Saugumo reikalavimai keliaujantiems į užsienį

Saugumo informaciją stengiamės atnaujinti kuo greičiau po atitinkamų pasikeitimų, tačiau dėl nuolatinio situacijos ir taisyklių kitimo bei skirtingo šalių atsako į COVID-19 krizę, informacija gali pasikeisti bet kuriuo metu. Todėl informuojame, jog reikalavimai, skelbiami šiame puslapyje, gali neatitikti vėliausiai atliktų pakeitimų. Prašome keliautojų būti dėmesingais bei nuolat sekti naujausią informaciją ir kituose šaltiniuose:

Lietuvos respublikos URM informacija keliaujantiems: https://urm.lt/covid19
Europos sąjungos instrumentas šalių narių COVID-19 situacijai stebėti: https://reopen.europa.eu/lt
IATA COVID-19 kelionių reikalavimų žemėlapis: https://www.iatatravelcentre.com/world.php

Saugumo reikalavimai oro uoste ir lėktuve

Šiuo metu daugumoje oro uostų (taip pat ir Lietuvos oro uostuose) galioja šios taisyklės:

 • Į išvykimo terminalą įleidžiami tik galiojantį bilietą (ar laipinimo kortelę) turintys ar bilietą ketinantys įsigyti keleiviai.
 • Oro uoste rekomenduojama dėvėti asmens apsaugos priemones.
 • Atkreipiame dėmesį, kad oro linijų bendrovės taiko skirtingas kaukių dėvėjimo taisykles. Dažniausiai – chirurginės (medicininės) kaukės, FFP tipo respiratoriai be ventilių bei iš tvirtos medžiagos pagamintos medžiaginės kaukės yra tinkamos dėvėti orlaiviuose. Veido skydeliai, FFP tipo respiratoriai su ventiliais, šalikai, skarelės bei kitokio tipo kaukės nėra tinkamos dėvėti orlaiviuose. Kviečiame pasidomėti, kokią kaukių dėvėjimo politiką taiko jūsų oro vežėjas.

Saugumo reikalavimai keliaujantiems autobusu

Planuojantiems vyktį į  Makaliaus organizuojamas pažintines keliones autobusu, būtina susipažinti su kelionei taikomais saugumo reikalavimais. Atsižvelgiant į šalių, kurios yra pravažiuojamos tranzitu ar yra kelionės tikslas, nustatytas sąlygas, saugumo reikalavimai kiekvienai kelionei gali skirtis.

Saugumo reikalavimai vykstant į įvairias šalis

Keliautojams iš Lietuvos, vykstantiems į  keliones, būtina vadovautis Lietuvos oficialių institucijų, skrydžius vykdančio oro vežėjo ir priimančios šalies nustatyta saugaus keliavimo tvarka. Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja susilaikyti nuo nebūtinų kelionių. Keliautojai yra asmeniškai atsakingi už tinkamą ir savalaikį priimančios šalies nustatytų reikalavimų, kurie turi būti įvykdomi iki kelionės pradžios, išpildymą.

Nuo 2021 m. birželio 7 d. Lietuva prisijungė prie ES skaitmeninio COVID pažymėjimo. Pažymėjimus LR piliečiai jau gali gauti prisijungus prie E-sveikatos portalo arba pas šeimos gydytoją. Daugelis šalių priima keliautojus, turinčius šį pažymėjimą.

Albanija

 • Šiuo metu, keliaujantiems į Albaniją, jokie saugumo reikalavimai nėra taikomi.

Informacija atnaujinta 2022-05-02

Armėnija

 • Šiuo metu, keliaujantiems į Armėniją, jokie saugumo reikalavimai nėra taikomi.

Informacija atnaujinta 2022-05-11

Austrija

 • Keliaujantiems į Austriją netaikomi jokie su COVID-19 susiję saugumo reikalavimai.

Atkreipiame dėmesį, kad apsauginės veido kaukės Austrijoje turi būti dėvimos viešajame transporte, naudojantis taksi ar pavežėjimo paslaugomis bei kitose viešose uždarose erdvėse.

Informacija atnaujinta 2022-09-06

į pradžią

Bulgarija

Šiuo metu, keliaujantiems į Bulgariją, jokie saugumo reikalavimai nėra taikomi.

