Pasaulis yra toks platus ir spalvingas, kad apie daugybę pasakiško grožio vietų ir reiškinių, matyt, net nesi girdėjęs! Noriu su Tavimi pasidalinti lankytinomis vietomis, kurias turėtum pridėti prie "bent kartą gyvenime" sąrašo!
Pasaulis yra toks platus ir spalvingas, kad apie daugybę pasakiško grožio vietų ir reiškinių, matyt, net nesi girdėjęs! Noriu su Tavimi pasidalinti lankytinomis vietomis, kurias turėtum pridėti prie "bent kartą gyvenime" sąrašo!
Ilulisato ledo fjordas, Grenlandija (Ilulissat Icefjord)
Ilulisato ledo fjordas esantis Grenlandijos vakarinėje pakrantėje driekiasi daugiau nei 40km. Fjorde plūduriuoja daugybė susidariusių ledkalnių, jų dydis dažnai viršija 1 km aukštį ir jie negali greitai išplaukti į vandenyną. 2004 m. Ilulisato ledo fjordas buvo įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Toks grožis ir didybė išties atima žadą!
Moreino ežeras, Kanada (Moraine Lake)
Šis ledyninis ežeras „slepiasi“ 1884 metrų aukštyje, Uolinių kalnų Dešimties Viršukalnių slėnyje. Jis yra vienas dažniausiai Banfo nacionaliniame parke fotografuojamų „įžymybių“. Uolas supa krištolo skaidrumo vanduo, kalnų grandinės, pušynai ir beribės dangaus platybės. Žalsvą atspalvį ežerui suteikia į vandenį patenkančios priemolio dalelės. Žmonės sako, kad realybėje šis ežeras atrodo dar geriau nei nuotraukose!
Druskos ežeras, Bolivija (Salar de Uyuni)
Tai viena nuostabiausių pasaulio vietų. Didžiausia pasaulyje druskos dykuma, kerinti savo įspūdinga aplinka: aktyvūs ugnikalniai, geizerių lygumos, margaspalvėse lagūnose braidžiojantys rožiniai flamingai – visa tai šią vietovę daro panašią į nežemiškos kilmės miražą. Dykumos dugnas suiręs į tūkstančius šešiakampių formų. Tolumoje šmėžuoja supiltos druskų piramidės. Drėgnuoju periodu Bolivijos druskos dykuma virsta į seklų beribį vandens ežerą, įveikiamą aukštais džipais. Tuo periodu ežero vandenys puikiai atspindi dangaus žydrynę, sukurdama beribės erdvės iliuziją... Tikra pasaka
Didžioji Žydroji skylė, Belizas (The Great Blue Hole)
Didžioji Žydroji skylė, esanti netoli Centrinėje Amerikoje esančios Belizo valstybės krantų, laikoma viena geriausių nardymo vietų pasaulyje. Tai didelė, apskritimo formos, povandeninė smegduobė, kurios ilgis daugiau nei 300 metrų pločio, o gylis siekia net 124 metrus. Ši vieta vilioja ne tik dėl savo dydžio, bet ir dėl to, kad yra galimybė pasinerti į itin švarų vandenį ir grožėtis koraliniu rifu, nematyta fauna ir flora. Čia galima sutikti ešerių, ryklių. Jei esate nardymo ar gyvūnijos mylėtojas, tuomet privalote aplankyti šią žiedo formos koralų salą su viduryje esančia lagūna!
Katedros urvai, Naujoji Zelandija (Cathedral Caves)
Katedros urvai yra vieni didžiausių horizontalių pajūrio urvų pasaulyje. Du gale susijungiantys koridoriai sudaro vieną didelį, 190 m ilgio urvą. Katedros urvų dydis - įspūdingas! Čia visuomet būna daug turistų, tad reikėtų pasistengti apsilankyti anksti ryte, arba saulei leidžiantis už horizonto.
