SAUGUMO REIKALAVIMAI PAŽINTINĖMS KELIONĖMS AUTOBUSU Į ESTIJĄ

Keliautojų saugumas yra mūsų didžiausias prioritetas. Laukiantiems ar dar tik planuojantiems atostogas, pateikiame visą svarbiausią informaciją susijusią su saugumo reikalavimais vykstant į pažintines keliones autobusu. Visų keliaujančių prašome būti sąmoningiems ir tiek vykstant į kitą šalį, tiek grįžus į Lietuvą laikytis visų rekomenduojamų saugumo reikalavimų.

Saugumo reikalavimai autobuse

Ruošdamiesi kelionei, pasirūpinkite apsauginėmis kaukėmis bei dezinfekuojančiu skysčiu. Vienkartines medicinines kaukes rekomenduojame keisti naujomis kas 2-3 valandas. Dezinfekuojančiu skysčiu bus galimybė pasinaudoti ir autobuse, kelionės metu.

Pagal šiuo metu galiojančius reikalavimus, keliautojai, vyresni nei 6 metų amžiaus, privalo autobuso viduje dėvėti apsaugines kaukes. Autobusuose bus įrengtos ir keleivių naudojimui paruoštos rankų dezinfekavimo priemonės.

Autobusuose reguliariai valomi ir dezinfekuojami dažnai liečiami paviršiai (rankenos, turėklai ir pan.), dezinfekcija atliekama ne rečiau kaip kartą per dieną. Apribotas keleivių ir autobuso vairuotojo kontaktas apsauginiu skydu (jei nėra galimybės įrengti skydą, vairuotojai privalo dirbti su apsauginėmis kaukėmis). Autobuso kondicionavimo sistemose įrengiami Hepa filtrai.

Estijos saugumo reikalavimai

Vykstant į autobusinę kelionę, kurios kryptis – Estija, yra kertama Latvijos siena, todėl privaloma laikytis saugumo reikalavimų, tenkinančių abiejų šalių nustatytas sąlygas. Žemiau pateikiami apibendrinti saugumo reikalavimai, norint užtikrinti sklandžią kelionę.

  • Visiems, kertantiems Latviją tranzitu, privaloma likus 5 val. ir mažiau iki Latvijos Respublikos sienos kirtimo užpildyti registracijos formą. Užpildžius anketą, būtina išsisaugoti el. paštu gautą QR kodą. Registracijos formą yra privaloma pildyti visais atvejais, be išimčių.
  • Visi keleiviai, atvykstantys į Estiją, privalo užpildyti registracijos formą. Forma turi būti užpildyta likus 2 dienoms ir mažiau iki kertant Estijos sieną.

Į Estiją be apribojimų ir izoliacijos gali vykti tik pilnai pasiskiepiję keliautojai arba asmenys, persirgę COVID -19 infekcija.

  • Pilnai pasiskiepiję keliautojai, gavę antrą vakcinos dozę (išskyrus gavusiems Janssen vakciną – užtenka vienos dozės). Po pilnos vakcinacijos turi būti praėję 15 ir daugiau parų. Vakcinuoti asmenys privalo pateikti dokumentus, įrodančius, jog buvo atlikta pilna vakcinacija ir nuo pirminės vakcinacijos iki patekimo į šalį praėjo ne daugiau nei 1 metai. Jei asmuo jau yra vakcinuotas papildoma, sustiprinamąja vakcinos nuo COVID-19 doze (revakcinacija), šis skiepas yra laikomas paskutiniu, nuo šios vakcinos dozės taip pat negali būti praėję daugiau nei 1 metai. Tinkamas dokumentas - ES skaitmeninis COVID-19 sertifikatas (EU Digital COVID certificate), kurį galite rasti esveikata.lt, prisijungus prie savo paskyros.
  • Asmenys persirgę Covid-19 liga, kai diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu PGR tyrimo rezultatu ir nuo pirmo teigiamo tyrimo rezultato praėjo ne daugiau kaip 180 dienų iki atvykimo į Estiją. Dokumente turi būti nurodyti asmens vardas, atitinkantis nurodytą asmens dokumentuose, medicininės įstaigos, kurioje buvo atlikti tyrimai, duomenys bei tyrimo atlikimo datos. Tinkamas dokumentas - ES skaitmeninis COVID-19 sertifikatas (EU Digital COVID certificate), kurį galite rasti esveikata.lt, prisijungus prie savo paskyros.
  • Nepersirgusiems ir nevakcinuotiems arba neatitinkantiems aukščiau nurodytų reikalavimų keliautojams, atlikusiems testą, izoliacija Estijoje bus neprivaloma tik tuo atveju, jei susirgimų skaičius pastarąsias 14 d. Lietuvoje bus mažesnis nei 75 atvejai 100 tūkst. gyventojų (t.y. Lietuva bus mažos rizikos šalis). Šiuo metu Lietuva viršija nurodytą atvejų skaičių, todėl į kelionę šia kryptimi gali keliauti tik pilnai vakcinuoti arba persirgę asmenys. SU TESTAIS VYKTI GALIMYBĖS NĖRA.

