizuos gintaro žvejojimo čempionatą, latviai garsins folklorines dainas apie gintarą, austrai, kurie neišgauna gintaro, populiarins romėnų, senovėje prekiavusiu gintaru, paveldą Carnuntum gyvenvietėje, ir taip toliau,“ - pasakoja VTD direktorė Raimonda Balnienė.
Jos teigimu, visus minėtus šalių pasiūlymus apimantis Gintaro kelio „žemėlapis“ bus virtualus – jį pildys ir populiarins atskiros valstybės. Toks sprendimas priimtas remiantis duomenimis, pagal kuriuos net 85 proc. turistų sudarinėja kelionių maršrutus internete.