Jau nuo 2011 metų sausio 1 dienos visi oro linijų keleiviai, skrendantys iš Vokietijos oro uostų, turės su mokėti 8, 25, ar net 40 eurų mokestį, kuris priklausys nuo skrydžio trukmės. Vadinasi, keturių asmenų šeima, skrendanti iš Vokietijos į JAV, turės sumokėti net 160 eurų (552,45 litų) ekologinį mokestį. Reikėtų nepamiršti, kad ši šeima turės dar sumokėti visus aptarnavimo, kuro, registruojamo bagažo mokesčius.
Vokietijos avialinijų gigantės „Lufthansa“, „Air Berlin“, „GermanWings“ jau pareiškė susirūpimą tokiu vyriausybės požiūriu, nes baiminasi, kad keleiviai nustos skristi per Vokietiją į kitas šalis ir pasirinks kaimynių, pavyzdžiui Olandijos, Čekijos ar Prancūzijos, oro uostus, o prireikus aplankyti kurį nors miestą, mieliau pasirinks kelionę traukiniu.
Vokietijos vyriausybė atkerta į tokius kompanijos teiginius, kad reikia rūpintis gamta ir oro erdve reikia rūpintis adekvačiai kaip ir sausumos keliais. Ji teigia, kad visi surinkti pinigai (o jų planuojama surinkti net apie milijardą eurų per metus) bus pervesti į specialios paskirties „žaliąjį fondą“.
Greitu metu Vokietijai matyt reikės pamiršti terminą „pigūs skrydžiai“, nes kitų šalių vyriausybės diskutuoja apie „kelionių skatinimo kompensavimo mokestį“. Dar praeitais metais JAV vyriausybė pranešė, kad nuo šių metų rugsėjo 8 dienos kiekvienas atvykęs turistas turės sumokėti 14 dolerių mokestį, kuris turi kompensuoti ESTA sistemos išlaikymo kaštus (šia saugumo sistema tikrinamas kiekvienas atvykstantis žmogus – 4 doleriai) ir bent kiek atpirkti 2009 metais vyriausybės sukurtą „kelionių į JAV skatinimo aktą“ (10 dolerių). Apie panašų mokestį jau kurį laiką svarsto ir keletą Europos šalių vyriausybių.