Saugumo reikalavimai keliaujantiems į užsienį

Saugumo reikalavimai oro uoste ir lėktuve

Šiuo metu daugumoje oro uostų (taip pat ir Lietuvos oro uostuose) galioja šios taisyklės:

 • Į išvykimo terminalą įleidžiami tik galiojantį bilietą (ar laipinimo kortelę) turintys ar bilietą ketinantys įsigyti keleiviai.
 • Į terminalą bei lėktuvą įleidžiami tik keleiviai, dėvintys asmens apsaugos priemones, jas privaloma dėvėti nuolat, taip pat ir viso skrydžio metu. Atkreipkite dėmesį, kad oro linijų bendrovės taiko skirtingas kaukių dėvėjimo taisykles. Dažniausiai – chirurginės (medicininės) kaukės, FFP tipo respiratoriai be ventilių  yra tinkami dėvėti orlaiviuose. Veido skydeliai, FFP tipo respiratoriai su ventiliais, šalikai, skarelės bei kitokio tipo kaukės nėra tinkamos dėvėti orlaiviuose.

Saugumo reikalavimai vykstant į įvairias šalis

Keliautojams iš Lietuvos, vykstantiems į  keliones, būtina vadovautis Lietuvos oficialių institucijų, skrydžius vykdančio oro vežėjo ir priimančios šalies nustatyta saugaus keliavimo tvarka. Atkreipiame dėmesį, kad Lietuvos vyriausybė šiuo metu į paveiktų šalių sąrašą yra įtraukusi visas pasaulio šalis. Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja susilaikyti nuo nebūtinų kelionių. Keliautojai yra asmeniškai atsakingi už tinkamą ir savalaikį priimančios šalies nustatytų reikalavimų, kurie turi būti įvykdomi iki kelionės pradžios, išpildymą.

Turkija

 • Visiems į Turkiją keliaujantiems asmenims yra privaloma užpildyti skrydžio į Turkiją metu gautą Keleivio identifikavimo formą (angl. Passenger Locator Form), pateikiant asmeninę bei kelionės informaciją. Vaikų (iki 18 m. amžiaus) duomenys yra pildomi vieno iš tėvų formoje. Keliautojai yra asmeniškai atsakingi už teisingos informacijos formoje pateikimą. Formą rekomenduojame atsispausdinti ir užpildyti iš anksto, ją atsisiųsti galite ČIA.
 • Pildant Keleivio identifikavimo formą prašoma nurodyti viešbučio, kuriame planuojama apsistoti, adresą, tačiau pakanka įvardinti užsisakyto viešbučio pavadinimą ir kurortą.
 • Visiems į Turkiją vykstantiems asmenims (suaugusiems ir vaikams nuo 6 metų) ne anksčiau nei 72 val. iki skrydžio į šalį (būtina įvertinti laiko skirtumą) yra privaloma atlikti COVID-19 tyrimą PGR metodu ir gauti neigiamą tyrimo rezultatą patvirtinantį sertifikatą. 72 val. yra skaičiuojamos nuo mėginio tyrimui paėmimo (ne nuo testo rezultato paskelbimo ar sertifikato išdavimo laiko). Keliautojai, negalintys pateikti neigiamo COVID-19 tyrimo sertifikato, į lėktuvą nebus įleidžiami. COVID-19 tyrimo metu pateikite tą patį asmens dokumentą, su kuriuo vyksite į kelionę.
 • Vykstantiems į Turkiją būtinai rekomenduojame įsigyti draudimą, kuris padengtų medicinines bei apgyvendinimo išlaidas, kilusias dėl COVID-19. Atkreipiame dėmesį, kad neapsidraudusiems asmenims susirgus COVID-19 liga gydymo paslaugos teikiamos mokamai. Viešbučiai Turkijoje nėra įpareigoti padengti apgyvendinimo išlaidų asmeniui, kuris dėl kelionės metu patvirtinto teigiamo COVID-19 rezultato turi viešbutyje izoliuotis ilgiau nei planuojamos atostogos. Apsidrausti kelionių draudimu padės Makaliaus kelionių ekspertai, dėl draudimo kreipkitės el. paštu labas@makalius.lt.
 • Turkijos vyriausybė rekomenduoja įsigyti Turistų apsaugos ir paramos draudimą (Tourist Protection and Support Insurance, jis padengia apdraustojo gydymo ligoninėje išlaidas, kaina nuo 15 EUR) ir Apgyvendinimo paramos draudimą (Accommodation Support Insurance, jis padengia apdraustojo apgyvendinimo pratęsimo išlaidas iki 100 EUR per dieną, maks. 15 dienų (iš viso 1500 EUR), kaina nuo 43,50 EUR. Daugiau informacijos apie draudimo rūšis, sąlygas ir užsakymą (anglų k.) rasite https://tga.gov.tr/insurance/ ir https://www.covidinsurance4turkey.com/. Šie draudimai nedengia apgyvendinimo išlaidų susirgusių keliautojų artimiesiems, taip pat keliautojų grąžinimo iš atostogų krypčių po saviizoliacijos išlaidų.

