Saugumo reikalavimai keliaujantiems į užsienį

Saugumo informaciją stengiamės atnaujinti kuo greičiau po atitinkamų pasikeitimų, tačiau dėl nuolatinio situacijos ir taisyklių kitimo bei skirtingo šalių atsako į COVID-19 krizę, informacija gali pasikeisti bet kuriuo metu. Todėl informuojame, jog reikalavimai, skelbiami šiame puslapyje, gali neatitikti vėliausiai atliktų pakeitimų. Prašome keliautojų būti dėmesingais bei nuolat sekti naujausią informaciją ir kituose šaltiniuose:

Lietuvos respublikos URM informacija keliaujantiems: https://urm.lt/covid19
Europos sąjungos instrumentas šalių narių COVID-19 situacijai stebėti: https://reopen.europa.eu/lt
IATA COVID-19 kelionių reikalavimų žemėlapis: https://www.iatatravelcentre.com/world.php

Saugumo reikalavimai oro uoste ir lėktuve

Šiuo metu daugumoje oro uostų (taip pat ir Lietuvos oro uostuose) galioja šios taisyklės:

 • Į išvykimo terminalą įleidžiami tik galiojantį bilietą (ar laipinimo kortelę) turintys ar bilietą ketinantys įsigyti keleiviai.
 • Į terminalą bei lėktuvą įleidžiami tik keleiviai, dėvintys asmens apsaugos priemones (AAP), jas privaloma dėvėti nuolat, taip pat ir viso skrydžio metu. Atkreipkite dėmesį, kad oro linijų bendrovės taiko skirtingas kaukių dėvėjimo taisykles. Dažniausiai – chirurginės (medicininės) kaukės, FFP tipo respiratoriai be ventilių  yra tinkami dėvėti orlaiviuose. Veido skydeliai, FFP tipo respiratoriai su ventiliais, šalikai, skarelės bei kitokio tipo kaukės nėra tinkamos dėvėti orlaiviuose.

Saugumo reikalavimai keliaujantiems autobusu

Planuojantiems vyktį į  Makaliaus organizuojamas pažintines keliones autobusu, būtina susipažinti su kelionei taikomais saugumo reikalavimais. Atsižvelgiant į šalių, kurios yra pravažiuojamos tranzitu ar yra kelionės tikslas, nustatytas sąlygas, saugumo reikalavimai kiekvienai kelionei gali skirtis.

Saugumo reikalavimai vykstant į įvairias šalis

Keliautojams iš Lietuvos, vykstantiems į  keliones, būtina vadovautis Lietuvos oficialių institucijų, skrydžius vykdančio oro vežėjo ir priimančios šalies nustatyta saugaus keliavimo tvarka. Atkreipiame dėmesį, kad Lietuvos vyriausybė šiuo metu į paveiktų šalių sąrašą yra įtraukusi visas pasaulio šalis. Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja susilaikyti nuo nebūtinų kelionių. Keliautojai yra asmeniškai atsakingi už tinkamą ir savalaikį priimančios šalies nustatytų reikalavimų, kurie turi būti įvykdomi iki kelionės pradžios, išpildymą.

Nuo 2021 m. birželio 7 d. Lietuva prisijungė prie ES skaitmeninio COVID pažymėjimo. Pažymėjimus LR piliečiai jau gali gauti prisijungus prie E-sveikatos portalo arba pas šeimos gydytoją. Daugelis šalių priima keliautojus, turinčius šį pažymėjimą.

Albanija

 • Šiuo metu, keliaujantiems į Albaniją, jokie saugumo reikalavimai nėra taikomi.

Informacija atnaujinta 2022-05-02

Armėnija

 • Šiuo metu, keliaujantiems į Armėniją, jokie saugumo reikalavimai nėra taikomi.

Informacija atnaujinta 2022-05-11

Austrija

 • Keliaujantiems į Austriją netaikomi jokie su COVID-19 susiję saugumo reikalavimai.

Atkreipiame dėmesį, kad apsauginės veido kaukės Austrijoje turi būti dėvimos viešajame transporte, naudojantis taksi ar pavežėjimo paslaugomis bei kitose viešose uždarose erdvėse.

Informacija atnaujinta 2022-05-19

į pradžią

Bulgarija

Šiuo metu, keliaujantiems į Bulgariją, jokie saugumo reikalavimai nėra taikomi.

Informacija atnaujinta 2022-05-11

į pradžią

Danija

Šiuo metu, keliaujantiems į Daniją, jokie saugumo reikalavimai nėra taikomi.

Informacija atnaujinta 2022-05-11

Egiptas

 • Iki atvykimo į šalį visiems keliaujantiems asmenims (taip pat ir vaikams) reikia atsispausdinti ir užpildyti visuomenės sveikatos formą (angl. Public Health Declaration Form).
 • Vakcinuoti asmenys privalo pateikti dokumentą anglų k., įrodantį, jog asmuo buvo paskiepytas visomis būtinomis COVID-19 vakcinos dozėmis ir nuo paskutinio skiepo praėjo ne mažiau nei 14 d. 
 • Visiems nevakcinuotiems keliautojams (12 metų ir vyresniems asmenims) yra privaloma pateikti neigiamą COVID-19 tyrimo rezultatą, kai tyrimas buvo atliktas PGR (RT-PCR) metodu arba antigeno metodu, likus 72 val. ir mažiau iki atvykimo į Egiptą. Tyrimo atlikimo laikas iki atvykimo į šalį yra skaičiuojamas nuo mėginio tyrimui paėmimo taip pat būtina įsivertinti laiko skirtumus tarp valstybių. Pažyma turi būti anglų arba arabų kalba, su tiksliais keliautojo duomenimis. Atliekant tyrimą dėl COVID-19 iš anksto, būtina tyrimui registruotis su tuo pačiu dokumentu, su kuriuo bus vykstama į kelionę.

