Saugumo reikalavimai keliaujantiems į užsienį

Saugumo reikalavimai oro uoste ir lėktuve

Šiuo metu daugumoje oro uostų (taip pat ir Lietuvos oro uostuose) galioja šios taisyklės:

 • Į išvykimo terminalą įleidžiami tik galiojantį bilietą (ar laipinimo kortelę) turintys ar bilietą ketinantys įsigyti keleiviai.
 • Į terminalą bei lėktuvą įleidžiami tik keleiviai, dėvintys asmens apsaugos priemones, jas privaloma dėvėti nuolat, taip pat ir viso skrydžio metu. Atkreipkite dėmesį, kad oro linijų bendrovės taiko skirtingas kaukių dėvėjimo taisykles. Dažniausiai – chirurginės (medicininės) kaukės, FFP tipo respiratoriai be ventilių  yra tinkami dėvėti orlaiviuose. Veido skydeliai, FFP tipo respiratoriai su ventiliais, šalikai, skarelės bei kitokio tipo kaukės nėra tinkamos dėvėti orlaiviuose.

Saugumo reikalavimai keliaujantiems autobusu

Planuojantiems vyktį į  Makaliaus organizuojamas pažintines keliones autobusu, būtina susipažinti su kelionei taikomais saugumo reikalavimais. Atsižvelgiant į šalių, kurios yra pravažiuojamos tranzitu ar yra kelionės tikslas, nustatytas sąlygas, saugumo reikalavimai kiekvienai kelionei gali skirtis.

Saugumo reikalavimai vykstant į įvairias šalis

Keliautojams iš Lietuvos, vykstantiems į  keliones, būtina vadovautis Lietuvos oficialių institucijų, skrydžius vykdančio oro vežėjo ir priimančios šalies nustatyta saugaus keliavimo tvarka. Atkreipiame dėmesį, kad Lietuvos vyriausybė šiuo metu į paveiktų šalių sąrašą yra įtraukusi visas pasaulio šalis. Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja susilaikyti nuo nebūtinų kelionių. Keliautojai yra asmeniškai atsakingi už tinkamą ir savalaikį priimančios šalies nustatytų reikalavimų, kurie turi būti įvykdomi iki kelionės pradžios, išpildymą.

Nuo 2021 m. birželio 7 d. Lietuva prisijungė prie ES skaitmeninio COVID pažymėjimo. Pažymėjimus LR piliečiai jau gali gauti prisijungus prie E-sveikatos portalo arba pas šeimos gydytoją. Daugelis šalių priima keliautojus, turinčius šį pažymėjimą.

Austrija

 • Nevakcinuoti ir nepersirgę keliautojai (nuo 12 m.) privalo atlikti COVID-19 testą (PGR likus 72 val., o antigenų – 48 val. iki atvykimo į šalį) ir pateikti dokumentą, įrodantį neigiamą tyrimo rezultatą. Dokumentas privalo būti anglų k.
 • Vakcinuoti asmenys privalo pateikti dokumentą anglų k., įrodantį, jog asmuo buvo paskiepytas visomis būtinomis COVID-19 vakcinos dozėmis ir nuo paskutinio skiepo praėjo 360 d. arba mažiau. Jei pilnai vakcinacijai reikalinga tik viena vakcinos dozė, tuomet nuo skiepo iki kelionės turi būti praėję ne mažiau nei 22 d. ir ne daugiau nei 270 d.
 • Persirgę asmenys privalo pateikti dokumentą anglų k., įrodantį, kad virusas buvo patvirtintas per paskutines 180 d. iki kelionės.
 • Persirgę asmenys, paskiepyti viena vakcinos doze privalo turėti dokumentus anglų k., įrodančius, jog asmuo buvo paskiepytas viena vakcinos doze, praėjus ne mažiau nei 21 d. nuo gauto teigiamo COVID-19 testo rezultato. Nuo vakcinavimo iki kelionės turi būti praėję 360 d. arba mažiau.

Kaip dokumentas, įrodantis, jog asmuo persirgo virusu, yra pilnai vakcinuotas arba atliko COVID-19 testą, ES skaitmeninis COVID-19 sertifikatas yra tinkamas.

į pradžią

Budapeštas

 • Nevakcinuoti ir nepersirgę keliautojai privalo atlikti COVID-19 PGR testą likus 72 val., iki atvykimo į šalį ir pateikti dokumentą, įrodantį neigiamą tyrimo rezultatą. Dokumentas privalo būti anglų arba vengrų kalbomis.
 • Vakcinuoti asmenys privalo pateikti dokumentą anglų k., įrodantį, kad asmuo buvo paskiepytas bent viena COVID-19 vakcinos doze.
 • Persirgę asmenys privalo pateikti persirgimo dokumentą anglų k., įrodantį, kad virusas buvo patvirtintas per paskutines 180 d. iki kelionės PGR testu.
Keliautojams atsitiktiniu būdu gali būti matuojama temperatūra ir atliekami greitieji testai.
Kaip dokumentas, įrodantis, kad asmuo persirgo virusu, yra pilnai vakcinuotas arba atliko COVID-19 testą, ES skaitmeninis COVID-19 sertifikatas yra tinkamas

Bulgarija

Šiuo metu į Bulgariją vykti tik atlikus COVID-19 testą galimybės nėra.

 • Visiems keliautojams (nuo 12 m.) privaloma pateikti neigiamą PGR testo rezultatą, kuris buvo atliktas likus 72 val. arba mažiau iki atvykstant į šalį.
 • Visiems keliautojams (nuo 18 m.) privaloma pateikti dokumentus (anglų k.), įrodančius, jog asmuo buvo pilnai vakcinuotas nuo COVID-19 viruso ir nuo paskutinės vakcinos dozės praėjo 14 arba daugiau dienų. Arba dokumentus, įrodančius, jog asmuo yra persirgęs koronavirusu ir nuo teigiamo testo praėjo ne mažiau nei 11 dienų ir ne daugiau nei 180 dienų.

Draudimas

Vykstantiems į Bulgariją būtinai rekomenduojame įsigyti medicininių išlaidų draudimą, dengiantį ir COVID-19 gydymo išlaidas (apsidrausti padės Makaliaus kelionių ekspertai, dėl draudimo kreipkitės el. paštu labas@makalius.lt).

Bulgarijos vyriausybė nėra įsipareigojusi rūpintis keliautojais, kurių viešnagės metu atlikto COVID-19 testo rezultatai yra teigiami, bei kartu keliaujančiais jų artimaisiais, ir nedengia jokių susijusių išlaidų (medicininių, apgyvendinimo, repatriacijos). Todėl kiekvienam turistui primygtinai rekomenduojame įsigyti ir draudimą, kuris padengtų išlaidas COVID-19 ligos atveju.

Keliaujantiems į Bulgariją ir apsidraudusiems privalomuoju sveikatos draudimu (PSD) rekomenduojame su savimi turėti Europos sveikatos draudimo kortelę (ESDK), kurią pateikus būtų suteikta būtinoji medicinos pagalba tos šalies įkainiais ir tvarka.

Atvykusiems į Bulgariją keliautojams oro uoste gali būti matuojama temperatūra bei atsitiktine tvarka atliekami COVID-19 testai.

Visą detalią informaciją dėl COVID-19 tyrimo atlikimo prieš grįžtant į Lietuvą keliautojams suteiks kelionių organizatoriaus atstovai Bulgarijoje susitikimo viešbutyje metu.

Atstovai nukreips poilsiautojus į artimiausią tyrimus atliekančią laboratoriją. Tyrimo PGR metodu kaina yra ~60 EUR/asm. + transporto išlaidos, kurios priklauso nuo atstumų. Tyrimo ir transporto kainų teirautis susitikimo su atstovu metu.

į pradžią

Dominikos Respublika

 • Kiekvienam keliautojui būtina užpildyti elektroninę formą ne ankščiau nei 72 valandos prieš atvykimą į šalį. Gautą QR kodą išsaugoti, pateikti jį prieš išvykstant iš Lietuvos bei atvykus į Dominikos Respubliką.
 • Asmenims, keliaujantiems iš Lietuvos, testavimosi ir saviizoliacijos reikalavimai nėra taikomi. Tačiau, atsitiktinumo tvarka, gali būti atliekami testai jau nuvykus į Dominikos Respubliką. Išimtys taikomos vaikams iki 5 m., asmenims, kurie atliko antigenų arba PGR testą likus 72 val. arba mažiau iki atvykimo į šalį ir turi neigiamą jo atsakymą. Išimtys taip pat taikomos vakcinuotiems asmenims, jei nuo pilnos vakcinacijos iki kelionės pradžios praėjo 3 savaitės arba daugiau.
 • Oro uoste, atvykus į Dominikos Respubliką, gali būti matuojama temperatūra.