COVID-19 TYRIMAS TURKIJOJE

 • Visi į Lietuvą reguliariais, specialiais ir užsakomaisiais reisais (visų rūšių transportu) grįžtantys ar atvykstantys 16 metų amžiaus ir vyresni asmenys privalo pateikti ne seniau nei 72 val. laikotarpiu iki atvykstant į Lietuvą atlikto COVID-19 tyrimo neigiamą rezultatą įrodantį dokumentą. Išimtis taikoma per pastarasias 180 dienų persirgusiems ar vakcina pasiskiepijusiems asmenims (būtina turėti tai patvirtinančius dokumentus) bei vaikams iki 16 metų. Tinkamais COVID-19 tyrimais laikomi PGR tyrimas ir antigeno testas, serologinis antikūnų tyrimo atsakymas nepripažįstamas.
 • Visą detalią informaciją dėl COVID-19 tyrimo atlikimo prieš grįžtant į Lietuvą keliautojams suteiks kelionių organizatoriaus atstovai Turkijoje susitikimo metu.
 • Atstovai poilsiautojų patogumui suorganizuos laboratorijos atstovo atvykimą į viešbutį, atsižvelgiant į turistų atgalinio skrydžio laiką. Atliekamas PGR tyrimas, rezultatai gaunami per 24-48 val. Tyrimo rezultato sertifikatas pristatomas klientams į viešbutį. Paslaugos kaina apie 30 EUR/asm.
  Atstovai pageidaujantiems atlikti tyrimą savarankiškai padės užsiregistruoti ir nuvykti į artimiausią laboratoriją, pasirūpins tyrimo rezultato sertifikatų pristatymu klientams į viešbutį. Tyrimo ir transporto kainų teirautis susitikimo su atstovu metu.

į pradžią

Egiptas

 • Iki atvykimo į šalį visiems keliaujantiems asmenims (taip pat ir vaikams) reikia atsispausdinti ir užpildyti visuomenės sveikatos formą (angl. Public Health Declaration Form), ją rasite čia.
 • Suaugusiems ir vaikams nuo 6 metų ne anksčiau nei 72 val. iki skrydžio į šalį yra privaloma atlikti COVID-19 tyrimą PGR metodu ir gauti neigiamą tyrimo rezultatą patvirtinantį sertifikatą. Taip pat būtina turėti sertifikato kopiją, kuri paliekama oro uoste. Sertifikatui taikomi tam tikri reikalavimai - daugiau informacijos teiraukitės Makaliaus kelionių ekspertų.
 • Būtina įsigyti medicininių išlaidų draudimą, dengiantį ir Covid-19 gydymo išlaidas (apsidrausti padės Makaliaus kelionių ekspertai, dėl draudimo kreipkitės el. paštu labas@makalius.lt).

Nuo kovo 10 d., grįžtant atgal į Lietuvą, privaloma atlikti COVID-19 testą. Išimtis taikoma per pastarasias 180 dienų persirgusiems ar vakcina pasiskiepijusiems asmenims bei vaikams iki 16 metų. Kelionių organizatoriaus atstovai Egipte suteiks aktualiausią informaciją apie artimiausias laboratorijas, padės užsiregistruoti arba užregistruos tyrimui ir, jei reikės, pasiūlys pervežimo paslaugą. Pagal galimybę galimas gydytojo atvykimas į viešbutį testo mėginio paėmimui, jį suorganizuos kelionių organizatoriaus atstovas Egipte. Covid-19 testo su transporto išlaidomis kaina – 60-80 USD, kaina gali keistis. Jei gaunamas teigiamas COVID-19 tyrimo rezultatas ir keliautojas serga lengva COVID-19 forma, jis izoliuojamas atskirame viešbučio kambaryje. Maistas ir gėrimai patiekiami į kambarį. Kartu keliaujantys asmenys (nemokamai) ištiriami dėl COVID-19. Jei testas neigiamas, gali laisvai toliau atostogauti arba išvykti į Lietuvą. Jei gaunamas teigiamas COVID-19 tyrimo rezultatas ir turistas suserga sunkia COVID-19 forma, jis gydomas valstybinėje ligoninėje. Gydymą apmoka Egipto Sveikatos Ministerija.

Šiuo metu Egiptas nėra šalių, kuriose fiksuojamas naujų koronaviruso mutacijų plitimas, sąraše, todėl grįžusiems keliautojams yra taikoma supaprastinta saviizoliacija. Jos metu galima gyventi kartu su šeimos nariais, išeiti iš namų ar išvykti svarbiais įsakyme apibrėžtais reikalais be būtinybės informuoti NVSC. Persirgę ar vakcinuoti asmenys neturi prievolės izoliuotis ar pateikti neigiamą testo atsakymą. Daugiau informacijos apie sąlygas skaitykite oficialiame pranešime paspaudus čia.

