Regis, skrydžiai lėktuvu pamažu užkariavo pasaulį. Anksčiau neįtikėtino dydžio lėktuvų bilietų kainos skristi lėktuvu suteikdavo galimybę tik pasiturintiems žmonėms, bet šiandien dažniausiai skrydis kainuoja pigiau, nei kelionė autobusu ar keltu.
Regis, skrydžiai lėktuvu pamažu užkariavo pasaulį. Anksčiau neįtikėtino dydžio lėktuvų bilietų kainos skristi lėktuvu suteikdavo galimybę tik pasiturintiems žmonėms, bet šiandien dažniausiai skrydis kainuoja pigiau, nei kelionė autobusu ar keltu.
Rugpjūčio 27-ąją turėjau galimybę apsilankyti Rygoje, didžiausios Baltijos šalyse aviakompanijos "airBaltic" spaudos konferencijoje, kurioje pats bendrovės vadovas Martinas Gaussas pristatė šių metų pirmojo pusmečio rezultatus, kurie mane išties nustebino.
Per pirmuosius šešis šių metų mėnesius Baltijos šalių oro bendrovė „airBaltic“ pasiekė 48,3 mln. litų (14 mln. eurų) pelną. Nors dar 2013 m. tuo pačiu periodu oro bendrovės nuostolis sudarė 41,4 mln. litų (12 mln. eurų), šiemet ji dirbo pelningai, nepaisant naujų iššūkių Rytų rinkoje.
„Pastebime, kad vis mažiau keleivių renkasi jungiamuosius skrydžius. Nepaisant to, mums pavyko užtikrinti lėktuvų užimtumą, kainų kontrolę bei našumą. Be to, pertvarkėme ankstesnius įsipareigojimus Latvijos bankui „Latvijas Krājbanka“. Pasiekti rezultatai padės lengviau prisitaikyti prie įtemptų rinkos sąlygų ir toliau gerinti tiesioginių skrydžių teikimą ateinančiu žiemos sezonu“, – sako „airBaltic“ generalinis direktorius Martinas Gaussas.
Dėl mažėjančios paklausos ir situacijos Rusijoje bei Ukrainoje, oro bendrovė šiemet sumažino ir nutraukė skrydžius į Odesą, Simferopolį ir Kaliningradą. „airBaltic“ duomenimis, keleiviai rečiau rinkosi keliauti jungiamaisiais skrydžiais, o tiesioginiais – dažniau. Sausį – liepą tiesioginį skrydį rinkosi 52 proc. keleivių, kai tuo pačiu periodu prieš metus – apie 50 procentų.
Šių metų vasarą „airBaltic“ keleivius skraidino šešiomis naujomis kryptimis – į Burgasą ir Varną (Bulgarija), Maljorką (Ispanija), Bukareštą (Rumunija), Gotenburgą (Švedija) ir Aberdyną (Škotija). Iš viso „airBaltic“ skraido į daugiau kaip 60 Europos, Skandinavijos, Rusijos, NVS šalių ir Viduriniųjų Rytų miestų. Lietuvoje oro bendrovė skrydžius vykdo iš Vilniaus ir Palangos oro uostų.
Beje, Makalius primena, kad "airBaltic" bendrovė šiuo metu siūlo įsigyti skrydžius už 29 eurus į vieną pusę. Pigiausia kryptis - Ryga. Nuo spalio pabaigos iš Vilniaus taip pat pradedama tiesiogiai skraidyti į Amsterdamą. Bilietų kainos prasideda nuo 49 eurų išpardavimo metu. Tokios kainos tikrai egzistuoja - patikrink fotogalerijoje!