Kaip dokumentas, įrodantis atliktą vakcinaciją ar neigiamą testo rezultatą, ES COVID-19 skaitmeninis sertifikatas yra tinkamas. Sertifikatą reikia atsispausdinti ir turėti dvi jo kopijas (vieną gali reikėti palikti oro uoste, atvykus į Egiptą).

Informacija atnaujinta 2022-05-11

į pradžią

Filipinai

 • Iki pirmojo išvykimo į Filipinus visiems keliaujantiems asmenims reikia užpildyti elektroninę sveikatos formą bei pateikti sugeneruotą QR kodą.
 • Visi keliautojai (nuo 12 m.) privalo būti pilnai vakcinuoti ir pateikti tai įrodančius dokumentus anglų k. Nuo paskutinės vakcinos dozės iki kelionės pradžios turi būti praėję ne mažiau nei 15 d.
 • Visi keliautojai (nuo 3 m.) privalo atlikti COVID-19 PGR arba antigenų testą bei pateikti neigiamą tyrimo rezultatą. PGR tyrimas turi būti atliktas atliktas likus 48 val. ir mažiau, o antigenų – 24 val. ir mažiau iki kelionės pradžios. Tyrimo atlikimo laikas iki atvykimo į šalį yra skaičiuojamas nuo mėginio paėmimo, o ne nuo rezultato gavimo momento.
 • Keliautojai privalo turėti medicininį draudimą, įtraukiantį COVID-19 riziką. Draudimo suma – ne mažesnė nei 35000 JAV dolerių.

Informacija atnaujinta 2022-04-22

į pradžią

Graikija

Keliaujantiems į Graikiją jokie COVID-19 saugumo reikalavimai nebėra taikomi.

Informacija atnaujinta 2022-05-11

į pradžią

Indija

 • Visi keliautojai, vykstantys į Indiją, privalo užpildyti sveikatos deklaracijos formą.
 • Visi keliautojai (nuo 5 metų), atvykstantys į Indiją, turi pateikti atspausdintą COVID-19 PGR (RT-PCR) neigiamą testo rezultatą, atliktą ne daugiau nei prieš 72 valandas iki kelionės. Neigiamas testo rezultatas taip pat turi būti įkeltas į svetainę.
 • Atvykus į Indiją, atsitiktinai pasirinktiems keliautojams, oro uoste gali būti atliktas COVID-19 testas.
Informacija atnaujinta 2022-04-19

Indonezija

 • Keliautojams, atvykstantiems į Indoneziją, reikia atsisiųsti „PeduliLindungi" programėlę. Ši programėlė plačiai naudojama vakcinacijai įrodyti, reikalinga patekti į viešąsias erdves. Šioje platformoje galima užpildyti ir privalomą elektroninę sveikatos kortelę (eHAC).
 • Prieš kelionę į Indoneziją, reikia užpildyti muitinės deklaraciją (gali būti tikrinama ne kiekvieno keliautojo).
 • Visi keliautojai, atvykstantys į Indoneziją, privalo pateikti neigiamą COVID-19 PGR (RT-PCR) testo rezultatą, atliktą ne daugiau nei 48 valandos iki išvykimo.
 • Visi keliautojai, atvykstantys į Indoneziją, turi pateikti pilną vakcinaciją nuo COVID-19 įrodantį dokumentą. Nuo paskutinės vakcinos dozės turi būti praėję ne mažiau nei 14 dienų. Skiepų sertifikatas turi būti anglų k., pageidautina spausdintas. Vakcinacijos sertifikatas turi būti patvirtintas šioje svetainėje.
 • Atvykus į Indoneziją, keliautojams gali būti atliekamas dar vienas COVID-19 PGR testas.
 • Buvimo šalyje metu reikalingas galiojantis sveikatos draudimas, skirtas padengti medicininėms išlaidoms, susijusioms su COVID-19 virusu.

Informacija atnaujinta 2022-04-21

Islandija

Keliaujantiems į Islandiją, nei vykstant į šalį, nei šalies viduje jokie COVID-19 saugumo reikalavimai nėra taikomi.

Informacija atnaujinta 2022-05-11

Ispanija, Kanarų salos (Tenerifė, Gran Kanarija, Fuerteventūra)

 • Visi nepersirgę ir nevakcinuoti keliautojai (suaugusieji ir vaikai nuo 12 m.), likus 72 val. ir mažiau iki skrydžio privalo atlikti COVID-19 PGR (RT-PCR) testą arba likus 24 val. ir mažiau – antigenų testą. Būtina turėti dokumentus anglų k., įrodančius neigiamą testo rezultatą.
 • Pasiskiepijusiems keliautojams, kai nuo paskutinės vakcinos dozės iki kelionės pradžios pilnai praėjo ne mažiau nei 14 dienų, bet ne daugiau nei 270 dienų, neigiamas testo rezultatas nėra privalomas. Tačiau privaloma turėti pilną vakcinaciją įrodančius dokumentus.
 • Asmenys, persirgę COVID-19 liga, kai diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu COVID-19 PGR tyrimo ar antigeno testo rezultatu, ir nuo teigiamo tyrimo rezultato praėjo ne mažiau nei 11 dienų ir ne daugiau kaip 180 dienų iki atvykimo į Ispaniją, PGR testas nereikalingas. Privaloma pateikti dokumentus, įrodančius persirgimą COVID-19 virusu.
 • Atvykusiems keliautojams oro uoste gali būti atliekama papildoma saugumo patikra. Pasirinktiems asmenims gali būti matuojama temperatūra ir atliekami COVID-19 testai už vyriausybės lėšas.