į pradžią

Graikija

 • Visi keliautojai (suaugusieji ir vaikai nuo 5 m.), atvykstantys į Graikiją iš Lietuvos, privalo ne anksčiau kaip 72 val. iki atvykimo į šalį atlikti COVID-19 (koronaviruso ligos) PGR testą. Būtina turėti popierinį (originalų sertifikatą su QR kodu ir/arba originaliu klinikos antspaudu) arba elektroninį sertifikatą (būtinai su QR kodu) anglų kalba, patvirtinantį neigiamą tyrimo rezultatą. 72 val. yra skaičiuojamos nuo mėginio tyrimui paėmimo (ne nuo testo rezultato paskelbimo ar sertifikato išdavimo laiko). Nepateikę neigiamo COVID-19 (koronaviruso ligos) testo rezultatų keleiviai nebus įleidžiami į lėktuvą, vykstantį į Graikiją.
 • Pilnai pasiskiepijusiems keliautojams, gavusiems antrą vakcinos dozę ne anksčiau nei 14 dienų iki kelionės pradžios, PGR testas nėra privalomas. Taip pat testas nereikalingas vaikams iki 5 m. amžiaus. Būtina pateikti tai įrodančius dokumentus. Dokumentai turi būti originalūs iš gydytojo (anglų kalba), taip pat tinka pažyma iš https://e-sveikata.lt anglų kalba (jeigu originalas tik lietuvių kalba – reikalingas vertimų biuro antspaudu patvirtintas vertimas arba notaro patvirtintas vertimas). Skiepijimas turi būti atliktas pagal pilną skiepijimo schemą viena iš šių vakcinų: Pfizer BioNtech, Moderna, AstraZeneca/Oxford, Novavax, Johnson & Johnson/Janssen, Sinovac Biotech, Gamaleya (Sputnik), Cansino Biologics, Sinopharm.
 • Keliautojai, atvykstantys į Graikiją bei nuolatiniai gyventojai, išvykstantys iš Graikijos, 24 val. iki skrydžio privalo užpildyti ir prieš lipant į lėktuvą prie registracijos langelio pateikti atspausdintą arba telefone išsaugotą QR kodą, gautą užpildžius Keleivio Lokalizavimo Formą (PLF). Ją rasite ČIA. Keliautojai yra asmeniškai atsakingi už teisingos informacijos formoje pateikimą.
 • Atvykus į oro uostą Graikijoje, keliautojams atsitiktine tvarka gali būti atliktas COVID-19 greitasis testas. Gavus teigiamą testo rezultatą, keliautojai karantinuojami specialiuose karantino viešbučiuose mažiausiai 10 dienų Graikijos vyriausybės lėšomis. Vėliau atliekamas pakartotinis COVID-19 (koronaviruso ligos) PGR tyrimas.

Informacija dėl testų atlikimo Graikijoje:

Visą detalią informaciją dėl COVID-19 tyrimo atlikimo prieš grįžtant į Lietuvą keliautojams suteiks kelionių organizatoriaus atstovai Graikijoje susitikimo metu.
Kretos, Korfu ir Rodo salose, COVID-19 (koronaviruso ligos) PGR testą atliks atvykstantys gydytojai pačiuose viešbučiuose, kaina 50 Eurų asmeniui. Peloponeso pusiasalyje testas atliekamas tam tikrose klinikose, kaina asmeniui – 60 Eurų. Taso saloje testus bus galimybė atlikti viešbučiuose, atvykus gydytojui į juos pagal išankstinę registraciją. Antigenų tyrimo (šis tyrimas tinkamas grįžtant į Lietuvą) kaina Tasos saloje – 25 Eur, PGR testo – 65 Eur. Zakinto saloje – informacija dar tikslinama, atnaujinsime ją artimiausiu metu.

Jeigu Covid-19 tyrimo rezultatas teigiamas:

Susirgus COVID-19, Graikijos vyriausybė apsiima keliautojų gydymo išlaidas. Susirgus viešbutyje, keliautojas yra karantinuojamas specialiame kambaryje ar kitoje karantinui skirtoje vietoje mažiausiai 10 dienų bei kiti keliautojai, su kuriais turimas artimas kontaktas, taip pat karantinuojami Graikijos vyriausybės lėšomis.
Prireikus gydymo ligoninėje, transportas, gydymas bei karantinavimas viešbutyje, jei toks reikalingas, suteikiamas Graikijos vyriausybės lėšomis.

Bulgarija

Visiems keliaujantiems į Bulgariją asmenims yra privaloma užpildyti Sveikatos deklaracijos formą (angl. Health declaration form), pateikiant asmeninę bei kelionės informaciją. Popierinė deklaracijos forma turi pildoma atvykus į šalį kiekvienam keliautojui atskirai. Deklaraciją rekomenduojame atsispausdinus užpildyti iš anksto ir pateikti atvykus oro uoste. Ją galite rasti ČIA.

Pildant formą būtina nurodyti viešbučio Bulgarijoje, kuriame planuojama apsistoti, pavadinimą bei adresą, tačiau pakanka nurodyti tik kurorto ir viešbučio pavadinimus. Keliautojai yra asmeniškai atsakingi už teisingos informacijos formoje pateikimą.

