Saugumo reikalavimai keliaujantiems iš Lenkijos oro uostų

Saugumo reikalavimai atvykstantiems į Lenkiją

Atvykstantiems iš Šengeno erdvei priklausančių šalių:

 • Nevakcinuoti ir nepersirgę COVID-19 virusu asmenys privalo atlikti PGR arba antigenų testą, likus 48 val. arba mažiau iki Lenkijos sienos kirtimo. Taip pat privaloma pateikti dokumentus lenkų arba anglų kalbomis, įrodančius, jog testo rezultatas yra neigiamas.
 • Vakcinuoti asmenys privalo pateikti dokumentus anglų arba lenkų kalbomis, įrodančius pilnai atliktą vakcinaciją. Nuo paskutinės privalomos vakcinos dozės turi būti praėję 14 arba daugiau parų.
 • Persirgę asmenys privalo pateikti į anglų arba lenkų kalbą išverstus dokumentus, įrodančius, jog asmeniui buvo nustatytas COVID-19 virusas prieš 180 d. arba mažiau iki atvykimo į Lenkiją.
 • Vaikams nuo 12 m. saviizoliacija ir testavimosi reikalavimai nėra taikomi, jei jie keliauja kartu su suaugusiais, paskiepytais COVID-19 vakcina arba turintiems neigiamą testo rezultatą. Nevakcinuotiems ir nepersirgusiems vaikams, kuriems yra 12 m. arba daugiau testas yra privalomas.

Lietuva priklauso Šengeno erdvei.

Atvykstantiems iš Šengeno erdvei nepriklausančių šalių:

 • Vakcinuoti asmenys privalo pateikti dokumentus anglų arba lenkų kalbomis, įrodančius pilnai atliktą vakcinaciją. Nuo paskutinės privalomos vakcinos dozės turi būti praėję 14 arba daugiau parų.
 • Persirgę asmenys privalo pateikti į anglų arba lenkų kalbą išverstus dokumentus, įrodančius, jog asmeniui buvo nustatytas COVID-19 virusas prieš 180 d. arba mažiau iki atvykimo į Lenkiją.
 • Asmenims, keliaujatiems lėktuvu, kurie tranzitu vyksta per Lenkiją, ir šalį palieka ne vėliau nei po 24 val. nuo atvykimo, saviizoliacija ir testavimosi reikalavimai nėra taikomi. Privaloma pateikti lėktuvo bilietą, įrodantį, jog asmuo iš Lenkijos išvyks ne vėliau nei po 24 val. nuo atvykimo.

Kiekvieno atgalinio skrydžio į Lenkiją (taikoma visoms oro linijoms) keleiviai turi užpildyti keleivių buvimo vietos ir sveikatos deklaraciją lenkų arba anglų kalba pasirinktinai.

Taip pat galima užpildyti popierinę formos versiją:

Sveikatos deklaracijos / lokalizacijos formos versija (lenkų kalba)

Sveikatos deklaracijos / lokalizacijos formos versija (anglų kalba)

Šią formą privaloma užpildyti kiekvienam keleiviui.

Visi Enter Air ir Smartwings vykdomų skrydžių keleiviai privalo atsispausdinti ir užpildyti sveikatos deklaraciją. Užpildytą deklaraciją registracijos metu reikia perduoti aptarnavimo darbuotojui oro uoste. Tai būtina norint gauti įlaipinimo kortelę ir tai bus tikrinama kiekvieno skrydžio metu (iš Lenkijos ir į Lenkiją), todėl kiekvienas turėtų turėti 2 kopijas. Formos pridedamos prie kelionės dokumentų.

Enter Air sveikatos deklaracijos forma

Smart Wings sveikatos deklaracijos forma

Saugumo reikalavimai grįžtantiems į Lietuvą

Iš visų šalių keliaujantys vežėjų organizuojamais ir vykdomais tarptautinio susisiekimo maršrutais reguliariais, specialiais ir užsakomaisiais reisais visų rūšių transportu privalo užpildyti KELEIVIO ANKETĄ(ne ankščiau nei likus 48 val. iki kelionės) ir prieš patekdami į transporto priemonę pateikti vežėjui užpildytos elektroninės anketos patvirtinimą (QR kodą). Atvykstantys į Lietuvą savo transportu iki Lietuvos Respublikos sienos kirtimo momento privalo užpildyti KELEIVIO ANKETĄ.