Informacija atnaujinta 2022-05-03

Kaip dokumentas, įrodantis, kad asmuo persirgo virusu, yra pilnai vakcinuotas arba atliko COVID-19 testą, ES skaitmeninis COVID-19 sertifikatas yra tinkamas.

į pradžią

Italija

 • Vakcinuoti keliautojai privalo pateikti dokumentus anglų k., patvirtinančius, kad asmuo buvo pilnai paskiepytas COVID-19 vakcina ir nuo paskutinio skiepijimo iki kelionės pradžios praėjo 14 d. ir daugiau, bet ne daugiau nei 270 d. Pasiskiepijus sustiprinamąja vakcinos doze, sertifikato galiojimo laikas – neribojamas.
 • Persirgę asmenys privalo pateikti dokumentus anglų k., įrodančius, kad asmeniui diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu COVID-19 tyrimo PGR metodu ir nuo teigiamo tyrimo rezultato praėjo ne daugiau nei 180 dienų iki atvykimo į Italiją.
 • Visi nevakcinuoti ir nepersirgę keliautojai (nuo 6 m.) privalo atlikti PGR (RT-PCR) arba antigenų testą ir pateikti dokumentus anglų k., įrodančius neigiamą testo rezultatą. PGR testas turi būti atliktas likus 72 val. arba mažiau iki atvykimo į Italiją, o antigenų testas – 48 val. arba mažiau. Tyrimo atlikimo laikas iki atvykimo į šalį yra skaičiuojamas nuo mėginio tyrimui paėmimo (ne nuo testo rezultato paskelbimo ar sertifikato išdavimo laiko).

Informacija atnaujinta 2022-05-09

Kaip dokumentas, įrodantis, kad asmuo persirgo virusu, yra pilnai vakcinuotas arba atliko COVID-19 testą, ES skaitmeninis COVID-19 sertifikatas yra tinkamas.

į pradžią

Jungtinės Amerikos Valstijos (JAV)

 • Visi asmenys (nuo 2 metų) prieš keliaujant į JAV privalo užpildyti anketą.
 • Keliaujant į JAV, reikia gauti Elektroninės leidimo keliauti sistemos patvirtinimą (ESTA leidimą), kurį privaloma pateikti prieš kelionę. Jo kaina 14 dolerių, nepriklausomai nuo to, ar ESTA bus išduota, ar ne. Ją gauti galima oficialioje svetainėje.
 • Visi asmenys (nuo 18 metų), keliaujantys į JAV, privalo pateikti dokumentus anglų k., įrodančius atliktą pilną vakcinaciją, kai nuo paskutinės COVID-19 vakcinos dozės praėjo ne mažiau nei 15 d. (vakcinacijos diena ir viena papildoma diena).
 • Visi asmenys (nuo 2 metų), keliaujantys į JAV, privalo pateikti neigiamą COVID-19 testo rezultato atsakymą (antigenų ar PGR (RT-PCR)), atliktą ne daugiau nei prieš 1 dieną iki išvykimo arba persirgimą COVID-19 liga įrodantį dokumentą (kai teigimas COVID-19 testo rezultatas buvo gautas likus ne daugiau nei 90 dienų iki išvykimo).

Informacija atnaujinta 2022-05-11

į pradžią

Jungtiniai Arabų Emyratai (Dubajus)

 • Visiems turistams, vykstantiems į Dubajų, privaloma užpildyti sveikatos deklaracijos formą ir ją atsispausdinti.
 • Visiems turistams, vykstantiems į Dubajų, privaloma užpildyti karantino įsipareigojimo formą ir ją atsispausdinti.
 • Vakcinuoti keliautojai privalo pateikti dokumentus anglų k., patvirtinančius, kad asmuo buvo pilnai paskiepytas COVID-19 vakcina ir nuo paskutinio skiepijimo iki kelionės pradžios praėjo ne mažiau nei 14 d. ir ne daugiau nei 270 d.
 • Persirgę asmenys privalo pateikti dokumentus anglų k., turinčius QR kodą ir įrodančius, kad asmeniui diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu COVID-19 tyrimo rezultatu ir nuo teigiamo tyrimo rezultato iki kelionės praėjo ne daugiau nei 30 dienų.
 • Nepersirgę ir nevakcinuoti keliautojai (nuo 12 m.) privalo atlikti PGR (RT-PCR) COVID-19 testą, likus 48 val. arba mažiau iki paskutinio tiesioginio skrydžio į Dubajų. Reikalingi atspausdinti dokumentai (anglų k. arba arabų k.), turintys QR kodą ir įrodantys neigiamą testo rezultatą.
 • Atvykus į Dubajų, keliautojams oro uoste gali būti atliekama papildoma sveikatos patikra bei atsitiktinumo tvarka gali būti atliekamas COVID-19 testas. Būtina saviizoliacija viešbučio kambaryje iki kol sulaukiamas COVID-19 testo rezultatas.
 • Visi keliautojai privalo turėti tarptautinį sveikatos draudimą, dengiantį COVID-19 išlaidas.
 • Keliautojai privalo parsisiųsti ir užsiregistruoti COVID-19 DXB Smart programėlėje.

