Pats pamenu, kaip apsilankęs viename populiariame kokteilių bare Vilniuje („Shooters“), pasakiau sau ir draugams, kad nekelsiu čia kojos savaitgaliais, nes nenoriu kovoti dėl vietos pajudėti kaip dėl išlikimo pasaulyje. Pasirodo, yra ir tokių vietų, kur itin maža erdvė – privalumas, ir todėl tokie barai labai mėgstami vietinių. Ką gi, apsižvalgome ir mes!
Mažiausias baras (Florida, JAV)
6,9 kvadratiniai metrai. Įsikūręs tarp dviejų namų, šis baras vietinių mielai pravardžiuojamas kalėjimo kameros bariuku. Nieko stebėtino, kai sužinai faktą, kad čia ir 20 lankytojų vienu metu jau galėtų tarpusavyje kovoti dėl erdvės. „Nors daugeliui mūsų baro dydis sukelia su kalėjimu susijusias asociacijas, mes labiau norėjome perteikti havajietišką nuotaiką – juk ant sienų nutapytas nuostabus paplūdimys, o šviesą bare parinkome taip, kad atrodytų, jog Jūs sėdite pavėsyje tarsi slėpdamiesi nuo kaitrios Havajų saulės“ , - pasakoja šio baro vadovas Josh. Pasirodo, vietiniai čia ateina būtent dėl gaivinančio braškinio daikirio kokteilio (kaina apie 16 litų).
Ką baro „Mažiausias baras“ savininkai daro, kai susirenka daugybė žmonių vakarais? Jie pasiūlo lankytojams įsikurti tiesiog už baro, ant šaligatvio, kur taip pat yra daugybė havajietiškų akcentų.
Mažiausias viskio baras Žemėje (Šveicarija)
8,56 kvadratiniai metrai. Nepaisiant rožinių sienų, žemai kabančių lubų ir „net“ 9 kvadratinių metrų erdvės, šis viskio baras išties įspūdingas – kiekvienas čia užsukęs gali išsirinkti viskį net iš 204 rūšių. Baro savininkas, pats didelis viskio gerbėjas, nusprendė savo pomėgiu pasidalinti ir su aplinkiniais, todėl dabar šio tauriojo gėrimo čia galima paragauti ne tik iš Airijos, D. Britanijos, JAV, bet ir tolimosios Japonijos. Čia taip pat galima paragauti ir šio gėrimo kokteilių. Beje, čia niekas nesiskundžia dėl tokios mažos patalpos – matyt, šis gėrimas išties visus suartina.
Signal box INN (LincolnShire, Didžioji Britanija)
5,95 kvadratiniai metrai. Atidarytas 2006 metais, šis baras jau dabar įtrauktas kaip mažiausia aludė pasaulyje. Čia tesiūlomos 8 rūšys vietinio alaus tiesiai iš statinių. Vietiniai ir turistai dėl tokios vietos tikrai nesuka galvos, kadangi daugelis jų pasiėmę pintą alaus išeina į lauką aptarti dienos įvykių.
Kaip jiems gerai, kad lauke alkoholį gali gerti - Lietuvoje tokiai aludei atsidaryti praktiškai neįmanoma, ypač ne sezono metu, kai lauke neįmanoma pastatyti net staliuko...
The Rake (Londonas, Didžioji Britanija)
8,45 kvadratiniai metrai. Šis sodria violetine spalva išpuoštas baras, įsikūręs šalia Temzės upės Londone garsus dėl dviejų dalykų: kaip mažiausia aludė Londone ir didžiausią alaus pasirinkimą turinti vieta mieste. Čia galima rinktis iš išties įspūdingo meniu: 8 rūšys reguliariai keičiamo drafto alaus ir daugiau nei 160 rūšių alaus buteliuose iš viso pasaulio. Čia galima paragauti net tiesiai iš Indonezijos ir tolimojo Mozambiko atvežto gėrimo. Jeigu išalksite, galėsite pasirinkti iš kelių užkandžių. Tačiau ko ir norėti – juk čia veiksmas sukasi tik aplink alų ir bendravimą.
Grakščių alkūnių kambarys (Cabo San Lucas, Meksika)
Sunku nusakyti dydį. Taip, išties sunku nusakyti, kokio dydžio šis baras. Sienoje iškirsta nedidelio lango dydžio skylė puikiai atstoja barą, pačioje „patalpoje“ daugiausiai telpa 2-4 žmonės. Čia galima paragauti įvairių tekilos rūšių iš visos Meksikos. Šiame bare galima nemokamai paragauti tekilos prieš perkant burnelę šio stipraus gėrimo. Jeigu nusipirksite apie 20 litų kainuojančią baro kepurę ar marškinėlius, gėrimą gausite dovanų. Be tekilos čia galima nusipirkti vietinio alaus, o paprašius padaryti kokteilį su tekila, darbuotojai visuomet užpyksta - kodėl norima sugadinti tokį puikų gėrimą?
[Makaliaus nuomonė]
Vos tik pradėjau domėtis mažaisiais barais, sužinojau, kad šiuo metu pasaulyje jų yra daugiau nei 100. Visų jų dydis yra daugmaž panašus, todėl bandoma išsiskirti interjeru ar gėrimais. Ką gi, įdomu, kada į Lietuvą ateis tokio tipo barų mada (restoranėlis jau yra – „Piccolo canopi“). Juk jau išgyvenome suši barų, vyninių, kokteilių barų maniją...