į pradžią

Egiptas

 • Iki atvykimo į šalį visiems keliaujantiems asmenims (taip pat ir vaikams) reikia atsispausdinti ir užpildyti visuomenės sveikatos formą (angl. Public Health Declaration Form).
 • Vakcinuoti asmenys privalo pateikti dokumentą anglų k., įrodantį, jog asmuo buvo paskiepytas visomis būtinomis COVID-19 vakcinos dozėmis ir nuo paskutinio skiepo praėjo ne mažiau nei 14 d. 
 • Visiems nevakcinuotiems keliautojams (6 metų ir vyresniems asmenims) yra privaloma pateikti neigiamą COVID-19 tyrimo rezultatą, kai tyrimas buvo atliktas PGR metodu, likus 72 val. ir mažiau iki atvykimo į Egiptą. Tyrimo atlikimo laikas iki atvykimo į šalį yra skaičiuojamas nuo mėginio tyrimui paėmimo taip pat būtina įsivertinti laiko skirtumus tarp valstybių. Pažyma turi būti anglų arba arabų kalba, su tiksliais keliautojo duomenimis. Atliekant tyrimą dėl COVID-19 iš anksto, būtina tyrimui registruotis su tuo pačiu dokumentu, su kuriuo bus vykstama į kelionę.

Kelionių organizatoriaus atstovai Egipte suteiks aktualiausią informaciją apie artimiausias laboratorijas, padės užsiregistruoti arba užregistruos tyrimui ir, jei reikės, pasiūlys pervežimo paslaugą.

į pradžią

Graikija

 • Keliautojai, atvykstantys į Graikiją, likus 24 val. arba daugiau iki skrydžio privalo užpildyti Keleivio Lokalizavimo Formą (PLF) ir prieš skrydį pateikti atspausdintą arba telefone išsaugotą QR kodą, gautą užpildžius šią formą. Keliautojai yra asmeniškai atsakingi už teisingos informacijos formoje pateikimą. Anketa negali būti pildoma išvykimo dieną! Instrukciją, kaip užpildyti anketą.
 • Visi nevakcinuoti ir nepersirgę keliautojai (suaugusieji ir vaikai nuo 12 m.), atvykstantys į Graikiją iš Lietuvos, privalo, likus 72 val. ir mažiau valandų iki atvykimo į šalį, atlikti COVID-19 (koronaviruso ligos) PGR arba likus 48 val. ir mažiau – antigenų testą. Būtina turėti dokumentus anglų kalba, patvirtinančius neigiamą tyrimo rezultatą ir testo atlikimo laiką. Laikas (72 val. arba 48 val.) yra skaičiuojamos nuo mėginio tyrimui paėmimo (ne nuo testo rezultato paskelbimo ar sertifikato išdavimo laiko).
 • Pilnai pasiskiepijusiems keliautojams, gavusiems antrą vakcinos dozę (išskyrus gavusiems Janssen vakciną - užtenka vienos dozės), testas nėra privalomas. Nuo paskutinės vakcinos dozės iki kelionės pradžios turi būti praėję bent 14 dienų. Būtina pateikti atliktą pilną vakcinaciją įrodančius dokumentus. Dokumentai turi būti originalūs iš gydytojo (anglų kalba), taip pat tinka pažyma iš esveikata.lt anglų kalba arba esveikata.lt formuojamas ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas.
 • Persirgusiems keliautojams, turintiems sveikatos priežiūros įstaigos dokumentą, apie tai, kad asmuo persirgo koronavirusu, kai diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu COVID-19 PGR arba antigenų tyrimo rezultatu, ir nuo teigiamo tyrimo rezultato praėjo bent 30 d., bet ne daugiau nei 180 d. iki atvykimo į Graikiją, testas nereikalingas. Dokumente turi būti nurodyti asmens vardai, atitinkantys nurodytus asmens dokumentuose, medicininės įstaigos, kurioje buvo atlikti tyrimai, duomenys bei tyrimo atlikimo datos. Būtina, kad pažymoje būtų lotyniškai pažymėta PCR arba RAT ir teigiamas atsakymas POSITIVE. Dokumentas privalo būti išverstas į anglų kalbą. Taip pat tinka E-sveikatoje formuojamas ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas.
 • Atvykus į oro uostą Graikijoje, keliautojams atsitiktine tvarka gali būti atliktas COVID-19 greitasis testas. Gavus teigiamą testo rezultatą, keliautojai karantinuojami specialiuose karantino viešbučiuose mažiausiai 10 dienų Graikijos vyriausybės lėšomis. Vėliau atliekamas pakartotinis COVID-19 (koronaviruso ligos) PGR tyrimas.

Kaip dokumentas, įrodantis atliktą pilną vakcinaciją, persirgimą ar PGR testą, ES skaitmeninis COVID-19 sertifikatas yra tinkamas.

Informacija dėl testų atlikimo Graikijoje:

Visą detalią informaciją dėl COVID-19 tyrimo atlikimo prieš grįžtant į Lietuvą keliautojams suteiks kelionių organizatoriaus atstovai Graikijoje susitikimo metu.

Atstovai, esant galimybei, suorganizuos laboratorijos atstovo atvykimą į viešbutį, atsižvelgiant į turistų atgalinio skrydžio laiką. Dėl paslaugos suteikimo galimybės konkrečiame viešbutyje ir jos kainos teirautis kelionės organizatoriaus atstovo susitikimo metu.

SVARBU! Keliautojai, įsigiję tik skrydžio bilietus ar Makaliaus organizuojamą savarankišką kelionę, esant poreikiui, COVID-19 testais turi pasirūpinti savarankiškai.

Jeigu COVID-19 tyrimo rezultatas teigiamas:

Susirgus COVID-19, Graikijos vyriausybė apsiima keliautojų gydymo išlaidas. Susirgus viešbutyje, keliautojas yra karantinuojamas specialiame kambaryje ar kitoje karantinui skirtoje vietoje mažiausiai 10 dienų bei kiti keliautojai, su kuriais turimas artimas kontaktas, taip pat karantinuojami Graikijos vyriausybės lėšomis.
Prireikus gydymo ligoninėje, transportas, gydymas bei karantinavimas viešbutyje, jei toks reikalingas, suteikiamas Graikijos vyriausybės lėšomis.

į pradžią

Ispanija, Kanarų salos

 • Visi keliautojai, likus 48 val. ir mažiau iki kelionės į Ispaniją privalo užpildyti ir pasirašyti Sveikatos kontrolės formą (FCS forma), kurią galima rasti www.spth.gob.es arba atsisiuntus (SpTH) mobiliąja programėlę. Atkreipiame dėmesį, jog būtina užpildyti atskirą formą kiekvienam keliautojui. Užpildžius anketą, sistema suformuos brūkšninį kodą, kurį keliautojas turi išsaugoti savo telefone arba atsispausdinti ir pasiimti su savimi į kelionę.
 • Visi nepersirgę ir nevakcinuoti keliautojai (suaugusieji ir vaikai nuo 12 m.), likus 72 val. ir mažiau iki skrydžio privalo atlikti COVID-19 PGR testą arba likus 48 val. ir mažiau – antigenų testą. Būtina turėti dokumentus anglų k., įrodančius neigiamą testo rezultatą.
 • Pasiskiepijusiems keliautojams, kai nuo paskutinės vakcinos dozės iki kelionės pradžios pilnai praėjo ne mažiau nei 14 dienų, neigiamas testo rezultatas nėra privalomas. Tačiau privaloma turėti pilną vakcinaciją įrodančius dokumentus.
 • Keliautojams, turintiems sveikatos priežiūros įstaigos dokumentą apie tai, kad asmuo persirgo koronavirusu, kai diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu COVID-19 PGR tyrimo ar antigeno testo rezultatu, ir nuo teigiamo tyrimo rezultato praėjo ne mažiau nei 11 dienų ir ne daugiau kaip 180 dienų iki atvykimo į Ispaniją, PGR testas nereikalingas. Privaloma pateikti dokumentus, įrodančius persirgimą COVID-19 virusu.