Informacija atnaujinta 2022-04-08

į pradžią

Juodkalnija

Šiuo metu, keliaujantiems į Juodkalniją, jokie saugumo reikalavimai nėra taikomi.

Informacija atnaujinta 2022-05-11

į pradžią

Kenija

 • Visi keliautojai, vykstantys į Keniją, turi užpildyti šią anketą.
 • Visi vakcinuoti keliautojai (nuo 18 metų), vykstantys į Keniją, turi pateikti pilnos vakcinacijos sertifikatą. Jis turi būti įkeltas šioje svetainėje (rekomenduojame turėti ir popierinę, ir elektroninę versiją).
 • Ne seniau nei prieš 90 dienų persirgę COVID-19 liga keliautojai, turi pateikti persirgimo dokumentą ir atlikti COVID-19 PGR (RT-PCR) testą ne daugiau nei prieš 72 valandas iki išvykimo. Dokumentai turi būti įkeltas šioje svetainėje (rekomenduojame turėti ir popierinę, ir elektroninę versiją).
 • Keliautojai, atvykstantys į Keniją be pilnos vakcinacijos nuo COVID-19 pažymėjimo, turės atlikti COVID-19 testą atvykus į Keniją.
 • Kenijoje esantys asmenys turėtų kiekvieną dieną pranešti apie savo sveikatos būklę naudodami „Jitenge“ telefono programėlę arba šioje svetainėje. https://www.mhealthkenya.org/covid-19.

Informacija atnaujinta 2022-05-06

į pradžią

Kipras

 • Visi keliautojai, atvykstantys į Kiprą, likus 48 val. iki skrydžio, privalo užpildyti ir pateikti anketą Cyprus Flight Pass. Jei elektroninė forma neveikia, ją reikia atsisiųsti PDF formatu ir užpildyti ranka.
 • Vakcinuoti keliautojai privalo turėti skiepijimo sertifikatą anglų k., nurodantį, kad asmuo buvo pilnai paskiepytas COVID-19 vakcina ir nuo paskutinio skiepo praėjo ne mažiau nei 14 dienų, bet ne daugiau nei 270 dienų. Vakcinuotiems sustiprinamąja COVID-19 skiepo doze, sertifikato galiojimo laikotarpis nėra ribojamas.
 • Persirgę COVID-19 asmenys, kai diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu COVID-19 PGR tyrimo rezultatu ir nuo teigiamo tyrimo rezultato praėjo ne mažiau nei 10 ir ne daugiau kaip 180 dienų iki atvykimo į Kiprą, privalo pateikti tai įrodančius dokumentus anglų  k.
 • Nepersirgę ir nevakcinuoti keliautojai (nuo 12 m.) privalo atlikti PGR (RT-PCR) COVID-19 testą, likus 72 val. arba mažiau, arba antigenų testą, likus 24 val. arba mažiau iki kelionės pradžios. Būtina pateikti dokumentus anglų k., įrodančius neigiamą testo rezultatą.
 • Nevakcinuoti ir nepersirgę asmenys, atvykę į Kiprą, turi atlikti dar vieną COVID-19 testą (keliautojo lėšomis) oro uoste, kurio atsakymo turi sulaukti būnant saviizoliacijoje.
 • Testo kaina Larnakos oro uoste – apie 15 Eur, o Pafoso oro uoste – apie 19 Eur. Testo rezultatas gaunamas per 3 val., rezultatą galima pasitikrinti covid-testcyprus.com.

Informacija atnaujinta 2022-05-11

Kaip dokumentas, įrodantis, kad asmuo persirgo virusu, yra pilnai vakcinuotas arba atliko COVID-19 testą, ES skaitmeninis COVID-19 sertifikatas yra tinkamas.

į pradžią

Kroatija

Keliaujantiems į Kroatiją netaikomi jokie su COVID-19 susiję saugumo reikalavimai.

Informacija atnaujinta 2022-05-11

į pradžią

Lenkija

Keliaujantiems į Lenkija netaikomi jokie su COVID-19 susiję saugumo reikalavimai.

Informacija atnaujinta 2022-05-11

į pradžią

Madeira 

Keliaujantiems į Madeirą netaikomi jokie su COVID-19 susiję saugumo reikalavimai.

Informacija atnaujinta 2022-05-11

į pradžią

Maldyvai

 • Privaloma užpildyti Maldyvų atvykimo formą internetu likus 24 val. ar mažiau iki skrydžio į Malę bei prieš išvykstant iš Maldyvų. Atvykimo formos pildymo instrukcija.
 • Keliautojai turi turėti apgyvendinimo rezervacijos patvirtinimą visam buvimo Maldyvuose laikotarpiui.
 • Būtinai rekomenduojame įsigyti medicininių išlaidų draudimą, dengiantį ir COVID-19 gydymo išlaidas (apsidrausti padės Makaliaus kelionių ekspertai, dėl draudimo kreipkitės el. paštu labas@makalius.lt).

