Pagaliau! Išvykstu į išsvajotąją Graikiją – visa savaitė viešbutyje su didžiuliu baseinu, netoli pasilinksminimo vietos, mano viešbučio kambarys tiesiog puikus. Ir visa kelionė kainuos tik 800 lt!
Pagaliau! Išvykstu į išsvajotąją Graikiją – visa savaitė viešbutyje su didžiuliu baseinu, netoli pasilinksminimo vietos, mano viešbučio kambarys tiesiog puikus. Ir visa kelionė kainuos tik 800 lt!
Apimti kelionių euforijos, kartais visai pamirštame apie savo bei kelionės organizatorių teises ir pareigas. Taigi, ką turėtume žinoti prieš išvykdami į kelionę?
Kaip keliautojas pasirašo sutartį?
Jei esate kelionių organizatorių būstinėje ar kelionių agentūroje, pasirašote popierinę sutartį, t.y. sutinkate su savo atsakomybe ir teisėmis, susipažįstate su kelionių organizatoriaus atsakomybėmis ir teisėmis. Savo parašu patvirtinate, jog viską supratote ir sutinkate su parašytomis sąlygomis.
Jei užsakote kelionę internetu, jums reikės pažymėti varnele langelį, jog sutinkate su sutarties sąlygomis ir šis pažymėjimas yra jūsų parašas. T.y. lygiai toks pat sutikimas su sutarties sąlygomis, kaip ir pasirašius popierinį variantą.
Ką daryti, jei kelionės organizatorius pakeitė sutarties sąlygas?
Po sutarties pasirašymo kelionės kaina negali būti netikėtai pakeista. Tačiau paskaitykite ir įsitikinkite, ar sutartyje nėra aiškiai numatyta galimybė padidinti ar sumažinti kainą; ar nėra tiksliai nurodyta, kaip turi būti apskaičiuota pakeista kaina.
Kelionės kaina gali kisti tik dėl:
Kartais kelionių organizatorius, dėl svarbių priežasčių gali pakeisti kai kurias kelionės sutarties sąlygas po to, kai jūsų kelionė jau užsakyta. Apie pakeitimus jis turi kuo greičiau pranešti jums. Jeigu pakeitimas yra esminis, pvz., jūs apgyvendinamas kitame viešbutyje, kuriuo nesate patenkintas, taip ir dėl priežasčių, paminėtų aukščiau, tuomet:
Įsidėmėkite.
Likus 20 dienų iki numatytos išvykimo dienos sutartyje nurodyta kaina negali būti didinama.
Saugokite kelionės sutartį iki pat kelionės pabaigos!