Deja, labai dažnai keliaujantieji nežinia iš kur gavę informacijos pradeda įrodinėti savo teises, grasindami ne tik vartotojų teisėmis, bet ir teismais. Pabandysiu greitai ir aiškiai apžvelgti visus neaiškumus ir mitus.
Ne paslaptis, kad labai dažnai norint nuskristi iš miesto A į miestą B, tenka daryti persėdimą mieste C. Tenka ilgai derinti skrydžių laikus, kad ši kelionė neprailgtų ir bilietų kainos nebūtų žvėriškos. Paprastai tarp skrydžių turi būti kelių valandų „pertraukos“, kad būtų kiek tik galima sumažinti riziką nespėti į kitą skrydį, pavyzdžiui, dėl pablogėjusių oro sąlygų. Žmonės dažnai pradeda įrodinėti savo teises motyvuodami tuo, kad jų turimas skrydis yra jungiamasis, todėl kompanija neva neturinti teisės atsisakyti pakeisti bilietą kitam artimiausiam skrydžiui.
Pakeistas skrydžio laikas - nespėsiu į kitą skrydį. Darykite ką nors!
Pigios avialinijos – Ryanair, Wizzair, EasyJet – neturi jungiamųjų skrydžių, todėl jos nėra atsakingos už tai, jog dėl įvairių priežasčių negalėsite sėdėti kuriame nors jų skrydyje.
Tai reiškia, kad jeigu Jūs pavėlavote į skrydį Vilnius-Londonas, kompanija nebus atsakinga, jeigu Jūs nepasinaudosite skrydžiu Londonas-Niujorkas. Jeigu tai ir įvyko dėl pirmosios aviakompanijos kaltės, pavyzdžiui, skrydis X buvo atidėtas kelioms valandoms dėl blogų oro sąlygų, avialinijos rūpinsis tik šiuo pirmuoju skrydžiu. Tai taikoma tik tada, jeigu bilietus iki Londono, o vėliau – iki Niujorko pirkote atskirai.
Pavėlau į kompanijos B skrydį, nes kompanijos A lėktuvas išskrido vėliau. Atiduokite pinigus arba pakeiskite datą.
Vargu, ar Jūs kaltintumėte Maximą, kad negalite išsikepti kiaušinienės, nes iš jos pirkti kiaušiniai užsigulėjo Jūsų šaldytuve ir tapo nebetinkami vartoti. Kompanijos nėra atsakingos už viena kitos sprendimus, todėl jeigu klientas nusprendžia pasinaudoti abiejų avialinijų paslaugomis, jis prisiima visą atsakomybę už savo įspūdingai sudėliotą skrydžio maršrutą.
Girdėjau visokių istorijų, kai keleiviams pavyksta gauti bilietus į kitą skrydį, tačiau kiek teko kalbėti su asmenimis, dirbančiais avialinijose, tai yra praktiškai neįmanoma. Visuomet galimos išimtys, tačiau didelė tikimybė, kad pavėlavusiam keleiviui teks arba pirkti naują bilietą, arba primokėti bilietų kainų skirtumą kaip baudą. Žinoma, pigios avialinijos tokių dalykų nedaro, todėl jeigu dėl Ryanair kaltės nespėsite į WizzAir lėktuvą, niekas sprendimo neieškos, nes jis bus vienintelis – pirkite naują aviabilietą. Tiesa, 10 kartų brangesnį.
Kokiais principais vadovautis, kad nepavėluočiau į lėktuvą?
Atminkim vieną dalyką - pykstam ant avialinijų ir grasiname vartotojų teisėmis dažniausiai tik pakliuvę bėdon (nesvarbu, jeigu tų teisių ir visai neišmanome....). O dabar pabandykime prisiminti gerus dalykus - kaip pigiai nuskridome, kaip pigiai prasisukome kelionėje ir kaip, matyt, kitą kartą savo skrydžių laikus derinsime atidžiau....