COVID-19 TYRIMAS IR JO ALTERNATYVOS

Visiems į Bulgariją vykstantiems ES šalių piliečiams yra privaloma pateikti vieną iš šių dokumentų (negalintys pateikti vieno iš šių dokumentų į lėktuvą nebus įleidžiami):

 • Sertifikatą, patvirtinantį neigiamą COVID-19 tyrimo rezultatą, kai tyrimas buvo atliktas PGR metodu ne anksčiau nei 72 val. iki atvykimo į Bulgariją arba antigeno testu iš nosiaryklės ne anksčiau nei 48 val. iki atvykimo į Bulgariją. Tyrimo atlikimo laikas iki atvykimo į šalį yra skaičiuojamas nuo mėginio tyrimui paėmimo (ne nuo testo rezultato paskelbimo ar sertifikato išdavimo laiko). COVID-19 tyrimo sertifikatas turi būti elektroninės arba popierinės formos (originalas arba atspausdintas) anglų kalba. Jame privalo būti pateikta ši informacija: asmens vardas ir pavardė, paso numeris ir/arba asmens kodas, tyrimo data ir laikas, oficialus laboratorijos pavadinimas, adresas ir kontaktinė informacija, tyrimo atlikimo būdas ir neigiamas rezultatas.
  Svarbu registruotis tyrimui iškart užsisakius kelionę, kad būtų priskirtas tinkamas tyrimo atlikimo laikas. COVID-19 tyrimo metu reikia pateikti tą patį asmens dokumentą, su kuriuo vyksite į kelionę.
 • Skiepijimo sertifikatą, patvirtinantį, kad asmuo buvo pilnai paskiepytas COVID-19 vakcina ir nuo paskutinio skiepijimo iki kelionės pradžios praėjo ne mažiau nei 14 dienų. Sertifikate turi būti nurodyta: asmens duomenys (vardas, pavardė) lotyniškais rašmenimis, sutampantys su nurodytais asmens dokumente, su kuriuo vykstama į kelionę; gimimo data; skiepijimo datos, vakcinos prekinis pavadinimas ir partijos numeris, gamintojo pavadinimas bei šalis.
 • Persirgimą įrodantį sveikatos priežiūros įstaigos dokumentą, patvirtinantį, kad asmeniui diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu COVID-19 tyrimo PGR metodu ar antigeno testo rezultatu, ir nuo teigiamo tyrimo rezultato praėjo ne daugiau kaip 180 dienų iki atvykimo į Bulgariją. Dokumente turi būti nurodyta: asmens duomenys (vardas, pavardė), sutampantys su nurodytais asmens dokumente, su kuriuo vykstama į kelionę; tyrimą atlikusios medicininės įstaigos duomenys (pavadinimas, adresas, kontaktiniai duomenys); tyrimo atlikimo data; rezultato informacija lotyniškais rašmenimis – pažymėta PCR arba RAT ir teigiamas atsakymas „Positive“.

DRAUDIMAS

Vykstantiems į Bulgariją būtinai rekomenduojame įsigyti medicininių išlaidų draudimą, dengiantį ir Covid-19 gydymo išlaidas (apsidrausti padės Makaliaus kelionių ekspertai, dėl draudimo kreipkitės el. paštu labas@makalius.lt).

Bulgarijos vyriausybė nėra įsipareigojusi rūpintis keliautojais, kurių viešnagės metu atlikto COVID-19 testo rezultatai yra teigiami, bei kartu keliaujančiais jų artimaisiais, ir nedengia jokių susijusių išlaidų (medicininių, apgyvendinimo, repatriacijos). Todėl kiekvienam turistui primygtinai rekomenduojame įsigyti ir draudimą, kuris padengtų išlaidas COVID-19 ligos atveju.

Keliaujantiems į Bulgariją ir apsidraudusiems privalomuoju sveikatos draudimu (PSD) rekomenduojame su savimi turėti Europos sveikatos draudimo kortelę (ESDK), kurią pateikus būtų suteikta būtinoji medicinos pagalba tos šalies įkainiais ir tvarka.

Atvykusiems į Bulgariją keliautojams oro uoste gali būti matuojama temperatūra bei atsitiktine tvarka atliekami COVID-19 testai.

INFORMACIJA DĖL RIBOJIMŲ

 • Privalomas veido kaukės dėvėjimas visose uždarose erdvėse, įskaitant viešąjį transportą. Išimtis dėl kaukių dėvėjimo taikoma maitinimą ir gėrimus teikiančiose vietose.
 • Viešose vietose tarp asmenų privalo būti išlaikytas bent 1,5-2 m atstumas.
 • Restoranai, kavinės, parduotuvės veikia su tam tikrais lankytojų skaičiaus apribojimais. Restoranuose, baruose tarp staliukų išlaikomas 1,5 m atstumas.
 • Viešbučių registratūrose aptarnaujami vienu metu daugiausia 2 asmenys (išskyrus šeimos narius), privaloma laikytis 1,5 m atstumo ir dėvėti veido kaukes.
  Paplūdimyje tarp skėčių turi būti išlaikomas 4 kv. m plotas, kuriame vienu metu gali būti daugiausia 2 asmenys (išskyrus šeimos narius).

Visą detalią informaciją dėl COVID-19 tyrimo atlikimo prieš grįžtant į Lietuvą keliautojams suteiks kelionių organizatoriaus atstovai Bulgarijoje susitikimo viešbutyje metu.