Atvykusiems keliautojams oro uoste gali būti atliekama papildoma saugumo patikra. Pasirinktiems asmenims gali būti matuojama temperatūra ir atliekami COVID-19 testai už vyriausybės lėšas.

Kaip dokumentas, įrodantis atliktą pilną vakcinaciją, persirgimą ar PGR testą, ES skaitmeninis COVID-19 sertifikatas yra tinkamas.

į pradžią

Italija

 • Visiems turistams, keliaujantiems į Italiją, yra privaloma per paskutines 48 val. iki atvykimo į šalį užpildyti privaloma užpildyti Keleivio lokalizavimo kortelę (angl. Passenger Locator Card).
 • Visi nevakcinuoti ir nepersirgę keliautojai (nuo 6 m.) privalo atlikti PGR arba antigenų testą ir patiekti dokumentus anglų k., įrodančius neigiamą testo rezultatą. Testas turi būti atliktas likus 48 val. arba mažiau iki atvykimo į Italiją. Tyrimo atlikimo laikas iki atvykimo į šalį yra skaičiuojamas nuo mėginio tyrimui paėmimo (ne nuo testo rezultato paskelbimo ar sertifikato išdavimo laiko).
 • Vakcinuoti keliautojai privalo pateikti dokumentus anglų k., patvirtinančius, kad asmuo buvo pilnai paskiepytas COVID-19 vakcina ir nuo paskutinio skiepijimo iki kelionės pradžios praėjo 14 d. ir daugiau. .
 • Persirgę asmenys privalo pateikti dokumentus anaglų k., įrodančius, kad asmeniui diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu COVID-19 tyrimo PGR metodu ir nuo teigiamo tyrimo rezultato praėjo ne daugiau nei 180 dienų iki atvykimo į Italiją.

Kaip dokumentas, įrodantis atliktą pilną vakcinaciją, persirgimą ar PGR testą, ES skaitmeninis COVID-19 sertifikatas yra tinkamas.

į pradžią

Jungtiniai Arabų Emyratai (Dubajus)

 • Jei skrydis į Dubajų vykdomas su persėdimu Varšuvoje, kiekvienam keleiviui būtina užpildyti keleivio lokalizavimo elektroninę formą.
 • Jei skrydis į Dubajų vykdomas su persėdimu Rygoje, kiekvienam keleiviui būtina užpildyti keleivio lokalizavimo elektroninę formą.
 • Visiems turistams, vykstantiems į Dubajų, privaloma užpildyti sveikatos deklaracijos formą ir ją atsispausdinti.
 • Visiems turistams, vykstantiems į Dubajų, privaloma užpildyti karantino įsipareigojimo formą ir ją atsispausdinti.
 • Visi keliautojai (nuo 12 m.) privalo atlikti PGR COVID-19 testą, likus 72 val. arba mažiau iki atvykimo į Dubajų. Reikalingi atspausdinti dokumentai (anglų k. arba arabų k.), įrodantys neigiamą testo rezultatą.
 • Atvykus į Dubajų, keliautojams oro uoste gali būti atliekama papildoma saugumo patikra bei atsitiktinumo tvarka gali būti atliekamas COVID-19 testas. Būtina saviizoliacija viešbučio kambaryje iki kol sulaukiamas COVID-19 testo rezultatas.
 • Visi keliautojai privalo turėti tarptautinį sveikatos draudimą, dengiantį COVID-19 išlaidas.
 • Keliautojai privalo parsisiųsti ir užsiregistruoti COVID-19 DXB Smart programėlėje.

į pradžią

Juodkalnija

Visiems asmenims (nuo 18 metų), vykstantiems į Juodkalniją,  yra privaloma pateikti vieną iš šių dokumentų (negalintys pateikti vieno iš šių dokumentų į lėktuvą nebus įleidžiami):

 • Sertifikatą, įrodantį neigiamą COVID-19 testo rezultatą. PGR testas turi būti atliktas likus 72 val. ir mažiau, o antigenų testas – 48 val. ir mažiau iki atvykimo į Juodkalniją.
 • Sertifikatą, įrodantį, jog asmuo yra pilnai vakcinuotas viena iš ES patvirtintų vakcinų ir nuo pilnos vakcinacijos praėjo ne mažiau nei 14 dienų.
 • Sertifikatą, įrodantį, jog asmuo yra persirgęs COVID-19 virusu ir nuo teigiamo testo rezultato praėjo ne mažiau nei 14 dienų, bet ne daugiau nei 180 dienų.

Juodkalnijoje ES skaitmeninis COVID-19 pažymėjimas yra tinkamas, kaip įrodymas, jog asmuo yra vakcinuotas, persirgęs arba turi neigiamą testo rezultatą.

Vykstantiems į Juodkalniją būtinai rekomenduojame įsigyti medicininių išlaidų draudimą, dengiantį ir COVID-19 gydymo išlaidas. Apsidrausti padės Makaliaus kelionių ekspertai, dėl draudimo kreipkitės el. paštu labas@makalius.lt.

Covid-19 testas prieš grįžtant į Lietuvą

Visą detalią informaciją dėl COVID-19 tyrimo atlikimo prieš grįžtant į Lietuvą keliautojams suteiks „Novaturo“ partnerių atstovai Juodkalnijoje.

Atstovai nukreips poilsiautojus į artimiausią tyrimus atliekančią laboratoriją. Valstybinėse ligoninėse ir klinikose PGR tyrimai turistams atliekami nemokamai, poilsiautojams telieka padengti transporto išlaidas, kurios priklauso nuo atstumų (kai kurias galima pasiekti pėsčiomis, iki kitų patogu nuvykti taksi). Nemokami tyrimai PGR metodu atliekami tiek pajutus simptomus, tiek dėl reikalavimų atlikti testą prieš grįžtant į Lietuvą.
Pageidaujant, tyrimą galima atlikti ir privačiose laboratorijose. Tyrimo PGR metodu kaina privačiose laboratorijose yra apie 45-60 EUR/asm. + transporto išlaidos, kurios priklauso nuo atstumų. Tyrimo ir transporto kainų teirautis susitikimo su atstovu metu.
Atstovai, esant galimybei, suorganizuos laboratorijos atstovo atvykimą į viešbutį, atsižvelgiant į turistų atgalinio skrydžio laiką.

į pradžią

Kipras

 • Visi keliautojai, atvykstantys į Kiprą, ne vėliau nei 48 val. prieš skrydį privalo užpildyti ir pateikti anketą „Cyprus Flight Pass
 • Visi nevakcinuoti ir nepersirgę keleiviai (suaugusieji ir vaikai nuo 12 m.), privalo turėti ne anksčiau kaip 72 val. iki atvykimo į Kiprą atlikto COVID–19 (PGR) tyrimo rezultatą ir sertifikatą anglų kalba, patvirtinantį neigiamą tyrimo rezultatą. Tinka ir E-sveikatoje formuojamas ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas. Sertifikatą taip pat reikia pridėti prie pildomos anketos („Cyprus Flight Pass“).
 • Atvykus į Kiprą (suaugusiems ir vaikams nuo 12 m.) privaloma atlikti pakartotiną testą savo lėšomis ir iki testo rezultatų gavimo privaloma izoliuotis viešbutyje. Testo kaina: Larnakos oro uoste – 15 EUR. Testo rezultatai paskelbiami per 3 valandas internetinėje svetainėje www.covid-testcyprus.com.
 • Keliautojams, turintiems skiepijimo sertifikatą (būtinai anglų kalba), nurodantį, kad asmuo buvo pilnai paskiepytas COVID-19 vakcina ir nuo paskutinio skiepo praėjo 14 dienų, PGR testas nereikalingas. Kaip skiepijimą įrodantis dokumentas yra tinkamas tik E-sveikatoje formuojamas ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas. Sertifikatą taip pat reikia pridėti prie pildomos anketos („Cyprus Flight Pass“).
 • Persirgę COVID-19 asmenys, kai diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu COVID-19 PGR tyrimo rezultatu, ir nuo teigiamo tyrimo rezultato praėjo ne mažiau nei 14 ir ne daugiau kaip 180 dienų iki atvykimo į Kiprą, PGR testas nereikalingas. Tinka tik E-sveikatoje formuojamas ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas (Persirgtos ligos pažymėjimas/Certificate of Recovery). Dokumentus taip pat reikia pridėti prie pildomos anketos („Cyprus Flight Pass“).
 • Asmenims, kurie persirgo COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), kai diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu SARS-CoV-2 PGR tyrimo rezultatu ir turi vieną vakcinos dozę (kai pilną vakcinacijos schemą sudaro 2 dozės), atlikti COVID-19 PGR testo nereikia. Tokiems asmenims privaloma turėti ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą (Persirgtos ligos pažymėjimas/Certificate of Recovery) ir ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą (Skiepijimo pažymėjimą/Vaccination certificate), patvirtinantį, kad gauta viena vakcinos dozė.
 • Atvykus į Kiprą, atsitiktinai pasirinktiems keliautojams, oro uoste gali būti atliktas COVID-19 testas.