Informacija atnaujinta 2022-09-06

į pradžią

Danija

Šiuo metu, keliaujantiems į Daniją, jokie saugumo reikalavimai nėra taikomi.

Informacija atnaujinta 2022-09-06

Egiptas

Informacija atnaujinta 2022-09-07

į pradžią

Filipinai

 • Iki pirmojo išvykimo į Filipinus visiems keliaujantiems asmenims reikia užpildyti elektroninę sveikatos formą bei pateikti sugeneruotą QR kodą.
 • Visi keliautojai (nuo 12 m.) privalo būti pilnai vakcinuoti ir pateikti tai įrodančius dokumentus anglų k. Nuo paskutinės vakcinos dozės iki kelionės pradžios turi būti praėję ne mažiau nei 15 d.
 • Visi keliautojai (nuo 3 m.) privalo atlikti COVID-19 PGR arba antigenų testą bei pateikti neigiamą tyrimo rezultatą. PGR tyrimas turi būti atliktas atliktas likus 48 val. ir mažiau, o antigenų – 24 val. ir mažiau iki kelionės pradžios. Tyrimo atlikimo laikas iki atvykimo į šalį yra skaičiuojamas nuo mėginio paėmimo, o ne nuo rezultato gavimo momento.
 • Keliautojai privalo turėti medicininį draudimą, įtraukiantį COVID-19 riziką. Draudimo suma – ne mažesnė nei 35000 JAV dolerių.

Informacija atnaujinta 2022-04-22

į pradžią

Graikija

Keliaujantiems į Graikiją jokie COVID-19 saugumo reikalavimai nebėra taikomi.

Informacija atnaujinta 2022-05-11

į pradžią

Indija

 • Visi keliautojai, vykstantys į Indiją, privalo užpildyti sveikatos deklaracijos formą.
 • Visi nevakcinuoti keliautojai (nuo 5 metų), atvykstantys į Indiją, turi pateikti atspausdintą COVID-19 PGR (RT-PCR) neigiamą testo rezultatą, atliktą likus ne daugiau nei 72 val. iki kelionės. Neigiamas testo rezultatas taip pat turi būti įkeltas į svetainę.
 • Vakcinuoti keliautojai privalo pateikti dokumentus anglų k., įrodančius, jog asmuo yra pilnai paskiepytas COVID-19 vakcina. Dokumentai taip pat privalo būti įkelti į svetainę.
 • Atvykus į Indiją, atsitiktinai pasirinktiems keliautojams, oro uoste gali būti atliktas COVID-19 testas.
Informacija atnaujinta 2022-05-30

Indonezija

 • Keliautojams, atvykstantiems į Indoneziją, reikia atsisiųsti „PeduliLindungi" programėlę. Ši programėlė plačiai naudojama vakcinacijai įrodyti, reikalinga patekti į viešąsias erdves.
 • Visi keliautojai (nuo 18 m.), atvykstantys į Indoneziją, turi pateikti pilną vakcinaciją nuo COVID-19 įrodantį dokumentą. Nuo paskutinės vakcinos dozės turi būti praėję ne mažiau nei 14 dienų. Skiepų sertifikatas turi būti anglų k., pageidautina spausdintas.
 • Persirgę asmenys privalo būti paskiepyti bent viena COVID-19 vakcinos doze ir turėti persirgimą bei vakcinaciją įrodančius dokumentus anglų k.
 • Norint keliauti Indonezijos viduje, rekomenduojama pasiskiepyti trečiąja (sustiprinamąja) COVID-19 vakcinos doze bei turėti tai įrodančius dokumentus anglų k.
 • Atvykus į Indoneziją, keliautojams gali būti atliekamas COVID-19 testas.
 • Buvimo šalyje metu reikalingas galiojantis sveikatos draudimas, skirtas padengti medicininėms išlaidoms, susijusioms su COVID-19 virusu.

Informacija atnaujinta 2022-09-13

Islandija

Keliaujantiems į Islandiją, nei vykstant į šalį, nei šalies viduje jokie COVID-19 saugumo reikalavimai nėra taikomi.