Informacija atnaujinta 2022-05-11

į pradžią

Malta 

 • Vakcinuoti asmenys privalo pateikti dokumentą anglų k., įrodantį, kad asmuo buvo pilnai paskiepytas COVID-19 vakcina ir nuo paskutinės vakcinos dozės iki kelionės praėjo ne mažiau nei 14 d., bet ne daugiau nei 270 d.
 • Asmenys, kurie yra persirgę koronavirusu, kai liga buvo patvirtinta teigiamu PGR testo rezultatu, privalo pateikti tai įrodančius dokumentus anglų k. Nuo gauto teigiamo testo rezultato negali būti praėję daugiau nei 180 d.
 • Nepersirgę ir nevakcinuoti keliautojai (nuo 6 m.) privalo atlikti PGR (RT-PCR) COVID-19 testą, likus 72 val. arba mažiau, arba antigenų testą, likus 24 val. arba mažiau iki kelionės pradžios. Būtina pateikti dokumentus anglų k., įrodančius neigiamą testo rezultatą.

Informacija atnaujinta 2022-05-11

Kaip dokumentas, įrodantis, kad asmuo yra pilnai vakcinuotas arba atliko COVID-19 testą, ES skaitmeninis COVID-19 sertifikatas yra tinkamas.

į pradžią

Marokas

 • Visi keliautojai, prieš išvykimą, privalo užpildyti elektroninę formą.
 • Visi keliautojai (nuo 18 m.) privalo būti pilnai vakcinuoti COVID-19 vakcina ir nuo paskutinės skiepo dozės negali būti praėję mažiau nei 14 d. Privaloma turėti atliktą pilną vakcinaciją įrodnčius dokumentus anglų k. Galiojančiam vakcinacijos sertifikatui reikalinga 3-ioji sustiprinanti vakcinos dozė, jei po 2-osios vakcinos dozės arba po vienkartinės dozės yra praėję 4 mėnesiai.
 • Visi keliautojai (nuo 6 m.) privalo atlikti COVID-19 PGR (RT-PCR) testą ir turėti neigiamą jo rezultatą įrodančius dokumentus anglų k. Testas turi būti atliktas likus 48 val. arba mažiau iki atvykimo į šalį.
 • Visiems keliautojams (nuo 6 m.), atvykusiems į Maroką, gali būti atliekami COVID-19 antigenų testai oro uoste.

Informacija atnaujinta 2022-05-11

į pradžią

Mauricijus

 • Visi keliautojai prieš kelionę privalo užpildyti privalomą sveikatos formą. Sugeneruotą PDF dokumentą reikia turėti atsispausdinus ir pateikti atvykus į šalį.
 • Vakcinuoti asmenys privalo pateikti dokumentą anglų k., įrodantį, jog asmuo buvo paskiepytas visomis būtinomis COVID-19 vakcinos dozėmis ir nuo paskutinio skiepo praėjo 14 d. (arba daugiau nei 28 dienos, jei jie vakcinuoti „Janssen“ vakcina).
 • Persirgę asmenys, paskiepyti bent viena vakcinos doze privalo turėti dokumentus anglų k., įrodančius, kad koronavirusas buvo nustatytas teigiamu testo rezultatu ir asmuo yra paskiepytas bent viena vakcinos doze, nuo kurios praėjo ne mažiau nei 14 d (arba 28 dienos ir daugiau, jei jie vakcinuoti „Janssen“ vakcina).
 • Nevakcinuotiems keliautojams, atvykus į Mauricijų, privaloma 7 dienų saviizoliacija, todėl šiuo metu vykti į šią kelionę galimybės nėra.
 • Vaikams iki 18 m. vakcinacijos reikalavimas nėra taikomas, jei jie keliauja su COVID-19 vakcina paskiepytias tėvais.
 • Atvykus į Mauricijų visi keliautojai privalo pasidaryti greitąjį antigenų testą (RAT) atvykus į viešbutį.
 • Visi keliautojai, atvykstantys į Mauricijų, privalo turėti draudimą, dengiantį COVID-19 ligos išlaidas.

Informacija atnaujinta 2022-05-11

į pradžią

Meksika

 • Kiekvienam keliautojui būtina užpildyti elektroninę formą, o gautą QR kodą išsaugoti, pateikti jį atvykus į Meksiką.
 • Asmenims, keliaujantiems iš Lietuvos, testavimosi ir saviizoliacijos reikalavimai nėra taikomi.
 • Oro uoste, atvykus į Meksiką, gali būti matuojama temperatūra, atliekami testai.
Vykstantiems iš Lietuvos į Meksiką rekomenduojama turėti šiuos popierinius dokumentus/įrodymus (elektroniniai dokumentai nepriimami):
 • Grįžimo/atgalinį bilietą.
 • Pasą, kurio galiojimo laikas ne trumpesnis nei 6 mėnesiai.
 • Kvietimą iš šeimos/draugų ir/ar patvirtintą viešbučio rezervaciją Meksikoje.
 • Tinkamą (mažiausiai 50 000 JAV dolerių sumai) sveikatos draudimą.
 • Įrodymus, kad užteks lėšų pragyventi Meksikoje vizito laikotarpiu.

Informacija atnaujinta 2022-05-11

į pradžią

Nepalas

 • Visi keliautojai, atvykstantys į Nepalą, privalo užpildyti atvykimo formą.
 • Vakcinuoti asmenys (nuo 18 metų) privalo pateikti dokumentą, įrodantį pilną vakcinaciją nuo COVID-19. Nuo paskutinės vakcinos dozės turi būti praėję ne mažiau nei 14 dienų iki atvykimo į šalį.
 • Visi keliautojai (nuo 5 metų), atvykstantys į Nepalą, privalo pateikti neigiamą PGR (RT-PCR) COVID-19 tryrimo rezultatą, atliktą ne daugiau nei 72 val. iki kelionės pradžios.