Atstovai nukreips poilsiautojus į artimiausią tyrimus atliekančią laboratoriją. Tyrimo PGR metodu kaina yra ~60 EUR/asm. + transporto išlaidos, kurios priklauso nuo atstumų. Tyrimo ir transporto kainų teirautis susitikimo su atstovu metu.
Poilsiaujantiems Grifid ir Sol tinklams priklausančiuose viešbučiuose yra galimybė atlikti COVID-19 tyrimą privatiems medicinos centrams priklausančiose mobiliose laboratorijose. Tyrimo kainos gali skirtis, daugiau informacijos teirautis viešbutyje arba susitikimo su atstovu metu.
Atstovai, esant galimybei, suorganizuos laboratorijos atstovo atvykimą į viešbutį, atsižvelgiant į turistų atgalinio skrydžio laiką. Dėl paslaugos suteikimo galimybės konkrečiame viešbutyje ir jos kainos teirautis kelionių organizatoriaus atstovo susitikimo metu. Teigiamo Covid-19 rezultato atvaju, esant galimybei kelionės paketą įsigijusiems klientams pasiūlyti atgalinio skrydžio bilieto keitimą artimiausiuose reisuose su laisvomis vietomis nemokamai arba už priemoką, priklausomai nuo aplinkybių.

į pradžią

Jungtiniai Arabų Emyratai

 • Prieš atvykdami į savo mobilųjį telefoną atsisiųskite ir užsiregistruokite programėlėje COVID19 – DXB Smart  (Android ir iOS). Joje reikės pateikti informaciją apie skrydžius, apsistojimo vietą.
 • Suaugusiems ir vaikams nuo 12 metų turėti ne anksčiau kaip 72 valandos iki atvykimo į šalį atliktą neigiamą Covid-19 PCR testą. Su savimi turėkite atspausdintą sertifikatą anglų kalba, SMS žinutė ar skaitmeninis formatas netinka.
 • Visi keliautojai taip pat privalo turėti medicinos išlaidų draudimą, dengiantį Covid-19 riziką kelionės metu bei tą patvirtinantį sertifikatą ar draudimo polisą (apsidrausti padės Makaliaus kelionių ekspertai, dėl draudimo kreipkitės el. paštu labas@makalius.lt).

Šiuo metu Dubajuje gyvenimas vyksta įprastai, veikia restoranai, parduotuvės, prekybos centrai bei dauguma turistinių atrakcijų: muziejai, žymusis fontanų šou ir t.t. Ribojamas restoranų ir prekybos centrų darbo laikas (iki 01:00 nakties) bei lankytojų skaičius (ne daugiau kaip 70 proc.) Viešose vietose (išskyrus paplūdimį bei baseiną) privaloma dėvėti kaukes, laikytis saugaus atstumo bei rankų higienos.

Nuo kovo 10 d., grįžtant atgal į Lietuvą, privaloma atlikti COVID-19 testą ir gauti neigiamą rezultatą patvirtinantį dokumentą/sertifikatą. Jūsų viešbutis, kuriame apsistosite, pagelbės dėl testo atlikimo suorganizavimo prieš kelionę atgal. Nepamirškite testo rezultatų paprašyti spausdintine forma arba sertifikatą atsiųsti Jums el.paštu, kad galėtumėte parodyti jį prieš skrydį ir atvykus į Lietuvą.
Pagal šiandien turimą informaciją, Dubajuje daugelyje prekybos centrų yra įrengtos testavimo stotelės. Privačioms klinikoms šiuo metu leidžiama už testo atlikimą prašyti ne daugiau nei 250 dirhamų (apie 55 eurus). Prekybos centruose esančios COVID testavimo stotelės priima vietinius ir turistus, testo kaina 150 dirhamų (33 eurai, kaina bet kada gali keistis). Viešbučio registratūra pagelbėtų paskiriant testo laiką šiose stotelėse.

į pradžią

Maldyvai

 • Likus 96 val. ar mažiau iki skrydžio į Maldyvus privaloma atlikti COVID-19 PGR testą. Su savimi turėkite neigiamo testo rezultatą patvirtinantį sertifikatą anglų kalba.
 • Privaloma užpildyti Maldyvų atvykimo formą internetu likus parai ar mažiau iki skrydžio į Malę bei prieš išvykstant iš Maldyvų (nuoroda čia).
 • Keliautojai turi turėti apgyvendinimo rezervacijos patvirtinimą visam buvimo Maldyvuose laikotarpiui.
 • Būtinai rekomenduojame įsigyti medicininių išlaidų draudimą, dengiantį ir Covid-19 gydymo išlaidas (apsidrausti padės Makaliaus kelionių ekspertai, dėl draudimo kreipkitės el. paštu labas@makalius.lt).

Grįžtant atgal į Lietuvą, privaloma atlikti COVID-19 testą. Tai galima padaryti Maldyvuose, savo saloje, likus 48 ir mažiau valandų iki sugrįžimo į Lietuvą. Dėl testo kreipkitės į savo viešbučio registratūrą iš anksto.

Jei skrendate tranzitu per Vokietiją

Visi vyresni nei 6 m. keleiviai, vykstantys tranzitu per Vokietiją privalo turėti ne seniau nei prieš 48 val. iki atvykimo atliktą neigiamą Covid-19 testą. Vokietija pripažįsta antigeno, PCR. RT-LAMP, TMA tipo testus. Testo rezultatai turi būti pateikti anglų, prancūzų arba vokiečių kalba. Išimčių vakcinuotiems ar persirgusiems asmenims Vokietija nenumato.