Informacija atnaujinta 2022-05-11

Ispanija, Kanarų salos (Tenerifė, Gran Kanarija, Fuerteventūra)

Keliaujantiems į Ispaniją iš ES ar Šengeno erdvei priklausančių valstybių jokie COVID-19 saugumo reikalavimai nebėra taikomi.

Informacija atnaujinta 2022-06-03

į pradžią

Italija

Keliaujantiems į Italiją jokie COVID-19 saugumo reikalavimai nebėra taikomi.

Informacija atnaujinta 2022-06-07

į pradžią

Izraelis

 • Prieš atvykstant į Izraelį (ne daugiau nei preš 10 dienų) kiekvienas keliautojas privalo užpildyti atvykimo formą. Atvykus į šalį šią formą reikės pateikti atsakingoms tarnyboms.
 • Kiekvienas keliautojas, vykstantis į Izraelį, privalo turėti sveikatos draudimą, dengiantį su COVID-19 susijusias gydymo išlaidas.

Informacija atnaujinta 2022-09-12

į pradžią

Jungtinės Amerikos Valstijos (JAV)

 • Visi asmenys (nuo 2 metų) prieš keliaujant į JAV privalo užpildyti anketą.
 • Keliaujant į JAV, reikia gauti Elektroninės leidimo keliauti sistemos patvirtinimą (ESTA leidimą). Jo kaina 21 doleris, nepriklausomai nuo to, ar ESTA bus išduota, ar ne. Ją gauti galima oficialioje svetainėje.
 • Visi asmenys (nuo 18 metų), keliaujantys į JAV, privalo pateikti dokumentus anglų k., įrodančius atliktą pilną vakcinaciją, kai nuo paskutinės COVID-19 vakcinos dozės praėjo ne mažiau nei 15 d.

Informacija atnaujinta 2022-08-19

į pradžią

Jungtiniai Arabų Emyratai (Dubajus)

 • Vakcinuoti keliautojai privalo pateikti dokumentus anglų k., turinčius QR kodą ir patvirtinančius, kad asmuo buvo pilnai paskiepytas COVID-19 vakcina.
 • Persirgę asmenys privalo pateikti dokumentus anglų k., turinčius QR kodą ir įrodančius, kad asmeniui diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu COVID-19 tyrimo rezultatu ir nuo teigiamo tyrimo rezultato iki kelionės praėjo ne daugiau nei 30 dienų.
 • Nepersirgę ir nevakcinuoti keliautojai (nuo 12 m.) privalo atlikti PGR (RT-PCR) COVID-19 testą, likus 48 val. arba mažiau iki paskutinio tiesioginio skrydžio į Dubajų. Reikalingi atspausdinti dokumentai (anglų k. arba arabų k.), turintys QR kodą ir įrodantys neigiamą testo rezultatą.
 • Atvykus į Dubajų, keliautojams oro uoste gali būti atliekama papildoma sveikatos patikra bei atsitiktinumo tvarka gali būti atliekamas COVID-19 testas. Būtina saviizoliacija viešbučio kambaryje iki kol sulaukiamas COVID-19 testo rezultatas.
 • Visi keliautojai privalo turėti tarptautinį sveikatos draudimą, dengiantį COVID-19 išlaidas.

Informacija atnaujinta 2022-09-16

į pradžią

Juodkalnija

Nuo rugpjūčio 1 d. Juodkalnijoje oro uoste, prekybos centruose ir gydymo įstaigose būtina dėvėti apsaugines veido kaukes.

Informacija atnaujinta 2022-08-01

į pradžią

Kambodža

 • Prieš atvykstant į Kambodžą, visi keliautojai privalo užsiregistruoti Užsieniečių, esančių Kambodžoje, sistemoje.
 • Pasiskiepiję nuo COVID-19 keliautojai, atvykstantys į Kambodžą, turi pateikti pilną vakcinaciją įrodantį dokumentą.
 • Nevakcinuoti keliautojai, atvykę į šalį, privalo karantinuotis 7 dienas, todėl į šią kelionę nevakcinuotiems ar pilnai nevakcinuotiems keliautojams galimybės vykti nėra.
 • Vykstant į Kambodžą rekomenduojama turėti sveikatos draudimą, ne mažesnei nei 50 tūkst. JAV dolerių sumai.

