Saugumo reikalavimai keliaujantiems iš Lenkijos oro uostų

Nuo 2021 m. kovo 30 d. asmenims, atvykstantiems į Lenkiją iš Lietuvos bet kokia transporto priemone būtina turėti neigiamą SARS-CoV-2 testo rezultatą, gautą ne ankščiau negu prieš 48 valandas iki Lenkijos sienos kirtimo. Primami PGR ir antigeno testo rezultatai.

Toliau pateikiamos naujos karantino taisyklės atvykus į Lenkiją:

Grįžtantys iš Šengeno erdvei priklausančių šalių

 • Iš Šengeno šalių atvykstantys keleiviai turėtų turėti neigiamą koronaviruso testo (PGR ar antigeno) rezultatą lenkų arba anglų kalbomis, kuris buvo atliktas per 48 valandas prieš kertant sieną, skaičiuojant nuo šio testo rezultato gavimo.
 • Neigiamas testo rezultatas, atliktas Lenkijoje per 48 valandas po sienos kirtimo, atleidžia nuo privalomo karantino.

Grįžtantys iš Šengeno erdvei nepriklausančių šalių

 • Nuo 2021 m. Kovo 30 d. Iki balandžio 9 d. Visiems asmenims, atvykstantiems iš Šengeno ervei nepriklausančių šalių, privalomas 10 dienų karantinas (skaičiuojant nuo kitos dienos po sienos kirtimo dienos).
 • Karantiną bus galima atšaukti tik atlikus testą Lenkijoje PGR arba antigeno testą. Lietuvos piliečiai galės grįžti į Lietuvą tranzitu be karantino.

Dėmesio! Asmenys, atskrendantys į Varšuvos Šopeno oro uostą iš Šengeno ir ne Šengeno šalių, gali atlikti COVID-19 naujame, šiandien atidarytame tyrimų punkte. Neigiamas testo rezultatas atleis nuo privalomo karantino grįžtančius iš Šengeno ervei priklausančių šalių.
Tyrimų punktas randasi bagažo atsiėmimo salėje. Jis dirbs 7 dienas per savaitę nuo 6:30 iki paskutinio numatyto atvykimo (apie 24:00). Naujame tyrimų punkte galima atlikti antigeno testą (kaina: 200 PLN), kurio rezultatas popierine forma (anglų kalba) bus gautas per 20 minučių. Rezultatas bus įvestas į sistemą per 2 valandas, o tai pašalins keleivio karantino reikalavimą.

Privalomas karantinas netaikomas:
- COVID-19 persirgusiems asmenims. Reikia turėti tai įrodantį dokumentą aglų arba lenkų kalba.
- pasiskiepijusiems nuo COVID-19. Reikia turėti tai įrodantį dokumentą aglų arba lenkų kalba.

Nuo kovo 10 dienos, visiems keliautojams, grįžtantiems ar atvykstantiems į Lietuvą, privaloma turėti neigiamą COVID-19 tyrimą, atliktą ne seniau nei 72 val. iki atvykstant į Lietuvą (serologinių antikūnų tyrimų atsakymas nepripažįstamas). Keleiviai, neturintys neigiamo COVID-19 tyrimo atsakymo, į lėktuvą nebus įleidžiami.

Šis reikalavimas dėl COVID-19 tyrimo netaikomas:

 • tranzitu per Lietuvos Respubliką vykstantiems asmenims;
 • persirgusiems arba paskiepytiems Sąjungos vaistinių preparatų registre įregistruota COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) vakcina asmenims;
 • asmenims iki 16 metų.

Daugiau informacijos apie sąlygas skaitykite oficialiame pranešime paspaudus čia.
Visi grįžtantys į Lietuvą keliautojai privalo prieš atgalinį skrydį užpildyti šią formą.

Kiekvieno atgalinio skrydžio į Lenkiją (taikoma visoms oro linijoms) klientai turi užpildyti keleivių buvimo vietos formą ir sveikatos deklaraciją lenkų arba anglų kalba pasirinktinai. Tuščias formas bus galima rasti lėktuve, tačiau rekomenduojame jas atspausdinti ir užpildyti iš anksto.

Sveikatos deklaracijos / lokalizacijos formos versija (lenkų kalba)

Sveikatos deklaracijos / lokalizacijos formos versija (anglų kalba)

Šią formą privaloma užpildyti kiekvienam keleiviui.

Visi Enter Air ir Smartwings vykdomų skrydžių keleiviai privalo atsispausdinti ir užpildyti sveikatos deklaraciją. Užpildytą deklaraciją registracijos metu reikia perduoti aptarnavimo darbuotojui oro uoste. Tai būtina norint gauti įlaipinimo kortelę ir tai bus tikrinama kiekvieno skrydžio metu (iš Lenkijos ir į Lenkiją), todėl kiekvienas turėtų turėti 2 kopijas. Formos pridedamos prie kelionės dokumentų.