į pradžią

Kroatija

Visiems asmenims, keliaujantiems į Kroatiją, yra privaloma užpildyti Sveikatos deklaracijos formą (angl. Health declaration form), pateikiant asmeninę bei kelionės informaciją. Elektroninę formą reikia užpildyti https://entercroatia.mup.hr/ prieš atvykstant į Kroatijos pasienį. Enter Croatia puslapyje yra galimybė įkelti vakcinacijos sertifikatą, neigiamą greitojo antigeno testo rezultatą ar neigiamą PGR testo rezultatą.

Kiekvienas keliaujantis asmuo privalo pildyti formą atskirai. Kartu keliaujančios šeimos nariai pildo tik vieną formą. Keliautojai yra asmeniškai atsakingi už teisingos informacijos formoje pateikimą.

Pildant formą būtina nurodyti Kroatijos regioną ir pilną viešbučio, kuriame planuojama apsistoti, adresą. Čia galite rasti viešbučių Kroatijoje adresus.

COVID-19 tyrimas ir jo alternatyvos

Asmenims vykstantiems į Kroatiją yra privaloma ne anksčiau nei 72 val. iki atvykimo į Kroatiją atlikti COVID 19 tyrimą PGR metodu arba ne anksčiau nei 48 val. iki atvykimo į Kroatiją greitąjį antigeno testą ir gauti neigiamą tyrimo rezultatą patvirtinantį sertifikatą. Valandos yra skaičiuojamos nuo mėginio tyrimui paėmimo (ne nuo testo rezultato paskelbimo ar sertifikato išdavimo laiko).

COVID-19 tyrimo sertifikatas turi būti popierinės formos (originalas arba atspausdintas su antspaudu ir gydytojo parašu, arba iš https://e-sveikata.lt su elektroniniu parašu) anglų kalba. Jame privalo būti pateikta ši informacija:

 • asmens vardas ir pavardė,
 • asmens gimimo data,
 • paso numeris ir/arba asmens kodas,
 • oficialus laboratorijos pavadinimas, adresas ir kontaktinė informacija,
 • tyrimo data ir laikas,
 • tyrimo atlikimo būdas ir neigiamas rezultatas,
 • QR kodas ARBA antspaudas ir parašas.

Registruotis tyrimui būtina iškart užsisakius kelionę, kad būtų priskirtas tinkamas tyrimo atlikimo laikas. COVID-19 tyrimo metu reikia pateikti tą patį asmens dokumentą, su kuriuo vyksite į kelionę.

Išimtis dėl privalomo COVID-19 tyrimo taikoma:

 • vaikams iki 12 metų amžiaus;
 • pilnai nuo COVID-19 paskiepytiems asmenims, kai nuo paskutinio skiepo praėjo bent 14 dienų iki kelionės pradžios ir ne daugiau nei vieneri metai bei galintiems pateikti tai įrodančius dokumentus. Dokumentai turi būti originalūs iš gydytojo (su antspaudu ir gydytojo parašu) ar iš https://esveikata.lt (su elektroniniu gydytojo parašu) anglų kalba (jeigu originalas tik lietuvių kalba – reikalingas vertimų biuro antspaudu patvirtintas vertimas arba notaro patvirtintas vertimas).
 • COVID-19 liga persirgusiems asmenims, kai liga buvo nustatyta PGR arba greitojo antigenų testo, galintiems pateikti pažymą, patvirtinančią, kad asmuo yra pasveikęs nuo SARS-COV-2 viruso infekcinės ligos ir COVID-19 vakcinacijos dokumentą, nurodantį, kad asmuo buvo paskiepytas viena vakcinos doze ne daugiau nei po 8 mėnesių po ligos ir ne daugiau nei prieš metus atvykstant į šalį. Dokumentai turi būti originalūs iš gydytojo su antspaudu ir parašu ar iš https://esveikata.lt su elektroniniu parašu anglų kalba (jeigu originalas tik lietuvių kalba – reikalingas vertimų biuro antspaudu patvirtintas vertimas arba notaro patvirtintas vertimas).  Instrukcija, kaip atsisiųsti sertifikatą.

Skrendant į Juodkalniją ir važiuojant į Kroatiją – būtina turėti privalomus dokumentus, tinkančius ir įvažiavimui į Juodkalniją ir įvažiavimui į Kroatiją. Keliautojai, negalintys pateikti vieno iš būtinų dokumentų nebus įleidžiami į lėktuvą.

Draudimas

Vykstantiems į Kroatiją labai rekomenduojame įsigyti medicininių išlaidų draudimą, dengiantį ir pavojingų ligų, įskaitant sukeltas SARS virusų, gydymo išlaidas (apsidrausti padės Makaliaus kelionių ekspertai, dėl draudimo kreipkitės el. paštu labas@makalius.lt).

Keliaujantiems į Kroatiją ir apsidraudusiems privalomuoju sveikatos draudimu (PSD) rekomenduojame su savimi turėti Europos sveikatos draudimo kortelę (ESDK), kurią pateikus būtų suteikta būtinoji medicinos pagalba tos šalies tvarka.

Juodkalnijos – Kroatijos sienos kirtimas

Jeigu klientai yra pilnai paskiepyti arba persirgę COVID-19 virusu – kertant sieną bus reikalaujama pateikti įrodymą, atitinkantą tos šalies, į kurią vykstama, įstatymus.

Atkreipiame dėmesį:

 • Skrendant į Juodkalniją galioja Juodkalnijos saugumo ir įvažiavimo tvarka (taip pat ir grįžimui iš Juodkalnijos). Kertant sieną Juodkalnija – Kroatija reikia vadovautis tos šalies, į kurią vykstama, tvarka.

į pradžią

Lenkija

Visiems turistams, keliaujantiems į Lenkiją, yra privaloma prieš atvykstant šalį užpildyti  Keleivio lokalizavimo kortelę (angl. Passenger Locator Card).

 • Vaikams iki 12 m., keliaujantiems kartu su suaugusiais asmenimis, kurie yra pilnai vakcinuoti COVID-19 vakcina arba turi neigiamą COVID-19 testo rezultatą, saviizoliacijos ir testavimosi reikalavimai nėra taikomi.
 • Sertifikatą patvirtinantį neigiamą COVID-19 tyrimo rezultatą , kai tyrimas buvo atliktas PGR arba RAT metodu ne anksčiau nei 48 val. iki atvykimo į Lenkiją. Tyrimo atlikimo laikas iki atvykimo į šalį yra skaičiuojamas nuo mėginio tyrimui paėmimo (ne nuo testo rezultato paskelbimo ar sertifikato išdavimo laiko). COVID-19 tyrimo sertifikatas turi būti popierinės arba elektroninės formos, anglų kalba. Tinkamas dokumentas yra ES COVID skaitmeninis pažymėjimas su neigiamu testo atsakymu.
 • Skiepijimo sertifikatą, patvirtinantį, kad asmuo buvo pilnai paskiepytas COVID-19 vakcina ir nuo paskutinio skiepijimo iki kelionės pradžios praėjo 14 ir daugiau parų.  Tai gali būti ES COVID skaitmeninis sertifikatas ( EU Digital Vaccination Certificate) arba originalus dokumentas iš gydytojo su antspaudu ir gydytojo parašu ar iš esveikata.lt su elektroniniu parašu, anglų kalba (jeigu originalas tik lietuvių kalba – reikalingas vertimų biuro antspaudu patvirtintas vertimas arba notaro patvirtintas vertimas). Dokumentai turi pativirtinti skiepijimą abiem vakcinos dozėm (jeigu vakcinos schema susideda iš vienos dozės – užtenka vieno dokumento, jeigu iš dviejų, reikia abiejų skiepų dokumentų).
  Skiepijimas turi būti atliktas pagal pilną skiepijimo schemą viena iš ES patvirtintų vakcinų.
 • Persirgimą įrodantį dokumentą. Tinkamas dokumentas yra ES COVID skaitmeninis sertifikatas (EU Digital Recovery certificate) arba sveikatos priežiūros įstaigos dokumentas anglų kalba (su antspaudu ir gydytojo parašu), patvirtinantis kad asmeniui diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu COVID-19 tyrimo rezultatu ir nuo pirmojo teigiamo testo praėjo ne daugiau nei 180 dienų iki atvykimo į Lenkiją.