Informacija atnaujinta 2022-06-28

į pradžią

Kenija

 • Visi keliautojai, vykstantys į Keniją, turi užpildyti šią anketą.
 • Visi vakcinuoti keliautojai (nuo 18 metų), vykstantys į Keniją, turi pateikti pilnos vakcinacijos sertifikatą. Jis turi būti įkeltas šioje svetainėje (rekomenduojame turėti ir popierinę, ir elektroninę versiją).
 • Ne seniau nei prieš 90 dienų persirgę COVID-19 liga keliautojai, turi pateikti persirgimo dokumentą ir atlikti COVID-19 PGR (RT-PCR) testą ne daugiau nei prieš 72 valandas iki išvykimo. Dokumentai turi būti įkeltas šioje svetainėje (rekomenduojame turėti ir popierinę, ir elektroninę versiją).
 • Keliautojai, atvykstantys į Keniją be pilnos vakcinacijos nuo COVID-19 pažymėjimo, turės atlikti COVID-19 testą atvykus į Keniją.
 • Kenijoje esantys asmenys turėtų kiekvieną dieną pranešti apie savo sveikatos būklę naudodami „Jitenge“ telefono programėlę arba šioje svetainėje. https://www.mhealthkenya.org/covid-19.

Informacija atnaujinta 2022-05-06

į pradžią

Kipras

Keliaujantiems į Kiprą netaikomi jokie COVID-19 saugumo reikalavimai nebėra taikomi.

Atkreipiame dėmesį, kad apsauginės veido kaukės Kipre turi būti dėvimos viešajame transporte, naudojantis taksi ar pavežėjimo paslaugomis.

Informacija atnaujinta 2022-06-07

į pradžią

Kroatija

Keliaujantiems į Kroatiją netaikomi jokie su COVID-19 susiję saugumo reikalavimai.

Informacija atnaujinta 2022-05-11

į pradžią

Lenkija

Keliaujantiems į Lenkija netaikomi jokie su COVID-19 susiję saugumo reikalavimai.

Informacija atnaujinta 2022-05-11

į pradžią

Madeira 

Keliaujantiems į Madeirą netaikomi jokie su COVID-19 susiję saugumo reikalavimai.

Informacija atnaujinta 2022-05-11

į pradžią

Maldyvai

 • Privaloma užpildyti Maldyvų atvykimo formą internetu likus 96 val. ar mažiau iki skrydžio į Malę bei prieš išvykstant iš Maldyvų. Atvykimo formos pildymo instrukcija.
 • Keliautojai turi turėti apgyvendinimo rezervacijos patvirtinimą visam buvimo Maldyvuose laikotarpiui.
 • Būtinai rekomenduojame įsigyti medicininių išlaidų draudimą, dengiantį ir COVID-19 gydymo išlaidas (apsidrausti padės Makaliaus kelionių ekspertai, dėl draudimo kreipkitės el. paštu labas@makalius.lt).

Informacija atnaujinta 2022-09-06

į pradžią

Malta 

  Keliaujantiems į Maltą netaikomi jokie su COVID-19 susiję saugumo reikalavimai.

  Informacija atnaujinta 2022-07-27

  į pradžią

  Marokas

  • Visi keliautojai, prieš išvykimą, privalo užpildyti elektroninę formą.
  • Vakcinuoti keliautojai privalo pateikti dokumentus anglų k., įrodančius atliktą pilną vakcinaciją, kai nuo paskutinės skiepo dozės praėjo ne mažiau nei 14 d, bet ne daugiau nei 4 mėn. arba pilną vakcinaciją ir sustiprinančiosios vakcinos dozę įrodančius dokumentus.
  • Nevakcinuoti keliautojai (nuo 12 m.) privalo atlikti COVID-19 PGR (RT-PCR) testą ir turėti neigiamą jo rezultatą įrodančius dokumentus anglų k. Testas turi būti atliktas likus 72 val. arba mažiau iki atvykimo į šalį.
  • Visiems keliautojams (nuo 6 m.), atvykusiems į Maroką, gali būti atliekami COVID-19 antigenų testai oro uoste.

