Saugumo reikalavimai keliaujantiems į užsienį

Saugumo reikalavimai oro uoste ir lėktuve

Šiuo metu daugumoje oro uostų (taip pat ir Lietuvos oro uostuose) galioja šios taisyklės:

 • Į išvykimo terminalą įleidžiami tik galiojantį bilietą (ar laipinimo kortelę) turintys ar bilietą ketinantys įsigyti keleiviai.
 • Į terminalą bei lėktuvą įleidžiami tik keleiviai, dėvintys asmens apsaugos priemones, jas privaloma dėvėti nuolat, taip pat ir viso skrydžio metu. Atkreipkite dėmesį, kad oro linijų bendrovės taiko skirtingas kaukių dėvėjimo taisykles. Dažniausiai – chirurginės (medicininės) kaukės, FFP tipo respiratoriai be ventilių  yra tinkami dėvėti orlaiviuose. Veido skydeliai, FFP tipo respiratoriai su ventiliais, šalikai, skarelės bei kitokio tipo kaukės nėra tinkamos dėvėti orlaiviuose.

Saugumo reikalavimai keliaujantiems autobusu

Planuojantiems vyktį į  Makaliaus organizuojamas pažintines keliones autobusu, būtina susipažinti su kelionei taikomais saugumo reikalavimais. Atsižvelgiant į šalių, kurios yra pravažiuojamos tranzitu ar yra kelionės tikslas, nustatytas sąlygas, saugumo reikalavimai kiekvienai kelionei gali skirtis.

Saugumo reikalavimai vykstant į įvairias šalis

Keliautojams iš Lietuvos, vykstantiems į  keliones, būtina vadovautis Lietuvos oficialių institucijų, skrydžius vykdančio oro vežėjo ir priimančios šalies nustatyta saugaus keliavimo tvarka. Atkreipiame dėmesį, kad Lietuvos vyriausybė šiuo metu į paveiktų šalių sąrašą yra įtraukusi visas pasaulio šalis. Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja susilaikyti nuo nebūtinų kelionių. Keliautojai yra asmeniškai atsakingi už tinkamą ir savalaikį priimančios šalies nustatytų reikalavimų, kurie turi būti įvykdomi iki kelionės pradžios, išpildymą.

Nuo š.m. birželio 7 d. Lietuva prisijungė prie ES skaitmeninio COVID pažymėjimo. Pažymėjimus LR piliečiai jau gali gauti prisijungus prie E-sveikatos portalo arba pas šeimos gydytoją. Visos ES valstybės narės prie sistemos prisijungs iki š.m. liepos 1 d. Nors šiai dienai ES skaitmeninis COVID sertifikatas pilna apimtimi neveikia, daugelis šalių jau priima keliautojus, turinčius šiuos pažymėjimus.

Turkija

 • Visiems į Turkiją keliaujantiems asmenims yra privaloma prieš skrydį užpildyti Įvažiavimo į Turkiją formą (angl. Entrance to Turkey form), pateikiant asmeninę bei kelionės informaciją. Vaikų (iki 18 m. amžiaus) duomenys yra pildomi vieno iš tėvų formoje. Keliautojai yra asmeniškai atsakingi už teisingos informacijos formoje pateikimą. Formą rasti galite ČIA.
 • Pildant Keleivio identifikavimo formą prašoma nurodyti viešbučio, kuriame planuojama apsistoti, adresą, tačiau pakanka įvardinti užsisakyto viešbučio pavadinimą ir kurortą.
 • Vykstant į Turkiją iš Lietuvos PGR testo nebereikia: persirgusiems COVID-19 infekcija, kai nuo teigiamo PGR testo rezultato gavimo praėjo bent 28 d. ir ne daugiau nei 180 d. (ir galintiems pateikti tai įrodančius dokumentus) ir pilnai paskiepytiems (kai nuo antrojo skiepo praėjo bent 14 d.) keliautojams. Tinka pažyma iš esveikata.lt. Sertifikate būtinai turi būti nurodyti asmens vardai, parašyti lotyniškai, atitinkantys nurodytus asmens dokumentuose, su kuriais asmuo keliauja, gimimo data, skiepijimo datos, skiepo pavadinimas ir partijos numeris, gamintojo pavadinimas bei šalis. Dokumentai turi pativirtinti skiepijimą abiem vakcinos dozėm (jeigu vakcinos schema susideda iš vienos dozės – užtenka vieno dokumento, jeigu iš dviejų, reikia abiejų skiepų dokumentų). Persirgusiems: dokumente apie persirgimą turi būti nurodyti asmens vardai, atitinkantys nurodytus asmens dokumentuose, medicininės įstaigos, kurioje buvo atlikti tyrimai, duomenys bei tyrimo atlikimo datos. Būtina, kad pažymoje būtų lotyniškai pažymėta PCR arba RAT ir teigiamas atsakymas Positive. Jeigu E-sveikatos sistema neformuoja išrašo anglų kalba, privalo būti vertimas į anglų kalbą iš vertimo biuro su atspaudais. Notaro patvirtinimas nereikalingas.  Keleiviai, turintys pažymas (E-200) iš esveikata.lt, apie tai, kad persirgo COVID, papildomai turi gauti pažymą iš savo šeimos gydytojo anglų kalba, kad asmuo yra pasveikęs nuo COVID (tai vadinama „recovery sertificate“, svarbu, kad nurodyta būtų, jog asmuo recovered after covid).
 • Asmenims, kurie turi ES COVID skaitmeninį sertifikatą apie persirgimą, pasiskiepijimą, ar atliktą testą, JOKIŲ KITŲ PAPILDOMŲ DOKUMENTŲ NEREIKIA. Patvirtinta, kad šis ES COVID skaitmeninis sertifikatas TINKA kelionėms į TURKIJĄ. Instrukcija, kaip atsisiųsti sertifikatą ČIA.
 • Visiems kitiems (nepersirgusiems ir nevakcinuotiems keliautojams) į Turkiją vykstantiems asmenims (suaugusiems ir vaikams nuo 6 metų) likus 72 ir mažiau valandų (jei atliekamas PGR testas, arba 48 val. jei atliekamas greitasis antigenų testas RAT) iki skrydžio į šalį (būtina įvertinti laiko skirtumą) yra privaloma atlikti COVID-19 tyrimą PGR metodu arba greitąjį antigeno testą (RAT) ir gauti neigiamą tyrimo rezultatą patvirtinantį sertifikatą. Testo atlikimo laikas (72 arba 48 valandos, priklausomai nuo testo) yra skaičiuojamos nuo mėginio tyrimui paėmimo, ne nuo testo rezultato paskelbimo ar sertifikato išdavimo laiko. Keliautojai, negalintys pateikti neigiamo COVID-19 tyrimo sertifikato, į lėktuvą nebus įleidžiami. COVID-19 tyrimo metu pateikite tą patį asmens dokumentą, su kuriuo vyksite į kelionę.
 • Vykstantiems į Turkiją būtinai rekomenduojame įsigyti draudimą, kuris padengtų medicinines bei apgyvendinimo išlaidas, kilusias dėl COVID-19. Atkreipiame dėmesį, kad neapsidraudusiems asmenims susirgus COVID-19 liga gydymo paslaugos teikiamos mokamai. Viešbučiai Turkijoje nėra įpareigoti padengti apgyvendinimo išlaidų asmeniui, kuris dėl kelionės metu patvirtinto teigiamo COVID-19 rezultato turi viešbutyje izoliuotis ilgiau nei planuojamos atostogos. Apsidrausti kelionių draudimu padės Makaliaus kelionių ekspertai, dėl draudimo kreipkitės el. paštu labas@makalius.lt.
 • Keliautojai, per paskutines 14 dienų buvę Afganistane, Bangladeše, Brazilijoje, Pietų Afrikos Respublikoje, Indijoje, Nepale, Pakistane ar Šri Lankoje, atvykstantys į Turkiją iš Lietuvos, privalo ne anksčiau kaip 72 val. iki atvykimo į šalį atlikti COVID-19 (koronaviruso ligos) PGR testą ir pateikti neigiamą rezultatą. Visi šie keliautojai atvykę į Turkiją privalo būti izoliuojami 14 dienų.
 • Turkijos vyriausybė rekomenduoja įsigyti Turistų apsaugos ir paramos draudimą (Tourist Protection and Support Insurance, jis padengia apdraustojo gydymo ligoninėje išlaidas, kaina nuo 15 EUR) ir Apgyvendinimo paramos draudimą (Accommodation Support Insurance, jis padengia apdraustojo apgyvendinimo pratęsimo išlaidas iki 100 EUR per dieną, maks. 15 dienų (iš viso 1500 EUR), kaina nuo 43,50 EUR. Daugiau informacijos apie draudimo rūšis, sąlygas ir užsakymą (anglų k.) rasite https://tga.gov.tr/insurance/ ir https://www.covidinsurance4turkey.com/. Šie draudimai nedengia apgyvendinimo išlaidų susirgusių keliautojų artimiesiems, taip pat keliautojų grąžinimo iš atostogų krypčių po saviizoliacijos išlaidų.

