Saugumo reikalavimai keliaujantiems iš Lenkijos oro uostų

Saugumo reikalavimai atvykstantiems į Lenkiją

Atvykstantiems iš Šengeno erdvei priklausančių šalių:

Keliaujantiems į Lenkija netaikomi jokie su COVID-19 susiję saugumo reikalavimai.

Lietuva priklauso Šengeno erdvei.

  • Visi Enter Air ir Smartwings vykdomų skrydžių keleiviai privalo atsispausdinti ir užpildyti sveikatos deklaraciją. Užpildytą deklaraciją registracijos metu reikia perduoti aptarnavimo darbuotojui oro uoste. Tai būtina norint gauti įlaipinimo kortelę ir tai bus tikrinama kiekvieno skrydžio metu (iš Lenkijos ir į Lenkiją), todėl kiekvienas turėtų turėti 2 kopijas. Formos pridedamos prie kelionės dokumentų.

  Enter Air sveikatos deklaracijos forma

  Smart Wings sveikatos deklaracijos forma

  Saugumo reikalavimai grįžtantiems į Lietuvą

  Nuo 2022-05-01 asmenims, atvykstantiems ar grįžtantiems į Lietuvą iš bet kokios užsienio šalies, jokie COVID-19 saugumo reikalavimai nebėra taikomi.

  Saugumo reikalavimai keliaujantiems iš Lenkijos į kitas šalis

  Dominikos Respublika

  • Saviizoliacija ir testavimosi reikalavimai nėra taikomi.
  • Keliautojai privalo užpildyti elektroninę formą atvykstant ir išvykstant iš Dominikos Respublikos. Rekomenduojame formą užpildyti likus 72 valandoms iki kelionės, atsispausdinti arba padaryti QR kodo ekrano kopiją bei ją pateikti atsakingiems asmenims prieš kelionę.
  • Atvykus, oro uoste gali būti matuojama temperatūra, keliautojams, turintiems COVID-19 viruso simptomų, gali būti atliekamas greitasis COVID-19 testas.

  Informacija atnaujinta 2022-04-06

  Kanarų salos

  Prieš atvykdami į Ispaniją, visi keliautojai privalo užpildyti formą (ir vaikai). Anketa turi būti užpildyta ne daugiau nei likus 48 valandoms iki įvažiavimo į Ispaniją. Pildant formą, būtina nurodyti vietos lėktuve numerį, kuris ne visada žinomas iš anksto (pvz., Užsakomiesiems skrydžiams). Tokiu atveju laukelis „sėdynės numeris“ turėtų būti užpildytas įrašant „1A“. Užpildę formą gausite QR kodą, kuris turėtų būti atspausdintas arba parodytas mobiliojo įrenginio ekrane registruojantis ir nusileidus oro uoste.

  • Nepaskiepyti ir nepersirgę keliautojai (nuo 12 m.) privalo atlikti COVID-19 testą, tinka PGR ir antigeno testo sertifikatas. Testas turi būti atliktas ne daugiau nei prieš 48 valandas, atvykstant į Ispaniją, laikas skaičiuojamas nuo mėginių ėmimo laiko. Neigiamą testą patvirtinantis dokumentas turi būti  išduotas Sveikatos apsaugos ministerijos oficialiai pripažintos laboratorijos anglų kalba.
  • Pilnai paskiepytiems keliautojams, turintiems sertifikatą, patvirtinantį pilną vakcinaciją nuo COVID-19 ir nuo paskutinės vakcinos dozės praėję ne mažiau nei 14 dienų ir ne daugiau nei 8 mėnesiai, testai nereikalingi. ES skaitmeninis COVID sertifikatas, įrodantis pilną vakcinaciją, yra tinkamas dokumentas.
  • Persirgusiems COVID-19 liga ir turintiems sveikatos priežiūros įstaigos dokumentą, apie tai, kad asmuo persirgo koronavirusu, kai diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu COVID-19 PGR tyrimo rezultatu, ir nuo teigiamo tyrimo rezultato praėjo ne mažiau nei 11 dienų ir ne daugiau kaip 180 dienų iki atvykimo į Ispaniją, testai nereikalingi. ES skaitmeninis COVID sertifikatas, įrodantis persirgimą, yra tinkamas dokumentas.

  Informacija atnaujinta 2022-01-10

  Kuba

  • Visi keliautojai, atvykstantys į Kubą, prieš skrydį privalo užpildyti elektroninę formą. Keliautojai yra asmeniškai atsakingi už teisingos informacijos formoje pateikimą.
  • Visi keliautojai, atvykę į Kubos oro uostą, privalo užpildyti sveikatos deklaracijos formą. Keliautojai yra asmeniškai atsakingi už teisingos informacijos formoje pateikimą.
  • Visi keliautojai (vyresni nei 12 metų), atvykstantys į Kubą, turi pateikti pilną vakcinaciją nuo COVID-19 įrodantį dokumentą ir neigiamą PGR (RT-PCR) testo rezultatą, atliktą ne ankščiau nei 72 valandas prieš atvykimą į Kubą (laikas yra skaičiuojamos nuo mėginio tyrimui paėmimo).
  • Atvykus į oro uostą Kuboje, keliautojams atsitiktine tvarka gali būti atliktas COVID-19 PGR (RT-PCR) testas ar kita sveikatos patikra.
  • Kiekvienas keliautojas, atvykstantis į Kubą, privalo turėti medicininių ir nelaimingų atsitikimų draudimą, kuris taip pat padengia riziką, susijusią su COVID-19. Patikrinimas dėl draudimo atliekamas Kubos oro uoste po nusileidimo.