į pradžią

Kanarų salos (Tenerifė, Fuerteventūra, Gran Kanarija)

 • Visi keliautojai (suaugusieji ir vaikai nuo 6 m.), atvykstantys į Kanarų salas/ Tenerifę iš Lietuvos, privalo ne anksčiau kaip 72 val. iki atvykimo į salą atlikti COVID-19 (koronaviruso ligos) PGR tyrimą ir turėti sertifikatą anglų arba ispanų kalba, patvirtinantį neigiamą tyrimo rezultatą. Sertifikate turi būti nurodyti šie duomenys: testo tipas (PGR), atlikimo data ir laikas, asmens duomenys, testą atlikusios laboratorijos duomenys.
 • Visi keliautojai ne anksčiau nei 48 valandos prieš kelionę į Kanarų salas/ Tenerifę privalo užpildyti ir pasirašyti elektroninę Sveikatos kontrolės formą (FCS forma), kurią galima rasti internetinėje svetainėje arba atsisiuntus mobiliąją programėlę SpTH. Atkreipkite dėmesį, kad QR kodas privalomas kiekvienam keliautojui, įskaitant mažamečius vaikus ir kūdikius. Prieš atvykstant savo mobiliajame telefone taip pat būtina įsidiegti „RadarCOVID“ programėlę, kuri informuos Jus apie COVID-19 poveikio riziką, atsižvelgiant į Jūsų vietovę.
 • Keliautojai turi turėti apgyvendinimo rezervacijos patvirtinimą visam buvimo šalyje laikotarpiui.
 • Kanarų salų vyriausybė įsipareigoja padengti visas gydymo išlaidas keliautojams viešnagės metu susirgusiems COVID-19 bei su jais keliaujantiems artimiesiems, kurie neturi įsigiję jokio kito COVID-19 išlaidas dengiančio draudimo. Tai nepakeičia įprasto medicininio išlaidų draudimo, kurį rekomenduojame būtinai įsigyti prieš kelionę (apsidrausti padės Makaliaus kelionių ekspertai, dėl draudimo kreipkitės el. paštu labas@makalius.lt).

Nuo kovo 10 d., grįžtant atgal į Lietuvą, privaloma atlikti COVID-19 testą. Išimtis taikoma per pastarasias 180 dienų persirgusiems ar vakcina pasiskiepijusiems asmenims bei vaikams iki 16 metų. Kelionių organizatoriaus atstovai, esantys saloje, suteiks aktualiausią informaciją apie artimiausias laboratorijas, padės užsiregistruoti arba užregistruos tyrimui ir, jei reikės, pasiūlys pervežimo paslaugą. COVID-19  tyrimai atliekami akredituotose laboratorijose, kai kuriuose viešbučiuose yra galimybė išsikviesti gydytoją į viešbutį. Apie tai keliautojai turi teirautis viešbučio registratūroje. COVID-19 tyrimo kaina PGR metodu ~99 eur.
Jei gaunamas teigiamas COVID-19 tyrimo rezultatas ir asmuo nėra apsidraudęs, Kanarų salų vyriausybė kompensuoja apgyvendinimo ir gydymo išlaidas. Draudimas galioja asmenims, kurie atvyko į salą turistiniais tikslais ne ilgesniam, kaip 30 dienų laikotarpiui ir yra apsistoję oficialiose apgyvendinimo įstaigose. Draudimo polisas dengia tiek teigiamą testą gavusio asmens apgyvendinimo išlaidas (maks. 15 n.), tiek kartu vykusių šeimos narių.

į pradžią

Ispanija (Maljorka)

 • Visi keliautojai (suaugusieji ir vaikai nuo 6 m.), atvykstantys į Ispaniją iš Lietuvos, privalo ne anksčiau kaip 72 val. iki skrydžio atlikti COVID-19 (koronaviruso ligos) PGR testą. Būtina turėti popierinį arba elektroninį sertifikatą anglų arba ispanų kalba, patvirtinantį neigiamą tyrimo rezultatą.
 • Oro uoste keliautojams matuojama temperatūra. Esant aukštai temperatūrai, keliautojai tiriami papildomai, esant įtarimams – papildomai atliekamas COVID-19 testas. Esant teigiamam tyrimui, keliautojai ir jų šeimos nariai izoliuojami specialioje karantino zonoje iki pasveikimo.
 • Visi keliautojai ne anksčiau kaip 48 valandos prieš kelionę į Maljorką privalo užpildyti ir pasirašyti Sveikatos kontrolės formą (FCS forma), kurią galima rasti www.spth.gob.es arba atsisiuntus (SpTH) mobiliąja programėlę. Atkreipiame dėmesį, jog būtina užpildyti atskirą formą kiekvienam keliautojui. Užpildžius anketą, sistema suformuos brūkšninį kodą, kurį keliautojas turi išsaugoti savo telefone arba atsispausdinti ir pasiimti su savimi į kelionę.