COVID-19 tyrimas Turkijoje

 • Visą detalią informaciją dėl COVID-19 tyrimo atlikimo prieš grįžtant į Lietuvą keliautojams suteiks kelionių organizatoriaus atstovai Turkijoje susitikimo metu.
 • Atstovai poilsiautojų patogumui suorganizuos laboratorijos atstovo atvykimą į viešbutį, atsižvelgiant į turistų atgalinio skrydžio laiką. Atliekamas PGR tyrimas, rezultatai gaunami per 24-48 val. Tyrimo rezultato sertifikatas pristatomas klientams į viešbutį. Paslaugos kaina apie 30 EUR/asm.
  Atstovai pageidaujantiems atlikti tyrimą savarankiškai padės užsiregistruoti ir nuvykti į artimiausią laboratoriją, pasirūpins tyrimo rezultato sertifikatų pristatymu klientams į viešbutį. Tyrimo ir transporto kainų teirautis susitikimo su atstovu metu.

į pradžią

Graikija

 • Keliautojai, atvykstantys į Graikiją bei nuolatiniai gyventojai, išvykstantys iš Graikijos, ne mažiau kaip 24 val. iki skrydžio privalo užpildyti ir prieš lipant į lėktuvą, prie registracijos langelio, pateikti atspausdintą arba telefone išsaugotą QR kodą, gautą užpildžius Keleivio Lokalizavimo Formą (PLF). Ją rasite ČIA. Keliautojai yra asmeniškai atsakingi už teisingos informacijos formoje pateikimą. Anketa negali būti pildoma išvykimo dieną! Instrukciją, kaip užpildyti anketą, rasite čia. 
 • Visi keliautojai (suaugusieji ir vaikai nuo 12 m.), atvykstantys į Graikiją iš Lietuvos, privalo likus 72 val. ir mažiau valandų iki atvykimo į šalį atlikti COVID-19 (koronaviruso ligos) PGR arba likus 48 val. ir mažiau – antigenų testą. Būtina turėti popierinį (originalų sertifikatą su QR kodu ir/arba originaliu klinikos antspaudu) arba elektroninį sertifikatą (būtinai su QR kodu) anglų kalba, patvirtinantį neigiamą tyrimo rezultatą. Laikas (72 val. arba 48 val.) yra skaičiuojamos nuo mėginio tyrimui paėmimo (ne nuo testo rezultato paskelbimo ar sertifikato išdavimo laiko).
 • Pilnai pasiskiepijusiems keliautojams, gavusiems antrą vakcinos dozę (išskyrus gavusiems Janssen vakciną - užtenka vienos dozės), testas nėra privalomas. Nuo vakcinacijos baigimo iki kelionės pradžios turi būti praėję bent 14 dienų. Taip pat testas nereikalingas vaikams iki 12 m. amžiaus. Būtina pateikti tai įrodančius dokumentus. Dokumentai turi būti originalūs iš gydytojo (anglų kalba), taip pat tinka pažyma iš esveikata.lt anglų kalba (jeigu originalas tik lietuvių kalba – reikalingas vertimų biuro antspaudu patvirtintas vertimas arba notaro patvirtintas vertimas). Dokumentai turi pativirtinti skiepijimą abiem vakcinos dozėm (jeigu vakcinos schema susideda iš vienos dozės – užtenka vieno dokumento, jeigu iš dviejų, reikia abiejų skiepų dokumentų). Taip pat tinka E-sveikatoje formuojamas ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas. Skiepijimas turi būti atliktas pagal pilną skiepijimo schemą viena iš šių vakcinų: Pfizer BioNtech, Moderna, AstraZeneca/Oxford, Novavax, Johnson & Johnson/Janssen, Sinovac Biotech, Gamaleya (Sputnik), Cansino Biologics, Sinopharm.  Instrukcija, kaip atsisiųsti sertifikatą ČIA.
 • Keliautojams, turintiems sveikatos priežiūros įstaigos dokumentą, apie tai, kad asmuo persirgo koronavirusu, kai diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu COVID-19 PGR arba antigenų tyrimo rezultatu, ir nuo teigiamo tyrimo rezultato praėjo bent 1 mėnesis ir ne daugiau kaip 6 mėnesiai iki atvykimo į Graikiją, testas nereikalingas. Dokumente turi būti nurodyti asmens vardai, atitinkantys nurodytus asmens dokumentuose, medicininės įstaigos, kurioje buvo atlikti tyrimai, duomenys bei tyrimo atlikimo datos. Būtina, kad pažymoje būtų lotyniškai pažymėta PCR arba RAT ir teigiamas atsakymas Positive. Dokumentas privalo būti išverstas į anglų kalbą. Taip pat tinka E-sveikatoje formuojamas ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas.
 • Atvykus į oro uostą Graikijoje, keliautojams atsitiktine tvarka gali būti atliktas COVID-19 greitasis testas. Gavus teigiamą testo rezultatą, keliautojai karantinuojami specialiuose karantino viešbučiuose mažiausiai 10 dienų Graikijos vyriausybės lėšomis. Vėliau atliekamas pakartotinis COVID-19 (koronaviruso ligos) PGR tyrimas.

Informacija dėl testų atlikimo Graikijoje:

Visą detalią informaciją dėl COVID-19 tyrimo atlikimo prieš grįžtant į Lietuvą keliautojams suteiks kelionių organizatoriaus atstovai Graikijoje susitikimo metu.
Kretos, Korfu ir Rodo salose, COVID-19 (koronaviruso ligos) PGR testą atliks atvykstantys gydytojai pačiuose viešbučiuose, kaina 50 Eurų asmeniui. Peloponeso pusiasalyje testas atliekamas tam tikrose klinikose, kaina asmeniui – 60 Eurų. Taso bei Zakinto salose testus bus galimybė atlikti viešbučiuose, atvykus gydytojui į juos pagal išankstinę registraciją. Antigenų tyrimo (šis tyrimas tinkamas grįžtant į Lietuvą) kaina Tasos ir Zakinto salose – apie 25 Eur, PGR testo – apie 65 Eur.

SVARBU! Keliautojai, įsigiję tik skrydžio bilietus ar Makaliaus organizuojamą savarankišką kelionę, esant poreikiui, COVID-19 testais turi pasirūpinti savarankiškai.

Jeigu Covid-19 tyrimo rezultatas teigiamas:

Susirgus COVID-19, Graikijos vyriausybė apsiima keliautojų gydymo išlaidas. Susirgus viešbutyje, keliautojas yra karantinuojamas specialiame kambaryje ar kitoje karantinui skirtoje vietoje mažiausiai 10 dienų bei kiti keliautojai, su kuriais turimas artimas kontaktas, taip pat karantinuojami Graikijos vyriausybės lėšomis.
Prireikus gydymo ligoninėje, transportas, gydymas bei karantinavimas viešbutyje, jei toks reikalingas, suteikiamas Graikijos vyriausybės lėšomis.

į pradžią

Bulgarija

Visiems keliaujantiems į Bulgariją asmenims yra privaloma užpildyti Sveikatos deklaracijos formą (angl. Health declaration form), pateikiant asmeninę bei kelionės informaciją. Popierinė deklaracijos forma turi pildoma atvykus į šalį kiekvienam keliautojui atskirai. Deklaraciją rekomenduojame atsispausdinus užpildyti iš anksto ir pateikti atvykus oro uoste. Ją galite rasti ČIA.

Pildant formą būtina nurodyti viešbučio Bulgarijoje, kuriame planuojama apsistoti, pavadinimą bei adresą, tačiau pakanka nurodyti tik kurorto ir viešbučio pavadinimus. Keliautojai yra asmeniškai atsakingi už teisingos informacijos formoje pateikimą.

COVID-19 tyrimas ir jo alternatyvos

Visiems nuo 12 metų imtinai į Bulgariją vykstantiems ES šalių piliečiams yra privaloma pateikti vieną iš šių dokumentų (negalintys pateikti vieno iš šių dokumentų į lėktuvą nebus įleidžiami):

