Saugumo reikalavimai pažintinėms kelionėms autobusu į Austriją

Keliautojų saugumas yra mūsų didžiausias prioritetas. Laukiantiems ar dar tik planuojantiems atostogas, pateikiame visą svarbiausią informaciją susijusią su saugumo reikalavimais vykstant į pažintines keliones autobusu. Visų keliaujančių prašome būti sąmoningiems ir tiek vykstant į kitą šalį, tiek grįžus į Lietuvą laikytis visų rekomenduojamų saugumo reikalavimų.

Saugumo reikalavimai autobuse

Ruošdamiesi kelionei, pasirūpinkite apsauginėmis kaukėmis bei dezinfekuojančiu skysčiu. Vienkartines medicinines kaukes rekomenduojame keisti naujomis kas 2-3 valandas. Dezinfekuojančiu skysčiu bus galimybė pasinaudoti ir autobuse, kelionės metu.

Pagal šiuo metu galiojančius reikalavimus, keliautojai, vyresni nei 6 metų amžiaus, privalo autobuso viduje dėvėti apsaugines kaukes. Autobusuose bus įrengtos ir keleivių naudojimui paruoštos rankų dezinfekavimo priemonės.

Autobusuose reguliariai valomi ir dezinfekuojami dažnai liečiami paviršiai (rankenos, turėklai ir pan.), dezinfekcija atliekama ne rečiau kaip kartą per dieną. Apribotas keleivių ir autobuso vairuotojo kontaktas apsauginiu skydu (jei nėra galimybės įrengti skydą, vairuotojai privalo dirbti su apsauginėmis kaukėmis). Autobuso kondicionavimo sistemose įrengiami Hepa filtrai.

Autobusinės kelionės į Austriją saugumo reikalavimai

Vykstant į autobusinę kelionę, kurios kryptis – Austrija, yra kertamos Lenkijos ir Čekijos sienos. Todėl privaloma laikytis saugumo reikalavimų, tenkinančių visų šalių nustatytas sąlygas. Žemiau pateikiami apibendrinti saugumo reikalavimai, norint užtikrinti sklandžią kelionę.

  • Nepasiskiepiję ir nepersirgę asmenys privalo turėti neigiamą rezultatą COVID-19 PGR testo, atlikto likus 48 val. ir mažiau iki Lenkijos sienos kirtimo. Šis testas bus galiojantis važiuojant per Čekiją bei atvykstant į Austriją. Pagal Austrijos nustatytus reikalavimus, PGR testas turi būti atliktas likus 72 val. ir mažiau iki kertant šalies sieną. COVID-19 tyrimo sertifikatas turi būti popierinės formos (originalas arba atspausdintas, su antspaudu ir gydytojo parašu). Neigiamas COVID-19 PGR testo sertifikatas turi būti anglų kalba. Taip pat tinka ir ES skaitmeninis COVID-19 sertifikatas, kurį galite rasti www.esveikata.lt, prisijungus prie savo paskyros.
  • Vaikams iki 6 m. testavimosi reikalavimai nėra taikomi. Kadangi kelionėje bus vykstama per Čekiją ir ten apsistojama vienai nakvynei, pagal šios šalies nustatytus reikalavimus, vaikams nuo 6 m. reikalingas COVID-19 PGR arba antigenų testas. PGR testas turi būti atliktas likus 72 val. ir mažiau iki Čekijos sienos kirtimo, o antigenų testas turi būti atliktas likus 48 val. ir mažiau iki sienos kirtimo. Kertant Austrijos sieną, testo reikalavimai yra taikomi vaikams nuo 12 m. Šio amžiaus vaikams ir vyresniems PGR testas turi būti atliktas likus 72 val. ir mažiau, o antigenų testas – 48 val ir mažiau iki Austrijos sienos kirtimo.
  • Pilnai pasiskiepijusiems keliautojams, gavusiems antrą vakcinos dozę (išskyrus gavusiems Janssen/Johnson&Johnson vakciną – užtenka vienos dozės), testas nėra privalomas. Po pilnos vakcinacijos turi būti praėję 14 dienų. Dokumentai turi būti originalūs iš gydytojo (anglų kalba), dokumentai turi pativirtinti skiepijimą abiem vakcinos dozėm (jeigu vakcinos schema susideda iš vienos dozės – užtenka vieno dokumento, jeigu iš dviejų, reikia abiejų skiepų dokumentų). Taip pat tinka ir ES skaitmeninis COVID-19 sertifikatas, kurį galite rasti www.esveikata.lt, prisijungus prie savo paskyros. Pagal Austrijos nustatytus reikalavimus, vakcinacijos dokumentai negali būti išduoti prieš daugiau nei 270 d.
  • Keliautojams, turintiems sveikatos priežiūros įstaigos dokumentą arba ES skaitmeninį COVID-19 sertifikatą, įrodantį, jog asmuo persirgo koronavirusu, kai diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu COVID-19 PGR tyrimo rezultatu, testas nėra reikalingas. Persirgimą įrodantys dokumentai privalo būti anglų kalba. Nuo pirmojo teigiamo tyrimo rezultato turi būti praėję ne daugiau kaip 180 dienų.