į pradžią

Madeira 

 • Visi keliautojai privalo užpildyti elektroininę anketą, likus 12–48 val. iki atvykimo į Madeirą. Registruotis turi kiekvienas asmuo atskirai (vaikai iki 12 metų registruojami anketoje kartu su vienu iš suaugusiųjų). Po pilnos registracijos ir duomenų užpildymo keleivis gaus prisijungimą prie savo paskyros, kurioje bus QR kodas, kurį reikia išsisaugoti telefone arba jį atsispausdinti bei pateikti tiek Vilniaus oro uoste išskrendant, tiek atvykus į Madeiros oro uostą.
 • Nevakcinuotiems ir nepersirgusiems asmenims (nuo 12 m.) privaloma atlikti PGR testą, likus 72 val. ar mažiau iki kelionės į Madeirą arba galima atlikti testą atvykus į Madeirą ir laukti rezultato karantine (rezultatas gaunamas po 12-24 val.). Būtina turėti dokumentus, įrodančius neigiamą testo rezultatą.
 • Vakcinuotiems asmenims saviizoliacijos ar testavimosi reikalavimai nėra taikomi. Asmuo privalo pateikti dokumentus, įrodančius, jog jam buvo atlikta pilna vakcinacija ir nuo paskutinės dozės praėjo 14 d. arba daugiau.
 • Persirgusiems asmenims saviizoliacijos ar testavimosi reikalavimai nėra taikomi. Asmuo privalo turėti dokumentus, įrodančius, jog per paskutines 180 dienų iki kelionės, keliautojui buvo nustatyta COVID-19 liga, remiantis PGR testu, ir asmuo jau yra pasveikęs.

Kaip dokumentas, įrodantis atliktą pilną vakcinaciją, PGR testą ar persirgimą, ES skaitmeninis COVID-19 sertifikatas yra tinkamas.

Draudimai

Būtina turėti ne tik įprastinį medicininių išlaidų draudimą, keliaujant į Madeirą, tačiau keliaujant po ES šalis, apsidraudusiems privalomuoju sveikatos draudimu (PSD), pravartu su savimi turėti Europos sveikatos draudimo kortelę (ESDK). Pateikus šią kortelę būtų suteikta būtinoji medicinos pagalba tos šalies įkainiais ir tvarka. Taip pat rekomenduojama įsigyti COVID-19 atvejus ar kelionės sutrikimų dėl viruso išlaidas dengiantį draudimą (apsidrausti padės Makaliaus kelionių ekspertai, dėl draudimo kreipkitės el. paštu labas@makalius.lt).

į pradžią

Maldyvai

 • Privaloma užpildyti Maldyvų atvykimo formą internetu likus 24 val. ar mažiau iki skrydžio į Malę bei prieš išvykstant iš Maldyvų (nuoroda čia).
 • Visi keliautojai (suaugusieji ir vaikai nuo 1 m.), atvykstantys į Maldyvus, privalo atlikti COVID-19 (koronaviruso ligos) PGR testą likus 96 val. ir mažiau iki skrydžio. Būtina turėti neigiamą tyrimo rezultatą patvirtinantį, popierinį, tyrimų laboratorijos arba E-sveikatos išduotą, sertifikatą ar medicinos įstaigos pažymą su antspaudu, anglų kalba.
 • Keliautojai turi turėti apgyvendinimo rezervacijos patvirtinimą visam buvimo Maldyvuose laikotarpiui.
 • Būtinai rekomenduojame įsigyti medicininių išlaidų draudimą, dengiantį ir COVID-19 gydymo išlaidas (apsidrausti padės Makaliaus kelionių ekspertai, dėl draudimo kreipkitės el. paštu labas@makalius.lt).
 • Pagal Maldyvuose nustatytus saugumo reikalavimus, visiems asmenims, atostogaujantiems Maafushi saloje, be išimties (tiek vakcinuotiems, tiek nevakcinuotiems), reikės atlikti COVID-19 PGR prieš kelionę į Lietuvą. Testas turi būti atliktas likus 48 val. ir mažiau iki skrydžio į Lietuvą.

Makaliaus atstovai pasirūpins Jūsų registracija testo atlikimui bei padės visais klausimais. Dėl tikslios testo atlikimo datos privalote pasitikslinti savo viešbučio registratūroje. Testą, likus 1-2 paroms iki išvykimo namo, atliksite salos medicinos centre. Už testo atlikimą ir atspausdinto sertifikato pateikimą oro uoste atsakingas pats keliautojas.

Apsistojant privačiose salose (Rannalhi, Olhuveli, Fihalhohi, Heritance, Vadoo ar kitose), pagal Maldyvuose nustatytus saugumo reikalavimus, testas, prieš išvykstant iš salos, nėra privalomas, tačiau jo gali reikalauti Lietuva arba aviakompanija (priklausomai nuo Jūsų vakcinacijos ar persirgimo statuso). Visose privačiose salose yra galimybė atlikti COVID-19 testus.

Testo kaina asmeniui priklauso nuo viešbučio, kuriame apsistojate ir bet kada gali keistis:

Maafushi saloje – apie 70 JAV dolerių (privaloma sumą turėti grynais).
Adaaran Club Rannalhi, Adaaran Prestige Vadoo, Heritance Aarah viešbučiuose – apie 120 JAV dolerių.
Fihalhohi Island Resort – apie 112 JAV dolerių.

į pradžią

Malta 

 • Visi asmenys, keliaujantys į Maltą, privalo užpildyti elektroninę keleivio formą ir pateikti sugeneruotą QR kodą prieš įlaipinimą į lėktuvą, vykstantį į Maltą.
 • Asmenys (nuo 11 m.) privalo pateikti dokumentą, įrodantį, kad asmuo buvo pilnai vakcinuotas ir nuo paskutinės vakcinos dozės praėjo 14 ir daugiau dienų.
 • Vaikams iki 5m. saviizoliacijos ir testavimosi reikalavimai nėra taikomi, jei jie keliauja su suaugusiais, kurie yra pilnai vakcinuoti.
 • Vaikams nuo 5 iki 11 m., keliaujantiems su suaugusiais asmenimis, būtina pateikti dokumentą, įrodantį neigiamą PGR testo rezultatą. Testas turi būti atliktas likus 72 val. ar mažiau iki atvykimo į Maltą.

Kaip dokumentas, įrodantis atliktą pilną vakcinaciją ar PGR testą, ES skaitmeninis COVID-19 sertifikatas yra tinkamas.

į pradžią

Meksika

 • Kiekvienam keliautojui būtina užpildyti elektroninę formą, o gautą QR kodą išsaugoti, pateikti jį atvykus į Meksiką.
 • Asmenims, keliaujantiems iš Lietuvos, testavimosi ir saviizoliacijos reikalavimai nėra taikomi.
 • Oro uoste, atvykus į Meksiką, gali būti matuojama temperatūra.

Dėmesio! Dėl esamos COVID-19 situacijos šalyje bei nuolatinių saugumo reikalavimų pokyčių, į šią kelionę kviečiame vykti tik pilnai pagal vakcinacijos schemą paskiepytus keliautojus, turinčius tai patvirtinančius dokumentus. Kelionę užsakantis keliautojas patvirtina, kad yra susipažinęs su šia informacija ir supranta savo finansinę riziką, galinčią atsirasti dėl įvestų apribojimų, draudimų kryptyje ar grįžtant į Lietuvą.