 • Sertifikatą, patvirtinantį neigiamą COVID-19 tyrimo rezultatą, kai tyrimas buvo atliktas PGR metodu 72 ar mažiau valandų iki atvykimo į Bulgariją arba antigeno testu iš nosiaryklės 48 ar mažiau valandų iki atvykimo į Bulgariją. Tyrimo atlikimo laikas iki atvykimo į šalį yra skaičiuojamas nuo mėginio tyrimui paėmimo (ne nuo testo rezultato paskelbimo ar sertifikato išdavimo laiko). COVID-19 tyrimo sertifikatas turi būti popierinės formos, anglų kalba. Jame privalo būti pateikta ši informacija: asmens vardas ir pavardė, paso numeris ir/arba asmens kodas, tyrimo data ir laikas, oficialus laboratorijos pavadinimas, adresas ir kontaktinė informacija, tyrimo atlikimo būdas ir neigiamas rezultatas.
  Svarbu registruotis tyrimui iškart užsisakius kelionę, kad būtų priskirtas tinkamas tyrimo atlikimo laikas. COVID-19 tyrimo metu reikia pateikti tą patį asmens dokumentą, su kuriuo vyksite į kelionę.
 • Skiepijimo sertifikatą, patvirtinantį, kad asmuo buvo pilnai paskiepytas COVID-19 vakcina ir nuo paskutinio skiepijimo iki kelionės pradžios praėjo bent 14 dienų. Sertifikate turi būti nurodyta: asmens duomenys (vardas, pavardė) lotyniškais rašmenimis, sutampantys su nurodytais asmens dokumente, su kuriuo vykstama į kelionę; gimimo data; skiepijimo datos, vakcinos prekinis pavadinimas ir partijos numeris, gamintojo pavadinimas bei šalis. Dokumentai turi būti originalūs iš gydytojo su antspaudu ir gydytojo parašu ar iš https://esveikata.lt su elektroniniu parašu anglų kalba (jeigu originalas tik lietuvių kalba – reikalingas vertimų biuro antspaudu patvirtintas vertimas arba notaro patvirtintas vertimas). Dokumentai turi pativirtinti skiepijimą abiem vakcinos dozėm  Taip pat į šalį galima atvykti turint spausdintą ES Covid skaitmeninį pažymėjimą iš https://e-sveikata.lt. Instrukcija, kaip atsisiųsti sertifikatą ČIA.
  Skiepijimas turi būti atliktas pagal pilną skiepijimo schemą viena iš šių vakcinų: Pfizer BioNtech, Moderna, AstraZeneca/Oxford, Johnson & Johnson/Janssen, Sinovac Biotech, Gamaleya (Sputnik).
 • Persirgimą įrodantį sveikatos priežiūros įstaigos dokumentą (su antspaudu ir gydytojo parašu), ar iš https://esveikata.lt su elektroniniu parašu anglų kalba, patvirtinantį, kad asmeniui diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu COVID-19 tyrimo PGR metodu ar antigeno testo rezultatu, ir nuo teigiamo tyrimo rezultato praėjo nuo 15 iki 180 dienų iki atvykimo į Bulgariją. Dokumente turi būti nurodyta: asmens duomenys (vardas, pavardė), sutampantys su nurodytais asmens dokumente, su kuriuo vykstama į kelionę; tyrimą atlikusios medicininės įstaigos duomenys (pavadinimas, adresas, kontaktiniai duomenys); tyrimo atlikimo data; rezultato informacija lotyniškais rrašmenimis – pažymėta PCR arba RAT ir teigiamas atsakymas „Positive“.
 • Vaikams iki 12 metų jokių aukščiau išvardintų dokumentų turėti nereikia. 12 metų ir vyresni vaikai privalo turėti vieną iš aukščiau išvardintų dokumentų.

Draudimas

Vykstantiems į Bulgariją būtinai rekomenduojame įsigyti medicininių išlaidų draudimą, dengiantį ir Covid-19 gydymo išlaidas (apsidrausti padės Makaliaus kelionių ekspertai, dėl draudimo kreipkitės el. paštu labas@makalius.lt).

Bulgarijos vyriausybė nėra įsipareigojusi rūpintis keliautojais, kurių viešnagės metu atlikto COVID-19 testo rezultatai yra teigiami, bei kartu keliaujančiais jų artimaisiais, ir nedengia jokių susijusių išlaidų (medicininių, apgyvendinimo, repatriacijos). Todėl kiekvienam turistui primygtinai rekomenduojame įsigyti ir draudimą, kuris padengtų išlaidas COVID-19 ligos atveju.

Keliaujantiems į Bulgariją ir apsidraudusiems privalomuoju sveikatos draudimu (PSD) rekomenduojame su savimi turėti Europos sveikatos draudimo kortelę (ESDK), kurią pateikus būtų suteikta būtinoji medicinos pagalba tos šalies įkainiais ir tvarka.

Atvykusiems į Bulgariją keliautojams oro uoste gali būti matuojama temperatūra bei atsitiktine tvarka atliekami COVID-19 testai.

Informacija dėl ribojimų:

 • Privalomas veido kaukės dėvėjimas visose uždarose erdvėse, įskaitant viešąjį transportą. Išimtis dėl kaukių dėvėjimo taikoma maitinimą ir gėrimus teikiančiose vietose.
 • Viešose vietose tarp asmenų privalo būti išlaikytas bent 1,5-2 m atstumas.
 • Restoranai, kavinės, parduotuvės veikia su tam tikrais lankytojų skaičiaus apribojimais. Restoranuose, baruose tarp staliukų išlaikomas 1,5 m atstumas.
 • Viešbučių registratūrose aptarnaujami vienu metu daugiausia 2 asmenys (išskyrus šeimos narius), privaloma laikytis 1,5 m atstumo ir dėvėti veido kaukes.
  Paplūdimyje tarp skėčių turi būti išlaikomas 4 kv. m plotas, kuriame vienu metu gali būti daugiausia 2 asmenys (išskyrus šeimos narius).

Visą detalią informaciją dėl COVID-19 tyrimo atlikimo prieš grįžtant į Lietuvą keliautojams suteiks kelionių organizatoriaus atstovai Bulgarijoje susitikimo viešbutyje metu.

Atstovai nukreips poilsiautojus į artimiausią tyrimus atliekančią laboratoriją. Tyrimo PGR metodu kaina yra ~60 EUR/asm. + transporto išlaidos, kurios priklauso nuo atstumų. Tyrimo ir transporto kainų teirautis susitikimo su atstovu metu.
Poilsiaujantiems Grifid ir Sol tinklams priklausančiuose viešbučiuose yra galimybė atlikti COVID-19 tyrimą privatiems medicinos centrams priklausančiose mobiliose laboratorijose. Tyrimo kainos gali skirtis, daugiau informacijos teirautis viešbutyje arba susitikimo su atstovu metu.
Atstovai, esant galimybei, suorganizuos laboratorijos atstovo atvykimą į viešbutį, atsižvelgiant į turistų atgalinio skrydžio laiką. Dėl paslaugos suteikimo galimybės konkrečiame viešbutyje ir jos kainos teirautis kelionių organizatoriaus atstovo susitikimo metu. Teigiamo Covid-19 rezultato atvaju, esant galimybei kelionės paketą įsigijusiems klientams pasiūlyti atgalinio skrydžio bilieto keitimą artimiausiuose reisuose su laisvomis vietomis nemokamai arba už priemoką, priklausomai nuo aplinkybių.

į pradžią

Juodkalnija

Lietuvos piliečiai gali be ribojimų atvykti į Juodkalniją – testavimo ir saviizoliacijos reikalavimas netaikomas. Siekiant apsaugoti save ir kitus, keliautojams rekomenduojame atlikti COVID-19 tyrimą prieš skrydį ir gauti neigiamą COVID-19 testo atsakymą. Atvykusiems į Juodkalniją keliautojams oro uoste gali būti matuojama temperatūra bei atsitiktine tvarka atliekami greitieji COVID-19 testai.

Informacija dėl ribojimų

 • Rekomenduojamas veido kaukės dėvėjimas uždarose erdvėse.
 • Viešose vietose tarp asmenų privalo būti išlaikytas saugus atstumas.
 • Naktiniai klubai, naktiniai barai ir diskotekos uždaryti.
 • Prekybos centrai, galerijos, muziejai gali veikti iki 22:00 val. Kitos įvairios paslaugos gali būti teikiamos nuo 07:00 iki 00:00 Viešbučiai veikia.

Draudimas

Vykstantiems į Juodkalniją būtinai rekomenduojame įsigyti medicininių išlaidų draudimą, dengiantį ir Covid-19 gydymo išlaidas (apsidrausti padės Makaliaus kelionių ekspertai, dėl draudimo kreipkitės el. paštu labas@makalius.lt).

Juodkalnijos vyriausybė yra įsipareigojusi rūpintis keliautojais, kuriems kelionės metu patvirtinamas teigiamas COVID-19 tyrimo rezultatas, ir padengti jų apgyvendinimo ir maitinimo išlaidas (užsakytame arba kitame paskirtame viešbutyje), o esant poreikiui ir gydymą valstybinėse ligoninėse.

Atkreipiame dėmesį, kad keliautojų grąžinimas iš atostogų krypčių po saviizoliacijos nėra dengiamas draudimo. „Novaturas“ įsipareigoja užtikrinti savo keliautojų sugrįžimą į Lietuvą. Esant galimybei kelionės paketą įsigijusiems klientams pasiūlyti atgalinio skrydžio bilieto keitimą artimiausiuose reisuose su laisvomis vietomis nemokamai arba už priemoką, priklausomai nuo aplinkybių.

Covid-19 testas prieš grįžtant į Lietuvą

Visą detalią informaciją dėl COVID-19 tyrimo atlikimo prieš grįžtant į Lietuvą keliautojams suteiks „Novaturo“ partnerių atstovai Juodkalnijoje.

Atstovai nukreips poilsiautojus į artimiausią tyrimus atliekančią laboratoriją. Valstybinėse ligoninėse ir klinikose PGR tyrimai turistams atliekami nemokamai, poilsiautojams telieka padengti transporto išlaidas, kurios priklauso nuo atstumų (kai kurias galima pasiekti pėsčiomis, iki kitų patogu nuvykti taksi). Nemokami tyrimai PGR metodu atliekami tiek pajutus simptomus, tiek dėl reikalavimų atlikti testą prieš grįžtant į Lietuvą.
Pageidaujant, tyrimą galima atlikti ir privačiose laboratorijose. Tyrimo PGR metodu kaina privačiose laboratorijose yra apie 45-60 EUR/asm. + transporto išlaidos, kurios priklauso nuo atstumų. Tyrimo ir transporto kainų teirautis susitikimo su atstovu metu.
Atstovai, esant galimybei, suorganizuos laboratorijos atstovo atvykimą į viešbutį, atsižvelgiant į turistų atgalinio skrydžio laiką.

į pradžią

Kroatija

Visiems asmenims, keliaujantiems į Kroatiją, yra privaloma užpildyti Sveikatos deklaracijos formą (angl. Health declaration form), pateikiant asmeninę bei kelionės informaciją. Elektroninę formą reikia užpildyti https://entercroatia.mup.hr/ prieš atvykstant į Kroatijos pasienį. Enter Croatia puslapyje yra galimybė įkelti vakcinacijos sertifikatą, neigiamą greitojo antigeno testo rezultatą ar neigiamą PGR testo rezultatą.

