Stokholmas – viena gražiausių Europos sostinių

Stokholmas – Švedijos sostinė ir didžiausias Švedijos bei Skandinavijos miestas, didelis jūrų uostas. Kai kurie keliautojai Stokholmą vadina viena gražiausių sostinių pasaulyje. Miestas išsidėstęs 14 salų, kurias jungia 57 tiltai. Gražūs pastatai, žalios miesto erdvės ir daug vandens – tai išskiria šį miestą iš kitų. Stokholmas skaičiuoja daugiau nei 750 metų istorijos, todėl išties turi ką pasiūlyti lankytojui. Pasaulinio lygio muziejai, kitos atrakcijos. Smagu, jog daug lankytinų vietų galima aplankyti tiesiog pėsčiomis. Keliauti mėgstantys žino – vaikštant pėsčiomis geriausiai ir greičiausiai susipažįsti su miestu. Na, gerai, kartais ir koks autobusas ar metro būna visai ne pro šalį :) Šį miestą galima pasiekti tiesioginiais skrydžiais iš Vilniaus su pigias keliones siūlančia kompanija WizzAir. Lėktuvas leidžiasi Skavsta oro uoste, esančiame maždaug už 100 km iki paties miesto. Į arčiau esantį Arlanda oro uostą (37 km iki Stokholmo) skraidina airBaltic ir SAS.

Lankytinos vietos

Vaza muziejus

Vaza - tai XVII a. Švedijos karo laivynui pastatytas laivas, turėjęs tapti laivyno flagmanu, bet tragiškai nuskendęs vos pajudėjęs į pačią pirmą savo kelionę. Pasak šaltinių - tai labiausiai lankomas muziejus visoje Skandinavijoje. Puiki vieta...

Stokholmo senamiestis

Didžiausias ir geriausiai išsilaikęs viduramžių miesto centras Europoje. Čia 1252 metais gimė Stokholmo istorija. Senos, siauros gatvelės, bažnyčios, muziejai, katedra. Net ir žiemos metu miestas atrodo lyg iš pasakos. Vaikščiok, dairykis, atrask...

Karališkeiji rūmai

Oficiali Švedijos karalių rezidencija su net 600 kambarių. Šiuose, XVIII a. statytuose, visuomenei atviruose rūmuose veikia 5 muziejai, galima pasigrožėti įspūdingu XVIII-XIX a. interjeru, sidabriniu karalienės Kristinos sostu, įvairiais...

Miesto rotušė

Viena labiausiai turistų lankomų vietų, miesto simbolis, kurį puošia trys karūnos, iškilusios į daugiau nei 100 metrų aukštį. Rotušėje vyksta Nobelio premijos laureatų banketai. Pastate yra dvi salės: "Mėlynoji“ ir „Auksinė“. Pirmojoje rengiamas...

ABBA muziejus

Tikra šalies vizitinė kortelė! Kas nėra girdėjęs šios, visame pasaulyje garsios grupės, savo didįjį muzikinį šuolį padariusios "Eurovizijos" dėka? Nesvarbu, esi prisiekęs gerbėjas ar tiesiog smalsuolis - pasivaikščioti po šio kolektyvo muzikinę...

Fotografiska

Visame pasaulyje žinoma šiuolaikinės fotografijos menininkų susitikimo vieta. Per metus ten veikia iki 24 ekspozicijų (4 didelės ir 20 mažesnių). Čia taip pat rasi knygų, suvenyrų parduotuvę, restoraną. Viršutiniame aukšte įrengtoje kavinėje...

Drotingholmo rūmai

Į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą įrašytą vieta, Švedijos karalių rezidencija, įsikūrusi Melareno ežero saloje - Lovione. Tai - geriausiai išsilaikę rūmai Švedijoje, pastatyti XVII amžiuje. Skirk pusdienį nuostabiam pasivaikščiojimui aukščiausios...

Šiuolaikinio meno muziejus

Pasigrožėk viena įspūdingiausių modernaus meno kolekcijų visoje Europoje! Salvadoro Dali, Pablo Picasso, Anri Matiso ir kitų garsių menininkų darbus tikrai rasi čia!

Paiplaukiojimas valtimi

Pažvelk į Švedijos sostinės krantus ir pasigrožėk miestu! Pamatyti Stokholmą iš vandens – tiesiog nuostabu. Yra daugybė turų, rinkitės pagal savo interesus. Stokholmas įsikūręs ant 14 salų, kurias jungia beveik 60 tiltų. Ideali vieta smagiam...

Nakvynė

Viešbučiai Stokholme dažniausiai yra tikrai geri, yra nemažai prabangių variantų, todėl apsistojęs tikrai nesijausi "apiplėštas" (ypač turint omeny, jog tai viena brangesnių Europos sostinių). Deja, rasti paprastą, pigų, patogų numerį, kur nereikėtų dalintis bendru vonios kambariu su kitais yra tikrai sudėtinga. Aišku, jei apsistosi tik trumpam ir bendras dušas Tau nėra baubas - galima rinktis ir svečių namus, kurie taip pat yra visai neblogi, galima netgi rasti taip vadinamų "kapsulių". Jei nori sutaupyti - tai bene geriausia išeitis. Paprastų numerių kainos čia prasideda maždaug nuo 50 €, vidutiniškų - 65 €, o prabangesnių ir 5 žvaigždučių - nuo 90-150 € už naktį. 