Informacija apie COVID-19 (koronaviruso ligos) tyrimus Maljorkoje:

COVID-19 tyrimai atliekami akredituotose laboratorijose. Būtina išankstinė rezervacija. COVID-19 tyrimo kainos: PGR metodu apie 90 Eurų, antigenų testas – apie 30 Eurų. Dėmesio: antigenų testas yra tinkamas grįžtant į Lietuvą! Beje, šio testo rezultato laukimas užtruks vos apie 20 minučių.

Jeigu Covid-19 tyrimo rezultatas teigiamas:

Jei viešint Maljorkoje gaunamas teigiamas COVID-19 tyrimo rezultatas ir asmuo nėra apsidraudęs, Maljorkos vyriausybė kompensuoja apgyvendinimo ir gydymo išlaidas. Draudimas galioja asmenims, kurie atvyko į Maljorką turistiniais tikslais ne ilgesniam, kaip 30 dienų laikotarpiui ir yra apsistoję oficialiose apgyvendinimo įstaigose. Draudimo polisas dengia tiek teigiamą testą gavusio asmens apgyvendinimo išlaidas (maks. 15 n.), tiek kartu vykusių šeimos narių. Tyrimą atlikusi gydymo įstaiga informuoja draudimo kompaniją ir suteikia pilną informaciją apie tolimesnius procesus.

į pradžią

Madeira 

 • Visi keliautojai 24–48 valandas prieš atvykdami į Madeirą privalo užsiregistruoti ir užsipildyti duomenis keleivių registravimo sistemos formoje.
 • Neigiami Covid-19 ligos tyrimų rezultatai yra privalomi. Tai galima padaryti prieš kelionę arba jau atvykus į salą (išskyrus vaikus iki 12 metų):
  a) galima turėti jau atlikto tyrimo dėl COVID-19 neigiamą rezultatą. Tyrimas turi būti atliktas ne anksčiau kaip per 72 valandas prieš išvykstant iš savo gyvenamosios vietos. Neigiamų testo rezultatų oficialus dokumentas turi būti pateiktas anglų arba portugalų kalbomis.
  b) arba galima testą dėl COVID-19 atlikti jau atvykus į Madeiros oro uostą. Testas atliekamas Madeiros vyriausybės lėšomis (t.y. nemokamai), o visa testavimo procedūra neturėtų trukti ilgiau nei 1 valandą. Tuomet užpildžius deklaraciją, keleivis užsakytu pervežimu (kuris yra įtrauktas į kainą pagal sutartį) iš oro uosto vyksta į jo užsakytą viešbutį. Ten jis kambaryje laukia testo rezultato, kuris bus išsiųstas nurodytu telefono numeriu ne vėliau kaip per 12 valandų nuo testo atlikimo.
 • Išimtys: testų nereikia, jeigu keliaujantys į Madeirą per pastarąsias 90 dienų yra persirgę ir pasveikę nuo COVID-19 arba jau yra gavę 2 vakcinas nuo koronoviruso (bei nuo 2-os vakcinos praėję daugiau nei 14 dienų). Būtina turėti patvirtinančius dokumentus anglų arba portugalų kalbomis.

Jeigu atvykus Madeiroje būtų nustatytas teigiamas PGR (angl. PCR) testo rezultatas, keliautojas privalo laikytis 14 d. saviizoliacijos, dėl kurios vietos (gydymo įstaigoje ar kitoje vietoje) nuspręs kompetentingos sveikatos priežiūros įstaigos. Tokiu atveju Madeiros salos vyriausybė įsipareigoja padengti visas izoliacijos ir būtinas gydymo išlaidas keliautojams, kuriems nustatytas atvykus į šalį teigiamas COVID-19 tyrimo rezultatas. Izoliacijos metu
apgyvendinimas ir pagrindinis maitinimas yra Madeiros vyriausybės nustatytame viešbutyje, jeigu norima izoliuotis savarankiškai kitoje vietoje – šių išlaidų padengimu rūpinasi pats keliautojas. Jeigu teigiamas rezultatas būtų nustatytas prieš išvykstant į Lietuvą, aukščiau minimi pagrindiniai kaštai (apgyvendinimas, maitinimas) sergančiam asmeniui taip pat būtų dengiami iš Madeiros vyriausybės lėšų. Kitas išlaidas gali padengti keliautojo turimas draudimas, numatantis COVID-19 atvejus ir su tuo susijusias išlaidas. Kelionių organizatorius esant poreikiui keliautojam grįžti ne pagal kelionės sutartyje numatytą tvarkaraštį, pagal galimybes tarpininkaus padedant keliautojams sugrįžti į Lietuvą palankiausiomis sąlygomis: esant laisvoms vietoms į artimiausią skrydį organizatoriaus užsakomajame skrydyje – nemokamai, kitais atvejais – prisidės pagalba randant palankiausią
grįžimo variantą (už papildomą mokestį).