Kiekvienas keliaujantis asmuo privalo pildyti formą atskirai. Kartu keliaujančios šeimos nariai pildo tik vieną formą. Keliautojai yra asmeniškai atsakingi už teisingos informacijos formoje pateikimą.

Pildant formą būtina nurodyti Kroatijos regioną ir pilną viešbučio, kuriame planuojama apsistoti, adresą. Čia galite rasti viešbučių Kroatijoje adresus.

COVID-19 tyrimas ir jo alternatyvos

Asmenims, vykstantiems į Kroatiją per Juodkalniją, yra privaloma turėti abiems šalims tinkamus įvažiavimo dokumentus.

Asmenims vykstantiems į Kroatiją yra privaloma likus 48 arba mažiau valandų iki atvykimo į Kroatiją atlikti COVID 19 tyrimą PGR metodu arba greitąjį antigeno testą ir gauti neigiamą tyrimo rezultatą patvirtinantį sertifikatą. 48 val. yra skaičiuojamos nuo mėginio tyrimui paėmimo (ne nuo testo rezultato paskelbimo ar sertifikato išdavimo laiko).

COVID-19 tyrimo sertifikatas turi būti popierinės formos (originalas arba atspausdintas su antspaudu ir gydytojo parašu, arba iš https://e-sveikata.lt su elektroniniu parašu) anglų kalba. Jame privalo būti pateikta ši informacija:

 • asmens vardas ir pavardė,
 • asmens gimimo data,
 • paso numeris ir/arba asmens kodas,
 • oficialus laboratorijos pavadinimas, adresas ir kontaktinė informacija,
 • tyrimo data ir laikas,
 • tyrimo atlikimo būdas ir neigiamas rezultatas,
 • QR kodas ARBA antspaudas ir parašas.

Registruotis tyrimui būtina iškart užsisakius kelionę, kad būtų priskirtas tinkamas tyrimo atlikimo laikas. COVID-19 tyrimo metu reikia pateikti tą patį asmens dokumentą, su kuriuo vyksite į kelionę.

Išimtis dėl privalomo COVID-19 tyrimo taikoma:

 • vaikams iki 12 metų amžiaus;
 • pilnai nuo COVID-19 paskiepytiems asmenims, kai nuo paskutinio skiepo praėjo bent 14 dienų iki kelionės pradžios ir galintiems pateikti tai įrodančius dokumentus. Dokumentai turi būti originalūs iš gydytojo (su antspaudu ir gydytojo parašu) ar iš https://esveikata.lt (su elektroniniu gydytojo parašu) anglų kalba (jeigu originalas tik lietuvių kalba – reikalingas vertimų biuro antspaudu patvirtintas vertimas arba notaro patvirtintas vertimas).
 • COVID-19 liga persirgusiems asmenims, kai liga buvo nustatyta PGR arba greitojo antigenų testo, galintiems pateikti pažymą, patvirtinančią, kad asmuo yra pasveikęs nuo SARS-COV-2 viruso infekcinės ligos. Tokia pažyma laikoma galiojančia, jei ji yra išduota ne anksčiau nei 11-ą dieną nuo teigiamo SARS-COV-2 PGR testo ar greitojo antigeno testo gavimo ir jei yra ne senesnė nei 180 dienų. Dokumentai turi būti originalūs iš gydytojo su antspaudu ir parašu ar iš https://esveikata.lt su elektroniniu parašu anglų kalba (jeigu originalas tik lietuvių kalba – reikalingas vertimų biuro antspaudu patvirtintas vertimas arba notaro patvirtintas vertimas).  Instrukcija, kaip atsisiųsti sertifikatą ČIA.
 • SARS-CoV-2 PGR ar greitąjį antigeno testą galima atlikti ir atvykus į Kroatiją, tačiau testo rezultato reikia laukti saviizoliacijoje. Jei nėra galimybės atlikti testą, asmuo privalo saviizoliuotis 10 (dešimties) dienų laikotarpiui.

Skrendant į Juodkalniją ir važiuojant į Kroatiją – būtina turėti privalomus dokumentus, tinkančius ir įvažiavimui į Juodkalniją ir įvažiavimui į Kroatiją. Keliautojai, negalintys pateikti vieno iš būtinų dokumentų nebus įleidžiami į lėktuvą.

Draudimas

Vykstantiems į Kroatiją labai rekomenduojame įsigyti medicininių išlaidų draudimą, dengiantį ir pavojingų ligų, įskaitant sukeltas SARS virusų, gydymo išlaidas (apsidrausti padės Makaliaus kelionių ekspertai, dėl draudimo kreipkitės el. paštu labas@makalius.lt).

Keliaujantiems į Kroatiją ir apsidraudusiems privalomuoju sveikatos draudimu (PSD) rekomenduojame su savimi turėti Europos sveikatos draudimo kortelę (ESDK), kurią pateikus būtų suteikta būtinoji medicinos pagalba tos šalies tvarka.

Kroatijos vyriausybė yra įsipareigojusi rūpintis keliautojais, kuriems kelionės metu patvirtinamas teigiamas COVID-19 tyrimo rezultatas, ir padengti jų apgyvendinimo išlaidas (specialiame, tam skirtame viešbutyje), tačiau maitinimo išlaidos turi būti padengtos pačių turistų. Sveikatos išlaidos susijusios su COVID-19 liga kryptyje – dengiamos pagal turisto turimą sveikatos išlaidų draudimą.

Atkreipiame dėmesį, kad keliautojų grąžinimas iš atostogų krypčių po saviizoliacijos nėra dengiamas draudimo. Kelionių organizatorius „Novaturas” įsipareigoja užtikrinti savo keliautojų sugrįžimą į Lietuvą. Esant galimybei kelionės paketą įsigijusiems klientams pasiūlyti atgalinio skrydžio bilieto keitimą artimiausiuose reisuose su laisvomis vietomis nemokamai arba už priemoką, priklausomai nuo aplinkybių. Tuo atveju, jei grįžimo užsakomaisiais „Novaturo“ skrydžiais kelionės paketą įsigijusiems klientams nebus galimybės pasiūlyti, bus ieškoma alternatyvų klientams grįžti reguliariais skrydžiais kuo mažesniais kaštais ir/ar patogesnėmis sąlygomis.

Juodkalnijos – Kroatijos sienos kirtimas

Jeigu klientai yra pilnai paskiepyti arba persirgę COVID-19 virusu – kertant sieną bus reikalaujama pateikti įrodymą, atitinkantą tos šalies, į kurią vykstama, įstatymus.

Atkreipiame dėmesį:

 • Skrendant į Juodkalniją galioja Juodkalnijos saugumo ir įvažiavimo tvarka (taip pat ir grįžimui iš Juodkalnijos). Kertant sieną Juodkalnija – Kroatija reikia vadovautis tos šalies, į kurią vykstama, tvarka.
 • Skrendant į Juodkalniją, Covid-19 testai ar kiti dokumentai nereikalingi, tačiau kertant Kroatijos-Juodkalnijos sieną reikės parodyti neigiamą Covid-19 testą ar kitus dokumentus.

į pradžią

Madeira 

  Būtina registracija prieš atvykstant į Madeirą

  Visi keliautojai 12–48 valandas prieš atvykdami į Madeirą privalo užsiregistruoti ir užsipildyti duomenis keleivių registravimo sistemos ANKETOJE (https://madeirasafe.com). Registruotis turi kiekvienas suaugęs asmuo atskirai (tik vaikai iki 12 metų registruojami anketoje kartu su vienu iš suaugusiųjų). Po pilnos registracijos ir duomenų užpildymo keleivis gaus prisijungimą prie savo paskyros, kurioje bus QR kodas, kurį reikia išsisaugoti telefone arba jį atsispausdinti bei pateikti tiek Vilniaus oro uoste išskrendant, tiek atvykus į Madeiros oro uostą. Šioje paskyroje rekomenduojama įkelti ir jau turimų iš anksto atliktų neigiamų tyrimų rezultatus, vakcinacijos pažymėjimą ar pan. Dokumentų išankstinis įkėlimas pagreitins ir dar labiau palengvins patikros procedūras atvykus į Madeiros oro uostą.

  Privalomi testai vykstant į Madeirą

  Su tam tikromis išimtimis (informacija žemiau), vykstantys į Madeirą turi turėti atliktą neigiamą PGR (angl. PCR) Covid-19 ligos tyrimų rezultatą (tik PGR testai, netinka antigenų ar antikūnių). Vykstant į Madeirą tai galima atlikti prieš išskrendant iš Lietuvos arba jau atvykus į salą:

  1 Variantas. Rekomenduojama atlikti PGR testą dėl COVID-19 prieš išvykstant į Madeirą ir turėti patvirtinantį neigiamo rezultato dokumentą. Tyrimas turi būti atliktas 72 arba mažiau valandų prieš išvykstant iš savo gyvenamosios vietos ir pažyma turi būti pateikta anglų arba portugalų kalbomis. Tokiu atveju keleivio registravimo sistemos FORMOJE (https://madeirasafe.com) rekomenduojama iš anksto įkelti gautus tyrimo rezultatus, kas pagreitins dokumentų patikrinimo eigą Madeiros oro uoste. Turint iš anksto atliktą testą ar kitus dokumentus, atleidžiančius nuo privalomo testavimo atvykus, atvykę į salą keleiviai po dokumentų patikros vyksta į savo viešbutį atostogauti.

