Keliavimas tik su rankiniu bagažu gali būti prilygintas kovos menų išmanymui – viskas taip sudėtinga ir reikalauja beveik chirurginio tikslumo. Tačiau viskas bus žymiai paprasčiau, jei vadovausiesi keletu paprastų patarimų.
Keliavimas tik su rankiniu bagažu gali būti prilygintas kovos menų išmanymui – viskas taip sudėtinga ir reikalauja beveik chirurginio tikslumo. Tačiau viskas bus žymiai paprasčiau, jei vadovausiesi keletu paprastų patarimų.
Maksimaliai išnaudok rankinio bagažo svorį ir dydį
Efektyviai neišnaudojamas rankinis bagažas yra viena didžiausių ir dažniausiai daromų klaidų. „Ryanair“ kompanija (pigios oro linijos mums – aktualiausios) leidžia imti vieną vienetą rankinio bagažo, kurio matmenys yra 55cm*40cm*20cm, o svoris negali viršyti 10 kilogramų. Nors iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad sutalpinti reikalingus daiktus į tokį bagažą yra misija neįmanoma, tačiau pasirinkus didžiausio leistino dydžio rankinę, kuprinę, ar lagaminą nustebsi, kaip lengvai viskas telpa. Rekomenduoju keliauti su lagaminu (būtinai su ratukais), nes ne tik tvarkingai viską susidėsi, tačiau ir lengvai galėsi judėti, nenešdamas savo bagažo kaip akmens. Kitas variantas – patogi kuprinė, kuri pravers ir tyrinėjant miestą bei apylinkes.
Drabužių spinta su manimi
Ar pastebėjai, kad nors į kelionę pasiėmei 10 marškinėlių, 5 megztukus, 4 kelnes, 3 poras batų, tačiau per visą kelionę keitei tik marškinėlius ir megztuką? Esu nekart matęs keliaujančių kelioms dienoms pasiimtų drabužių kiekį, kurio užtektų žymiai ilgesniam laikui. Paprastai atsakymas į tokią nuostabą būna: „Nežinojau, ką imti“ arba „O jeigu man jo prireiks?“
Patariu pradėti atsirinkinėti drabužius nuo vietovės orų prognozės kelionės metu ir žinių, koks oras ten būdingas. Tau bus žymiai šilčiau Vilniuje nei Osle, kai lauke bus +10 laipsnių šilumos, tačiau vėsiau, nei jei tokia temperatūra būtų Londone ar Barselonoje. Gal daugeliui pasirodys, kad ši smulkmena yra nereikšminga, tačiau ji gali tau sutaupyti vietos rankiniame bagaže nuo nereikalingų drabužių. Beje, visuomet keliauk apsirengęs sunkiausiais ir daugiausiai vietos užimančiais drabužiais. Net ir ne itin didelė striukė ar megztinis bagaže užims tikrai nemažai vietos. Geriau persimesk ją per petį ar ranką ir atlaisvink šiek tiek vietos kitiems svarbiems daiktams.
Sudaryk planuojamų imti daiktų sąrašą likus kelioms dienoms iki kelionės. Taip matysite, ar ko nepamiršai, ar tikrai šių daiktų gali prireikti. Neišmesk šio sąrašo – grįžęs pažymėk, kokių daiktų tau prireikė kelionėje. Kitą kartą keliaudamas galėsi peržvelgti, kurių daiktų visiškai neprireikė. Jau po kelių kartų pamatysi, kaip galima neapsikraunant daiktais keliauti.
Ir jeigu planuoji važiuoti į tokius miestus kaip Londonas, Barselona, Berlynas geriau imk mažiau drabužių – ten visuomet gali rasti nebrangių, tačiau originalių daiktų. Smagu pirkti ir taupyti!
Dėk daiktus logiškai
Tvarkingai sudėti daiktai leis ne tik sutaupyti vietos, bet ir bet kada lengvai surasti bet ką tavo rankiniame bagaže. Būtinai pakuok drabužius į vakuuminius maišus – tai leis ne tik sutaupyti vietos, bet ir nesuglamžyti drabužių.
Nepasiimk kosmetikos parduotuvės
Ši tema yra ypač opi merginoms, tačiau stenkis beveik neimti kosmetikos priemonių. Kelionės yra puikus būdas sunaudoti visus kremų, dantų pastų, kvepalų likučius – grįžtant tiesiog galėsi juos išmesti ir bagaže atlaisvinti vietos lauktuvėms bei suvenyrams.
Jeigu keliauji ne vienas, nesidrovėk pasitarti su bendrakeleiviais ir pasiskirstyti, ką reikia imti. Ar tikrai verta visiems vežtis dantų pastos, jei gyvensite visi kartu? Gal tuomet verta nusipirkti vieną naują nedidelę pakuotę? O gal ne tu ne vienas nešioji kontaktinius lęšius? Tuomet į kelionę paimk tik vieną lęšių skysčio buteliuką.
Žinoma, visada gali pasiimti tau reikalingas priemones, tačiau turėk omenyje, kad daugelyje Europos didmiesčių, pavyzdžiui Londone, kosmetikos priemonės yra žymiai pigesnės nei Lietuvoje ar už tą pačią kainą galėsi nusipirkti geresnės firmos produktą.
Nepamiršk pirmosios pagalbos vaistinėlės
Nors vaistinių tikrai yra visur, tačiau nežinia, kada gali sunegaluoti, todėl būtinai pasiimk į kelionę šių vaistų:
Žinoma, dar keletas pleistrų (jeigu kažkur įsipjausi ar tiesiog nutrins batai) bei vaistų nuo tave dažnai kamuojančių problemų (padidėjęs rūgštingumas ir pan.). Pasiimk po vieną plokštelę būtiniausių vaistų. Jeigu prireiks dar, visuomet galėsi nusipirkti kelionės metu.
Nepamiršk, kad keliauji su rankiniu bagažu
Todėl turimi skysčiai turi būti ne didesniuose nei 100 ml indeliuose ar buteliukuose ir visa tai turi sudaryti ne daugiau nei 1 litrą. Labai gaila matyti liūdnus žmonių veidus, kai oro uostų patikros punktuose darbuotojai be gailesčio išmeta brangių kvepalų, gėrimų buteliukus. Visa tai įvyksta tiesiog dėl aplaidumo. Beje, šis patarimas pravers, jeigu planuoji su savimi vežtis cigarečių pakelius– pasidomėk, kiek cigarečių galima įsivežti į lankomą šalį. Tai gali padaryti paspaudęs čia.
Mano geriausias draugas dabar nedaro problemų, kai reikia keliauti savaitei tik su rankiniu bagažu, nors ankščiau net į kelių dienų išvyką jis paimdavo kone 20 kg priduodamo bagažo ir dar daug rankinio. Jis teigia, kad pakuotis daiktus reikia kaip perkant maistą visai savaitei ir turint tik nustatytą pinigų sumą – tuomet problemų tikrai neiškils.
Jei vis dėlto nepavyko
Jei keliauja didelė kompanija ir niekaip netelpate į rankinius bagažus – ne bėda. Tegul vienas iš jūsų nusiperka registruojamą bagažą ir naudokitės juo bendrai. Bet prieš tai pasvarstyk – ar tikrai tikrai jo reikia?