Informacija atnaujinta 2022-03-10

į pradžią

Portugalija

 • Nevakcinuoti ir nepersirgę asmenys (nuo 12 m.) privalo atlikti PGR (RT-PCR) arba antigenų testą ir pateikti dokumentus anglų k., įrodančius neigiamą testo rezultatą. PGR (RT-PCR) testas turi būti atliktas likus 72 val. arba mažiau iki atvykimo į šalį, o antigenų testas – 24 val. arba mažiau.
 • Vakcinuoti asmenys privalo pateikti dokumentą, įrodantį, jog asmuo yra pilnai vakcinuotas COVID-19 vakcina, kai nuo paskutiniės skiepo dozės praėjo ne mažiau nei 14 d., bet ne daugiau nei 270 d.
 • Persirgę asmenys privalo pateikti dokumentus, įrodančius, jog liga buvo patvirtinta PGR arba antigenų testu ir nuo testo atlikimo praėjo ne mažiau nei 11 d., bet ne daugiau nei 180 d.

Kaip dokumentas, įrodantis, kad asmuo persirgo virusu, yra pilnai vakcinuotas arba atliko COVID-19 testą, ES skaitmeninis COVID-19 sertifikatas yra tinkamas.

Informacija atnaujinta 2022-05-26

į pradžią

Prancūzija

 • Visiems keliautojams privaloma užpildyti keleivio lokalizavimo formą.
 • Nevakcinuoti ir nepersirgę asmenys (nuo 12 m.) privalo pateikti neigiamą COVID-19 PGR (RT-PCR) arba antigenų testo rezultatą. PGR testas privalo būti atliktas likus 72 val. ir mažiau iki kelionės, o antigenų testas – 48 val. ir mažiau.
 • Vakcinuoti asmenys privalo pateikti dokumentą, įrodantį atliktą pilną vakcinaciją. Jei pilnai vakcinacijai reikalingos dvi dozės, tuomet nuo antrosios dozės turi būti praėjusios 7 dienos, bet ne daugiau nei 270 dienų. Jei pilnai vakcinacijai reikalinga tik viena dozė (pvz. Janssen vakcina), tokiu atveju nuo vakcinos turi būti praėję 28 dienos, bet ne daugiau nei 270 dienų.
 • Persirgę asmenys privalo pateikti dokumentą, įrodantį, jog diagnozė buvo patvirtinta PGR arba antigenų testu ir nuo teigiamo testo rezultato praėjo ne mažiau nei 11 dienų ir ne daugiau nei 180 dienų.

Kaip dokumentas, įrodantis, kad asmuo persirgo virusu, yra pilnai vakcinuotas arba atliko COVID-19 testą, ES skaitmeninis COVID-19 sertifikatas yra tinkamas.

Informacija atnaujinta 2022-05-26

į pradžią

Sakartvelas (Gruzija)

 • Nevakcinuoti asmenys (nuo 10 metų), atvykstantys iš Lietuvos privalo turėti COVID-19 PGR (RT-PCR) tyrimo rezultatą, atliktą likus 72 val. ir mažiau iki atvykimo į Sakartvelą (Gruziją). Privaloma turėti popierinį sertifikatą anglų k., patvirtinantį neigiamą tyrimo rezultatą.
 • Pilnai vakcinuotiems keliautojams būtina pateikti skiepijimo sertifikatą (būtinai originalą anglų k. arba notariškai patvirtintą vertimą į anglų k.), nurodantį, kad asmuo buvo pilnai paskiepytas COVID-19 vakcina ir nuo paskutinės vakcinos dozės iki kelionės praėjo ne mažiau nei 14 dienų.
 • Persirgę asmenys, kuriems liga buvo nustatyta teigiamu COVID-19 testo rezultatu ir nuo to iki kelionės praėjo ne daugiau nei 100 dienų, privalo būti vakcinuoti bent viena vakcinos doze, nuo kurios iki kelionės praėjo ne mažiau nei 14 dienų. Privaloma turėti dokumentus anglų k., patvirtinančius persirgimą ir vakcinaciją.

Informacija atnaujinta 2022-05-26

į pradžią

Singapūras

 • Visi keliautojai, 3 dienas prieš atvykimą į Singapūrą, turi užpildyti keleivio anketą.
 • Pilnai vakcinuoti keliautojai (nuo 13 metų), atvykstantys į Singapūrą, turi kreiptis dėl išankstinės skiepų pažymėjimo registracijos, gautą registracijos patvirtinimą reikės pateikti oro linijų ir Singapūro migracijos darbuotojams.
 • Keliautojai, atvykstantys į Singapūrą, turi būti atsisiuntę ir užsiregistravę programėlėje „TraceTogether“.

Uždarose erdvėse apsauginių kaukių dėvėjimas Singapūre yra privalomas. Atvirose erdvėse, kai neįmanoma išlaikyti saugaus atstumo, kaukių dėvėjimas yra rekomenduojamas.

