Svarbiausia - dėl jums reikalingiausių vaistų pasitarkite su savo gydytoju. Paprašykite jo, kad jums būtų išrašytas receptas. Būkite atidūs, pasiimkite receptą arba kokybišką jo kopiją su savimi į kelionę.
Būtina įsidėmėti, ypatingai tiems, kieno vaistai turi narkotinių ar psichotropinių medžiagų:
Vežantys narkotinius/psichotropinius vaistus per Lietuvos sieną (išvykdami ir atvykdami), privalo laikytis taisyklių:
Jeigu vaistų reikia ilgesniam gydymo kursui, reikėtų su savimi vežtis atitinkama užsienio kalba parašytą gydytojo pažymą apie ligą ir skiriamą gydymą, kad būtų galima kreiptis į užsienio gydytojus, kurie išrašytų reikalingų vaistų.
Narkotinių ir psichotropinių vaistų vežimas kontroliuojamas visose šalyse, bet vienodų tarptautinių kontrolės taisyklių kol kas nėra. Kad nekiltų problemų, rekomenduojama dėl tam tikrų vaistams taikomų įsivežimo reikalavimų kreiptis į atitinkamos šalies atstovybę.
* Pažymos išdavimo tvarka ir forma patvirtinta sveikatos apsaugos ministro įsakymu Nr. V-138.
** Narkotiniai vaistai – tie, kurių sudėtyje yra: buprenorfino, fentanilio, metadono, morfino, petidino, tramadolio. Vaistinių medžiagų, kurių galima vežtis ne ilgesniam kaip 15 dienų (į Šengeno šalis – 30 d.) laikotarpiui, sąrašas: II narkotinių ir psichotropinių medžiagų sąrašas (ne visų pateiktame sąraše esančių medžiagų turintys vaistai registruoti Lietuvoje, tačiau jie gali būti registruoti kitose šalyse, bet kitų šalių gyventojai, atvykdami į Lietuvą, gali jų atsivežti, laikydamiesi reikalavimų).
*** Psichotropiniai vaistai – tai vaistai, kurių sudėtyje yra: alprazolamo, bromazepamo, chlordiazepoksido, diazepamo, estazolamo, klonazepamo, klorazepato, kodeino didesnės dozės, fenobarbitalio, lorazepamo, medazepamo, midazolamo, oksazepamo, nitrazepamo, pentazocino, temazepamo, tetrazepamo, triazolamo, zolpidemo. Visą vaistinių medžiagų, kurių galima vežtis ne ilgesniam kaip 30 dienų laikotarpiui, sąrašas: III psichotropinių medžiagų sąrašas (ne visų pateiktame sąraše esančių medžiagų turintys vaistai yra registruoti Lietuvoje, tačiau jie gali būti registruoti kitose šalyse, kurių gyventojai, atvykdami į Lietuvą, gali jų atsivežti, laikydamiesi reikalavimų).
Jei jums turite papildomų klausimų, kreipkitės į Valstybinę vaistų kontrolės tarnybą telefonais: (8 5) 261 65 49, (8 5) 212 40 59.