  2 Variantas. Testą dėl COVID-19 galima atlikti jau atvykus į Madeiros oro uostą. Testas atliekamas nemokamai Madeiros vyriausybės lėšomis, o visa testavimo procedūra neturėtų trukti ilgiau nei 1 valandą. Tuomet užpildžius deklaraciją, keleiviai vyksta į viešbutį laukti testo rezultato, kuris bus išsiųstas nurodytu telefono numeriu (atsakymai ateina skirtingai: nuo 5 val. nuo testo atlikimo, gali užtrukti ir daugiau nei 12 val. (laukti reikia viešbučio kambaryje iki rezultato gavimo). Įsigyjusieji tik skrydžio bilietus - patys vyksta į jų apgyvendinimo vietą.

  Kam netaikomas privalomo testo reikalavimas vykstant į Madeirą

  • Jaunesniems nei 12 metų asmenims (išskyrus atvejus, jeigu šeimos nariams nustatomi teigiami tyrimų rezultatai ar pasireiškus simptomams).
  • Nereikia keliautojams, kurie per pastarąsias 180 dienų yra persirgę ir pasveikę nuo COVID-19 ir tai buvo užfiksuota atitinkamais tyrimais ir įregistruota gydymo įstaigoje (antikūnių tyrimai netinkami). Reikalinga tai patvirtinanti medicininė pažyma anglų kalba
  • Nereikia keliautojams, kurie jau pilnai paskiepyti pagal konkrečios vakcinos nustatytų dozių schemą ir nuo paskutiniojo skiepo yra praėję imuniteto susiformavimo laikotarpis (pagal konkrečios vakcinos charakteristinius duomenis; dažniausiai tai yra ne mažiau nei po pilnų 14 dienų - tačiau šią informaciją reikia tikslintis konkrečiai vakcinai).

  Abiems pastariesiems atvejams būtina turėti originalius patvirtinančius dokumentus iš https://e-sveikata.lt ar gydytojo, su vertimu į anglų kalbą (jeigu originalas tik lietuvių kalba – reikalingas vertimų biuro antspaudu patvirtintas vertimas). Patariama šiuos dokumentus turėti išsisaugojus ir pvz. mobiliuose telefonuose.

  Draudimai

  Būtina turėti ne tik įprastinį medicininių išlaidų draudimą, keliaujant į Madeirą, tačiau keliaujant po ES šalis, apsidraudusiems privalomuoju sveikatos draudimu (PSD), pravartu su savimi turėti Europos sveikatos draudimo kortelę (ESDK). Pateikus šią kortelę būtų suteikta būtinoji medicinos pagalba tos šalies įkainiais ir tvarka. Taip pat rekomenduojama įsigyti COVID-19 atvejus ar kelionės sutrikimų dėl viruso išlaidas dengiantį draudimą (apsidrausti padės Makaliaus kelionių ekspertai, dėl draudimo kreipkitės el. paštu labas@makalius.lt).

  Praktinė informacija

  Jeigu atvykus Madeiroje būtų nustatytas teigiamas PGR (angl. PCR) testo rezultatas, keliautojas privalo laikytis 14 d. saviizoliacijos, dėl kurios vietos (gydymo įstaigoje ar kitoje vietoje) nuspręs kompetentingos sveikatos priežiūros įstaigos. Tokiu atveju Madeiros salos vyriausybė įsipareigoja padengti visas izoliacijos ir būtinas gydymo išlaidas keliautojams, kuriems, atvykus į šalį, nustatytas teigiamas COVID-19 tyrimo rezultatas. Izoliacijos metu apgyvendinimas ir pagrindinis maitinimas yra Madeiros vyriausybės nustatytame viešbutyje, jeigu norima izoliuotis savarankiškai kitoje vietoje – šių išlaidų padengimu rūpinasi pats keliautojas. Atkreipiame dėmesį, kad jeigu teigiamas rezultatas būtų nustatytas prieš išvykstant į Lietuvą, aukščiau minimi pagrindiniai kaštai (apgyvendinimas, maitinimas) sergančiam asmeniui taip pat būtų dengiami iš Madeiros vyriausybės lėšų. Kitas išlaidas gali padengti keliautojo turimas draudimas, numatantis COVID-19 atvejus ir su tuo susijusias išlaidas.

  Kelionių organizatorius, esant poreikiui keliautojams grįžti ne pagal kelionės sutartyje numatytą tvarkaraštį, pagal galimybes tarpininkaus, padedant keliautojams sugrįžti į Lietuvą palankiausiomis sąlygomis. Prieš išvykstant iš Madeiros į Lietuvą, visi keliautojai privalo atlikti testą (PCR arba antigenų) ir užpildyti NVSC anketą (išskyrus išimtis, kai netaikomi privalomi testo ir izoliacijos reikalavimai grįžimui į Lietuvą).

  Nuo 2021.05.02 Madeiroje galioja šie ribojimai:

  • Susibūrimai galimi iki 5 asm. (išskyrus tos pačios šeimos atstovus);
  • Nuo 2021.05.21 ribojamas žmonių judėjimas nuo 24:00 iki 5:00 val.;
  • Parduotuvės dirba iki 22:00 val., restoranai ir kavinės dirba iki 23:00 val.;
  • Visi asmenys nuo 6 metų privalo dėvėti apsaugines veido kaukes visose viešose patalpose, lauke, taip pat viešame transporte (taksi, autobusai ir kt.), laikytis saugaus 1,5 m. atstumo nuo kitų asmenų. Kaukių dėvėjimas nėra privalomas paplūdimiuose ir prie baseino, taip pat pasivaikščiojimo takuose ir kalnuose, bet turi būti išlaikytas saugus socialinis atstumas.

  į pradžią

  Sakartvelas (Gruzija)

  • Prieš skrendant į Gruziją, visiems keliautojams (suaugusiems, vaikams ir kūdikiams) būtina užpildyti elektroninę anketą.
  • Nevakcinuoti asmenys, atvykstantys iš Lietuvos (suaugusieji ir vaikai nuo 10 metų) privalo turėti COVID–19 PGR tyrimo rezultatą, atliktą likus 72 val. ir mažiau iki atvykimo į Sakartvelą (Gruziją). Privaloma turėti popierinį sertifikatą anglų kalba, patvirtinantį neigiamą tyrimo rezultatą.
  • Trečią dieną po atvykimo į Gruziją, visi nevakcinuoti keliautojai (suaugusieji ir vaikai nuo 10 metų) privalo atlikti pakartotinį COVID–19 PGR testą. Testo rezultatai pateikiami elektroniniu paštu, jo pateikti niekur nereikia, bet reikia turėti su savimi visų atostogų metu. Testo kaina apie 27 Eurai asmeniui. Visais testavimosi organizavimo klausimais padės kelionės organizatoriaus atstovai.
  • Keliautojams, turintiems skiepijimo sertifikatą (būtinai originalą anglų kalba arba notariškai patvirtintą vertimą į anglų kalbą), nurodantį, kad asmuo buvo pilnai paskiepytas COVID-19 vakcina (visomis reikalingomis dozėmis), PGR testas nebūtinas. Trečią dieną po atvykimo į Gruziją, paskiepytiems asmenims, PGR testo atlikti nereikia. Sertifikate būtinai turi būti nurodyti asmens vardai, parašyti lotyniškai, atitinkantys nurodytus asmens dokumentuose, su kuriais asmuo keliauja, gimimo data, skiepijimo datos, skiepo pavadinimas ir partijos numeris, gamintojo pavadinimas bei šalis. Tinkamos vakcinos: Pfizer, AstraZeneca AB, MODERNA BIOTECH, Janssen-Cilag International NV, Sputnik V, Sinopharm.
  • Asmenims, kurie per paskutines 14 dienų lankėsi Didžiojoje Britanijoje ar Indijoje, leidžiama atvykti tik su neigiamu PGR testo rezultatu. Taip pat atvykus į Gruziją, po lankymosi Didžiojoje Britanijoje privaloma 12 dienų saviizoliacija savo sąskaita bei tiems, kurie per paskutines 14 dienų lankėsi Indijoje – privaloma 14 dienų saviizoliacija savo sąskaita.

  Saugumo reikalavimai Gruzijoje:

  • Visose viešose vietose, gatvėje, viešajame transporte, įskaitant autobusus, taksi, keltus privaloma dėvėti medicinines veido kaukes. Taip pat kaukes privaloma dėvėti, kai daugiau nei 1 asmuo keliauja privačiu automobiliu. Kaukes privaloma dėvėti tiek uždarose, tiek atvirose erdvėse.
  • Reikalavimas dėvėti kaukę netaikomas vaikams iki 6 m. ir asmenims, turintiems kvėpavimo takų problemų bei kai kuriuos kitus sutrikimus, dėl kurių negalima dėvėti kaukės.
  • Įeinant į viešas uždaras erdves dažniausiai tikrinama temperatūra, prašoma dezinfekuoti rankas, būtina laikytis atstumo nuo kitų asmenų.
  • Nuo 23 val. iki 4 val. galioja komendanto valanda. Išeiti į gatvę komendanto valandomis draudžiama. Tai galioja ir turistams. Atvykstant iš oro uosto, ar vykstant į oro uostą, kelionių organizatorius pasirūpina leidimu keleivių pervežimui komendanto valandomis. Už komendanto valandų nesilaikymą gresia baudos (600 USD Dolerių asmeniui).
  • Negalimi socialiniai susibūrimai ir šventės, kuriose dalyvautų daugiau nei 10 žmonių.