  Informacija atnaujinta 2022-08-31

  į pradžią

  Mauricijus

  • Visi keliautojai prieš kelionę privalo užpildyti privalomą sveikatos formą. Sugeneruotą PDF dokumentą reikia turėti atsispausdinus ir pateikti atvykus į šalį.
  • Vakcinuoti asmenys privalo pateikti dokumentą anglų k., įrodantį, jog asmuo buvo paskiepytas visomis būtinomis COVID-19 vakcinos dozėmis ir nuo paskutinio skiepo praėjo 14 d. (arba daugiau nei 28 dienos, jei jie vakcinuoti „Janssen“ vakcina).
  • Persirgę asmenys, paskiepyti bent viena vakcinos doze privalo turėti dokumentus anglų k., įrodančius, kad koronavirusas buvo nustatytas teigiamu testo rezultatu ir asmuo yra paskiepytas bent viena vakcinos doze, nuo kurios praėjo ne mažiau nei 14 d (arba 28 dienos ir daugiau, jei jie vakcinuoti „Janssen“ vakcina).
  • Nevakcinuotiems keliautojams, atvykus į Mauricijų, privaloma 7 dienų saviizoliacija, todėl šiuo metu vykti į šią kelionę galimybės nėra.
  • Vaikams iki 18 m. vakcinacijos reikalavimas nėra taikomas, jei jie keliauja su COVID-19 vakcina paskiepytias tėvais.
  • Atvykus į Mauricijų visi keliautojai privalo pasidaryti greitąjį antigenų testą (RAT) atvykus į viešbutį.
  • Visi keliautojai, atvykstantys į Mauricijų, privalo turėti draudimą, dengiantį COVID-19 ligos išlaidas.

  Informacija atnaujinta 2022-05-11

  į pradžią

  Meksika

  • Kiekvienam keliautojui būtina užpildyti elektroninę formą. Formą reikia atsispausdinti ir atvykus į šalį pateikti atsakingoms tarnyboms.
  • Asmenims, keliaujantiems iš Lietuvos, testavimosi ir saviizoliacijos reikalavimai nėra taikomi.
  • Oro uoste, atvykus į Meksiką, gali būti matuojama temperatūra, atliekami testai.
  Vykstantiems iš Lietuvos į Meksiką rekomenduojama turėti šiuos popierinius dokumentus/įrodymus (elektroniniai dokumentai nepriimami):
  • Grįžimo/atgalinį bilietą.
  • Pasą, kurio galiojimo laikas ne trumpesnis nei 6 mėnesiai.
  • Kvietimą iš šeimos/draugų ir/ar patvirtintą viešbučio rezervaciją Meksikoje.
  • Tinkamą (mažiausiai 50 000 JAV dolerių sumai) sveikatos draudimą.
  • Įrodymus, kad užteks lėšų pragyventi Meksikoje vizito laikotarpiu.

  Informacija atnaujinta 2022-05-11

  į pradžią

  Nepalas

  • Visi keliautojai, atvykstantys į Nepalą, privalo užpildyti atvykimo formą.
  • Vakcinuoti asmenys privalo pateikti dokumentą, įrodantį pilną vakcinaciją nuo COVID-19. Nuo paskutinės vakcinos dozės turi būti praėję ne mažiau nei 14 dienų iki atvykimo į šalį.
  • Nevakcinuoti keliautojai (nuo 5 metų), atvykstantys į Nepalą, privalo pateikti neigiamą PGR (RT-PCR) COVID-19 tryrimo rezultatą, atliktą ne daugiau nei 72 val. iki kelionės pradžios.
  • Atsitiktine tvarka keliautojams gali būti atliekamas COVID-19 antigenų testas.

  Informacija atnaujinta 2022-05-30

  į pradžią

  Portugalija

  • Nevakcinuoti ir nepersirgę asmenys (nuo 12 m.) privalo atlikti PGR (RT-PCR) arba antigenų testą ir pateikti dokumentus anglų k., įrodančius neigiamą testo rezultatą. PGR (RT-PCR) testas turi būti atliktas likus 72 val. arba mažiau iki atvykimo į šalį, o antigenų testas – 24 val. arba mažiau.
  • Vakcinuoti asmenys privalo pateikti dokumentą, įrodantį, jog asmuo yra pilnai vakcinuotas COVID-19 vakcina, kai nuo paskutiniės skiepo dozės praėjo ne mažiau nei 14 d., bet ne daugiau nei 270 d.
  • Persirgę asmenys privalo pateikti dokumentus, įrodančius, jog liga buvo patvirtinta PGR arba antigenų testu ir nuo testo atlikimo praėjo ne mažiau nei 11 d., bet ne daugiau nei 180 d.