Plitvicos ežerai, Kroatija (Plitvice Lakes)
Nepaprasto grožio Plitvicos ežerai yra išskirtinis gamtos reiškinys. Plitvicos ežerų ilgis – vos septyni kilometrai, tačiau ežerai išsidėstę skirtinguose aukščiuose ir upės vanduo šį kelią įveikia per galybę krioklių, kol gale vėl ramiai teka toliau Koranos upe. Plitvicos ežerai garsėja savo įvairiaspalve vandens gama: nuo žydros iki žalios ar nuo pilkos iki mėlynos. Kiekvieno ežero spalva paros bėgyje kinta, priklausomai nuo mineralų arba organizmų kiekio vandenyje ir saulės spindulių kritimo kampo.
Sakyklos akmuo, Norvegija (Pulpit Rock)
Lyse fiordas Norvegijoje yra žymus dėl kelių įspūdingų uolų, pakibusių virš bedugnės. Viena tokių - 600 m aukštyje kybanti stačiakampio formos Sakyklos uola. Manoma, jog seniau ši neįprasta uola buvo naudojama pagoniškiems ritualams. Pastaraisiais metais uola tapo tokia populiari, kad beveik tenka brautis pro turistų minią, norint nusifotografuoti kvapą gniaužiančiame aukštyje. Be to, šią vietą mėgsta ir ekstremalių akimirkų beieškantys parašiutininkai. Norint pasiekti Sakyklos uolą, tenka pėsčiomis įveikti kelių valandų kelią uolėtomis apylinkėmis. Šis žygeivių pamėgtas takas yra vidutinio sudėtingumo ir spacialaus pasirengimo nereikalauja. Tad nėra ko laukti, metas planuoti kelionę į Norvegiją!
Riomaggiore gyvenvietė, Šiaurės Italija (Riomaggiore, Cinque Terre)
Riomaggiore yra piečiausia Cinque Terre regiono gyvenvietė, graikų įkurta dar VIII a. Miestelis įkurtas kalnuotoje vietovėje, ji galima pasiekti automobiliu, važiuojant siaurais, vingiuotais keliais, besidriekiančiais palei uolas. Lankytojai čia žavisi nuostabia viduramžiško stiliaus bažnyčia, puošiančia visą miestelį. Tarp daugybės įvairių traukos objektų šiame kaimelyje yra ir Via dell‘Amore – Meilės takas, vingiuojantis palei pakrantę, virš jūros, siūlantis nepamirštamų vaizdų ir jungiantis miestelį su Manarola. Apsilankyti bent kartą - tikrai verta. Tačiau pasiruoškite patogią avalynę, mat pakopinėti čia tikrai teks.
Daigo-ji šventykla, Japonija (Daigo-ji)
Daigo-ji yra budistų šventykla esanti senojoje Japonijos sostinėje Kiote. Šioje šventykloje yra 18 specialiai paskirti nacionaliniai turtai, įskaitant pastatus ir kitus turtus. Čia yra daugybė sienų tapybos darbų. Pati Daigo-ji šventykla buvo pastatyta 951 m ir yra seniausias pastatas Kioto mieste. Tai vienas iš nedaugelio pastatų išgyvenusių karą 15 -ame amžiuje. Gražiausiai šventykla atrodo rudens metu, kuomet aplinkui esantys medžiai nusidaro įvairiomis spalvomis.
Versalio rūmai, Prancūzija (Chateau de Versailles)
Versalio rūmai – tai buvusi Prancūzijos karalių rezidencija ir bene lankomiausia pilis visoje šalyje. Šie rūmai, esantys apie 20 km nuo Paryžiaus, yra vienas garsiausių prancūzų klasicizmo šedevrų. Teigiama, jog šiuose rūmuose telpa apie 20 tūkstančių žmonių. Prabanga tviskančius rūmus pasistatė karalius Liudvikas XIV. Tiesa, anuomet čia tebuvo nedidelis medžioklės namelis, kuris buvo po truputį plečiamas, kol Liudvikas XIV galiausiai nusprendė čia pastatyti prabangius rūmus. Rūmams prašmatnumu nenusileido ir juos supantys sodai. Versalio rūmų sodai plyti daugiau nei 100 ha teritorijoje. Soduose laikomasi griežto plano, vyrauja geometrija. Čia preciziškai prižiūrimas vejas bei gyvatvores, įmantrius augalus bei takelius puošia marmurinės mitines būtybes vaizduojančios skulptūros ir gausybė fontanų.
Na, ar jau nusprendei, kur keliausi pirmiausia?