į pradžią

Portugalija

 • Visiems, keliaujantiems į Algarvę, yra privaloma užpildyti Keleivio lokalizavimo kortelę (angl. Passenger Locator Card). Elektroninę formą reikia užpildyti ir atsispausdinti bei pateikti oro uoste.
 • Nevakcinuotiems asmenims (nuo 12 m.) privaloma atlikti COVID-19 greitąjį antigeno testą, likus 48 val. ir mažiau iki kelionės pradžios, arba PGR testą, likus 72 val ir mažiau iki kelionės pradžios. Būtina turėti neigiamą testo rezultatą patvirtinantį dokumentą. COVID-19 tyrimo sertifikatas turi būti popierinės formos arba elektroninės formos, anglų kalba. Tinkamas dokumentas yra ES COVID skaitmeninis pažymėjimas. Jame privalo būti pateikta ši informacija: asmens vardas ir pavardė, paso numeris ir/arba asmens kodas, tyrimo data ir laikas, oficialus laboratorijos pavadinimas ir kontaktinė informacija, tyrimo atlikimo būdas ir neigiamas rezultatas (anglų kalba).

COVID-19 tyrimo metu pateikite tą patį asmens dokumentą (pasą) su kuriuo keliaujama į kryptį. Svarbu registruotis tyrimui iškart užsisakius kelionę, kad būtų priskirtas tinkamas tyrimo atlikimo laikas.

 • Pilnai nuo COVID-19 paskiepytiems asmenims, kai nuo paskutinės vakcinos dozės praėjo 14 dienų ir daugiau iki kelionės pradžios, ir galintiems pateikti tai įrodantį ES COVID skaitmeninį sertifikatą arba originalius dokumentus iš gydytojo su parašais, testavimosi ir saviizoliacijos reikalavimai nėra taikomi. Taip pat tinka oficialūs esveikata.lt išrašai anglų kalba.

Saugumas kelionės metu

 • Atvykusiems į Algarvę keliautojams oro uoste gali būti matuojama temperatūra bei atsitiktine tvarka atliekamas COVID-19 PGR testas.
 • Privaloma nešioti kaukes uždarose viešose patalpose.
 • Privaloma išlaikyti distanciją bei reguliariai plautis rankas.
 • Būtinai rekomenduojame įsigyti medicininių išlaidų draudimą, dengiantį ir pavojingų ligų, įskaitant sukeltas SARS virusų, gydymo išlaidas ir apgyvendinimo išlaidas.

į pradžią

Prancūzija

 • Visiems keliautojams privaloma užpildyti formą, patvirtinančią, jog asmuo nejaučia COVID-19 virusui būdingų simptomų.
 • Nevakcinuoti ir nepersirgę asmenys (nuo 12 m.) privalo pateikti neigiamą COVID-19 testo rezultatą. PGR testas privalo būti atliktas likus 72 val. ir mažiau, o antigenų testas – 48 val. ir mažiau iki atvykimo į šalį.
 • Vakcinuoti asmenys privalo pateikti dokumentą, įrodantį atliktą pilną vakcinaciją. Jei pilnai vakcinacijai reikalingos dvi dozės, tuomet nuo antrosios dozės turi būti praėjusios 7 ir daugiau dienų. Jei pilnai vakcinacijai reikalinga tik viena dozė (pvz. Janssen vakcina), tokiu atveju nuo vakcinos turi būti praėję 28 ir daugiau dienų.
 • Persirgę asmenys privalo pateikti dokumentą, įrodantį, jog diagnozė buvo patvirtinta PGR arba antigenų testu ir nuo teigiamo testo rezultato praėjo ne mažiau nei 11 dienų ir ne daugiau nei 180 dienų.

Kaip dokumentas, įrodantis, jog asmuo persirgo virusu, yra pilnai vakcinuotas arba atliko COVID-19 testą, ES skaitmeninis COVID-19 sertifikatas yra tinkamas.

į pradžią

Sakartvelas (Gruzija)

 • Nevakcinuoti asmenys, atvykstantys iš Lietuvos (suaugusieji ir vaikai nuo 10 metų) privalo turėti COVID–19 PGR tyrimo rezultatą, atliktą likus 72 val. ir mažiau iki atvykimo į Sakartvelą (Gruziją). Privaloma turėti popierinį sertifikatą anglų kalba, patvirtinantį neigiamą tyrimo rezultatą. Prieš skrendant į Gruziją, nevakcinuotiems asmenims (suaugusiems, vaikams ir kūdikiams) būtina užpildyti elektroninę anketą.
 • Trečią dieną po atvykimo į Gruziją, visi keliautojai (suaugusieji ir vaikai nuo 10 metų) privalo atlikti pakartotinį PGR testą savo lėšomis. Testo rezultatai pateikiami elektroniniu paštu, jo pateikti niekur nereikia, bet reikia turėti su savimi visur visų atostogų metu. Testo kaina apie 27 EUR asmeniui. Pagal pilną vakcinacijos schemą paskiepytiems asmenims testo atlikti trečią dieną po atvykimo nereikia (visą detalią informaciją dėl COVID-19 tyrimo atlikimo trečią dieną po atvykimo ir prieš grįžtant į Lietuvą keliautojams suteiks kelionės organizatoriaus atstovai Gruzijoje susitikimo metu. Testų atlikimui būtina užsiregistruoti atvykus į Gruziją informacinio susitikimo metu pas kelionės organizatoriaus atstovą).
 • Ne daugiau nei prieš 100 dienų COVID-19 persirgę asmenys (liga turi būti fiksuota testu), turi turėti bent vieną iš reikiamų vakcinos dozių, kurią gavo bent prieš 14 dienų atvykstant į Gruziją (reikia turėti tą patvirtinančius dokumentus).
 • Pilnai vakcinuotiems keliautojams būtina pateikti skiepijimo sertifikatą (būtinai originalą anglų kalba arba notariškai patvirtintą vertimą į anglų kalbą), nurodantį, kad asmuo buvo pilnai paskiepytas COVID-19 vakcina ne mažiau nei prieš 14 dienų atvykstant į Gruziją (visomis reikalingomis dozėmis).

į pradžią

Turkija

 • Visiems į Turkiją keliaujantiems asmenims yra privaloma prieš skrydį užpildyti Įvažiavimo į Turkiją formą (angl. Entrance to Turkey form), pateikiant asmeninę bei kelionės informaciją. Atspausdintą arba elektroninę formą reikės pateikti prieš registraciją į skrydį. Keliautojai yra asmeniškai atsakingi už teisingos informacijos formoje pateikimą.
 • Pildant Keleivio identifikavimo formą, prašoma nurodyti viešbučio, kuriame planuojama apsistoti, adresą, tačiau pakanka įvardinti užsisakyto viešbučio pavadinimą ir kurortą.
 • Persirgusiems COVID-19 infekcija, kai nuo teigiamo PGR testo rezultato gavimo praėjo ne daugiau nei 180 d., testavimosi ir saviizoliacijos reikalavimai nėra taikomi. Asmuo privalo turėti persirgimą įrodančius dokumentus. Dokumente turi būti nurodyti asmens vardai, atitinkantys nurodytus asmens dokumentuose, medicininės įstaigos, kurioje buvo atlikti tyrimai, duomenys bei tyrimo atlikimo datos. Būtina, kad pažymoje būtų lotyniškai pažymėta PCR arba RAT ir teigiamas atsakymas POSITIVE.
 • Pilnai vakcinuotiems asmenims, kai nuo antrojo skiepo praėjo ne mažiau nei 14 d., testavimosi ir saviizolaicijos reikalavimai netaikomi. Vakcinacijos sertifikate būtinai turi būti nurodyti asmens vardai, parašyti lotyniškai, atitinkantys nurodytus asmens dokumentuose, su kuriais asmuo keliauja, gimimo data, skiepijimo datos, skiepo pavadinimas ir partijos numeris, gamintojo pavadinimas bei šalis. Dokumentai turi pativirtinti skiepijimą abiem vakcinos dozėm (jeigu vakcinos schema susideda iš vienos dozės – užtenka vieno dokumento, jeigu iš dviejų, reikia abiejų skiepų dokumentų).
 • Visiems nepersirgusiems ir nevakcinuotiems asmenims, vykstantiems į Turkiją (suaugusiems ir vaikams nuo 12 metų) likus 72 val. ir mažiau (jei atliekamas PGR testas) arba 48 val. ir mažiau (jei atliekamas greitasis antigenų testas) iki skrydžio į šalį (būtina įvertinti laiko skirtumą) yra privaloma atlikti COVID-19 tyrimą ir gauti neigiamą tyrimo rezultatą patvirtinantį sertifikatą. Testo atlikimo laikas (72 arba 48 valandos, priklausomai nuo testo) yra skaičiuojamos nuo mėginio tyrimui paėmimo, ne nuo testo rezultato paskelbimo ar sertifikato išdavimo laiko. Keliautojai, negalintys pateikti neigiamo COVID-19 tyrimo sertifikato, į lėktuvą nebus įleidžiami. COVID-19 tyrimo metu pateikite tą patį asmens dokumentą, su kuriuo vyksite į kelionę.