Enter Air sveikatos deklaracijos forma

Smart Wings sveikatos deklaracijos forma

Nauji saugumo standartai atvykstant į šalis (atnaujinta 2020-12-07)

EGIPTAS

Nuo 2020 m. Rugsėjo 1 d. visi keliautojai, keliaujantys į Egiptą, privalo turėti RT-PCR testo sertifikatą su neigiamu rezultatu. Testas turėtų būti atliktas 72 valandas prieš numatytą skrydį į Egiptą. Alternatyva turistams, neturintiems minėto pažymėjimo, yra galimybė atvykus į Egiptą atlikti COVID-19 testus oro uoste. Testo kaina yra 30 USD / asm. Pareiga atlikti testą netaikoma vaikams iki 6 metų. Tyrimo procedūra nėra sudėtinga. Po testo turistai pervežami (įskaičiuota į užsakymo kainą) į savo užsakytą viešbutį, kur jie laukia 24 valandų, kol bus gauti testo rezultatai - per šį laiką galite naudotis viešbučio paslaugomis. Jei bandymo rezultatas bus teigiamas, karantinas vyksta įsigytame viešbutyje.

Klientai, nusprendę atlikti Covid-19 RT-PCR testą, atvykę į paskirties vietą, privalo su savimi turėti paso kopiją, kad pagreitintų procedūrą.

Be to, visi keliautojai privalo užpildyti formą, kurią galite atsisiųsti iš čia.

TURKIJA

Visi keliautojai, vykstantys į Turkiją oru, privalo užpildyti ir pasirašyti PIF formą popierinėje versijoje. Nepilnamečių vardu formą užpildo suaugęs keleivis, su kurio priežiūra keliauja nepilnamečiai.

Formos (SEAT NUMBER) punktas turėtų būti užpildytas pasibaigus registracijai, t.y. gavus paskirtą vietą lėktuve. Užpildytą formą salono įgula surinks skrydžio metu.

PIF forma

Nuo 2020 m. rugsėjo 9 d. įgaliojusios taisyklės:

 • Uždengti burną ir nosį viešose vietose (už viešbučio ribų);
 • Gyvos muzikos pasirodymai turi baigtis vidurnaktį;
 • Autobusuose ir „dolmuš“ galima tik sėdėti.

MADEIRA

Madeiros autonominio regiono vyriausybė nuo 2020 liepos 1 d. įvedė COVID-19 testo reikalavimą visiems atvykstantiems į salą. Visi keliautojai, vykstantys į Madeirą, gali tai padaryti dviem būdais:

1. Pasidaryti testą ne kaip 72 valandas iki skrydžio ir užpildyti specialią deklaraciją. Neigiamo testo rezultatų dokumentas turi būti pateiktas anglų arba portugalų kalbomis.

2. Alternatyva turistams, neturintiems minėto pažymėjimo, yra galimybė atlikti COVID-19 testus oro uoste. Testas atliekamas Madeiros vyriausybės lėšomis, o visa testo procedūra neturėtų trukti ilgiau nei 1 valandą.

Užpildęs deklaraciją, turistas palieka oro uostą, pervežimas (įskaičiuota į užsakymo kainą) į jo užsakytą viešbutį. Ten jis laukia testo rezultato, kuris bus išsiųstas nurodytu telefono numeriu ne vėliau kaip per 12 valandų. Tik skrydį įsigijusieji keliautojai savarankiškai vyksta į jų užsakytą viešnagės vietą.

Be to, 24–48 valandas prieš atvykdami į Madeirą, keliautojai turi užpildyti formą, kurią galima rasti čia.

Saugumo reikalavimai Madeiroje (anglų k.)

KANARŲ SALOS

Vykstant į Kanarų salos būtina turėti neigiamą COVID-19 testo rezultatą. Priimami PCR ir antigeno tyrimo rezultatai. Pareiga taikoma visiems vyresniems nei 7 metų keliautojams. Asmenys, neturintys pažymos su neigiamu testo rezultatu, nebus įleidžiami į lėktuvą.

Pažyma su testo rezultatais turi atitikti šias sąlygas:

 • turi būti išduota Sveikatos apsaugos ministerijos oficialiai pripažintos laboratorijos anglų kalba;
 • bandymo rezultatas turi galioti 72 valandas nuo mėginių ėmimo dienos;
 • sertifikate turi būti: testo data ir laikas; išsami informacija apie testą atliekantį asmenį; už bandymą atsakingos laboratorijos pavadinimas; laboratorijos pobūdis; informacija apie neigiamą rezultatą.

