Kai kalbame apie tikrą pigių kelionių faną, jo keliones galima apibūdinti panašiai – „galvok lokaliai, keliauk globaliai“. Jeigu norite suprasti, kas slypi už šių žodžių, siūlome panagrinėti taisykles.
Jau nekart esame minėję šią pagrindinę taisyklę, jeigu norite ne tik būti savo kelionės šeimininkais, bet ir keliauti taupiai. Ieškok pigių bilietų [o čia tau visuomet padės makalius.lt], planuok kur gyvensi, svarstyk ką veiksi – šiais žingsniais vadovaukis, kai tik galvosi, ką reikia dar nuveikti dėl kelionės.
Deja, dažnai dėl papildomų išlaidų yra kalti patys keliautojai – oro linijos dėl konkurencijos ir krizės sumažėjusių keleivių srautų stengiasi mažinti skrydžio bilieto kainą, todėl visuomet apsvarstykite, ar jums tikrai reikia registruojamo bagažo [gal tiesiog nemokate įvertinti, kokių jums iš tikro gali prireikti daiktų kelionės metu], ar nusipirkti teisę pirmiems įlipti į lėktuvą, ar praeiti oro uosto saugumo patikrą be eilės [už akimirką malonumo pasijusti pranašesniu Jūs sumokate tikrai nemažai].
Tyrimai tik darkart patvirtino, kad krizė beveik nepalietė kelionių įpročių – stengiamasi gyventi prabangiuose viešbučiuose, maitintis prašmatniose vietose. Tačiau ar tikrai verta leisti pinigus tokiems dalykams [o jie ir sudaro dažniausiai didžiausiąją kelionių išlaidų dalį] vien dėl to, kad galima būtų pasigirti draugams kokiuose apartamentuose gyvenote? Tikras pigių skrydžių fanas mieliau pasirinks prastesnį viešbutį ar apsistos pas draugus, o sutaupytus pinigus išleis pramogoms kelionėje. Tačiau nėra taisyklių be išimčių – dabar, krizės metu, galima išsinuomoti itin puikius apartamentus, ar viešbučio kambarį, kurio kaina nakčiai vienam žmogui bus pigesnė net nei nuomota lova pas močiutę Palangoje.
Nesvarbu, kur tu vyksi – visuomet stenkis gyventi kaip vietiniai: užuot keliavęs nuo viešbučio taksi, geriau iš anksto susižinok kaip galima nuvykti iki tavo gyvenamosios vietos vietiniu viešuoju transportu – taip tu ne tik sutaupysi, būsi draugiškas gamtai, bet ir galėsi pamatyti tikrąjį miesto gyvenimą. Nesidrovėk ir domėkis (klausinėk jau nekart ten apsilankiusių draugų, naršyk internete, o jeigu nieko nerandi, atvykęs susibendrauk su viešbučio administratoriumi), kur valgo ir apsiperka vietiniai gyventojai – tai bus tikras džiaugsmas tavo piniginei, o tu galėsi pajusti visomis prasmėmis vietinių skonį. Tai ypač aktualu, kai kalbame apie pietų Europą, kur net paprasčiausios ne turistams skirtos alyvuogės skoniu visiškai skiriasi nuo eksportui ir turistams skirtųjų.
Tikras keliautojas vyksta į kelionę tam, kad pamatytų kuo daugiau, o nesėdėtų prie baseino. Tad net jeigu vykstate į šiltus kraštus, kur kiekviename viešbutyje yra baseinas, stenkitės aplankyti įdomias vietas. Kelionės pabaigoje niekas nenori staiga suprasti, kad visas dienas absoliučiai nieko įdomaus nenuveikė.