Kova žada būti įtempta, nes jau dabar kompanijos kovoja dėl klientų patraukliomis bilietų kainomis, įvairiais įdomiais kelionių maršrutais. Gal išvis neverta jaudintis, kuri kompanija yra draugiškesnė klientų atžvilgiu? Pabandykime jas abi palyginti.
Aptarnavimo mokestis
WizzAir ima 8 eurų (28 litų) aptarnavimo mokestį, jeigu apmokėsite banko kortele. Perpus mažiau (4 eurus arba 14 litų) sumokėsite, jeigu atliksite banko pavedimą. Esminis skirtumas renkantis mokėjimo būdą – laikas. Apmokėję kortele, bilietą gausite iškart, o pavedimu – per penkias darbo dienas. Pastarasis variantas yra išties šaunus, jeigu skrydį planuojate bent keletą mėnesių į priekį. Likus mažiau nei 14 dienų iki kelionės, apmokėti pavedimu bilieto negalėsite.
Ryanair nėra tokia lanksti, nes taiko vieną 6 eurų (21,60 lt) aptarnavimo mokestį mokant mokėjimo kortele už vieną skrydžio segmentą. Skrendant į abi puses tiesioginiu reisu, mokamas 12 eurų (43,20 lt) mokestis.
Registracijos mokestis
Visi puikiai žinome, kad prie bilieto kainos reikia pridėti dar ir registracijos (check-in) mokestį, kuris kartais prilygsta pačiai bilieto kainai. Deja, jo dažniausiai išvengti neįmanoma.
Wizzair siūlo patiems užsiregistruoti per kompanijos puslapį nemokamai, ar tiesiog paskambinti į klientų aptarnavimo centrą. Tai kainuos 5 eurus/skrydžiui ir atitinkamai 10 eurų skrydžiui į abi puses. Registracija oro uoste kainuoja 25 litus, tačiau perkantiems bilietus kelionių agentūrose ar Makalius.lt portale, registracija oro uoste būna nemokama.
Ryanair taiko visai kitokį check-in mokesčio modelį. Už registraciją internetu sumokėsite 6 eurus/skrydžiui, o oro uoste – 60 eurų baudą, jeigu neturėsite pasidarę check-in iš anksto. Beje, kartais akcijiniams bilietams Online check-in mokestis netaikomas. Tokie bilietai pažymėti užrašu „Free Online Check-In“.
Rankinis bagažas
Nesvarbu, kurią bendrovę pasirinksite, su savimi galėsite pasiimti tik vieną vienetą rankinio bagažo, kurio leistinų 55*40*20 cm matmenų viršyti negalite jokiais būdais. Beje, į svorį irgi reikėtų atkreipti dėmesį – jis negali būti didesnis nei 10 kilogramų. Wizzair rankinis bagažas kainuoja 10 eurų papildomai.
Sklinda kalbos, kad Vilniaus oro uosto darbuotojai yra draugiškesni, nei kolegos iš Kauno, nes ne taip griežtai žvelgia į rankinio bagažo dydį ir svorį. Kaip ten bebūtų, geriau loterijoje nežaiskim.
Registruojamas bagažas
Abi oro linijų bendrovės registruojamą bagažą skirsto į standartinį (lagaminai, kelionių dėžės ir t.t.) ir nestandartinį (slidinėjimo įranga, banglentės ir t.t.)
Wizzair standartiniu registruojamu bagažu laiko lagaminus, kurie yra ne didesni, nei 1,499*1,1194*1,715 metro. Be to, jis neturi viršyti leistino 32 kilogramų svorio. Žinoma, registruojamam bagažui taikomas ir mokestis, kuris yra 20 eurų/lagaminui (70 litų) už skrydį. Ši kaina galioja tik užsisakant per wizzair.com arba kelionių agentūrose. Jeigu dėl tam tikrų priežasčių jums teks užsisakyti registruojamą bagažą oro uoste, kaina išaugs iki 60 eurų už vieną vienetą skrydžiui į abi puses.
Ryanair leidžia pasiimti ne didesnį, nei 81*119*119 cm registruojamą bagažą. Kitaip negu Wizzair, airių bendrovė siūlo keleiviams pasirinkti svorio klasės bagažą, nuo kurio ir priklauso kaina:
Kompanijos taisyklėse skelbiama, kad už kiekvieną papildomą kilogramą svorio bus taikomas papildomas 20eurų/kilogramui mokestis. Panašu, kad viršyti bagažo visiškai neapsimoka...
Nestandartinis registruojamas bagažas
Jeigu visgi nusprendėte į kelionę pasiimti sporto inventorių ar nestandartinio dydžio registruojamą bagažą, jums teks susimokėti kiek daugiau. WizzAir taiko 30 eurų mokestį/vienetui ir atitinkamai 40 eurų, mokant oro uoste. Ryanair bendrovė yra kiek brangesnė, nes už vienetą nestandartinio bagažo sumokėsite 50 eurų.
Atšaukto/atidėto skrydžio mokesčiai
Neseniai Ryanair kompanija įvedė visiems keleiviams privalomą 2 eurų apsaugos mokestį už galimus neįvykusius, atšauktus skrydžius. Žinoma šis mokestis jau yra apskųstas Ispanijos vartotojų teisių organizacijos, tačiau oro linijų bendrovės vadovai tvirtai laikosi savo pozicijos – keleiviai privalo prisidėti prie garantinio kompanijos fondo.
Wizzair siūlo patiems keleiviams nuspręsti, ar jiems reikia tokios paslaugos. Už papildomą 10 eurų/skrydžiui kompanija įsipareigoja, kad už dviejų ir daugiau valandų atidėtą skrydį į keleivio sąskaitą wizzair.com bus pervesta 100 eurų, kuriuos galima išleisti kitiems skrydžiams.
Makaliaus nuomonė
Aš nenorėčiau skirstyti, kuri kompanija gera, kuri bloga, nes tobulų nėra. Renkantis kurios kompanijos paslaugomis pasinaudoti, pirma išsiaiškinkite, kuriame miesto oro uoste leidžiasi jų lėktuvai.
Pavyzdžiui tiek Ryanair, tiek Wizzair skraidys iš Vilniaus į Londoną ar Romą, tačiau leisis skirtinguose oro uostuose. Tikrai mieliau sumokėsiu kiek daugiau už bilietus, tačiau man nereikės vykti porą valandų iki mano kelionės tikslo, o išlaidos transportui nekainuos tiek, kiek pats lėktuvo bilietas. Visais kitais atvejais – spręsti jums patiems. Aš apskritai džiaugiuosi, kad Vilniaus oro uostas po truputį atsigauna.
P.S. Skrendantiems su registruotu bagažu, be jokių abejonių siūlau rinktis Wizzair. Pusę namų susikrausit.