Daugeliui keliaujančių oro uostas yra labiausiai nemaloni kelionės dalis – eilės prie patikrinimo punktų, galimi nesusipratimai su oro uosto personalu, ar net atidėtas skrydis. Visgi, daugelį problemų sukeliame mes patys, neįvertindami esamos situacijos. Keli patarimai padės išgyventi operaciją “Oro uostas”.
Įvertinkite esamą padėtį
Jūs skubate į oro uostą, tačiau patenkate į automobilių kamštį, nes kelio danga padengta ledu. Susinervinę atvykstate į oro uostą ir sužinote..kad Jūsų skrydis atidėtas. Viso to galbūt galima buvo išvengti, jeigu būtumėte pasinaudoję savo išmaniuoju telefonu. Rimtai kalbant, prieš kelionę būtinai pasitikrinkite, ar nepasikeitė jūsų skrydžio laikas. “Sniego krizė” praeitais metais parodė, kad žmonės nepaisė pranešimų apie atidėtus skrydžius. Žmonės piktinosi, kad niekas jų neinformavo, tačiau iš tikro jie patys neieškojo, ar tiesiog praleido pro ausis teikiamą informaciją.
Imkite tik tiek, kiek reikia
Aš paprastai keliauju tik su rankiniu bagažu. Ne vien todėl, kad nenoriu mokėti papildomai už registruojamą bagažą, ypač kai žinau, kad kelionė truks porą dienų, ar apsipirksiu užsienyje. Rankinis bagažas garantuoja, kad neužtruksiu papildomai prie registracijos stalelio. Be to, bilietus paprastai atsispausdinu pats (taip sutaupau ne tik keletą eurų, bet ir vėlgi - laiko). Kalbu ne tik apie “Ryanair”, kur įlaipinimo kupono atsispausdinimas yra privalomas, bet ir apie kitas avialinijas, kuriose įmanoma registracija internetu.
Keliaujate iš taško A į tašką B per kelis skrydžius? Tuomet rankinis bagažas garantuos, kad jūs ne tik jo nepamesite, bet ir skubiau pereisite kontrolę.
Būkite organizuoti
Labiausiai nemėgstu patikros punktų oro uostuose. Tiksliau laukti eilėje, kai dėl vieno žmogaus neapdairumo tenka gaišti laiką.
Laikrodis, piniginė, mobilus telefonas, įvairios smulkmenos – visą tai prieš stodami į eilę susidėkite į kelioninę rankinę. Jeigu keliaujate tik su rankiniu bagažu, nepamirškite išimti maišelio su skysčiais, nešiojamo kompiuterio.
Nepamirškite, kad skrydis – ne madų šou, todėl rinkitės drabužius ir aksesuarus tokius, kuriuos lengva nusiimti. Nemaloni akimirka yra tada, kai darbuotojui paprašius nusiimti diržą ir papuošalus, Jūs užtruksite 5 minutes. Akimirkos galima lengvai išvengti…
Jeigu nežinote ar pamiršote saugumo reikalavimus – visuomet pasitikrinkite oro uoste prie kontrolės punkto arba Jūsų skrydžių bendrovės puslapyje internete.
Rinkitės pirmenybinį įlaipinimą
Ankščiau visuomet maniau, kad „priority boarding“ yra neturinčių kur dėti pinigus užgaida. Tačiau tai išties puikus sprendimas, jeigu Jūsų laukia keli skrydžiai, o laiko ne per daugiausiai. Beje kai kuriuose oro uostuose „priority boarding“ yra ir saugumo patikros punktuose galiojantis dalykas. Ši papildoma paslauga kainuoja ne daug, tačiau jūs tikrai sutaupysite laiko.
Svarbiausia – nepraraskite budrumo
Kiekvienas iš Jūsų gali pasakyti bent kelis savo patarimus, kaip kuo mažiau užtrukti oro uoste. Manau, kad daugelis jų bus labai praktiški. Svarbiausia yra neprarasti budrumo ir loginio mąstymo. Tuomet ir skrydis nebus kupinas streso. Nebent jūs turite draugų, kurie visuomet yra vedliai ir rūpinasi viskuo už Jus. Tačiau ką darysite, kai tokių draugų neturėsite kompanijoje?