  Kaip dokumentas, įrodantis, kad asmuo persirgo virusu, yra pilnai vakcinuotas arba atliko COVID-19 testą, ES skaitmeninis COVID-19 sertifikatas yra tinkamas.

  Informacija atnaujinta 2022-05-26

  į pradžią

  Prancūzija

   Keliaujantiems į Prancūziją netaikomi jokie su COVID-19 susisiję saugumo reikalavimai.

   Informacija atnaujinta 2022-08-12

   į pradžią

   Sakartvelas (Gruzija)

   Keliaujantiems į Sakartvelą (Gruziją) jokie COVID-19 saugumo reikalavimai nebėra taikomi.

    Informacija atnaujinta 2022-06-17

    į pradžią

    Singapūras

    • Visi keliautojai, 3 dienas prieš atvykimą į Singapūrą, turi užpildyti keleivio anketą.
    • Pilnai vakcinuoti keliautojai (nuo 13 metų), atvykstantys į Singapūrą, turi pateikti pilną vakcinaciją įrodančius dokumentus.
    • Visi nevakcinuoti ar pilnai nevakcinuoti keliautojai privalo atlikti COVID-19 PGR (RT-PCR) testą, ne seniau nei prieš 2 dienas iki atvykimo į šalį. Nevakcinuotiems ar pilnai nevakcinuotiems asmenims privaloma turėti draudimą, dengiantį su COVID-19 susijusias išlaidas, ne mažiau nei 30 tūkst. JAV dolerių.
    • Vakcinuoti keliautojai, atvykstantys į Singapūrą, turi būti atsisiuntę ir užsiregistravę programėlėje „TraceTogether“.

    Svarbu! Nors į šalį patekti gali tiek vakcinuoti, tiek nevakcinuoti asmenys, kai kurios viešos veiklos leidžiamos tik pilnai vakcinuotiems asmenims. Tai apima maisto, gėrimų įstaigas, prekybos centrus ir kavines.

    Daugumoje vietų (viduje ir lauke) kaukių dėvėjimas nėra privalomas, išskyrus sveikatos priežiūros įstaigas, viešąjį transportą ir pan.

    Informacija atnaujinta 2022-08-31

    į pradžią

    Šri Lanka

    • Vakcinuoti asmenys privalo pateikti dokumentą anglų k., įrodantį, jog asmuo buvo paskiepytas visomis būtinomis COVID-19 vakcinos dozėmis ir nuo paskutinio skiepo iki kelionės pradžios praėjo 14 d. arba daugiau.
    • Nevakcinuoti keliautojai (nuo 12 m.) privalo atlikti PGR testą, likus ne daugiau nei 72 val. iki kelionės pradžios, ir pateikti dokumentus, įrodančius neigiamą COVID-19 testo rezultatą.
    • Vaikai nuo 12 iki 18 m. yra laikomi pilnai vakcinuotais, jei yra paskiepyti bent viena Pfizer / Moderna vakcinos doze.
    • Atvykus į Šri Lankos oro uostą, asmenims (nuo 12 m.) gali būti atliekamas COVID-19 PGR testas.
    • Visi keliautojai privalo įsigyti vietinį Šri Lankos draudimą, dengiantį COVID-19 išlaidas. Draudimo kaina – 12 dolerių. Jį įsigyti galima internetinėje svetainėje.

