Keliaujant su registruojamu bagažu lagamino dydis nėra itin svarbus, tačiau kai kalbame apie kelionę su tik su rankiniu bagažu (pagaliau išmokau į kelionę dėtis tiek reikalingų daiktų, kiek man jų prireiks, tad dabar mokėti papildomai už galimybę įsidėti papildomą porą batų skamba šventvagiškai) tokiomis avialinijomis kaip Ryanair, Airbaltic reikia gero lagamino: ir nebrangaus, ir gražaus, ir dar, žinoma, talpaus. Bet ar tik į šiuos kriterijus verta kreipti dėmesį?
Vieni draugai keliauja tik su kuprinėmis, nes mano, kad lagaminas užima daugiau vietos ir sveria taip pat nemažai. Kita dalis prisiekinėja šventaisiais, kad jeigu tektų darkart keliauti su rankine ar kuprine ant pečių, išprotėtų. Todėl kiekvienąkart keliaudamas svarstau, ką imti: kuprinę ar lagaminą. Paskutinįkart skrisdamas namo į Vilnių ilgai laukiau savo skrydžio, pradėjau stebėti aplinkinius: visi jie keliavo mažais lagaminais ant ratukų.
Pirkdamas kavos oro uoste esančioje kavinėje „Costa coffee“ nusprendžiau paklausti vienos merginos, kuri vėliau pasirodė užkietėjusi keliautoja (taip – užkietėję keliautojai keliauja ne tik su kuprinėmis ant pečių), kodėl ji keliauja ne su kuprine, rankine, o lagaminėliu. Jos atsakymas – paprastas: „Nes į lagaminą daugiau telpa. Kodėl? Tereikia tvarkingai susidėti. To negalėdavau padaryti su rankine. Be to, man nereikia jaudintis, ar išsipūtusi rankinė nepridarys man rūpesčių ir tilps į tą prakeiktą metalinę dėžę“.
Puikiai žinojau, kad man reikia lagamino, neviršijančio 55x40x20 centimetrų matmenų (dažnai skraidau su Ryanair, tad jo taisyklės , kad ir kokios jos būtų, yra šventos). Jis būtinai turi būti su ratukais dėl Jūsų pačių patogumo (vis prisimenu tos merginos atsakymą. Pasirodo, būna lagaminų ir be ratukų :] )! Misija aiški – laikas ją vykdyti.
Iki šiol maniau, kad jeigu jau teks užstrigti renkantis lagaminą, tai kaltas bus jo dizainas, o ne matmenys. Ką gi, pasirodo tai prilygsta nebrangaus naudoto automobilio suradimui. Vos tik užeidavau į specializuotą parduotuvę „Akropolyje“ (ji bent jau taip skelbiasi) ir paklausdavau apie tokį lagaminą, sulaukdavau atsakymo: „o kodėl būtent tokio dydžio? Neturime, bet štai ką tik gavome naują, puikų modelį“. Deja, jeigu pirkčiau jį, tektų nupjauti bent trečdalį, kad sutalpinčiau į tą metalinį narvą. Dar apmaudžiau, kad pačios pardavėjos nesupranta, ką toje parduotuvėje veikia – ir ką žmogus, įsigijęs per didelį lagaminą, su juo veiks oro uoste.
Išmokęs keliauti tik su rankiniu bagažu, pradėjau daug ką vertinti kitaip. Todėl pamiršau paminėti, kad lagaminas turėjo būti nebrangus, o ne priminti mano gimimo metus. Suradau tinkamą lagaminą „Zara“ vyriškų drabužių skyriuje – deja, 399 litų nenorėjau mokėti už netikros odos lagaminą. Panaši situacija buvo ir kitose „brandinėse“ parduotuvėse. Suprantu, kad už vardą mokėti reikia, bet ne tokią kainą, prilygstančią kelionei!
Galbūt šią akimirką daugelis mano, kad esu Skrudžas, tačiau leiskite apsiginti: geras daiktas visuomet kainuoja, tačiau esu jaunas studentas ir man dar nereikia „vardinio kelionių draugo“, kuriuo galėčiau pasigirti prieš draugus. Tokie lagaminai, ypač ant ratukų, labai greitai apsidaužo, kai skubi iš vieno miesto galo į oro uostą, ant jų atsiranda įvairios dėmės nuo purvo. Be to, aš dievinu pigias keliones, todėl ir daiktai turi būti ne prabangos prekių skyriaus atstovai.
Pagaliau! Suradau bent jau kelis man tinkamus variantus. Esu tikrai nustebęs visų mamos „Maximos“ asortimentu lagaminų atžvilgiu: yra įvairių dydžių, gana įdomus dizainas (juk keliauju daug, todėl norėčiau sau artimo širdžiai, o ne važiuojančio įkyraus kvazimodo). Tačiau išties buvau pamalonintas pasirinkimu „Jysk“: skirtingi dydžiai (buvo netgi mažesnių nei man reikėjo!), kainos buvo tikrai geros.
Tad koks tas Makaliaus lagaminas? Jis atitiko dydžio reikalavimus ir net yra galimybė padidinti jį , turi ratukus. Pagaliau, pagaliau nereikės skųstis, kad skauda petį.
Susilaukiu klausimų, ką rinktis: tekstilinį, ar tvirtos medžiagos [pavyzdžiui plastiko] lagaminą. Ką aš pasirinkau?
Ilgai galvojau, kas yra geriau. Tačiau prisiminiau straipsnio pradžioje minėtos merginos pasirinkimą, kitus matytus lagaminus oro uoste – tekstilė nugalėjo! Tuomet pagalvojau, kad man nereikia tokios tvirtos apsaugos nuo smūgių , kadangi lagaminas visada šalia, o jeigu prisidėsiu daugiau daiktų, lagaminą lengviau užsegsiu dėl jo tamprumo. Be to, jis tikrai bus lengvesnis už tvirtos medžiagos variantą.
Prisiminkime, kaip praėjusį sezoną mokiau visus taupiai susipakuoti savo daiktus į rankinį bagažą, viską perskaityti galite čia. Todėl nusipirkau dar keletą maišelių, kad tilptų net ir lauktuvės draugei, kuri gyvena Barselonoje. Pasiruošimas man kainavo tik 60 litų, ir šį sezoną keliausiu žymiai komfortabiliau. Visiems sėkmės renkantis SAVO svajonių lagaminus!!!