Reikalavimai vaikams:

  • Vaikams iki 11 metų (imtinai) testavimosi ir saviizoliacijos reikalavimai netaikomi, jeigu jie keliauja su suaugusiais, pilnai paskiepytais nuo COVID-19 ar persirgusiais COVID -19 infekcija.
  • Nevakcinuotiems 12 metų ir vyresnio amžiaus vaikamstestas yra privalomas. Būtina pateikti neigiamą testo rezultatą įrodantį dokumentą.

Keliautojai, negalintys pateikti pilną vakcinaciją arba galiojančių persirgimą patvirtinančių dokumentų anglų k. (tinka TIK ES skaitmeninis COVID-19 pažymėjimas), į kelionę vykti negalės.

Saugumo reikalavimai grįžtantiems į Lietuvą

Registracija NVSC ir pildoma anketa

Iš visų šalių keliaujantys vežėjų organizuojamais ir vykdomais tarptautinio susisiekimo maršrutais reguliariais, specialiais ir užsakomaisiais reisais visų rūšių transportu privalo užpildyti KELEIVIO ANKETĄ ir prieš patekdami į transporto priemonę pateikti vežėjui užpildytos elektroninės anketos patvirtinimą (QR kodą). Atvykstantys į Lietuvą savo transportu ne vėliau kaip per 12 valandų nuo grįžimo ar atvykimo į Lietuvą momento privalo užpildyti KELEIVIO ANKETĄ

Šiuo metu grįžusiems į Lietuvą iš ES šalių, galioja „šviesoforo” principas.

Kiekvieną savaitę atnaujinamą paveiktų šalių sąrašą rasi čia. Sąraše pateikiamos skirtingų spalvų zonos ir joms priskiriamos šalys. Ką gi tos spalvos reiškia?

Grįžus iš į ŽALIĄ ZONĄ patekusių valstybių ir salų, saviizoliacijos reikalavimai nebus taikomi. Tačiau nevakcinuotiems ir nepersirgusiems asmenims PGR, atliktas likus 72 val. ir mažiau iki grįžimo į Lietuvą, arba antigenų testas, atliktas 48 val. ir mažiau iki Lietuvos sienos kirtimo, yra būtinas.

Grįžus iš į GELTONĄ ZONĄ patekusių valstybių ir salų, saviizoliacijos reikalavimai nebus taikomi. Tačiau nevakcinuotiems ir nepersirgusiems asmenims PGR testas, atliktas likus 72 val. ir mažiau iki grįžimo į Lietuvą, arba antigenų testas, atliktas 48 val. ir mažiau iki Lietuvos sienos kirtimo, yra būtinas. Taip pat privaloma pakartotiną testą atlikti 3-5 dieną po atvykimo į Lietuvą, registruotis reikia Karštosios linijos interneto svetainėje www.1808.lt.

Grįžus iš į RAUDONĄ ZONĄ patekusių valstybių ir salų, nevakcinuotiems ir nepersirgusiems asmenims PGR testas, atliktas likus 72 val. ir mažiau iki grįžimo į Lietuvą, arba antigenų testas, atliktas 48 val. ir mažiau iki Lietuvos sienos kirtimo, yra būtinas. Taip pat taikoma 10 d. saviizoliacija.

 

Vaikams iki 12 metų, grįžus iš bet kokios šalies, izoliacija ir testavimosi reikalavimai nebus taikomi. Vaikams nuo 12 iki 16 metų izoliacija nebus taikoma jeigu jie turės neigiamą COVID-19 tyrimo rezultatą. Jei tyrimas atliekamas Lietuvoje, izoliacija privaloma iki tyrimo rezultato gavimo. Taip pat vaikams nuo 12 iki 16 metų amžiaus, atvykusiems iš geltonai zonai priskirtos šalies, 3–5 dieną atvykus į Lietuvą, atlikti PGR tyrimą yra būtina , o tokio amžiaus vaikai, atvykę iš raudonai ir pilkai zonai priskirtos šalies, bus atleidžiami nuo izoliacijos, jei atliks PGR arba antigeno testą.

Saviizoliacija

Grįžusiems į Lietuvą privaloma 10 dienų saviizoliacija (išskyrus, grįžtantiems iš šalių, kurios patenka į žalią ir geltoną zonas). Yra galimybė ją sutrumpinti, jeigu 7 saviizoliacijos dieną ir vėliau keliautojas savo lėšomis atliks testą COVID-19 ligai nustatyti ir gaus neigiamą atsakymą. Keliautojams, atvykusiems iš šalių, kuriose nenustatytas Covid-19 mutacijų plitimas, taikoma supaprastinta saviizoliacija. Jos metu galima gyventi kartu su šeimos nariais, kurie nekeliavo kartu, išeiti iš namų 1 km spinduliu nekontaktuojant su kitais asmenimis, ar išvykti svarbiais įsakyme apibrėžtais reikalais be būtinybės informuoti NVSC. Detali informacija apie saviizoliaciją čia.

