Tenerifė – didžiausia Kanarų salyno sala, kurios sostinė yra Tenerifės Santa Krusas. Tenerifė sutartinai visų vadinama amžinojo pavasario sala. Kodėl? Žinoma, dėl nuostabaus klimato, kuris turistus vilioja visais metų laikais.
Tenerifė – didžiausia Kanarų salyno sala, kurios sostinė yra Tenerifės Santa Krusas. Tenerifė sutartinai visų vadinama amžinojo pavasario sala. Kodėl? Žinoma, dėl nuostabaus klimato, kuris turistus vilioja visais metų laikais.
Tenerifė garsėja nuostabiais gamtos kūriniais, vienas iš jų – Teidės ugnikalnis, stūksantis salos centre. Šis ugnikalnis ne tik aukščiausia Ispanijos viršūnė, bet ir aukščiausias kalnas Atlanto vandenyne, kuris dalija salą į dvi klimato zonas – drėgną, su gausia augalija šiaurėje ir saulėtą bei sausą pietvakariuose. Kadangi pietinėje dalyje šilčiau, čia ir įsikūrę didieji salos kurortai, kur atsiveria patys gražiausi vaizdai, driekiasi patys nuostabiausi paplūdimiai ir matyti ugnikalnio peizažai.
Ką verta aplankyti Tenerifėje
Bene lankomiausia Tenerifės vieta – Loro parkas, įkurtas salos šiaurėje esančiame Puerto de la Kruso kurorte. Šis parkas yra gavęs daugybę tarptautinių apdovanojimų, ir ne be reikalo – beveik visi ten prižiūrimi gyvūnai išgelbėti iš piktavalių rankų, atgabenti iš cirkų arba atstumi savo gentainių. Taip pat parkas dažnai vadinamas papūgų parku, nes jame daugiausia šių spalvingų paukščių rūšių pasaulyje. Parke yra ir ryklių akvariumas, kuriame gyvena apie 15 000 jūrų gyvūnų ir apie 40 rūšių koralų. Parke yra įkurdinti ir pingvinai, delfinai, jūrų liūtai, vyksta vieninteliai Europoje Floridos orkų pasirodymai. Nepamiršk pasiimti fotoaparato!
Teidės ugnikalnis (3718 m aukščio ir 20 km skersmens) daugeliui plaukiojančių jūroje buvo tarsi kelrodis švyturys. Kadaise ugnikalnis siekė 5000 m aukštį. Teidės parko teritorija paskelbta nacionaliniu parku. Sakoma, prieš 200 metų gamtininkas Aleksandras fon Humboltas iki Teidės viršūnės kilo 29 valandas. Dabar turistai į 3555 m aukštį funikulieriumi gali pakilti per 10 minučių. Likusius 163 m galima įveikti pėsčiomis. Nuostabu tai, kad saulėtą dieną nuo Teidės ugnikalnio viršaus matyti Kanarų salos. Tik nepamiršk patogios avalynės!
Kita turistų labai mėgiama vieta – Gvimaro piramidės. Šios piramidės, manoma, buvo pastatytos ritualinėms apeigoms ir labai primena kitų civilizacijų – Meksikos ar Peru – piramides. Tikslus jų amžius net nenustatytas. Mokslininkai išsiaiškino, kad piramidės sukonstruotos iš sustingusios lavos akmenų, o šalia jų rastos archeologinės iškasenos turi Pietų Amerikos kultūrai būdingų bruožų.
Negalima nepaminėti, kad Tenerifės pietuose, šalia Los Kristianoso kurorto stūksančiuose kalnuose, 1995 metais buvo įkurtas Džiunglių parkas. Čia apsodintas nuostabus egzotinių augalų sodas, šniokščia kriokliai, vaikštinėja liūtai, begemotai, orangutangai ir t.t. Tai vienintelė pasaulyje vieta, kur vyksta dresuotų plėšriųjų paukščių (erelių) pasirodymai. Ten ir pats gali pasijusti kaip tikras džiunglių gyventojas!
Ekskursiją į Lą Gomera salą – tai puiki galimybė susipažinti su žaliausia salyno sala, kurioje, pries išplaukdamas į Ameriką, buvo sustojęs Kristupas Kolumbas. Salą galima pasiekti keltu. La Gomeroje verta aplankyti sostinę San Sebastianą ir pasivaikščioti po UNESCO saugomą Garačonajaus nacionalinį parką. Čia taip pat būtinas fotoaparatas, patogūs rūbai bei avalynė.