Šiuo metu visose paminėtose šalyse jau galioja skaitmeninis ES COVID-19 sertifikatas. Pasiskiepiję, persirgę ar neigiamą COVID-19 PGR testo rezultatą turintys asmenys gali jį išsiimti tinklapyje www.esveikata.lt. Jei turite skaitmeninį ES COVID-19 sertifikatą, papildomi skiepijimą, persirgimą ar neigiamą COVID-19 testo rezultatą patvirtinantys dokumentai – nereikalingi.

Keliautojai, negalintys pateikti neigiamą COVID-19 tyrimo rezultatą, atliktą pilną vakcinaciją ar persirgimą COVID-19 virusu įrodančių dokumentų, į autobusą nebus įleidžiami.

Saugumo reikalavimai grįžtantiems į Lietuvą

Registracija NVSC ir pildoma anketa

Iš visų šalių keliaujantys vežėjų organizuojamais ir vykdomais tarptautinio susisiekimo maršrutais reguliariais, specialiais ir užsakomaisiais reisais visų rūšių transportu privalo užpildyti KELEIVIO ANKETĄ ir prieš patekdami į transporto priemonę pateikti vežėjui užpildytos elektroninės anketos patvirtinimą (QR kodą). Atvykstantys į Lietuvą savo transportu ne vėliau kaip per 12 valandų nuo grįžimo ar atvykimo į Lietuvą momento privalo užpildyti KELEIVIO ANKETĄ

COVID-19 testas

Visiems keliautojams, grįžtantiems ar atvykstantiems į Lietuvą, privaloma turėti neigiamą rezultatą COVID-19 PGR tyrimo, atlikto likus 72 val. ir mažiau iki atvykstant į Lietuvą arba neigiamą rezultatą greitojo antigenų testo, atlikto likus 48 val. ir mažiau iki atvykstant į Lietuvą (serologinių antikūnų tyrimų atsakymas nepripažįstamas).

Šis reikalavimas dėl COVID-19 tyrimo netaikomas:

  • tranzitu per Lietuvos Respubliką vykstantiems asmenims;
  • persirgusiems arba paskiepytiems pagal pilną vakcinacijos schemą vaistinių preparatų registre įregistruota COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) vakcina asmenims;
  • asmenims iki 12 metų.

Grįžtant į Lietuvą, visais testų atlikimo organizavimo klausimais padės kelionės vadovai.

Visus reikalingus dokumentus (neigiamo COVID-19 tyrimo atsakymą, pažymą ar išrašą apie persirgimą COVID-19 liga arba paskiepijimą) primygtinai patariame turėti anglų kalba., tam, kad kitos valstybės pasienio patikros pareigūnams nekiltų neaiškumų, o tuo pačiu ir pačiam keleiviui nesudarytų papildomų nepatogumų ir jam būtų leista išvykti. Jei keleivis neturi galimybės pateikti originalaus dokumento anglų kalboje, primygtinai rekomenduojame turėti jo vertimą patvirtintą vertimo biuro antspaudu. Vertimas, atsiųstas el.paštu taip pat turėtų būti tinkamas, jei jame bus aiškiai matoma, jog tekstas yra išverstas vertimo biuro ir patvirtintas jo antspaudu.