Saviizoliacijos išimtys

Persirgusiems COVID-19 ar vakcinuotiems pagal pilną vakcinacijos schemą testuotis ir izoliuotis nereikia, jeigu yra gydymo įstaigos pažyma ar skiepijimų sertifikatas apie persirgimą 180 dienų laikotarpiu iki atvykimo arba atliktą vakcinaciją (išskyrus, grįžtantiems iš šalių, kurios patenka į žalią ir geltoną zonas). Taip pat taikomos išimtys tam tikrų profesijų atstovams. Vaikams iki 7 metų grįžus iš bet kokios šalies izoliacija nebus taikoma. Vaikams nuo 7 iki 16 metų izoliacija nebus taikoma, jeigu jie turės neigiamą COVID-19 tyrimo rezultatą (išskyrus, grįžtantiems iš šalių, kurios patenka į žalią ir geltoną zonas). Jei tyrimas atliekamas Lietuvoje, izoliacija privaloma iki tyrimo rezultato gavimo. Daugiau informacijos apie saviizoliacijos išimtis rasite čia.

Pasiskiepijusiems:

Ką reiškia „skiepijimas pagal skiepijimo schemą“?
Atkreipiame dėmesį, kad skiepijimo schemą sudaro ne tik vakcinos dozių skaičius, tačiau ir laikotarpis po vakcinos įskiepijimo, per kurį organizme susidaro imunitetas.

Saviizoliuotis ir pateikti neigiamo Covid-19 tyrimo rezultato NEREIKIA, jei po skiepo („COVID-19 Vaccine Janssen“, „Comirnaty“, „COVID-19 Vaccine Moderna“, „Vaxzevria“) yra praėję 14 ir daugiau dienų, kai asmuo buvo paskiepytas:

  • antra vakcinos doze, kai skiepijimo schemą sudaro dvi vakcinos dozės;
  • viena vakcinos doze, kai skiepijimo schemą sudaro viena vakcinos dozė;
  • bent viena vakcinos doze, kai vakcina suleista asmeniui, kuris persirgo COVID-19 liga ir diagnozė jam buvo patvirtinta remiantis teigiamu PGR tyrimo rezultatu Ir nuo teigiamo rezultato praėjo ne daugiau kaip 180 dienų.

Persirgusiems:

Reikalavimas dėl izoliacijos ir testo nėra taikomas asmenims, turintiems asmens sveikatos priežiūros įstaigos dokumentą, patvirtinantį, kad asmuo persirgo COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), kai diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu PGR tyrimu, ir nuo teigiamo tyrimo rezultato praėjo 180 arba mažiau dienų iki grįžimo/atvykimo į Lietuvos Respubliką. Siekiant pasinaudoti testo ir izoliacijos išimtimi, privaloma turėti su savimi dokumentą, įrodantį, kad asmuo persirgo COVID-19 liga. Tinkamas E-sveikatos sistemoje išduodamas Persirgtos ligos pažymėjimas/Certificate of Recovery, kuris susiformuoja, tik tuomet, kai liga diagnozuota atlikus PGR testą. Jeigu liga buvo diagnozuota Antigeno ( RAT) testu, Persirgtos ligos pažymėjimas/Certificate of Recovery nesusiformuoja ir keliautojui išimtis dėl izoliacijos ir testo, nėra taikoma.

į pradžią

Naudingos nuorodos:

Lietuvos respublikos URM informacija keliaujantiems: https://urm.lt/covid19
Europos sąjungos instrumentas šalių narių covid situacijai stebėti: https://reopen.europa.eu/lt
IATA Covid-19 kelionių reikalavimų žemėlapis: https://www.iatatravelcentre.com/world.php

Informaciją stengiamės atnaujinti kuo greičiau po atitinkamų pasikeitimų, tačiau dėl nuolatinio situacijos ir taisyklių kitimo bei skirtingo šalių atsako į Covid-19 krizę įvairiose šalyse informacija gali pasikeisti bet kuriuo metu. Todėl negalime prisiimti atsakomybės dėl to, kad čia skelbiama informacija visuomet atitiks paskutinius įvykusius pokyčius. Prašome keliautojus būti dėmesingais ir nuolat sekti naujausią informaciją ir kituose šaltiniuose.

Prašome užpildyti privalomus laukus!
Jūsų žinutė sėkmingai išsiųsta!
Nepavyko išsiųsti žinutės, patikrinkite laukelius.
Galite susisiekti el. paštu: labas@makalius.lt