Saugumo reikalavimai keliaujantiems į užsienį

Saugumo informaciją stengiamės atnaujinti kuo greičiau po atitinkamų pasikeitimų, tačiau dėl nuolatinio situacijos ir taisyklių kitimo bei skirtingo šalių atsako į COVID-19 krizę, informacija gali pasikeisti bet kuriuo metu. Todėl informuojame, jog reikalavimai, skelbiami šiame puslapyje, gali neatitikti vėliausiai atliktų pakeitimų. Prašome keliautojų būti dėmesingais bei nuolat sekti naujausią informaciją ir kituose šaltiniuose:

Lietuvos respublikos URM informacija keliaujantiems: https://urm.lt/covid19
Europos sąjungos instrumentas šalių narių COVID-19 situacijai stebėti: https://reopen.europa.eu/lt
IATA COVID-19 kelionių reikalavimų žemėlapis: https://www.iatatravelcentre.com/world.php

  Saugumo reikalavimai vykstant į įvairias šalis

  Keliautojams iš Lietuvos, vykstantiems į  keliones, būtina vadovautis Lietuvos oficialių institucijų, skrydžius vykdančio oro vežėjo ir priimančios šalies nustatyta saugaus keliavimo tvarka. Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja susilaikyti nuo nebūtinų kelionių. Keliautojai yra asmeniškai atsakingi už tinkamą ir savalaikį priimančios šalies nustatytų reikalavimų, kurie turi būti įvykdomi iki kelionės pradžios, išpildymą.

  Nuo 2021 m. birželio 7 d. Lietuva prisijungė prie ES skaitmeninio COVID pažymėjimo. Pažymėjimus LR piliečiai jau gali gauti prisijungus prie E-sveikatos portalo arba pas šeimos gydytoją. Daugelis šalių priima keliautojus, turinčius šį pažymėjimą.

  Brazilija

  • Brazilijoje nereziduojantys keliautojai gali atvykti į šalį pateikę mažiausiai prieš 14 dienų pilnai atliktą vakcinaciją viena iš COVID-19 vakcinų įrodantį pažymėjimą arba dokumentą portugalų, anglų arba ispanų kalbomis, įrodantį neigiamą COVID-19 tyrimo, atliko ne anksčiau kaip prieš 24 val. prieš atvykimą į Braziliją, rezultatą;
  • Reikalaujama dėvėti veido kaukes oro uostuose ir lėktuvuose.

  Informacija atnaujinta 2023-04-27

  į pradžią

  Filipinai

  • Vakcinuoti keliautojai turi pateikti dokumentą, įrodantį, jog yra pilnai vakcinuoti ir nuo paskutinės vakcinos praėjo daugiau nei 15 dienų iki išvykimo.
  • Nevakcinuoti keliautojai turi pateikti greitojo antigeno testo neigiamo rezultato sertifikatą anglų kalba. Testas turi būti atliktas per paskutines 24 val. iki skrydžio. Testai yra reikalingi ir prieš skrydžius šalies viduje.
  • Vaikams iki 15 metų nereikia nei testo, nei skiepų.
  • Per 72 val iki pirmojo išvykimo į Filipinus visiems keliaujantiems asmenims reikia užpildyti elektroninę sveikatos formą bei pateikti sugeneruotą QR kodą.

  Informacija atnaujinta 2023-04-17

  į pradžią

  Indija

  Keliaujantiems į Indiją jokie COVID-19 saugumo reikalavimai nebėra taikomi.

  • Atsitiktine tvarka keliautojams (vyresniems nei 12 metų) gali būti atliekamas COVID-19 antigenų testas.

  Informacija atnaujinta 2023-04-17

  į pradžią

  Indonezija

  • Keliautojams, atvykstantiems į Indoneziją, reikia atsisiųsti „Satusehat“ programėlę. Ši programėlė plačiai naudojama vakcinacijai įrodyti, reikalinga patekti į viešąsias erdves.
  • Visi keliautojai (nuo 18 m.), atvykstantys į Indoneziją, turi pateikti pilną vakcinaciją nuo COVID-19 įrodantį dokumentą. Nuo paskutinės vakcinos dozės turi būti praėję ne mažiau nei 14 dienų. Skiepų sertifikatas turi būti anglų k., pageidautina spausdintas.
  • Atvykus į Indoneziją, keliautojams gali būti atliekamas COVID-19 testas.

  Informacija atnaujinta 2023-04-17

  Kenija

  • Visi keliautojai, vykstantys į Keniją, turi užpildyti šią anketą.
  • Visi vakcinuoti keliautojai (nuo 18 metų), vykstantys į Keniją, turi pateikti pilnos vakcinacijos sertifikatą. Jis turi būti įkeltas šioje svetainėje (rekomenduojame turėti ir popierinę, ir elektroninę versiją). Nuo paskutinės vakcinos turi būti praėję ne mažiau nei 14 dienų.
  • Nevakcinuoti keliautojai turi turėti Covid-19 testo, atlikto ne vėliau kaip likus 72 valandoms iki skrydžio, neigiamo rezultato sertifikatą anglų kalba.
  • Kenijoje esantys asmenys turėtų kiekvieną dieną pranešti apie savo sveikatos būklę naudodami „Jitenge“ telefono programėlę arba šioje svetainėje. https://www.mhealthkenya.org/covid-19.

  Informacija atnaujinta 2023-03-28

  į pradžią

  Maldyvai

  • Privaloma užpildyti Maldyvų atvykimo formą internetu likus 96 val. ar mažiau iki skrydžio į Malę bei prieš išvykstant iš Maldyvų. Atvykimo formos pildymo instrukcija.
  • Keliautojai turi turėti apgyvendinimo rezervacijos patvirtinimą visam buvimo Maldyvuose laikotarpiui.
  • Būtinai rekomenduojame įsigyti medicininių išlaidų draudimą, dengiantį ir COVID-19 gydymo išlaidas (apsidrausti padės Makaliaus kelionių ekspertai, dėl draudimo kreipkitės el. paštu labas@makalius.lt).

  Informacija atnaujinta 2023-04-17

  į pradžią

  Marokas

  Informacija atnaujinta 2022-04-17

  į pradžią

  Singapūras

   • Visi keliautojai, 3 dienas prieš atvykimą į Singapūrą, turi užpildyti keleivio anketą.

   Informacija atnaujinta 2023-04-17

   į pradžią

   Saugumo reikalavimai grįžtantiems į Lietuvą

   Nuo 2022-05-01 asmenims, atvykstantiems ar grįžtantiems į Lietuvą iš bet kokios užsienio šalies, jokie COVID-19 saugumo reikalavimai nebėra taikomi.

   Prašome užpildyti privalomus laukus!
   Jūsų žinutė sėkmingai išsiųsta!
   Nepavyko išsiųsti žinutės, patikrinkite laukelius.
   Galite susisiekti el. paštu: labas@makalius.lt