  Informacija atnaujinta 2022-01-10

  Madagaskaras

  • Visi keliautojai (nuo 5 m.), nepriklausomai nuo vakcinavimo ar persirgimo statuso, privalo atlikti COVID-19 PGR (RT-PCR) testą ir pateikti neigiamą jo rezultatą įrodančius dokumentus anglų k. Testas turi būti atliktas likus 72 val. arba mažiau iki kelionės pradžios.
  • Atvykus į Madagaskaro oro uostą, gali būti atliekamas COVID-19 antigenų testas. Gavus teigiamą greitojo antigeno testo atsakymą, privaloma 7 d. izoliacija viešbutyje arba viename iš Madagaskaro Vyriausybės patvirtintų medicinos centrų.

  Informacija atnaujinta 2022-05-13

  Zanzibaras

  • Likus 24 val. iki atvykimo į Zanzibarą, privaloma užpildyti internetinę formą. Užpildžius formą, bus sugeneruojamas unikalus kodas, kurį reikės pateikti atsakingoms tarnyboms, atvykus į Zanzibaro oro uostą.
  • Nevakcinuotiems keliautojams (nuo 5 m.) privaloma atlikti COVID-19 PGR (RT-PCR) testą, testas turėtų būti atliktas likus ne mažiau nei 72 val. prieš atvykimą į Zanzibarą. Dokumentas turi būti anglų kalba, išduotas tyrimų laboratorijos, medicinos įstaigos ar ištrauktas iš esveikata.lt, prisijungus prie asmeninės paskyros.
  • Vakcinuoti keliautojai privalo pateikti dokumentus anglų k., įrodančius, jog asmuo yra pilnai paskiepytas ir nuo paskutinės vakcinos dozės praėjo ne mažiau nei 14 d. ES skaitmeninis sertifikatas yra priimamas
  • Zanzibaro oro uoste reikės užpildyti papildomą COVID-19 sveikatos informacijos kortelę.
  • Asmenims, kuriems pasireiškia ligos simptomai ar tiems, kurie atvyksta iš aukštos rizikos šalių, Zanzibaro oro uoste gali būti prašoma atlikti greitąjį testą, kurio kaina – apie 25 USD/asmeniui.

  Informacija atnaujinta 2022-04-06

  Žaliojo Kyšulio salos

  • Prieš kelionę į Žaliojo Kyšulio salas visi keliautojai privalo užpildyti sveikatos formą. Užpildytą formą ir sugeneruotą QR kodą būtina turėtį atsispausdinus.
  • Nepaskyepyti asmenys (nuo 12 metų), atvykstantys į Žaliąjį Kyšulį, privalo turėti neigiamo COVID-19 testo pažymą (būtinai anglų ar portugalų kalba). PGR (RT-PCR) testas turėtų būti atliktas ne daugiau nei prieš 72 valandas iki atvykimo į šalį. Antigeno testas ne daugiau nei prieš 48 val. iki atvykimo.
  • Pasiskiepiję asmenys nuo COVID-19 privalo pateikti pilną vakcinaciją įrodančius dokumentus. Nuo paskutinės vakcinos dozės turi būti praėję daugiau nei 14 dienų. Kaip dokumentas, įrodantis, kad asmuo yra pilnai vakcinuotas ES skaitmeninis COVID-19 sertifikatas yra tinkamas.
  • Į Žaliojo Kyšulio salą atvykusiems keliautojams, kuriems pasireiškia COVID-19 infekcijos simptomai (karščiavimas, nuolatinis kosulys, sunku kvėpuoti ar kiti į gripą panašūs simptomai), bus atliekamas COVID-19 testas. Kaina (moka pats keliautojas) yra maždaug 100 EUR už PGR (RT-PCR) tyrimą arba maždaug 20 EUR už antigeno tyrimą. Tyrimo rezultatų laukiantys žmonės yra izoliuoti, sertifikuotoje patalpoje, kurią nurodo Žaliojo Kyšulio sanitarijos tarnybos.

  Informacija atnaujinta 2022-04-06

  Prašome užpildyti privalomus laukus!
  Jūsų žinutė sėkmingai išsiųsta!
  Nepavyko išsiųsti žinutės, patikrinkite laukelius.
  Galite susisiekti el. paštu: labas@makalius.lt