1 . Suraskite erdvės ir privatumo svečiui
Dažnai priėmę svečią savo namuose girdime frazes: „aš tau trukdau“, „skirk man nors kampelį, kad tau netrukdyčiau“. Šiuose žodžiuose slypi paprasta tiesa – svečias jaučiasi trukdantis, kadangi neturi savo erdvės. Jeigu neturite laisvo kambario, skirkite svečiui kiek nuošalesnį kampelį, kuris nebūtų lankomas kaip magistralė Vilnius-Kaunas. Ten svečias galės pasidėti reikalingiausius daiktus bei turėti privačią erdvę.
2. Švara – pagarbos ženklas
Jei įėjus į jūsų namus, svečią pasitiks dulkių debesis, tikėtina, kad jis pasijaus tiesiog nepatogiai. Nepamirškite sutvarkyti savo namų, kad nereikėtų raudonuoti iš gėdos. Svarbiausios zonos – vonia, tualetas, bei svečių poilsio kambarys. Būtinai pakeiskite patalynę, kurioje miegos jūsų svečias. Nors mąstote, kad nesate viešbutis, tačiau ar norėtumėte miegoti patalynėje, kurioje kažkas jau miegojo? Ši taisyklė galioja ir rankšluosčiams – padėkite svečiui švarius, sulankstytus rankšluosčius – jis tikrai supras, kad apie jį pagalvojote.
3. Turėkite maisto ir gėrimų
Esminis skirtumas tarp viešbučio ir nakvynės pas draugus – nuoširdumas ir jaukumas. Jeigu žinote, kad svečias atvyks vakare – paruoškite bent jau užkandžių. Nepamirškite gėrimų – tai smulkmenos, tačiau itin svarbios.
4. Pasiūlykite pramogų
Niekas jūsų neprašo, kad būtumėte gidu savo atostogaujančiam svečiui, tačiau būtų gražu, jei bent papasakotumėte, ką verta pamatyti jūsų mieste. Jeigu jūsų svečias viešės bent keletą dienų, būtinai pasiūlykite nueiti į geriausią barą. Ar tiesiog surenkite vakaronę savo namuose.
Pabaigai
Jums nereikia būti didžiąja šeimininke, kad svečias pasijustų tarsi namie. Parodykite šiek tiek senamadiško svetingumo ir jūs būsite pats geriausias namų šeimininkas pasaulyje!