Verta pagalvoti ir apie apartamentus. Tuomet galėsi pats gamintis maistą ir bus tikrai pigiau nei eiti valgyti į vietos maitinimo įstaigas. Jos labai brangios! 

Transportas

Kaip ir bet kurioje sostinėje, norint pamatyti šiek tiek daugiau nei kvadratinio kilometro plotą pačiame miesto centre, neišvengiamai teks naudotis viešojo transporto paslaugomis. Aišku, jei lyja pinigais, Stokholme galima visur keliauti taksi, bet šiaip nerekomenduoju. Geriau keliauti autobusais, metro, tramvajumi ar keltis į kitą krantą laiveliais. Patogiausia, turbūt, būtų rinktis metro. Beje, tai - ilgiausia pasaulyje galerija, nes daugybė stočių yra išpuoštos skirtingų meninkų darbais.

Beveik visi bilietai pildomi į specialią kortelę, kuri kainuoja 20 Švedijos kronų (apie 2 €). Ją įsigijus bus galima naudoti ir vėliau, jei sugalvosi užsukti į Stokholmą dar kartelį. Jei šios kortelės pirkti nenori, yra vienkartinio naudojimo kortelės, kurios galioja 1 arba 2 val., priklausomai nuo to, per kiek zonų keliausi (miestas padalintas į 3 zonas), taip pat 24 ir 72 val. ar visą savaitę galiojančios kortelės.

Įsidėmėk, kad bilieto pas vairuotoją nenusipirksi! Jį reikia turėti iš anksto. Bilietus ir korteles galima įsigyti visose metro, traukinių stotyse bei daugelyje kitų vietų. Netgi gali nusipirkti bilietus sms žinute, tik tam reikės prisiregistruoti atsisiuntus programėlę.

Beje, nebloga alternatyva yra "Stockholm Card", su kuria gausi nemokamų vizitų į daugiau nei 80 muziejų ar kitų lankytinių vietų. Ši kortelė galioja 48, 72 ar 120 val. ir kainuoja atitinkamai apie 80, 95 ir 125 €. Vaikams taikomos nuolaidos. Taip pat bis bus taikomos įvairios nuolaidos, taip pat būna (priklausomai nuo metų laiko) ir kitų vertingų atrakcijų – pvz. nemokamas Karališko kanalo turas arba pasivažinėjimas dviračiais.

Dar vienas variantas – „Flixbus“ autobusai. Jei planuoji keliauti tarp Gioteborgo, Stokholmo, Malmo arba tęsti kelionę į Daniją ar Vokietiją, būtinai apsilankyk jų tinklalapyje. Bilietų kainos prasideda nuo 5 €!

Daugiau informacijos ieškok:

http://sl.se/en

http://www.visitstockholm.com/en/Stockholmcard/

https://www.flixbus.se/tidtabell-busshallplatser/stockholm 

 

Maistas

Tikrai nieko nenustebinsiu pasakęs, kad skandinavijos šalyse kainos lietuvių piniginei nėra itin patrauklios. Ne išimtis ir Švedijos sostinė. Čia vykstant reikia nusiteikti, kad pinigų bus išleista nemažai. Aišku, visada galima "įjungti taupymo programą", bet ir parduotuvėse kainos, lyginant su lietuviškomis, yra gan aukštokos.

Apžvelkime viską iš eilės. Štai, trijų patiekalų pietūs vidutinio lygio restorane dviems žmonėms čia kainuos apie 75 €, bokalas vietinio alaus - net apie 6 €. Pavalgyti kuklesnėje užeigoje asmeniui galima maždaug už 10 €, o greito maisto restorane - apie 7-8 €. Tiesa, kaip teigia Stokholme pabuvoję keliautojai, maždaug už 10 € tikrai galima pavalgyti ir pačiame centre pasirinkus "švediško stalo" tipo maitinimą.

Parduotuvėje pigiau, bet vis tiek ganėtinai brangu. Butelys vyno - apie 9 €, alaus - apie 2 €, 1,5 l vandens - apie 1,6 €. Jei kalbėtume apie maistą, tai už kilogramą vištienos teks sumokėti apie 8 €, už tiek pat obuolių - apie 2,5 €. Turėk tai omenyje prieš susigundydamas pigiais skrydžių bilietais.

Panašios kryptys

Milanas - itališkos mados ir kultūros namai
Edinburgas - magiškas rašytojų miestas
Madridas - karališkoji Ispanijos sostinė
Austrija - slidininkų meka Alpių viršūnėse
Prašome užpildyti privalomus laukus!
Jūsų žinutė sėkmingai išsiųsta!
Nepavyko išsiųsti žinutės, patikrinkite laukelius.
Galite susisiekti el. paštu: labas@makalius.lt