Daugiau informacijos apie reikalavimus keliaujantiems bei taikomas išimtis Vyriausybės nutarime "Dėl karantino Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbimo".

Šiuo metu grįžusiems į Lietuvą iš ES šalių, galioja „šviesoforo” principas.

Kiekvieną savaitę atnaujinamą paveiktų šalių sąrašą rasi čia. Sąraše pateikiamos skirtingų spalvų zonos ir joms priskiriamos šalys. Ką gi tos spalvos reiškia?

Grįžus iš į ŽALIĄ ZONĄ patekusių valstybių ir salų, saviizoliacijos reikalavimai nebus taikomi. Tačiau nevakcinuotiems ir nepersirgusiems asmenims PGR, atliktas likus 72 val. ir mažiau iki grįžimo į Lietuvą, arba antigenų testas, atliktas 48 val. ir mažiau iki Lietuvos sienos kirtimo, yra būtinas.

Grįžus iš į GELTONĄ ZONĄ patekusių valstybių ir salų, saviizoliacijos reikalavimai nebus taikomi. Tačiau nevakcinuotiems ir nepersirgusiems asmenims PGR testas, atliktas likus 72 val. ir mažiau iki grįžimo į Lietuvą, arba antigenų testas, atliktas 48 val. ir mažiau iki Lietuvos sienos kirtimo, yra būtinas. Taip pat privaloma pakartotiną testą atlikti 3-5 dieną po atvykimo į Lietuvą, registruotis reikia Karštosios linijos interneto svetainėje www.1808.lt.

Grįžus iš į RAUDONĄ ZONĄ patekusių valstybių ir salų, nevakcinuotiems ir nepersirgusiems asmenims PGR testas, atliktas likus 72 val. ir mažiau iki grįžimo į Lietuvą, arba antigenų testas, atliktas 48 val. ir mažiau iki Lietuvos sienos kirtimo, yra būtinas. Taip pat taikoma 10 d. saviizoliacija.

Vaikams iki 12 metų, grįžus iš bet kokios šalies, izoliacija ir testavimosi reikalavimai nebus taikomi. Vaikams nuo 12 iki 16 metų izoliacija nebus taikoma jeigu jie turės neigiamą COVID-19 tyrimo rezultatą. Jei tyrimas atliekamas Lietuvoje, izoliacija privaloma iki tyrimo rezultato gavimo. Taip pat vaikams nuo 12 iki 16 metų amžiaus, atvykusiems iš geltonai zonai priskirtos šalies, 3–5 dieną atvykus į Lietuvą, atlikti PGR tyrimą yra būtina , o tokio amžiaus vaikai, atvykę iš raudonai ir pilkai zonai priskirtos šalies, bus atleidžiami nuo izoliacijos, jei atliks PGR arba antigeno testą.

Saviizoliacija

Grįžusiems į Lietuvą privaloma 10 dienų saviizoliacija (išskyrus, grįžtantiems iš šalių, kurios patenka į žalią ir geltoną zonas). Yra galimybė ją sutrumpinti, jeigu 7 saviizoliacijos dieną ir vėliau keliautojas savo lėšomis atliks testą COVID-19 ligai nustatyti ir gaus neigiamą atsakymą. Keliautojams, atvykusiems iš šalių, kuriose nenustatytas Covid-19 mutacijų plitimas, taikoma supaprastinta saviizoliacija. Jos metu galima gyventi kartu su šeimos nariais, kurie nekeliavo kartu, išeiti iš namų 1 km spinduliu nekontaktuojant su kitais asmenimis, ar išvykti svarbiais įsakyme apibrėžtais reikalais be būtinybės informuoti NVSC. Detali informacija apie saviizoliaciją čia.