Informacija atnaujinta 2022-05-17

į pradžią

Šri Lanka

 • Visi keliautojai privalo užpildyti sveikatos deklaracijos formą. Instrukcija kaip pildyti sveikatos deklaracijos formą, vykstant į Šri Lanką.
 • Vakcinuoti asmenys privalo pateikti dokumentą anglų k., įrodantį, jog asmuo buvo paskiepytas visomis būtinomis COVID-19 vakcinos dozėmis ir nuo paskutinio skiepo iki kelionės pradžios praėjo 14 d. arba daugiau.
 • Persirgę asmenys, gavę bent vieną vakcinos dozę, privalo pateikti persirgimo dokumentą anglų k., įrodantį, kad nuo teigiamo PGR testo rezultato gavimo iki kelionės pradžios praėjo ne mažiau nei 7 d., bet ne daugiau nei 6 mėn. Taip pat privaloma pateikti dokumentus, įrodančius, jog asmuo buvo vakcinuotas bent viena COVID-19 vakcinos doze ir ji buvo atlikta praėjus ne mažiau nei 14 d. iki kelionės pradžios.
 • Atvykus į Šri Lankos oro uostą, asmenims (nuo 12 m.) gali būti atliekamas COVID-19 PGR testas.
 • Visi keliautojai privalo įsigyti vietinį Šri Lankos draudimą, dengiantį COVID-19 išlaidas. Draudimo kaina – 12 dolerių. Jį įsigyti galima internetinėje svetainėje.

Informacija atnaujinta 2022-03-16

į pradžią

Tailandas

 • Visi keliautojai, vykstantys į Puketo salą, turi užsiregistruoti Thailand Pass svetainėje. Rekomenduojame užsiregistruoti šioje sveitainėje likus bent 10 dienų iki planuojamo išvykimo. Į šalį nebus galima įvažiuoti, kol negausite Thailand Pass pažymėjimo, todėl įsitikinkite, kad paraiškos teikimo procesą pradėjote iš anksto.
 • Vakcinuoti keliautojai, pildant Thailand Pass formą prieš kelionę į Tailandą, privalo pateikti dokumentus anglų k., įrodančius, jog asmuo yra pilnai vakcinuotas COVID-19 vakcinomis ir nuo paskutinio skiepo dozės iki kelionės pradžios praėjo ne mažiau nei 14 dienų.
 • Nevakcinuoti asmenys (nuo 18 m.) privalo atlikti COVID-19 PGR (RT-PCR) testą, likus ne daugiau nei 72 val. iki kelionės pradžios, ir pildant Thailand Pass formą prieš kelionę į Tailandą, privalo pateikti dokumentus anglų k., įrodančius neigiamą testo rezultatą.
 • Viso buvimo šalyje metu reikalingas galiojantis sveikatos draudimas, skirtas medicininėms išlaidoms, įskaitant gydymą dėl COVID-19 viruso, minimali draudimo suma turėtų būti 10 000 JAV dolerių. Sveikatos draudimas turi padengti visas medicinos išlaidas užsienyje, įskaitant medicininę evakuaciją.

Informacija atnaujinta 2022-05-05

į pradžią

Tanzanija

 • Visi keliautojai, likus ne 24 val. iki išvykimo, privalo užildyti atvykimo į šalį formą.
 • Vakcinuoti keliautojai privalo pateikti dokumentus anglų k., įrodnčius, jog asmuo yra pilnai paskiepytas COVID-19 vakcina ir nuo paskutinės vakcinos dozės praėjo 14 arba daugiau dienų. ES skaitmeninis COVID-19 sertifikatas yra tinkamas.
 • Nevakcinuoti keliautojai (nuo 5 m.) privalo atlikti COVID-19 PGR testą ir pateikti neigiamą jo rezultatą. Testas privalo būti atliktas likus 72 val. arba mažiau iki atvykimo į šalį.
 • Asmenų, atvykstančių iš rizikos šalių (šiuo metu Lietuva tarp aukštos rizikos šalių nepatenka), gali būti paprašyta atlikti greitąjį COVID-19 tyrimą savomis lėšomis (kaina – apie 25 USD/asm.).

Informacija atnaujinta 2022-05-19

į pradžią

Tunisas

 • Nevakcinuoti asmenys (nuo 18 m.) privalo atlikti PGR (RT-PCR) arba antigenų testą ir pateikti dokumentus, įrodančius neigiamą testo rezultatą. PGR (RT-PCR) testas turi būti atliktas likus 48 val. arba mažiau iki atvykimo į šalį, o antigenų testas – 24 val. arba mažiau.
 • Vakcinuoti keliautojai privalo turėti skiepijimo sertifikatą  anglų k., nurodantį, kad asmuo buvo pilnai paskiepytas viena iš COVID-19 vakcinų. Jei asmuo vakcinuotas Janssen vakcina, nuo skiepo iki kelionės pradžios turi būti praėję ne mažiau nei 28 d., jei asmuo vakcinuotas kita vakcina, nuo paskutinės dozės turi būti praėję ne mažiau nei 7 d.
 • Atvykus į Tunisą, atsitiktinai pasirinktiems keliautojams, oro uoste gali būti atliktas COVID-19 testas.

Svarbu! Norint patekti į įvairias viešąsias vietas Tunise visiems vyresniems nei 18 metų asmenims reikia turėti skiepų sertifikatą (neigiami testai nėra pakankami).