  Informacija dėl testų atlikimo Gruzijoje (trečią dieną po atvykimo ir prieš skrydį į Lietuvą):

  • Visą detalią informaciją dėl COVID-19 tyrimo atlikimo trečią dieną po atvykimo ir prieš grįžtant į Lietuvą keliautojams suteiks kelionės organizatoriaus atstovai Gruzijoje susitikimo metu. Testų atlikimui būtina užsiregistruoti atvykus į Gruziją informacinio susitikimo metu pas kelionės organizatoriaus atstovą.
  • COVID-19 tyrimo PGR metodu kaina – apie 30 eur.
  • Vystant atlikti testo būtina turėti asmens dokumentus, rekomenduojama turėti kelionės dokumentus.

  į pradžią

  Maldyvai

  • Likus 96 val. ar mažiau iki skrydžio į Maldyvus privaloma atlikti COVID-19 PGR testą. Su savimi turėkite neigiamo testo rezultatą patvirtinantį sertifikatą anglų kalba.
  • Privaloma užpildyti Maldyvų atvykimo formą internetu likus parai ar mažiau iki skrydžio į Malę bei prieš išvykstant iš Maldyvų (nuoroda čia).
  • Keliautojai turi turėti apgyvendinimo rezervacijos patvirtinimą visam buvimo Maldyvuose laikotarpiui.
  • Būtinai rekomenduojame įsigyti medicininių išlaidų draudimą, dengiantį ir Covid-19 gydymo išlaidas (apsidrausti padės Makaliaus kelionių ekspertai, dėl draudimo kreipkitės el. paštu labas@makalius.lt).
  • Grįžtant atgal į Lietuvą, privaloma atlikti COVID-19 testą. Tai galima padaryti Maldyvuose, savo saloje, likus 48 ir mažiau valandų iki sugrįžimo į Lietuvą. Dėl testo kreipkitės į savo viešbučio registratūrą iš anksto.

  Jei skrendate tranzitu per Vokietiją

  Keleiviai, vykstantys tranzitu per Vokietiją privalo turėti:

  • ne anksčiau nei prieš 48 val. iki atvykimo atliktą neigiamą Covid-19 antigeno testo patvirtinimą; arba
  • ne anksčiau nei prieš 72 val. iki atvykimo atlikto neigiamo Covid-19 PGR, RT-LAMP ar TMA testo patvirtinimą.

  Testo rezultatai turi būti pateikti anglų, prancūzų arba vokiečių kalba.

  Testo reikalavimas netaikomas:

  • keleiviams, jaunesniems nei 6 m.;
  • persirgusiems keleiviams, turintiems teigiamo Covid-19 PGR, RT-LAMP ar TMA testo rezultato patvirtinimą, išduotą ne vėliau nei 28 dienos ir ne anksčiau nei 6 mėn. iki atvykimo. Keleiviai per paskutines 10 dienų turi būti nesilankę Botsvanoje, Brazilijoje, Svazilende, Indijoje, Lesote, Malavyje, Mozambike, Nepale, Pietų Afrikoje, Jungtinėje Karalystėje, Zambijoje ar Zimbabvėje;
  • pilnai paskiepytiems keleiviams, kurie gali pateikti skiepijimo sertifikatą. Sertifikate turi būti nurodyta, kad jų vakcinavimas užbaigtas ne vėliau nei 14 dienų iki išvykimo ir turi būti pateiktas anglų, prancūzų, vokiečių, italų ar ispanų kalba (rekomenduojame turėti tarptautinį skiepų pasą). Pripažįstamos vakcinos - AstraZeneca (Vaxzervia), Janssen, Moderna ir Pfizer-BioNTech. Keleiviai per paskutines 10 dienų turi būti nesilankę Botsvanoje, Brazilijoje, Svazilende, Indijoje, Lesote, Malavyje, Mozambike, Nepale, Pietų Afrikoje, Jungtinėje Karalystėje, Zambijoje ar Zimbabvėje;
  • keleiviams, vykstantiems tranzitu per Vokietiją į Šengeno erdvei nepriklausančią valstybę.

  Dokumentai, patvirtinantys testo rezultatus ar vakcinaciją turi būti pateikti anglų, prancūzų arba vokiečių kalba.

  į pradžią

  Kanarų salos (Tenerifė, Fuerteventūra, Gran Kanarija)

  • Visi keliautojai (suaugusieji ir vaikai nuo 6 m.), atvykstantys į Kanarų salas/ Tenerifę iš Lietuvos, privalo ne anksčiau kaip 72 val. iki skrydžio atlikti COVID-19 (koronaviruso ligos) PGR testą arba TMA (Transcription-Mediated Amplification) tyrimą, kurio specifiškumas 97%, o jautrumas daugiau kaip 80%. Būtina turėti neigiamą tyrimo rezultatą patvirtinantį popierinį tyrimų laboratorijos arba E-sveikatos išduotą sertifikatą ar medicinos įstaigos pažymą su antspaudu anglų arba ispanų kalba (dokumento vertimui notaro patvirtinimas nėra būtinas). Sertifikate turi būti nurodyti šie duomenys: testo tipas (PGR arba TMA), atlikimo data ir laikas, asmens duomenys, testą atlikusios laboratorijos duomenys. Jeigu atliekamas COVID-19 TMA testas, privaloma nurodyti testo specifiškumą ir jautrumą.
  • Visi keliautojai ne anksčiau nei 48 valandos prieš kelionę į Kanarų salas/ Tenerifę privalo užpildyti ir pasirašyti elektroninę Sveikatos kontrolės formą (FCS forma), kurią galima rasti internetinėje svetainėje arba atsisiuntus mobiliąją programėlę SpTH. Atkreipkite dėmesį, kad QR kodas privalomas kiekvienam keliautojui, įskaitant mažamečius vaikus ir kūdikius. Prieš atvykstant savo mobiliajame telefone taip pat būtina įsidiegti „RadarCOVID“ programėlę, kuri informuos Jus apie COVID-19 poveikio riziką, atsižvelgiant į Jūsų vietovę.
  • Keliautojai turi turėti apgyvendinimo rezervacijos patvirtinimą visam buvimo šalyje laikotarpiui.
  • Kanarų salų vyriausybė įsipareigoja padengti visas gydymo išlaidas keliautojams viešnagės metu susirgusiems COVID-19 bei su jais keliaujantiems artimiesiems, kurie neturi įsigiję jokio kito COVID-19 išlaidas dengiančio draudimo. Tai nepakeičia įprasto medicininio išlaidų draudimo, kurį rekomenduojame būtinai įsigyti prieš kelionę (apsidrausti padės Makaliaus kelionių ekspertai, dėl draudimo kreipkitės el. paštu labas@makalius.lt).

  Kelionių organizatoriaus atstovai, esantys saloje, suteiks aktualiausią informaciją apie artimiausias laboratorijas, padės užsiregistruoti arba užregistruos tyrimui ir, jei reikės, pasiūlys pervežimo paslaugą. COVID-19  tyrimai atliekami akredituotose laboratorijose, kai kuriuose viešbučiuose yra galimybė išsikviesti gydytoją į viešbutį. Apie tai keliautojai turi teirautis viešbučio registratūroje. COVID-19 tyrimo kaina PGR metodu ~99 eur.
  Jei gaunamas teigiamas COVID-19 tyrimo rezultatas ir asmuo nėra apsidraudęs, Kanarų salų vyriausybė kompensuoja apgyvendinimo ir gydymo išlaidas. Draudimas galioja asmenims, kurie atvyko į salą turistiniais tikslais ne ilgesniam, kaip 30 dienų laikotarpiui ir yra apsistoję oficialiose apgyvendinimo įstaigose. Draudimo polisas dengia tiek teigiamą testą gavusio asmens apgyvendinimo išlaidas (maks. 15 n.), tiek kartu vykusių šeimos narių.