Prieš atvykdami į Ispaniją, visi keliautojai privalo užpildyti FCS formą, kurią galite rasti čia arba per SPAIN TRAVEL HEALTH-SPTH mobiliąją programėlę. Anketa turi būti užpildyta prieš pat kelionę - QR kodą gauti galima tik likus 48 valandoms iki įvažiavimo į Ispaniją. Pildant formą, būtina nurodyti vietos lėktuve numerį, kuris ne visada žinomas iš anksto (pvz., Užsakomiesiems skrydžiams). Tokiu atveju laukelis „sėdynės numeris“ turėtų būti užpildytas įrašant „1A“. Kiekvienas keliautojas turėtų gauti atskirą QR kodą, pareiga galioja ir vaikams. Užpildę formą gausite QR kodą, kuris turėtų būti atspausdintas arba parodytas mobiliojo įrenginio ekrane registruojantis ir nusileidus paskirties oro uoste.

Svarbu: neturint QR kodo, gali būti atsisakyta įlaipinti į lėktuvą.

Kanarų salose nuo 2020 m. Rugpjūčio 14 d. buvo atnaujintas reikalavimas uždengti burną ir nosį atvirose vietose vyresniems nei 6 metų žmonėms. Kaukės vis dar galioja parduotuvėse, autobusuose ir viešose vietose. Viešbučio svečiai, judėdami po viešąją viešbučio teritoriją, privalo užsidengti nosį ir burną.
Prie baseino ir paplūdimyje kaukės dėvėti nereikia tik dviem atvejais: maudantis ir gulint ant gulto. Kaukę nuimti leidžiama ir valgant. Už nesilaikymą yra numatyta 500 eurų bauda.

KUBA

Būtinas COVID-19 testas. RT-PCR testą galite atlikti:

 • oro uoste atvykus į Kubą (Kubos vyriausybės sąskaita);
 • prieš išvykimą (ne anksčiau kaip prieš 48 valandas iki kelionės).

Dabartinės atvykimo į Kubą sąlygos:

Šios taisyklės galioja visiems keliautojams, neatsižvelgiant į jų amžių.

Atvykus į Kubą, reikia užpildyti sveikatos deklaraciją. Formos išduodamos lėktuve arba paskirties oro uoste nusileidus. Norėdami palengvinti užpildymą, mes paruošėme formą Sveikatos deklaracijos forma.
Oro uoste ir pervežimo iš oro uosto-viešbučio-oro uosto autobusu metu būtina dezinfekuoti rankas ir užsidengti burną bei nosį kauke.
Viešbučiuose neprivaloma uždengti burnos ir nosies, įskaitant uždaras ir viešas patalpas, tokias kaip: registratūra, restoranas, barai, baseinai ir paplūdimiai. Apribojimai taikomi tik aptarnaujančiam personalui. Išimtis yra tada, kai nebus įmanoma išlaikyti socialinio atstumo, min. 1 m atstumas. Tokiu atveju kaukes bus privaloma dėvėti.
Atsiradus simptomų, rodančių COVID-19 infekciją, keliautojas ir jį lydintys asmenys bus nuvežti izoliuotis į ROC Cayo Santa Maria 5 * AI viešbutį. Dar vienas RT-PCR testas bus atliekamas vietoje, jei rezultatas bus teigiamas, keliautojas bus nuvežtas į ligoninę, o jei rezultatas bus neigiamas, bus leista grįžti į viešbutį, kurį užsisakė.

ZANZIBARAS

Testas nėra privalomas. Nėra kokių papildomų reikalavimų.

ŽALIASIS KYŠULYS

Būtinas COVID-19 testas. Priimami antigeno tyrimo rezultatai. Klientai, registruodamiesi viešbutyje, turės parodyti pažymą anglų arba portugalų kalba, patvirtinančią neigiamą COVID-19 testo rezultatą.

KOSTA RIKA

Covid-19 testas NĖRA privalomas. Visi keliautojai privalo 48 valandos iki skrydžio užpildyti internetinę sveikatos formą, kurią rasite čia. Taip pat privaloma turėti medicinos išlaidų draudimą, dengiantį Covid-19 riziką kelionės metu bei tą patvirtinantį sertifikatą ar draudimo polisą (apsidrausti padės Makaliaus kelionių ekspertai, dėl draudimo kreipkitės el. paštu labas@makalius.lt po kelionės užsakymo).

Prašome užpildyti privalomus laukus!
Jūsų žinutė sėkmingai išsiųsta!
Nepavyko išsiųsti žinutės, patikrinkite laukelius.
Galite susisiekti el. paštu: labas@makalius.lt