    Informacija atnaujinta 2022-09-06

    į pradžią

    Tailandas

    • Vakcinuoti keliautojai privalo pateikti dokumentus anglų k., įrodančius, jog asmuo yra pilnai vakcinuotas COVID-19 vakcinomis ir nuo paskutinio skiepo dozės iki kelionės pradžios praėjo ne mažiau nei 14 dienų.
    • Asmenys, kurie yra vakcinuoti bent viena COVID-19 vakcinos doze ir yra persirgę COVID-19 virusu, privalo pateikti dokumentus anglų k., įrodančius atliktą vakcinaciją ir persirgimą, kai liga buvo patvirtinta teigiamu COVID-19 testo rezultatu.
    • Nevakcinuoti asmenys (nuo 6 m.) privalo atlikti COVID-19 PGR (RT-PCR) testą, likus ne daugiau nei 72 val. iki kelionės pradžios ir pateikti dokumentus anglų k., įrodančius neigiamą testo rezultatą.
    • Viso buvimo šalyje metu rekomenduojama turėti galiojantį sveikatos draudimą, skirtą medicininėms išlaidoms padengti, įskaitant gydymą dėl COVID-19 viruso. Sveikatos draudimas turėtų padengti visas medicinos išlaidas užsienyje, įskaitant medicininę evakuaciją.

    Informacija atnaujinta 2022-07-01

    į pradžią

    Tanzanija

    • Visi keliautojai, likus 24 val. ir mažiau iki išvykimo, privalo užildyti atvykimo į šalį formą.
    • Vakcinuoti keliautojai privalo pateikti dokumentus anglų k., įrodančius, jog asmuo yra pilnai paskiepytas COVID-19 vakcina ir nuo paskutinės vakcinos dozės praėjo 14 arba daugiau dienų. ES skaitmeninis COVID-19 sertifikatas yra tinkamas.
    • Nevakcinuoti keliautojai (nuo 6 m.) privalo atlikti COVID-19 PGR testą ir pateikti neigiamą jo rezultatą. Testas privalo būti atliktas likus 72 val. arba mažiau iki atvykimo į šalį. Sertifikatas privalo turėti QR kodą.

    Informacija atnaujinta 2022-09-12

    į pradžią

    Tunisas

    • Nevakcinuoti asmenys (nuo 18 m.) privalo atlikti PGR (RT-PCR) arba antigenų testą ir pateikti dokumentus, įrodančius neigiamą testo rezultatą. PGR (RT-PCR) testas turi būti atliktas likus 48 val. arba mažiau iki atvykimo į šalį, o antigenų testas – 24 val. arba mažiau.
    • Vakcinuoti keliautojai privalo turėti skiepijimo sertifikatą  anglų k., nurodantį, kad asmuo buvo pilnai paskiepytas viena iš COVID-19 vakcinų. Jei asmuo vakcinuotas Janssen vakcina, nuo skiepo iki kelionės pradžios turi būti praėję ne mažiau nei 28 d., jei asmuo vakcinuotas kita vakcina, nuo paskutinės dozės turi būti praėję ne mažiau nei 7 d.
    • Atvykus į Tunisą, atsitiktinai pasirinktiems keliautojams, oro uoste gali būti atliktas COVID-19 testas.

    Svarbu! Norint patekti į įvairias viešąsias vietas Tunise visiems vyresniems nei 18 metų asmenims reikia turėti skiepų sertifikatą (neigiami testai nėra pakankami).

    Informacija atnaujinta 2022-05-23

    į pradžią

    Turkija

    Keliaujantiems į Turkiją netaikomi jokie su COVID-19 susiję saugumo reikalavimai.

    Informacija atnaujinta 2022-06-02

    į pradžią

    Vengrija

    Keliaujantiems į Vengriją netaikomi jokie su COVID-19 susiję saugumo reikalavimai.

    Informacija atnaujinta 2022-05-26

    Vietnamas

    Keliaujantiems į Vietnamą netaikomi jokie su COVID-19 susiję saugumo reikalavimai.

    Informacija atnaujinta 2022-05-30

    į pradžią

    Vokietija

    Keliaujantiems į Vokietiją netaikomi jokie su COVID-19 susiję saugumo reikalavimai.

    Informacija atnaujinta 2022-06-01

    į pradžią

    Saugumo reikalavimai grįžtantiems į Lietuvą

    Nuo 2022-05-01 asmenims, atvykstantiems ar grįžtantiems į Lietuvą iš bet kokios užsienio šalies, jokie COVID-19 saugumo reikalavimai nebėra taikomi.

    Prašome užpildyti privalomus laukus!
    Jūsų žinutė sėkmingai išsiųsta!
    Nepavyko išsiųsti žinutės, patikrinkite laukelius.
    Galite susisiekti el. paštu: labas@makalius.lt