Saviizoliacijos išimtys

Persirgusiems COVID-19 ar vakcinuotiems pagal pilną vakcinacijos schemą testuotis ir izoliuotis nereikia, jeigu yra gydymo įstaigos pažyma ar skiepijimų sertifikatas apie persirgimą 180 dienų laikotarpiu iki atvykimo arba atliktą vakcinaciją (išskyrus, grįžtantiems iš šalių, kurios patenka į žalią ir geltoną zonas). Taip pat taikomos išimtys tam tikrų profesijų atstovams. Vaikams iki 7 metų grįžus iš bet kokios šalies izoliacija nebus taikoma. Vaikams nuo 7 iki 16 metų izoliacija nebus taikoma, jeigu jie turės neigiamą COVID-19 tyrimo rezultatą (išskyrus, grįžtantiems iš šalių, kurios patenka į žalią ir geltoną zonas). Jei tyrimas atliekamas Lietuvoje, izoliacija privaloma iki tyrimo rezultato gavimo. Daugiau informacijos apie saviizoliacijos išimtis rasite čia.

Pasiskiepijusiems:

Ką reiškia „skiepijimas pagal skiepijimo schemą“?
Atkreipiame dėmesį, kad skiepijimo schemą sudaro ne tik vakcinos dozių skaičius, tačiau ir laikotarpis po vakcinos įskiepijimo, per kurį organizme susidaro imunitetas.

Saviizoliuotis ir pateikti neigiamo Covid-19 tyrimo rezultato NEREIKIA, jei po skiepo („COVID-19 Vaccine Janssen“, „Comirnaty“, „COVID-19 Vaccine Moderna“, „Vaxzevria“) yra praėję 14 ir daugiau dienų, kai asmuo buvo paskiepytas:

  • antra vakcinos doze, kai skiepijimo schemą sudaro dvi vakcinos dozės;
  • viena vakcinos doze, kai skiepijimo schemą sudaro viena vakcinos dozė;
  • bent viena vakcinos doze, kai vakcina suleista asmeniui, kuris persirgo COVID-19 liga ir diagnozė jam buvo patvirtinta remiantis teigiamu PGR tyrimo rezultatu Ir nuo teigiamo rezultato praėjo ne daugiau kaip 180 dienų.

Persirgusiems:

Reikalavimas dėl izoliacijos ir testo nėra taikomas asmenims, turintiems asmens sveikatos priežiūros įstaigos dokumentą, patvirtinantį, kad asmuo persirgo COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), kai diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu PGR tyrimu, ir nuo teigiamo tyrimo rezultato praėjo 180 arba mažiau dienų iki grįžimo/atvykimo į Lietuvos Respubliką. Siekiant pasinaudoti testo ir izoliacijos išimtimi, privaloma turėti su savimi dokumentą, įrodantį, kad asmuo persirgo COVID-19 liga. Tinkamas E-sveikatos sistemoje išduodamas Persirgtos ligos pažymėjimas/Certificate of Recovery, kuris susiformuoja, tik tuomet, kai liga diagnozuota atlikus PGR testą. Jeigu liga buvo diagnozuota Antigeno ( RAT) testu, Persirgtos ligos pažymėjimas/Certificate of Recovery nesusiformuoja ir keliautojui išimtis dėl izoliacijos ir testo, nėra taikoma.

į pradžią

Naudingos nuorodos:

Lietuvos respublikos URM informacija keliaujantiems: https://urm.lt/covid19
Europos sąjungos instrumentas šalių narių covid situacijai stebėti: https://reopen.europa.eu/lt
IATA Covid-19 kelionių reikalavimų žemėlapis: https://www.iatatravelcentre.com/world.php

Informaciją stengiamės atnaujinti kuo greičiau po atitinkamų pasikeitimų, tačiau dėl nuolatinio situacijos ir taisyklių kitimo bei skirtingo šalių atsako į Covid-19 krizę įvairiose šalyse informacija gali pasikeisti bet kuriuo metu. Todėl negalime prisiimti atsakomybės dėl to, kad čia skelbiama informacija visuomet atitiks paskutinius įvykusius pokyčius. Prašome keliautojus būti dėmesingais ir nuolat sekti naujausią informaciją ir kituose šaltiniuose.

Atnaujinta 2021-07-15

Prašome užpildyti privalomus laukus!
Jūsų žinutė sėkmingai išsiųsta!
Nepavyko išsiųsti žinutės, patikrinkite laukelius.
Galite susisiekti el. paštu: labas@makalius.lt