Nes yra neteisingai informuoti ir išgąsdinti - Graikija savo įvaizdį šiemet suteršė po įvairių piketų, streikų, bankų puolimų ir riaušių, turėjusių kelias aukas. Graikai, besipiktinantys dėl šalies ekonomikos nuosmukio, tikėjosi kad bent jau turizmo sezonas padės jiems išlipti iš duobės. Tačiau tą duobę įvairiais streikais jie tik pagilino.... Dauguma britų kelionių operatorių baiminasi, kad šį sezoną neišparduos net pusės vietų savo lėktuvuose, vokiečiai (vieni pagrindinių Graikijos turistų) jau mąsto apie kitą atostogų lokaciją, o lietuviai...lietuviai džiaugiasi nukritusiomis kainomis dėl neužpildytų viešbučių ir laisvų lėktuvo vietų.
Paskutinės minutės pasiūlymuose mirga triženklės sumos - 400, 500, 600 litų už savaitę Kretoje sezono metu. Kretiečiai sako, kad sezonas pas juos prasidėjo tik prieš kelias savaites - tik tada jie pajautė turistų pagausėjimą. Paskutiniais metais sezonas prasidėdavo kovo pabaigoje-balandį, o baigdavosi spalį. Kaip bus šiemet - nežinia.
[Lietuviai, gelbėkim Graikiją!!!]
Kadangi labai labai myliu Graikiją ir šiemet mano atostogų planuose ji yra sąraše Nr.1 , noriu paskatinti naudotis mažų kainų proga ir, jei tik sesija ar egzaminai nekamuoja, praleisti atostogas šalyje, kuri patenka (arba bent jau pateko...) į lankomiausių pasaulio šalių 15-tuką. Iš Lietuvos galite nuvykti į Kretą, Rodą, Santoriną bei žemyninę Graikiją - Chalkidikės pusiasalį.
Asmeniškai manęs "išreklamuotos" vietelės Graikijoje netraukia - pernai teko lankytis Kerkyros (Korfu) saloje prie pat Albanijos krantų. Lenkai, vokiečiai, britai, matyt, šią salą žino puikiai, tačiau iš Lietuvos skrydžiai nėra vykdomi. Šaunu aplankyti tai, ką aplanko retas lietuvis. Skubu pasidalinti kitomis įspūdingomis ir Lietuvoje mažai žinomomis Graikijos salomis, į kurias nuvykti nėra nei brangu, nei sudėtinga.
[Graikijos salos]
Teisingai žmonės sako - Graikijos nepažinsi net atostogaudamas joje dešimt metų iš eilės. Bet šalį įsimylėti galima drąsiai. Ypač jos salas, kurios yra žymiai įspūdingesnės ir visos labai skirtingos savo istorija.
Tai sala Jonijos jūroje, garsėjanti įspūdingais paplūdimiais ir Melissani povandeninėmis olomis.
Labai ilgai ši sala buvo daugelio valdžių rietenų objektu - daugelis norėjo ją pasisavinti. Gal todėl, kad ji išties verta apsilankymo? Saloje nuolat gyvena 31 000 gyventojų, ji yra didžiausia Jonijos sala. Apkeliauti šią salą užtrunka išties nemažai laiko, tačiau nepaisant to, kelionė yra maloni, mat pakeliui galima pamatyti daug gražių vietų.
Jeigu po salą norite keliauti autobusu, apsistokite netoli Argostoli miesto - iš čia autobusai kursuoja į visas salos vietas.
Kaip atvykti? Lėktuvu iš Atėnų ("OlympicAir", skrydžio kaina apie 40 eurų su mokesčiais) arba keltu (ferries.gr).
Kur apsigyventi? Saloje gausu viešbučių ir mažomis kainomis (dvivietis kambarys apie 50-55 eur). Kainas žiūrėti čia.
Papildoma informacija ir daugiau nuotraukų: http://www.kefalonia-island.co.uk/
Būtent šis vaizdas prie Zakinto salos aprašymo suviliojo mane aplankyti šią salą, kai būdamas kitoje Jonijos saloje - Korfu (Kerkyra) - viešbučio registratūroje pastebėjau tokį pat atviruką. Paklausiau viešbučio savininkės - kurioje čia vietoje, kodėl mes šių vaizdų nematėme? O gi pasirodo, tai yra Zakynthos salos nuosavybė ir pasididžiavimas.
Zakinto sala yra dar viena Jonijos sala. Ji, kaip ir kitos salyno salos, žaliuoja net vasarą. Kalnuose gausu jaukių kaimelių, vienuolynų, derlingų lygumų ir nuostabių vaizdų, kuriuos apsilankius saloje verta pamatyti.
Sala žymi tuo, kad čia iš Afrikos dėti kiaušinių atplaukia reti Logerhedo vėžliai, tačiau... jų populiacija vis nyksta, nes nuostabaus grožio Lagano paplūdimyje dedami kiaušiniai turistų dažnai sutraiškomi paplūdimio skėčių smaigaliais.
Saloje gyvena 30 000 gyventojų, sostinė - tokio pat pavadinimo, kaip ir pati sala.
Kaip atvykti? Lėktuvu iš Atėnų ("OlympicAir", skrydžio kaina apie 70 eurų su mokesčiais) arba keltu (ferries.gr).
Kur apsigyventi? Saloje gausu viešbučių stebėtinai mažomis kainomis (nakvynė viešbutyje dviems atsieitų apie 20-30 eur). Kainas žiūrėti čia.
Papildoma informacija ir daugiau nuotraukų: http://www.zakynthos-island.biz/
Tai antra pagal dydį Dodekaneso salyno sala. Garsi savo maloniu klimatu ir salotomis. Saloje gyvena 27 000 nuolatinių gyventojų.
Tiesa, didžioji Kos salos dalis yra lygumos, todėl ji neretai vadinama "kabančiu sodu". Daugiausia turistai čia atvyksta dėl smėlėtų paplūdimių. Pietvakarinės pakrantės yra vienos geriausių visame salyne. Salos gilumoje vis dar galima išvysti tradicinį graikų gyvenimą.
Šioje saloje gimė medicinos tėvas Hipokratas - tai dar labiau garsina Koso salą.
Kaip atvykti? Lėktuvu iš Atėnų arba tiesioginių reisu iš kaimyninės Lenkijos (iš Atėnų - "OlympicAir", skrydžio kaina apie 50 eurų su mokesčiais) arba keltu (ferries.gr).
Kur apsigyventi? Gausu viešbučių, dauguma vilioja stebėtinai mažomis kainomis (nakvynė apartamentuose apie 25-35 eur). Kainas žiūrėti čia.
Papildoma informacija ir daugiau nuotraukų: http://www.greeka.com/dodecanese/kos/
Tai tik trys iš daugybės Graikijos salų, kurios mane suviliojo ir kuriomis nusprendžiau pasidomėti. Galbūt nors vieną iš Jūsų suviliojau ne tik masinio lietuvių turizmo vietelėmis Kretoje, Rode arba Chalkidikėje, bet ir kitomis, ne ką mažiau įspūdingomis salomis? ;)