į pradžią

Saugumo reikalavimai keliaujantiems iš Lenkijos oro uostų

Visą informaciją rasite čia: Saugumo reikalavimai keliaujantiems iš Lenkijos oro uostų

į pradžią

Saugumo reikalavimai grįžtantiems į Lietuvą

Registracija NVSC ir pildoma anketa

Iš visų šalių keliaujantys vežėjų organizuojamais ir vykdomais tarptautinio susisiekimo maršrutais reguliariais, specialiais ir užsakomaisiais reisais visų rūšių transportu privalo užpildyti KELEIVIO ANKETĄ ir prieš patekdami į transporto priemonę pateikti vežėjui užpildytos elektroninės anketos patvirtinimą (QR kodą). Atvykstantys į Lietuvą savo transportu ne vėliau kaip per 12 valandų nuo grįžimo ar atvykimo į Lietuvą momento privalo užpildyti KELEIVIO ANKETĄ

COVID-19 testas

Nuo kovo 10 dienos, visiems keliautojams, grįžtantiems ar atvykstantiems į Lietuvą, privaloma turėti neigiamą COVID-19 tyrimą, atliktą ne seniau nei 72 val. iki atvykstant į Lietuvą (serologinių antikūnų tyrimų atsakymas nepripažįstamas). Keleiviai, neturintys neigiamo COVID-19 tyrimo atsakymo, į lėktuvą nebus įleidžiami.

Šis reikalavimas dėl COVID-19 tyrimo netaikomas:

 • tranzitu per Lietuvos Respubliką vykstantiems asmenims;
 • persirgusiems arba paskiepytiems Sąjungos vaistinių preparatų registre įregistruota COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) vakcina asmenims;
 • asmenims iki 16 metų.

DĖMESIO (!):  šiuo metu aviakompanijos nurodo, jog reikalingi dokumentai registruojantis oro uoste grįžimui į Lietuvą (testo rezultatas, skiepijimo pažymėjimas ar pažyma apie tai, kad esate persirgę virusu) būtų pateikiami anglų kalba. 

Visus reikalingus dokumentus (neigiamo Covid-19 tyrimo atsakymą, pažymą ar išrašą apie persirgimą Covid-19 liga arba paskiepijimą) primygtinai patariame turėti anglų kalba., tam, kad kitos valstybės oro uoste registracijos į skrydį metu registracijos agentui nekiltų neaiškumų, o tuo pačiu ir pačiam keleiviui nesudarytų papildomų nepatogumų ir jam būtų leista išvykti. Jei keleivis neturi galimybės pateikti originalaus dokumento anglų kalboje, primygtinai rekomenduojame turėti jo vertimą patvirtintą vertimo biuro antspaudu. Vertimas, atsiųstas el.paštu taip pat turėtų būti tinkamas, jei jame bus aiškiai matoma, jog tekstas yra išverstas vertimo biuro ir patvirtintas jo antspaudu.

Daugiau informacijos apie reikalavimus keliaujantiems bei taikomas išimtis Vyriausybės nutarime "Dėl karantino Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbimo".

Saviizoliacija

Nuo š.m. vasario 15 d. iš bet kurios valstybės atvykusiems asmenims privaloma 10 dienų saviizoliacija. Yra galimybė ją sutrumpinti, jeigu ne anksčiau nei 7 saviizoliacijos dieną keliautojas savo lėšomis atliks testą COVID-19 ligai nustatyti ir gaus neigiamą atsakymą. Keliautojams, atvykusiems iš šalių, kuriose nenustatytas Covid-19 mutacijų plitimas, taikoma supaprastinta saviizoliacija. Jos metu galima gyventi kartu su šeimos nariais, kurie nekeliavo kartu, išeiti iš namų 1 km spinduliu nekontaktuojant su kitais asmenimis, ar išvykti svarbiais įsakyme apibrėžtais reikalais be būtinybės informuoti NVSC. Detali informacija apie saviizoliaciją čia.

Išimtys

Persirgusiems COVID-19 ar vakcinuotiems pagal pilną vakcinacijos schemą testuotis ir izoliuotis nereikia, jeigu yra gydymo įstaigos pažyma ar skiepijimų sertifikatas apie persirgimą 180 dienų laikotarpiu iki atvykimo arba atliktą vakcinaciją. Taip pat taikomos išimtys tam tikrų profesijų atstovams, daugiau informacijos apie saviizoliacijos išimtis rasite čia.

į pradžią

Naudingos nuorodos:

Lietuvos respublikos URM informacija keliaujantiems: https://urm.lt/covid19
Europos sąjungos instrumentas šalių narių covid situacijai stebėti: https://reopen.europa.eu/lt
IATA Covid-19 kelionių reikalavimų žemėlapis: https://www.iatatravelcentre.com/world.php

Informaciją stengiamės atnaujinti kuo greičiau po atitinkamų pasikeitimų, tačiau dėl nuolatinio situacijos ir taisyklių kitimo bei skirtingo šalių atsako į Covid-19 krizę įvairiose šalyse informacija gali pasikeisti bet kuriuo metu. Todėl negalime prisiimti atsakomybės dėl to, kad čia skelbiama informacija visuomet atitiks paskutinius įvykusius pokyčius. Prašome keliautojus būti dėmesingais ir nuolat sekti naujausią informaciją ir kituose šaltiniuose.

Atnaujinta 2021-05-06

Prašome užpildyti privalomus laukus!
Jūsų žinutė sėkmingai išsiųsta!
Nepavyko išsiųsti žinutės, patikrinkite laukelius.
Galite susisiekti el. paštu: labas@makalius.lt