Informacija atnaujinta 2022-05-23

į pradžią

Turkija

 • Persirgusiems COVID-19 infekcija, kai nuo teigiamo PGR testo rezultato gavimo praėjo ne mažiau nei 28 d. ir ne daugiau nei 180 d., testavimosi ir saviizoliacijos reikalavimai nėra taikomi. Asmuo privalo turėti persirgimą įrodančius dokumentus. Dokumente turi būti nurodyti asmens vardai, atitinkantys nurodytus asmens dokumentuose, medicininės įstaigos, kurioje buvo atlikti tyrimai, duomenys bei tyrimo atlikimo datos. Būtina, kad pažymoje būtų lotyniškai pažymėta RT-PCR (PGR) arba RAT (antigenų) ir teigiamas atsakymas POSITIVE.
 • Pilnai vakcinuotiems asmenims, kai nuo pilnos vakcinacijos praėjo ne mažiau nei 14 d., testavimosi ir saviizolaicijos reikalavimai netaikomi. Būtina pateikti pilną vakcinacją įrodantį dokumentą. Sustiprinamoji vakcinos dozė įsigalioja iš karto. Sertifikatui netaikomas 270 dienų galiojimo terminas.
 • Visiems nepersirgusiems ir nevakcinuotiems asmenims, vykstantiems į Turkiją (suaugusiems ir vaikams nuo 12 metų), likus 72 val. ir mažiau (jei atliekamas RT-PCR (PGR) testas) arba 48 val. ir mažiau (jei atliekamas antigenų testas) iki skrydžio į šalį (būtina įvertinti laiko skirtumą) yra privaloma atlikti COVID-19 tyrimą ir gauti neigiamą tyrimo rezultatą patvirtinantį sertifikatą. Testo atlikimo laikas (72 arba 48 valandos, priklausomai nuo testo) yra skaičiuojamos nuo mėginio tyrimui paėmimo, ne nuo testo rezultato paskelbimo ar sertifikato išdavimo laiko.

Informacija atnaujinta 2022-05-26

Kaip dokumentas, įrodantis, kad asmuo persirgo virusu, yra pilnai vakcinuotas arba atliko COVID-19 testą, ES skaitmeninis COVID-19 sertifikatas yra tinkamas.

į pradžią

Vengrija

Keliaujantiems į Vengriją netaikomi jokie su COVID-19 susiję saugumo reikalavimai.

Informacija atnaujinta 2022-05-26

Vietnamas

 • Visi keliautojai privalo parsisiųsti ir užsiregistruoti programėlėje.
 • Visi keliautojai privalo užpildyti formą.
 • Visi keliautojai, vykstantys į Vietnamą, turi įsigyti Vietnamo vizą (gaunama atvykimo metu, kaina apie 25 dolerius, atsiskaitoma tik grynaisiais, USD valiuta);
 • Visi keliautojai (nuo 2 m.), atvykstantys į Vietnamą, privalo pateikti neigiamą COVID-19 testo rezultatą, kai tyrimas buvo atliktas PGR (RT-PCR) metodu, likus 72 val. ir mažiau iki atvykimo į Vietnamą arba antigeno testą, likus ne daugiau nei 24 val. iki atvykimo į Vietnamą. Dokumentai privalo būti anglų k.
 • Viso buvimo šalyje metu reikalingas galiojantis sveikatos draudimas, skirtas padengti medicininėms išlaidoms, susijusioms su COVID-19 virusu. Minimali draudimo suma turėtų būti 10 000 JAV dolerių (draudimo kaina – apie 30 USD).
 • Visiems keliautojams, atvykus į Vietnamą bus atliekamas COVID-19 antigenų testas, kurio rezultatas bus gautas per 24 valandas. Jei gaunamas neigiamas testo rezultatas, asmenys gali laisvai keliauti po šalį.

Informacija atnaujinta 2022-04-19

į pradžią

Vokietija

 • Nepasiskiepijusiems ir nepersirgusiems asmenims (nuo 12 metų), atvykstantiems į Vokietiją, reikia pateikti neigiama COVID-19 testo (antigenų ar PGR (RT-PCR)) testo rezultatą, kai testas buvo atliktas likus ne daugiau nei 48 val. iki atvykimo į šalį.
 • Persirgę asmenys privalo pateikti persirgimą COVID-19 liga įrodantį dokumentą, kai ligos diagnozė buvo patvirtinta remiantis COVID-19 PGR testo teigiamu rezultatu ir nuo teigiamo tyrimo rezultato iki atvykimo į Vokietiją praėjo ne mažiau kaip 28 d. ir ne daugiau kaip 90 dienų.
 • Vakcinuoti keliautojai privalo turėti skiepijimo sertifikatą anglų k., nurodantį, kad asmuo buvo pilnai paskiepytas viena iš COVID-19 vakcinų ir nuo paskutinės skiepo dozės praėjo ne mažiau kaip 14 d., bet ne daugiau kaip 270 d.

Informacija atnaujinta 2022-05-26

Kaip dokumentas, įrodantis, kad asmuo persirgo virusu, yra pilnai vakcinuotas arba atliko COVID-19 testą, ES skaitmeninis COVID-19 sertifikatas yra tinkamas.

į pradžią

Saugumo reikalavimai grįžtantiems į Lietuvą

Nuo 2022-05-01 asmenims, atvykstantiems ar grįžtantiems į Lietuvą iš bet kokios užsienio šalies, jokie COVID-19 saugumo reikalavimai nebėra taikomi.

Prašome užpildyti privalomus laukus!
Jūsų žinutė sėkmingai išsiųsta!
Nepavyko išsiųsti žinutės, patikrinkite laukelius.
Galite susisiekti el. paštu: labas@makalius.lt