Asmenims, kurie turi ES COVID skaitmeninį sertifikatą apie persirgimą, pasiskiepijimą, ar atliktą testą, JOKIŲ KITŲ PAPILDOMŲ DOKUMENTŲ NEREIKIA. Patvirtinta, kad šis ES COVID skaitmeninis sertifikatas TINKA kelionėms į TURKIJĄ. Instrukcija, kaip atsisiųsti sertifikatą ČIA.

 • Vykstantiems į Turkiją, rekomenduojame įsigyti draudimą, kuris padengtų medicinines bei apgyvendinimo išlaidas, kilusias dėl COVID-19. Atkreipiame dėmesį, kad neapsidraudusiems asmenims, susirgus COVID-19 liga, gydymo paslaugos teikiamos mokamai. Viešbučiai Turkijoje nėra įpareigoti padengti apgyvendinimo išlaidų asmeniui, kuris dėl kelionės metu patvirtinto teigiamo COVID-19 rezultato turi viešbutyje izoliuotis ilgiau nei planuojamos atostogos. Apsidrausti kelionių draudimu padės Makaliaus kelionių ekspertai, dėl draudimo kreipkitės el. paštu labas@makalius.lt.
 • Turkijos vyriausybė rekomenduoja įsigyti Turistų apsaugos ir paramos draudimą (Tourist Protection and Support Insurance, jis padengia apdraustojo gydymo ligoninėje išlaidas, kaina nuo 15 EUR) ir Apgyvendinimo paramos draudimą (Accommodation Support Insurance, jis padengia apdraustojo apgyvendinimo pratęsimo išlaidas iki 100 EUR per dieną, maks. 15 dienų (iš viso 1500 EUR), kaina nuo 43,50 EUR. Daugiau informacijos apie draudimo rūšis, sąlygas ir užsakymą (anglų k.) rasite https://tga.gov.tr/insurance/ ir https://www.covidinsurance4turkey.com/. Šie draudimai nedengia apgyvendinimo išlaidų susirgusių keliautojų artimiesiems, taip pat keliautojų grąžinimo iš atostogų krypčių po saviizoliacijos išlaidų.

COVID-19 tyrimas Turkijoje

 • Visą detalią informaciją dėl COVID-19 tyrimo atlikimo prieš grįžtant į Lietuvą keliautojams suteiks kelionių organizatoriaus atstovai Turkijoje susitikimo metu.
 • Atstovai poilsiautojų patogumui suorganizuos laboratorijos atstovo atvykimą į viešbutį, atsižvelgiant į turistų atgalinio skrydžio laiką. Atliekamas PGR tyrimas, rezultatai gaunami per 24-48 val. Tyrimo rezultato sertifikatas pristatomas klientams į viešbutį. Paslaugos kaina apie 30 EUR/asm.
  Atstovai, pageidaujantiems atlikti tyrimą savarankiškai, padės užsiregistruoti ir nuvykti į artimiausią laboratoriją, pasirūpins tyrimo rezultato sertifikatų pristatymu klientams į viešbutį. Tyrimo ir transporto kainų teirautis susitikimo su atstovu metu.

į pradžią

Vokietija

 • Jei skrydžiai į Vokietiją vykdomi oro linijų bendrovės „AirBaltic”, privaloma užpildyti el. anketą.
 • Visi keliautojai privalo užpildyti atvykimo formą.
 • Nevakcinuoti ir nepersirgę keliautojai (nuo 12 m.) privalo atlikti COVID-19 testą (PGR likus 72 val., o antigenų – 48 val. iki atvykimo į šalį) ir pateikti dokumentą, įrodantį neigiamą tyrimo rezultatą. Dokumentas privalo būti anglų k.
 • Vakcinuoti asmenys privalo pateikti dokumentą anglų k., įrodantį, jog asmuo buvo paskiepytas visomis būtinomis COVID-19 vakcinos dozėmis ir nuo paskutinio skiepo praėjo 14 d. arba daugiau.
 • Persirgę asmenys privalo pateikti dokumentą anglų k., įrodantį, kad virusas buvo patvirtintas atlikus PGR, RT-LAMP arba TMA testą ir nuo teigiamo rezultato gavimo praėjo ne mažiau nei 28 d. ir ne daugiau nei 180 d. iki kelionės.
 • Persirgę asmenys, paskiepyti viena vakcinos doze privalo turėti dokumentus anglų k., įrodančius, jog asmuo buvo paskiepytas viena vakcinos doze ir nuo skiepo praėjo ne mažiau nei 14 d. Taip pat reikia pateikti dokumentą, įrodantį, jog asmuo persirgo ir pasveiko nuo koronaviruso, kai teigiamas COVID-19 testo rezultatas buvo gautas likus 180 d. arba daugiau iki pirmos vakcinos dozės.

Kaip dokumentas, įrodantis, jog asmuo persirgo virusu, yra pilnai vakcinuotas arba atliko COVID-19 testą, ES skaitmeninis COVID-19 sertifikatas yra tinkamas.

į pradžią

Saugumo reikalavimai keliaujantiems iš Lenkijos oro uostų

Visą informaciją rasite čia: Saugumo reikalavimai keliaujantiems iš Lenkijos oro uostų

Saugumo reikalavimai grįžtantiems į Lietuvą

Registracija NVSC ir pildoma anketa

Iš visų šalių keliaujantys vežėjų organizuojamais ir vykdomais tarptautinio susisiekimo maršrutais reguliariais, specialiais ir užsakomaisiais reisais visų rūšių transportu privalo užpildyti KELEIVIO ANKETĄ(ne ankščiau nei likus 48 val. iki kelionės) ir prieš patekdami į transporto priemonę pateikti vežėjui užpildytos elektroninės anketos patvirtinimą (QR kodą). Atvykstantys į Lietuvą savo transportu iki Lietuvos Respublikos sienos kirtimo momento privalo užpildyti KELEIVIO ANKETĄ.

COVID-19 testas ir saviizoliacija

Visus reikalingus dokumentus (neigiamo COVID-19 tyrimo atsakymą, pažymą ar išrašą apie persirgimą COVID-19 liga arba paskiepijimą) primygtinai patariame turėti anglų kalba., tam, kad kitos valstybės oro uoste registracijos į skrydį metu registracijos agentui nekiltų neaiškumų, o tuo pačiu ir pačiam keleiviui nesudarytų papildomų nepatogumų ir jam būtų leista išvykti. Jei keleivis neturi galimybės pateikti originalaus dokumento anglų kalba, primygtinai rekomenduojame turėti jo vertimą patvirtintą vertimo biuro antspaudu. Vertimas, atsiųstas el. paštu taip pat turėtų būti tinkamas, jei jame bus aiškiai matoma, jog tekstas yra išverstas vertimo biuro ir patvirtintas jo antspaudu.

ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas yra dokumentas, kuris patvirtina, kad jo savininkas buvo paskiepytas nuo COVID-19, yra persirgęs COVID-19 arba turi neigiamą COVID-19 tyrimo rezultatą. Keliaujant į užsienį, tokiems asmenims gali būti taikomi švelnesni ribojimai. Pažymėjimus LR piliečiai gali gauti prisijungę prie e-sveikatos portalo arba pas šeimos gydytoją. Šiuo metu visose Europos Sąjungos šalyse galioja šis sertifikatas. Beje, šį sertifikatą, kaip tinkamą dokumentą kelionei, pripažįsta Turkija ir Marokas. Instrukcija, kaip atsisiųsti sertifikatą.

