Deja, dažnai pamirštame pasirūpinti savo didžiausiu ir svarbiausiu turtu – namais, todėl palikę juos net ir kelioms dienoms rizikuojame likti seniais prie suskilusios geldos. Štai ką mums patarė draudimo ekspertai, kurių patarimai išties paprasti, efektyvūs ir svarbiausia nemokami.
Informuokite kaimynus
Šiais laikais mažais kas artimai bendrauja su kaimynais, ypač jeigu tai nuomojamas būstas, ar Jūs dirbate nuo ryto iki vakaro. Tačiau prieš kelionę verta palikti savo kontaktus, kuriais būsite pasiekiamas bet kuriuo paros metu. Pagal mums pateiktą statistiką, pasirodo, kad namai dažniau nukenčia nuo, pavyzdžiui, bute trūkusio vandens vamzdžio, nei įsilaužimo. Deja, laiku nesiėmus reikiamų veiksmų, nuostolius patirsite ne tik Jūs, bet ir Jūsų kaimynai, kuriems teks atlyginti žalą. Daugelis mano, kad neverta palikti savo kontaktų kaimynams, nes vis tiek nieko negalėsite kelionės metu padaryti, tačiau bent jau galėsite kreiptis į artimuosius, kad šie patikrintų įtarimus ir perspėjimus.
Nepasakokite visiems, kad išvykstate.
Praneškite, kad išvykstate tik tiems, kuriais pasitikite. Nebūtina rašyti į Facebook tinklą tikslaus laikotarpio kada Jūsų nebus, ypač jeigu ten turite daugybę draugų, nedraugų, pažįstamų ir kolegų. JAV ir D. Britanijoje spauda aprašė ne vieną atvejį, kai būtent dėl tokio kvailo elgesio žmonės po kelionės rado apvogtus būstus. Net ir draugams neleiskite suprasti, kad namai bus vieni, pasakykite, kad kažkas gyvens, kol Jūsų nebus, pavyzdžiui, Jūsų artimas draugas ar koks giminaitis.
Jeigu nepasitikite ar nenorite to daryti, pasinaudokite daugelyje modernių elektros prietaisų esančia „taimerio“ funkcija, leidžiančia nustatytu laiku įjungti ir išjungti prietaisą. Kai kurie leidžia net nustatyti grafiką visai savaitei, o tai leis sudaryti įspūdį, kad kažkas yra namuose ryte, vakare. Tik nepamirškite šiek tiek pagarsinti, kad būtų tikrai girdima (:
Išjunkite elektros ir vandens tiekimą
Vienas efektyviausių būdų apsisaugoti nuo nelaimės – užkirsti tam kelią. Jeigu išvykstate tik kelioms dienoms, atjunkite visus elektros prietaisus iš elektros kištukų, palikdami tik veikiantį šaldytuvą. Taip ne tik sutaupystie pinigų, bet ir apsisaugosite nuo galimo gaisro. Nepamirškite užsukti ir vandens tiekimo, nes taip sumažinsite riziką, kad jeigu ir kažkas nutiks, tikriausiai tai bus vienas iš visiems namo gyventojams vandenį tiekiančių vamzdžių.
Pasirūpinkite prenumeruojamais leidiniais
Jeigu Jūs esate užsiprenumeravę bent keletą dienraščių, jau po kelių dienų į pašto dėžutę niekas netilps. Todėl jeigu Jūsų kelionė truks daugiau nei 3 dienas, paprašykite draugų, artimųjų ar net kaimynų, kad šie kasdien patikrintų pašto dėžutę. Draudimo ekspertai teigia, kad tai verta daryti ne tik dėl vagių, bet ir kaimynų ramybės – pamatę, kad pašto dėžutė nėra tikrinama kasdien ir joje esantis „turtas“ tiesiog nebetelpa, jie gali pradėti Jūsų paieškas.
Nepalikite naminių gyvūnų vienų
Viena dažniausiai daromų klaidų – palikti naminius gyvūnus, ypač šunis, vienus. Nesvarbu, ar išvykstate trim, ar dešimčiai dienų. Gyvūnai yra labai prieraišūs ir jautrūs bet kokiems gyvenimo būdo pokyčiams, todėl palikti vieni tiek laiko, gali pradėti panikuoti ir „bandyti“ ištrūkti. To rezultatas – sudraskyti baldai, sugraužti batai, ar net sugadinta elektrotechnika. Draudimo ekspertai mums pasiūlė tokiu atveju būtinai palikti raktus nuo būsto Jūsų gyvūno pasitikėjimą turinčiam žmogui, kuris galėtų bent kartą per dieną ateiti ir pažiūrėti, ar viskas gerai augintiniui, duoti jam maisto, ar net išvesti pasivaikščioti. Beje, gal tuo pačiu jis ir palaistytų jūsų augalus?
[Makaliaus nuomonė]
Žinoma, yra dar daugybė nepaminėtų gudrybių, kaip apsisaugoti nuo galimos nelaimės. Tačiau visi čia išvardinti patarimai yra išbandyti praktiškai, o aš asmeniškai neabejoju jų efektyvumu. Iš savo patirties galiu pasakyti, kad efektyviausi būdai slypi ne brangioje technikoje, o mūsų pačių gudrume.
Na, o tiems, kurie nori į kelionę vykti absoliučiai ramūs dėl savo namų ir jame esančio turto saugumo, rekomenduojama paprasčiausiai apdrausti savo namų turtą ir patį butą ar namą nuo nelaimingų atsitikimų (užliejimo, gaisro) ar vagysčių.