Šiuo metu grįžusiems į Lietuvą iš ES šalių, galioja „šviesoforo” principas.

Kiekvieną savaitę atnaujinamas paveiktų šalių sąrašas. Sąraše pateikiamos skirtingų spalvų zonos ir joms priskiriamos šalys. Ką gi tos spalvos reiškia?

Grįžus iš į ŽALIĄ ZONĄ patekusių valstybių ir salų, saviizoliacijos reikalavimai nebus taikomi. Tačiau nevakcinuotiems ir nepersirgusiems asmenims PGR, atliktas likus 72 val. ir mažiau iki grįžimo į Lietuvą, arba antigenų testas, atliktas 48 val. ir mažiau iki Lietuvos sienos kirtimo, yra būtinas.

Grįžus iš į GELTONĄ ZONĄ patekusių valstybių ir salų, saviizoliacijos reikalavimai nebus taikomi. Tačiau nevakcinuotiems ir nepersirgusiems asmenims PGR testas, atliktas likus 72 val. ir mažiau iki grįžimo į Lietuvą, arba antigenų testas, atliktas 48 val. ir mažiau iki Lietuvos sienos kirtimo, yra būtinas. Taip pat privaloma pakartotiną testą atlikti 3-5 dieną po atvykimo į Lietuvą, registruotis reikia Karštosios linijos interneto svetainėje www.1808.lt.

Grįžus iš į RAUDONĄ ZONĄ patekusių valstybių ir salų, nevakcinuotiems ir nepersirgusiems asmenims PGR testas, atliktas likus 72 val. ir mažiau iki grįžimo į Lietuvą, arba antigenų testas, atliktas 48 val. ir mažiau iki Lietuvos sienos kirtimo, yra būtinas. Taip pat taikoma 10 d. saviizoliacija.

Vaikams iki 12 metų, grįžus iš bet kokios šalies, izoliacija ir testavimosi reikalavimai nebus taikomi. Vaikams nuo 12 iki 16 metų izoliacija nebus taikoma jeigu jie turės neigiamą COVID-19 tyrimo rezultatą. Jei tyrimas atliekamas Lietuvoje, izoliacija privaloma iki tyrimo rezultato gavimo. Taip pat vaikams nuo 12 iki 16 metų amžiaus, atvykusiems iš geltonai zonai priskirtos šalies, 3–5 dieną atvykus į Lietuvą, atlikti PGR tyrimą yra būtina.

Svarbu: „šviesoforo” reikalavimai galioja tik nepasiskiepijusiems ir nepersirgusiems asmenims.

Saugumo reikalavimai keliaujantiems iš Lenkijos į kitas šalis

Dominikos Respublika

 • Saviizoliacija ir testavimosi reikalavimai nėra taikomi.
 • Keliautojai privalo užpildyti elektroninę formą atvykstant ir išvykstant iš Dominikos Respublikos. Rekomenduojame formą užpildyti likus 72 valandoms iki kelionės, atsispausdinti arba padaryti QR kodo ekrano kopiją bei ją pateikti atsakingiems asmenims prieš kelionę.
 • Atvykus, oro uoste gali būti matuojama temperatūra, keliautojams, turintiems COVID-19 viruso simptomų, gali būti atliekamas greitasis COVID-19 testas.

Kanarų salos

Prieš atvykdami į Ispaniją, visi keliautojai privalo užpildyti  formą (ir vaikai). Anketa turi būti užpildyta ne daugiau nei likus 48 valandoms iki įvažiavimo į Ispaniją. Pildant formą, būtina nurodyti vietos lėktuve numerį, kuris ne visada žinomas iš anksto (pvz., Užsakomiesiems skrydžiams). Tokiu atveju laukelis „sėdynės numeris“ turėtų būti užpildytas įrašant „1A“. Užpildę formą gausite QR kodą, kuris turėtų būti atspausdintas arba parodytas mobiliojo įrenginio ekrane registruojantis ir nusileidus oro uoste.