  į pradžią

  Ispanija (Maljorka)

  • Visi keliautojai (suaugusieji ir vaikai nuo 6 m.), atvykstantys į Ispaniją iš Lietuvos, privalo ne anksčiau kaip 72 val. iki skrydžio atlikti COVID-19 (koronaviruso ligos) PGR testą. Būtina turėti popierinį arba elektroninį sertifikatą anglų arba ispanų kalba, patvirtinantį neigiamą tyrimo rezultatą.
  • Nuo birželio 7 dienos pasiskiepijusiems keliautojams, kai nuo paskutinės vakcinos dozės iki kelionės pradžios pilnai praėję mažiausiai 14 dienų, neigiamas PGR testo rezultatas nėra privalomas. Tačiau privalomas E063 vakcinacijos įrašas iš E-sveikatos apie gautas skiepų dozes anglų kalba (jeigu E-sveikatos sistema neformuoja išrašo anglų kalba, privalo būti vertimas į anglų kalbą iš vertimo biuro su atspaudais. Notaro patvirtinimas nereikalingas). Pripažįstamos vakcinos: Pfizer BioNtech, Moderna, Astra Zeneca, Janssen Pharmaceutica NV, Sinopharm.
   Nuo birželio 7 dienos keliautojams, turintiems sveikatos priežiūros įstaigos dokumentą apie tai, kad asmuo persirgo koronavirusu, kai diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu COVID-19 PGR tyrimo ar antigeno testo rezultatu, ir nuo teigiamo tyrimo rezultato praėjo ne daugiau kaip 180 dienų iki atvykimo į Ispaniją, PGR testas nereikalingas. Dokumente turi būti nurodyti asmens vardai, atitinkantys nurodytus asmens dokumentuose, medicininės įstaigos, kurioje buvo atlikti tyrimai, duomenys bei tyrimo atlikimo datos. Būtina, kad pažymoje būtų lotyniškai pažymėta PCR arba RAT ir teigiamas atsakymas Positive. Jeigu E-sveikatos sistema neformuoja išrašo anglų kalba, privalo būti vertimas į anglų kalbą iš vertimo biuro su atspaudais. Notaro patvirtinimas nereikalingas.
  • Oro uoste keliautojams matuojama temperatūra. Esant aukštai temperatūrai, keliautojai tiriami papildomai, esant įtarimams – papildomai atliekamas COVID-19 testas. Esant teigiamam tyrimui, keliautojai ir jų šeimos nariai izoliuojami specialioje karantino zonoje iki pasveikimo.
  • Visi keliautojai ne anksčiau kaip 48 valandos prieš kelionę į Maljorką privalo užpildyti ir pasirašyti Sveikatos kontrolės formą (FCS forma), kurią galima rasti www.spth.gob.es arba atsisiuntus (SpTH) mobiliąja programėlę. Atkreipiame dėmesį, jog būtina užpildyti atskirą formą kiekvienam keliautojui. Užpildžius anketą, sistema suformuos brūkšninį kodą, kurį keliautojas turi išsaugoti savo telefone arba atsispausdinti ir pasiimti su savimi į kelionę.

  Informacija apie COVID-19 (koronaviruso ligos) tyrimus Maljorkoje:

  COVID-19 tyrimai atliekami akredituotose laboratorijose. Būtina išankstinė rezervacija. COVID-19 tyrimo kainos: PGR metodu apie 90 Eurų, antigenų testas – apie 30 Eurų. Dėmesio: antigenų testas yra tinkamas grįžtant į Lietuvą! Beje, šio testo rezultato laukimas užtruks vos apie 20 minučių.

  Jeigu Covid-19 tyrimo rezultatas teigiamas:

  Jei viešint Maljorkoje gaunamas teigiamas COVID-19 tyrimo rezultatas ir asmuo nėra apsidraudęs, Maljorkos vyriausybė kompensuoja apgyvendinimo ir gydymo išlaidas. Draudimas galioja asmenims, kurie atvyko į Maljorką turistiniais tikslais ne ilgesniam, kaip 30 dienų laikotarpiui ir yra apsistoję oficialiose apgyvendinimo įstaigose. Draudimo polisas dengia tiek teigiamą testą gavusio asmens apgyvendinimo išlaidas (maks. 15 n.), tiek kartu vykusių šeimos narių. Tyrimą atlikusi gydymo įstaiga informuoja draudimo kompaniją ir suteikia pilną informaciją apie tolimesnius procesus.

  į pradžią

  Lenkija

  Nuo 2021 m. kovo 30 d. į/per Lenkiją keliaujant bet kokiu transportu (įskaitant tranzitą per Lenkijos teritoriją ir oro uostus) privalomas neigiamas COVID-19 testo rezultatas, ne senesnis nei 48 val. iki Lenkijos sienos kirtimo. Išimtys: pilnai paskiepyti asmenys ir persirgę ne seniau, negu prieš 180 dienų, pateikiant minėtus faktus patvirtinančius dokumentus (lenkų arba anglų kalbomis).

  Taisyklės atvykstantiems į Lenkiją iš Šengeno zonos:

  • Keliautojams taikoma izoliacija, nebent bus pateiktas neigiamas COVID-19 testo rezultatas (lenkų arba anglų kalbomis). Testas turi būti atliktas ne vėliau kaip per 48 valandas iki sienos kirtimo.
  • Tinkamas Covid-19 testo tipas: PGR arba antigenų.
  • Šios taisyklės taikomos visoms transporto priemonėms: viešajam ir individualiam transportui bei sienos kirtimui pėsčiomis.
  • Lenkijoje karantine esantys asmenys galės atlikti testą, kurio neigiamas rezultatas atleis asmenį nuo karantino.

  į pradžią

  Egiptas

  • Iki atvykimo į šalį visiems keliaujantiems asmenims (taip pat ir vaikams) reikia atsispausdinti ir užpildyti visuomenės sveikatos formą (angl. Public Health Declaration Form), ją rasite čia.
  • Suaugusiems ir vaikams nuo 6 metų ne anksčiau nei 72 val. iki skrydžio į šalį yra privaloma atlikti COVID-19 tyrimą PGR metodu ir gauti neigiamą tyrimo rezultatą patvirtinantį sertifikatą. Taip pat būtina turėti sertifikato kopiją, kuri paliekama oro uoste. Sertifikatui taikomi tam tikri reikalavimai - daugiau informacijos teiraukitės Makaliaus kelionių ekspertų.
  • Būtina įsigyti medicininių išlaidų draudimą, dengiantį ir Covid-19 gydymo išlaidas (apsidrausti padės Makaliaus kelionių ekspertai, dėl draudimo kreipkitės el. paštu labas@makalius.lt).

  Kelionių organizatoriaus atstovai Egipte suteiks aktualiausią informaciją apie artimiausias laboratorijas, padės užsiregistruoti arba užregistruos tyrimui ir, jei reikės, pasiūlys pervežimo paslaugą. Pagal galimybę galimas gydytojo atvykimas į viešbutį testo mėginio paėmimui, jį suorganizuos kelionių organizatoriaus atstovas Egipte. Covid-19 testo su transporto išlaidomis kaina – 60-80 USD, kaina gali keistis. Jei gaunamas teigiamas COVID-19 tyrimo rezultatas ir keliautojas serga lengva COVID-19 forma, jis izoliuojamas atskirame viešbučio kambaryje. Maistas ir gėrimai patiekiami į kambarį. Kartu keliaujantys asmenys (nemokamai) ištiriami dėl COVID-19. Jei testas neigiamas, gali laisvai toliau atostogauti arba išvykti į Lietuvą. Jei gaunamas teigiamas COVID-19 tyrimo rezultatas ir turistas suserga sunkia COVID-19 forma, jis gydomas valstybinėje ligoninėje. Gydymą apmoka Egipto Sveikatos Ministerija.

  Šiuo metu Egiptas nėra šalių, kuriose fiksuojamas naujų koronaviruso mutacijų plitimas, sąraše, todėl grįžusiems keliautojams yra taikoma supaprastinta saviizoliacija. Jos metu galima gyventi kartu su šeimos nariais, išeiti iš namų ar išvykti svarbiais įsakyme apibrėžtais reikalais be būtinybės informuoti NVSC. Persirgę ar vakcinuoti asmenys neturi prievolės izoliuotis ar pateikti neigiamą testo atsakymą. Daugiau informacijos apie sąlygas skaitykite oficialiame pranešime paspaudus čia.

  į pradžią

  Saugumo reikalavimai keliaujantiems iš Lenkijos oro uostų

  Visą informaciją rasite čia: Saugumo reikalavimai keliaujantiems iš Lenkijos oro uostų

  į pradžią

  Saugumo reikalavimai grįžtantiems į Lietuvą

  Registracija NVSC ir pildoma anketa

  Iš visų šalių keliaujantys vežėjų organizuojamais ir vykdomais tarptautinio susisiekimo maršrutais reguliariais, specialiais ir užsakomaisiais reisais visų rūšių transportu privalo užpildyti KELEIVIO ANKETĄ ir prieš patekdami į transporto priemonę pateikti vežėjui užpildytos elektroninės anketos patvirtinimą (QR kodą). Atvykstantys į Lietuvą savo transportu ne vėliau kaip per 12 valandų nuo grįžimo ar atvykimo į Lietuvą momento privalo užpildyti KELEIVIO ANKETĄ

  COVID-19 testas

  Visiems keliautojams, grįžtantiems ar atvykstantiems į Lietuvą iš užsienio, privaloma turėti neigiamą COVID-19 PGR tyrimą, atliktą likus ne daugiau nei 72 val. iki atvykstant į Lietuvą arba antigenų testą, atliktą likus ne daugiau nei 48 val. iki atvykstant į Lietuvą (serologinių antikūnų tyrimų atsakymas nepripažįstamas). Keleiviai, neturintys neigiamo COVID-19 tyrimo atsakymo, į lėktuvą nebus įleidžiami.

  Šis reikalavimas dėl COVID-19 tyrimo netaikomas:

  • tranzitu per Lietuvos Respubliką vykstantiems asmenims;
  • persirgusiems arba paskiepytiems pagal pilną vakcinacijos schemą vaistinių preparatų registre įregistruota COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) vakcina asmenims;
  • asmenims iki 12 metų.

  Visus reikalingus dokumentus (neigiamo Covid-19 tyrimo atsakymą, pažymą ar išrašą apie persirgimą Covid-19 liga arba paskiepijimą) primygtinai patariame turėti anglų kalba., tam, kad kitos valstybės oro uoste registracijos į skrydį metu registracijos agentui nekiltų neaiškumų, o tuo pačiu ir pačiam keleiviui nesudarytų papildomų nepatogumų ir jam būtų leista išvykti. Jei keleivis neturi galimybės pateikti originalaus dokumento anglų kalboje, primygtinai rekomenduojame turėti jo vertimą patvirtintą vertimo biuro antspaudu. Vertimas, atsiųstas el.paštu taip pat turėtų būti tinkamas, jei jame bus aiškiai matoma, jog tekstas yra išverstas vertimo biuro ir patvirtintas jo antspaudu.

