Paprastai į kelionę mes visada paimame apatinių drabužių, kojinių, marškinėlių tiek, kad nereikėtų sukti galvos dėl drabužių visą kelionės laiką. Deja, pradėję pakuoti daiktus į tą vienintelį rankinio bagažo krepšį (juk paprastai keliaujame su juo) suprantame, kiek vietos užima, regis, visai nereikšmingi daiktai. Patyrę keliautojai visada stengiasi užsiimti namų ruoša net tada, kai yra išvykę, taip sutaupydami itin daug vietos.
Mažiau kojinių ir apatinių
Jeigu keliaujate 2-3 dienoms, bėdų paprastai nekyla, tačiau didieji smagumai prasideda, kai išvykstama bent 5 dienoms. Kojinės, apatiniai, marškinėliai – visa tai labai greitai sunaudojama, ypač vasarą, kai vyrauja karščiai ir labai greitai suprakaituojama. Tačiau galbūt kartais nereikėtų vadovautis taisykle – „kiek dienų esi išvykęs – tiek ir drabužių turėk“, nes galime pabūti šiek tiek praktiškais ir taip sutaupyti vietos kitiems daiktams savo lagamine. Patyrę keliautojai, ypač pigių skrydžių gerbėjai, dažniausiai vasarą išvykdami kur nors 5 dienoms ar daugiau, stengiasi pasiimti bent jau kojinių ir apatinių drabužių lyg vyktų ne ilgiau kaip trims dienoms. Kol vienus nešiosite, kitais galite pasirūpinti juos tiesiog išskalbdami.
Skalbimo priemonė gali būti bet kas
Skalbimo miltelių į kelionę neįsidėsi, tačiau jų ir nereikia. Tam kuo puikiausiai tiks šampūnas ar dušo gelis. Juk paprastai drabužiai tiesiog skleidžia nemalonų kvapą, todėl jį puikiai pašalinsite tiesiog su jums įprastomis asmeninės higienos priemonėmis. Jeigu drabužiai yra ištepti, pavyzdžiui, nuo vyno ar žolės, šiuolaikinio mokslo laimėjimai buityje yra stulbinantys – daugelyje parduotuvių yra universalios koncentruotos priemonės, skirtos būtent skalbimui kelionės metu. Vykdamas kur nors ilgesniam laikui visuomet apsidžiaugu, jeigu kas nors iš bendrakeleivių nepamiršta pasiimti šios stebuklingos priemonės, nes dėmių nuo gėrimų atsiranda netikėtai.
Skalbimo procesas yra stulbinamai (ne)sudėtingas
Jums reikės viešbučio kriauklės, šiek tiek šampūno ir kantrumo.Tuomet sušlapinę savo „skalbinius“ ir užpylę šiek tiek šampūno, pradėkite lengvai trinti. Kadangi šampūnai paprastai labai putoja (o ir mūsų tikslas, kad nebūtų prakaito kvapo) – užteks tai daryti porą minučių. Po to gerai išskalaukite. Beje, dažniausiai viešbučių šampūnas būna iškart su kondicionieriumi – jums pasisekė, nes skalbiniai bus ir minkštesni.
Jeigu keliaujate vasarą, skalbinius padžiaukite tiesiog balkone ant kėdės, tik džiaudami kiek galima geriau išlyginkite savo skalbinius – tuomet išdžiuvę jie neatrodys tokie suglamžyti. Kitais atvejais tiesiog užtenka stipriai laikant rankomis krestelti lyg norėtumete nukratyti ką nors. Dar vienas būdas – apsivilkus suglamžytus drabužius, šlapiu delnu per juos perbraukti.
Žinoma yra tokių žmonių, kurie mieliau duos drabužius į viešbučio valyklą ar nuneš skalbinius į savitarnos skalbimo punktus. Šių variantų aš irgi neatsižadėsiu. Visgi praktiškas požiūris net ir į tokias smulkmenas leis Jums ne tik sutaupyti vietos, bet ir kelis papildomus eurus. Juos puikiai galėsite išleisti lauktuvėms, kurias sukrausite į „sutaupytą“ vietą lagamine.