 • Nepaskiepyti ir nepersirgę keliautojai (nuo 12 m.) privalo atlikti COVID-19 testą, tinka PGR ir antigeno testo sertifikatas. Testas turi būti atliktas ne daugiau nei prieš 48 valandas, atvykstant į Ispaniją, laikas skaičiuojamas nuo mėginių ėmimo laiko. Neigiamą testą patvirtinantis dokumentas turi būti  išduotas Sveikatos apsaugos ministerijos oficialiai pripažintos laboratorijos anglų kalba.
 • Pilnai paskiepytiems keliautojams, turintiems sertifikatą, patvirtinantį pilną vakcinaciją nuo COVID-19 ir nuo paskutinės vakcinos dozės praėję ne mažiau nei 14 dienų ir ne daugiau nei 8 mėnesiai, testai nereikalingi. ES skaitmeninis COVID sertifikatas, įrodantis pilną vakcinaciją, yra tinkamas dokumentas.
 • Persirgusiems COVID-19 liga ir turintiems sveikatos priežiūros įstaigos dokumentą, apie tai, kad asmuo persirgo koronavirusu, kai diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu COVID-19 PGR tyrimo rezultatu, ir nuo teigiamo tyrimo rezultato praėjo ne mažiau nei 11 dienų ir ne daugiau kaip 180 dienų iki atvykimo į Ispaniją, testai nereikalingi. ES skaitmeninis COVID sertifikatas, įrodantis persirgimą, yra tinkamas dokumentas.

Zanzibaras

 • Likus 24 val. iki atvykimo į Zanzibarą, privaloma užpildyti internetinę formą. Užpildžius formą, bus sugeneruojamas unikalus kodas, kurį reikės pateikti atsakingoms tarnyboms, atvykus į Zanzibaro oro uostą.
 • Visiems keliautojams (nuo 5 m.) privaloma atlikti COVID-19 PGR testą ir turėti dokumentus, įrodančius, jog testas buvo atliktas likus 72 val. arba mažiau iki atyvkimo į Zanzibarą ir testo rezultatas yra neigiamas. Dokumentas turi būti anglų kalba, išduotas tyrimų laboratorijos, medicinos įstaigos ar ištrauktas iš esveikata.lt, prisijungus prie asmeninės paskyros.
 • Zanzibaro oro uoste reikės užpildyti papildomą COVID-19 sveikatos informacijos kortelę.
 • Asmenims, kuriems pasireiškia ligos simptomai ar tiems, kurie atvyksta iš aukštos rizikos šalių, Zanzibaro oro uoste gali būti prašoma atlikti greitąjį testą, kurio kaina – apie 25 USD/asmeniui.

Žaliojo Kyšulio salos

 •  Prieš kelionę į Žaliojo Kyšulio salas visi keliautojai provalo užpildyti sveikatos formą. Užpildytą formą ir sugeneruotą QR kodą būtina turėtį atsispausdinus.
 • Nepaskiepyti ir nepersirgę keliautojai (nuo 12 m.) privalo atlikti COVID-19 testą, tinka PGR ir antigeno testo sertifikatas. PGR testas turėtų būti atliktas 72 valandas prieš atvykimą. Antigeno testas prieš 48 val. iki atvykimo.
 • Pilnai paskiepyti keliautojai turi pateikti vakcinacijos sertifikatą įrodantį, kad asmuo yra paskiepytas pagal pilną vakcinacijos schemą ir nuo paskutinės dozės praėjo daugiau nei 14 dienų (jei vakcina turi 2 dozes) arba 28 dienų (jei vakcina turi vieną dozę). ES skaitmeninis COVID sertifikatas, įrodantis pilną vakcinaciją, yra tinkamas dokumentas.
 • Persirgę COVID-19 liga keliautojai turi pateikti sertifikatą įrodantį, kad kas asmuo yra persirgęs COVID-19 ir nuo teigiamo tyrimo rezultato praėjo ne mažiau nei 14 dienų ir ne daugiau 90 dienų iki atvykimo į Žaliojo kyšulio salas.
 • Į Žaliojo Kyšulio salą atvykusiems keliautojams, kuriems pasireiškia COVID-19 infekcijos simptomai (karščiavimas, nuolatinis kosulys, sunku kvėpuoti ar kiti į gripą panašūs simptomai), bus atliekamas COVID-19 testas. Kaina (moka pats keliautojas) yra maždaug 100 EUR už PGR tyrimą arba maždaug 20 EUR už antigeno tyrimą. Tyrimo rezultatų laukiantys žmonės yra izoliuoti, sertifikuotoje patalpoje, kurią nurodo Žaliojo Kyšulio sanitarijos tarnybos.
Prašome užpildyti privalomus laukus!
Jūsų žinutė sėkmingai išsiųsta!
Nepavyko išsiųsti žinutės, patikrinkite laukelius.
Galite susisiekti el. paštu: labas@makalius.lt