Šiuo metu grįžusiems į Lietuvą iš ES šalių, galioja „šviesoforo” principas.

Kiekvieną savaitę atnaujinamas paveiktų šalių sąrašas. Sąraše pateikiamos skirtingų spalvų zonos ir joms priskiriamos šalys. Ką gi tos spalvos reiškia?

Grįžus iš į ŽALIĄ ZONĄ patekusių valstybių ir salų, saviizoliacijos reikalavimai nebus taikomi. Tačiau nevakcinuotiems ir nepersirgusiems asmenims PGR, atliktas likus 72 val. ir mažiau iki grįžimo į Lietuvą, arba antigenų testas, atliktas 48 val. ir mažiau iki Lietuvos sienos kirtimo, yra būtinas.

Grįžus iš į GELTONĄ ZONĄ patekusių valstybių ir salų, saviizoliacijos reikalavimai nebus taikomi. Tačiau nevakcinuotiems ir nepersirgusiems asmenims PGR testas, atliktas likus 72 val. ir mažiau iki grįžimo į Lietuvą, arba antigenų testas, atliktas 48 val. ir mažiau iki Lietuvos sienos kirtimo, yra būtinas. Taip pat privaloma pakartotiną testą atlikti 3-5 dieną po atvykimo į Lietuvą, registruotis reikia Karštosios linijos interneto svetainėje www.1808.lt.

Grįžus iš į RAUDONĄ ZONĄ patekusių valstybių ir salų, nevakcinuotiems ir nepersirgusiems asmenims PGR testas, atliktas likus 72 val. ir mažiau iki grįžimo į Lietuvą, arba antigenų testas, atliktas 48 val. ir mažiau iki Lietuvos sienos kirtimo, yra būtinas. Taip pat taikoma 10 d. saviizoliacija.

Vaikams iki 12 metų, grįžus iš bet kokios šalies, izoliacija ir testavimosi reikalavimai nebus taikomi. Vaikams nuo 12 iki 16 metų izoliacija nebus taikoma jeigu jie turės neigiamą COVID-19 tyrimo rezultatą. Jei tyrimas atliekamas Lietuvoje, izoliacija privaloma iki tyrimo rezultato gavimo. Taip pat vaikams nuo 12 iki 16 metų amžiaus, atvykusiems iš geltonai zonai priskirtos šalies, 3–5 dieną atvykus į Lietuvą, atlikti PGR tyrimą yra būtina.

Svarbu: „šviesoforo” reikalavimai galioja tik nepasiskiepijusiems ir nepersirgusiems asmenims.

Saviizoliacija

Grįžusiems į Lietuvą privaloma 10 dienų saviizoliacija. Yra galimybė ją sutrumpinti, jeigu ne anksčiau nei 7 saviizoliacijos dieną keliautojas savo lėšomis atliks testą COVID-19 ligai nustatyti ir gaus neigiamą atsakymą. Tokiu atveju, reikia užpildyti prašymą sutrumpinti izoliacijos terminą. Detali informacija apie saviizoliaciiją.

Saviizoliacijos išimtys

Persirgusiems COVID-19 ar vakcinuotiems pagal pilną vakcinacijos schemą testuotis ir izoliuotis nereikia, jeigu yra gydymo įstaigos pažyma ar skiepijimų sertifikatas apie persirgimą 180 dienų laikotarpiu iki atvykimo arba atliktą vakcinaciją (išskyrus šalis, kurios patenka į žalią ir geltoną zoną). Taip pat taikomos išimtys tam tikrų profesijų atstovams. Vaikams iki 12 metų, grįžus iš bet kokios šalies, izoliacija nebus taikoma. Paskaityk detalias saviizoliacijos išimtis.

Pasiskiepijusiems:

Ką reiškia „skiepijimas pagal skiepijimo schemą“?
Atkreipiame dėmesį, kad skiepijimo schemą sudaro ne tik vakcinos dozių skaičius, tačiau ir laikotarpis po vakcinos įskiepijimo, per kurį organizme susidaro imunitetas.

Saviizoliuotis ir pateikti neigiamo Covid-19 tyrimo rezultato NEREIKIA, jei po skiepo („COVID-19 Vaccine Janssen“, „Comirnaty“, „COVID-19 Vaccine Moderna“, „Vaxzevria“) yra praėję ne mažiau kaip 14 dienų ir asmuo buvo paskiepytas:

 • antra vakcinos doze, kai skiepijimo schemą sudaro dvi vakcinos dozės;
 • viena vakcinos doze, kai skiepijimo schemą sudaro viena vakcinos dozė;
 • bent viena vakcinos doze, kai vakcina suleista asmeniui, kuris persirgo COVID-19 liga ir diagnozė jam buvo patvirtinta remiantis teigiamu PGR tyrimo rezultatu. Ir nuo teigiamo rezultato praėjo ne daugiau kaip 180 dienų.

Persirgusiems:

Reikalavimas dėl izoliacijos ir testo nėra taikomas asmenims, turintiems asmens sveikatos priežiūros įstaigos dokumentą, patvirtinantį, kad asmuo persirgo COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), kai diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu PGR tyrimu, ir nuo teigiamo tyrimo rezultato praėjo ne daugiau kaip 180 dienų iki grįžimo/atvykimo į Lietuvos Respubliką. Siekiant pasinaudoti testo ir izoliacijos išimtimi, privaloma turėti su savimi dokumentą, įrodantį, kad asmuo persirgo COVID-19 liga. Tinkamas E-sveikatos sistemoje išduodamas Persirgtos ligos pažymėjimas/Certificate of Recovery, kuris susiformuoja, tik tuomet, kai liga diagnozuota atlikus PGR testą. Jeigu liga buvo diagnozuota Antigeno (RAT) testu, Persirgtos ligos pažymėjimas/Certificate of Recovery nesusiformuoja ir keliautojui išimtis dėl izoliacijos ir testo, nėra taikoma.

Vaikams:

Vaikams iki 16 m. nėra reikalavimo prieš atvykstant į Lietuvos Respubliką turėti neigiamą tyrimo atsakymą, jį galima atlikti (jei reikės) grįžus į Lietuvą.

 • Vaikams iki 12 metų, atvykusiems iš raudonai ir pilkai zonai priskiriamų šalių, izoliacija netaikoma.
 • Vyresniems vaikams (nuo 12 iki 16 metų), atvykusiems iš raudonai ir pilkai zonai priskiriamų šalių, izoliacija netaikoma tuo atveju, jeigu jie turi neigiamą testo (PGR/RAT) rezultatą.
 • Vyresniems vaikams (nuo 12 iki 16 metų), atvykusiems iš geltonai zonai priskiriamų šalių, privalomas PGR tyrimas, kuris turi būti atliktas 3–5 dieną po atvykimo.

į pradžią

Naudingos nuorodos:

Lietuvos respublikos URM informacija keliaujantiems: https://urm.lt/covid19
Europos sąjungos instrumentas šalių narių COVID-19 situacijai stebėti: https://reopen.europa.eu/lt
IATA Covid-19 kelionių reikalavimų žemėlapis: https://www.iatatravelcentre.com/world.php

Informaciją stengiamės atnaujinti kuo greičiau po atitinkamų pasikeitimų, tačiau dėl nuolatinio situacijos ir taisyklių kitimo bei skirtingo šalių atsako į Covid-19 krizę įvairiose šalyse informacija gali pasikeisti bet kuriuo metu. Todėl negalime prisiimti atsakomybės dėl to, kad čia skelbiama informacija visuomet atitiks paskutinius įvykusius pokyčius. Prašome keliautojus būti dėmesingais ir nuolat sekti naujausią informaciją ir kituose šaltiniuose.

Atnaujinta 2021-08-24

Prašome užpildyti privalomus laukus!
Jūsų žinutė sėkmingai išsiųsta!
Nepavyko išsiųsti žinutės, patikrinkite laukelius.
Galite susisiekti el. paštu: labas@makalius.lt