Kodėl buvo pasirinktas būtent turisto mokestis?
Vieša paslaptis, kad žavingoji Venecija po truputį grimzta vandenin. Viena didžiausių blogybių – žmonių gausa. Mieste nuolat gyvena 60 000 gyventojų, kasdien ją aplanko beveik tiek pat turistų.
“Pagrindinis šio mokesčio įvedimo tikslas – apsaugoti turistus ir išsaugoti šį unikalų miestą, kuris yra neįprastas ir labai trapus”, – teigia Sandro Simionato, Venecijos meras.
Į Veneciją tik vienai dienai?
Kritikai teigia, kad ši idėja nėra apgalvota. Jų teigimu, daugelis turistų tiesiog nuspręs atvykti į Veneciją vienai dienai užuot mokėję turisto mokestį. Viena įtakingiausių paveldo išsaugojimo grupių Italijoje Italia Nostra išplatino pranešimą, kuriame teigia, kad lagūnos miestas susidūrė su neištaisoma gamtos katastrofa ir jau dabar sparčiai praranda savo dvasią. Sustabdyti procesą įmanoma tik griežtai apribojus turistų skaičių mieste ir uždraudus įplaukti kruiziniams laivams.
Progresinis turisto mokestis Venecijoje galios beveik visiems
Daugiausiai kritikos tokio tipo mokesčiui tenka dėl jo nelankstumo. Venecijos valdžia nusprendė, kad atvykėliai, apsistosiantys penkių žvaigždučių viešbučiuose turės mokėti 4,5 euro (beveik 16 litų) turisto mokestį už naktį. Kiti, apsistosiantys kiek kukliau, turės mokėti atitinkamai mažiau. Nuo mokesčio nebus atleisti ne tik viešbučių, bet ir hostelių gyventojai. Jokių lengvatų nebus net tiems, kurie gyvens ne pačioje Venecijoje, o lagūnos salose, žemyninėje dalyje esančiuose kempinguose.
Planuojama, kad mokestis gali kisti priklausomai nuo sezono, tačiau užsibrėžta, kad jis galios bent 257 dienas per metus, vasaros sezonu, taip pat per Kaukių karnavalą, Šv. Velykas ir Šv. Kalėdas, kai miestas yra itin lankomas turistų.
Neapmokestinti bus tik vaikai iki 10 metų, o asmenys nuo 10 iki 16 metų mokės pusę numatytos rinkliavos.
Ar reikia tokių mokesčių?