  Nuo š.m. birželio 7 d. Lietuva prisijungė prie ES skaitmeninio COVID sertifikato. Pažymėjimus LR piliečiai gali gauti prisijungę prie e-sveikatos portalo arba pas šeimos gydytoją. Sertifikatai išduodami dvejomis kalbomis: anglų k. bei nacionaline kalba. Šiuo metu daugelyje Europos Sąjungos šalių jau galioja šis sertifikatas, planuojama, jog visos ES valstybės narės prie sistemos prisijungs iki š.m. liepos 1 d. Instrukcija, kaip atsisiųsti sertifikatą ČIA.

  Šiuo metu grįžusiems į Lietuvą iš ES šalių, galioja „šviesoforo” principas.

  Kiekvieną savaitę atnaujinamą paveiktų šalių sąrašą rasi čia. Sąraše pateikiamos skirtingų spalvų zonos ir joms priskiriamos šalys. Ką gi tos spalvos reiškia?

  Grįžus iš į ŽALIĄ ZONĄ patekusių valstybių ir salų, saviizoliacijos reikalavimai nebus taikomi. Tačiau nevakcinuotiems ir nepersirgusiems asmenims PGR, atliktas likus 72 val. ir mažiau iki grįžimo į Lietuvą, arba antigenų testas, atliktas 48 val. ir mažiau iki Lietuvos sienos kirtimo, yra būtinas.

  Grįžus iš į GELTONĄ ZONĄ patekusių valstybių ir salų, saviizoliacijos reikalavimai nebus taikomi. Tačiau nevakcinuotiems ir nepersirgusiems asmenims PGR testas, atliktas likus 72 val. ir mažiau iki grįžimo į Lietuvą, arba antigenų testas, atliktas 48 val. ir mažiau iki Lietuvos sienos kirtimo, yra būtinas. Taip pat privaloma pakartotiną testą atlikti 3-5 dieną po atvykimo į Lietuvą, registruotis reikia Karštosios linijos interneto svetainėje www.1808.lt.

  Grįžus iš į RAUDONĄ ZONĄ patekusių valstybių ir salų, nevakcinuotiems ir nepersirgusiems asmenims PGR testas, atliktas likus 72 val. ir mažiau iki grįžimo į Lietuvą, arba antigenų testas, atliktas 48 val. ir mažiau iki Lietuvos sienos kirtimo, yra būtinas. Taip pat taikoma 10 d. saviizoliacija.

  Vaikams iki 12 metų, grįžus iš bet kokios šalies, izoliacija ir testavimosi reikalavimai nebus taikomi. Vaikams nuo 12 iki 16 metų izoliacija nebus taikoma jeigu jie turės neigiamą COVID-19 tyrimo rezultatą. Jei tyrimas atliekamas Lietuvoje, izoliacija privaloma iki tyrimo rezultato gavimo. Taip pat vaikams nuo 12 iki 16 metų amžiaus, atvykusiems iš geltonai zonai priskirtos šalies, 3–5 dieną atvykus į Lietuvą, atlikti PGR tyrimą yra būtina , o tokio amžiaus vaikai, atvykę iš raudonai ir pilkai zonai priskirtos šalies, bus atleidžiami nuo izoliacijos, jei atliks PGR arba antigeno testą.

  Svarbu: „šviesoforo” reikalavimai galioja tik nepasiskiepijusiems ir nepersirgusiems asmenims.

  Saviizoliacija

  Grįžusiems į Lietuvą privaloma 10 dienų saviizoliacija. Yra galimybė ją sutrumpinti, jeigu ne anksčiau nei 7 saviizoliacijos dieną keliautojas savo lėšomis atliks testą COVID-19 ligai nustatyti ir gaus neigiamą atsakymą. Keliautojams, atvykusiems iš šalių, kuriose nenustatytas Covid-19 mutacijų plitimas, taikoma supaprastinta saviizoliacija. Jos metu galima gyventi kartu su šeimos nariais, kurie nekeliavo kartu, išeiti iš namų 1 km spinduliu nekontaktuojant su kitais asmenimis, ar išvykti svarbiais įsakyme apibrėžtais reikalais be būtinybės informuoti NVSC. Detali informacija apie saviizoliaciją čia.

  Saviizoliacijos išimtys

  Persirgusiems COVID-19 ar vakcinuotiems pagal pilną vakcinacijos schemą testuotis ir izoliuotis nereikia, jeigu yra gydymo įstaigos pažyma ar skiepijimų sertifikatas apie persirgimą 180 dienų laikotarpiu iki atvykimo arba atliktą vakcinaciją (išskyrus šalis, kurios patenka į žalią ir geltoną zoną). Taip pat taikomos išimtys tam tikrų profesijų atstovams. Vaikams iki 7 metų grįžus iš bet kokios šalies izoliacija nebus taikoma. Daugiau informacijos apie saviizoliacijos išimtis rasite čia.

  Pasiskiepijusiems:

  Ką reiškia „skiepijimas pagal skiepijimo schemą“?
  Atkreipiame dėmesį, kad skiepijimo schemą sudaro ne tik vakcinos dozių skaičius, tačiau ir laikotarpis po vakcinos įskiepijimo, per kurį organizme susidaro imunitetas.

  Saviizoliuotis ir pateikti neigiamo Covid-19 tyrimo rezultato NEREIKIA, jei po skiepo („COVID-19 Vaccine Janssen“, „Comirnaty“, „COVID-19 Vaccine Moderna“, „Vaxzevria“) yra praėję ne mažiau kaip 14 dienų ir asmuo buvo paskiepytas:

  • antra vakcinos doze, kai skiepijimo schemą sudaro dvi vakcinos dozės;
  • viena vakcinos doze, kai skiepijimo schemą sudaro viena vakcinos dozė;
  • bent viena vakcinos doze, kai vakcina suleista asmeniui, kuris persirgo COVID-19 liga ir diagnozė jam buvo patvirtinta remiantis teigiamu PGR tyrimo rezultatu Ir nuo teigiamo rezultato praėjo ne daugiau kaip 180 dienų.

  Persirgusiems:

  Reikalavimas dėl izoliacijos ir testo nėra taikomas asmenims, turintiems asmens sveikatos priežiūros įstaigos dokumentą, patvirtinantį, kad asmuo persirgo COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), kai diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu PGR tyrimu, ir nuo teigiamo tyrimo rezultato praėjo ne daugiau kaip 180 dienų iki grįžimo/atvykimo į Lietuvos Respubliką. Siekiant pasinaudoti testo ir izoliacijos išimtimi, privaloma turėti su savimi dokumentą, įrodantį, kad asmuo persirgo COVID-19 liga. Tinkamas E-sveikatos sistemoje išduodamas Persirgtos ligos pažymėjimas/Certificate of Recovery, kuris susiformuoja, tik tuomet, kai liga diagnozuota atlikus PGR testą. Jeigu liga buvo diagnozuota Antigeno ( RAT) testu, Persirgtos ligos pažymėjimas/Certificate of Recovery nesusiformuoja ir keliautojui išimtis dėl izoliacijos ir testo, nėra taikoma.

  Vaikams:

  Vaikams iki 16 m. nėra reikalavimo prieš atvykstant į Lietuvos Respubliką turėti neigiamą tyrimo atsakymą, jį galima atlikti (jei reikės) grįžus į Lietuvą.

  • Vaikams iki 12 metų, atvykusiems iš raudonai ir pilkai zonai priskiriamų šalių, izoliacija netaikoma.
  • Vyresniems vaikams (nuo 12 iki 16 metų), atvykusiems iš raudonai ir pilkai zonai priskiriamų šalių, izoliacija netaikoma tuo atveju, jeigu jie turi neigiamą testo (PGR/RAT) rezultatą.
  • Vyresniems vaikams (nuo 12 iki 16 metų), atvykusiems iš geltonai zonai priskiriamų šalių, privalomas PGR tyrimas, kuris turi būti atliktas 3–5 dieną po atvykimo.

  į pradžią

  Naudingos nuorodos:

  Lietuvos respublikos URM informacija keliaujantiems: https://urm.lt/covid19
  Europos sąjungos instrumentas šalių narių covid situacijai stebėti: https://reopen.europa.eu/lt
  IATA Covid-19 kelionių reikalavimų žemėlapis: https://www.iatatravelcentre.com/world.php

  Informaciją stengiamės atnaujinti kuo greičiau po atitinkamų pasikeitimų, tačiau dėl nuolatinio situacijos ir taisyklių kitimo bei skirtingo šalių atsako į Covid-19 krizę įvairiose šalyse informacija gali pasikeisti bet kuriuo metu. Todėl negalime prisiimti atsakomybės dėl to, kad čia skelbiama informacija visuomet atitiks paskutinius įvykusius pokyčius. Prašome keliautojus būti dėmesingais ir nuolat sekti naujausią informaciją ir kituose šaltiniuose.

  Atnaujinta 2021-07-23

  Prašome užpildyti privalomus laukus!
  Jūsų žinutė sėkmingai išsiųsta!
  Nepavyko išsiųsti žinutės, patikrinkite laukelius.
  Galite susisiekti el. paštu: labas@makalius.lt