Deja, daugelis tai pradeda daryti tik įsigiję bilietus, ar dar blogiau – kelionės metu. Todėl čia pateiksiu keletą patarimų, kurie gali padėti sutaupyti ne tik laiko, nervų, bet ir svarbiausia nenuliūdinti jūsų piniginės.
Pabėgimo planas – savaitgalis. Pamirštame.
Nebrangūs bilietai savaitgaliui yra laimės dalykas.Ši laimė paprastai pasitaiko ne sezono metu, kai tiek skrydžių bendrovės, tiek kiti verslininkai siekia pritraukti žmonių. Stenkitės planuoti kelionę viduryje savaitės – tuomet ne tik bilietai bus žymiai pigesni, bet ir viešbutis, o daugelis lankytinų objektų arba nemokami (pvz pirmadieniais), arba taiko nemažas nuolaidas.
Ar mes žinome, kiek galime išleisti?
Krizė parodė, kad žmonės nemoka taupyti ir planuoti savo pajamų ir išlaidų, todėl siūlau prieš pradedant planuoti kelionę nuoširdžiai sau atsakyti, su kokia suma galime atsisveikinti lengvai. Čia svarbiausia – nesiskolinti.
Ar žinote, ką norite nuveikti?
Pirma reikia pasitarti, kokios kelionės Jūs norite ir ką norite nuveikti? Galbūt Jūs norite apsipirkti, o gal ir pašėlti? Gal norite pamatyti kultūros centrų, tačiau neatsisakytumėte ir pažinti naktinį gyvenimą? Žinodami šiuos atsakymus, ne tik padėsite sau, bet ir draugams, specialistams į kuriuos kreipėtės. Europa nėra tokia jau maža, o iš Lietuvos galima pasiekti praktiškai bet kurį miestą. Kiekvienas iš mūsų turi miestus, kuriuos galbūt norėtų aplankyti darkart, o gal tiesiog svajoja pamatyti.
Labai dažnas man parašęs žmogus iš pradžių sako, kad tinka bet kur, svarbu pigiai, vėliau sukonkretina savo pasiūlymą, nes mat šiaurės šalys (Norvegija, Švedija) jo nedomina – jam labiau patiktų Paryžius arba Milanas.
Netingėkime ieškoti, kur nakvosime
Būtų juokinga, jeigu nebūtų graudu – pasirodo žmonės paprastai ieško kuo pigesnių bilietų, tačiau netaupo viešbučiui. Paprastai viešbučio reikia ieškoti likus bent porai savaičių iki skrydžio – tuomet gali nugvelbti išties puikių ir nebrangių pasiūlymų.
Rinkdamiesi nakvynę, būtinai įvertinkite viešbučio vietą, patogumus aplink. Ar verta mokėti už itin pigų viešbutį miesto pakraštyje, jeigu visą dieną būsite centre ir sugaišite ne tik laiko, bet ir išleisite nemažai pinigų nuolatiniam važinėjimui?
Nepasikliaukite vien gražiu vaizdu nuotraukose – pasiskaitykite jau buvusių Jūsų nusižiūrėtame viešbutyje atsiliepimus, nes galbūt kiek senesnis viešbutis Jums gali pasiūlyti ne tik pusryčius, bet ir galimybę nemokamai naudotis pirtimis?
Pasidomėkite kainomis
Net jeigu nesate tvirtai apsisprendę, kur norite vykti, arba turite galimybę pasirinkti iš kelių miestų, būtinai prieš tai pasidomėkite šalies pragyvenimo lygiu. Galbūt didelės maisto ir pramogų kainos nusvers pigų skrydį ir viešbutį. Be to žinodami apytiksles kainas galėsite lengviau suplanuoti, ką galite nuveikti.
Grynieji pinigai ir mokėjimo kortelės
Bent pusę sumos išsikeiskite čia, Lietuvoje – čia yra žymiai geresnis valiutos keitimo kursas. Už pramogas, smulkius pirkinius ir maistą stenkites atsiskaityti grynaisiais – tai leis „pajausti“, kaip leidžiate pinigus.
Atsiskaitydami už didesnius pirkinius stenkitės naudotis tik debetine kortele. Apetitas pirkti kyla randant vis įdomesnių pirkinių. Neleiskite sau už kelių dienų malonumą mokėti kelis mėnesius kredito.
LAIKYKITĖS SAVO SUPLANUOTO BIUDŽETO
Visi anksčiau išvardinti patarimai yra nieko verti, jeigu nesilaikysite savo suplanuoto biudžeto. Jeigu ruošiatės išleisti daugiau pinigų suvenyrams, teks sumažinti dalį pramogoms. Puiki išeitis – suskaičiuoti, kiek galite išleisti per dieną pinigų – tuomet nekils „netikėtų“ problemų.
Nori susiplanuoti savo trumpą kelionę ir skristi iš Vilniaus (arba Kauno)? Parašyk man bilietai@makalius.lt - padėsiu įsigyti bilietus gegužės arba birželio mėnesiui. Su visais mokesčiais į abi puses gali sumokėti vos 84 litus. Viena pastaba - PAS-KU-BĖK. Lauksiu tavo laiško!