Į Paryžių atvykom vėlyvą vakarą, be jokio blaškymosi susiradom savo hostelį už 84 litus trims naktims, beje, rezervacija mums nieko nekainavo, nes pasinaudojome SEB ISIC MasterCard teikiama privilegija. Už minėtą sumą mums priklausė po lovą 8 vietų „maišytame“ vaikinų ir merginų kambaryje. Buvo labai smagu, susibendravom su keliais užsieniečiais, tapome draugais kelioms dienoms, kol buvome Paryžiuje.
Nemaniau, kad kada naudosiuos studento pažymėjimu ir tuo džiaugsiuos. Atvirai, jei ne nuolaida lietuviškajame transporte, turbūt būčiau visai jo nesidariusi. O žinot, ta pati draugė mane paprotino, sako, pasidaryk banko kortelę ir pažymėjimą viename – ilgiau galios, o ir kortelių piniginėje mažiau. Jei ne SEB ISIC (kad ir kaip tai keistai skambėtų) niekada nebūčiau nieko užsisakiusi Eifelio restorane, nes kainos ten tikrai nestudentiškos, tačiau su kortele nusprendžiau, jog galiu šį tą sau leisti ir... apie tai bent jau kelionės metu negalvoti.
Kas dar? Mums labai pasisekė, jog nemokamai pakliuvome į Luvrą, beje, dėl to, jog viešnagės metu mums nebuvo 25 metų. Studentišką nuolaidą gavome ir Pompidou muziejuje. Nuolaida mums buvo suteikta dar keliuose muziejuose. Ankščiau mums rekomendavo įsigyti Paryžiaus miesto pasą, bet pasižiūrėjusios, ką norime aplankyti, nusprendėme, jog mums pakaks ir SEB ISIC MasterCard. Beje, girdėjome, kad ir vyresnio amžiaus studentai taip pat puikiai pasinaudoja jiems teikiamomis privilegijomis.
Beje, ateičiai – nemąstykite, kad kažkas pagalvos už jus – visur, kur tik einate, reikia rodyti savo tarptautinį studento pažymėjimą ir klausti specialių pasiūlymų ar nuolaidų, nes kartais nėra labai aiškiai nurodoma (paprastai koks lipdukas ant durų ar kurioje vietoje netoli kasos).
Taip pat nemokamai grožėjomės vakariniu Paryžiumi nuo Triumfo arkos, nes ten studentai lankosi nemokamai.
Beje, nepasinaudojome proga, o išties norėjome sudalyvauti bent viename tikrame Erazmus studentų vakarėlyje. Pasidomėkite prieš vykdami, nes tikrai dažnas klubas ar pasilinksminimo vieta organizuoja vakarėlius studentams, į kuriuos tam tikromis valandomis galima patekti nemokamai, pateikus savo ISIC.
Labai patiko tai, jog be jokių problemų atsiskaitinėjome už pirkinius parduotuvėse ar maistą bare. Paryžiečiai nešnairavo į mūsų korteles, o su malonia šypsena paklausdavo, iš kurios mes šalies ir džiaugdavosi, jog paviešėti atvyksta jauni žmonės, linkėjo dar sugrįžti į šį miestą.
Labai gailėjomės, jog nenuvykome iki Asterixo parko, kur su SEB ISIC MasterCard būtume gavusios 17 eurų nuolaidą bilietams. Beje, vos nepamiršau, Paryžiuje vasario 13 - kovo 28 dienomis Disney parke su ISIC galioja speciali nuolaida – 1 diena/2 parkai – 36 eurai vietoje 71 eurų. Bilietus galima įsigyti čia. Vienas žydas studentas papasakojo, jog daugiau transporto nuolaidų Prancūzijoje reikia žiūrėti čia (puslapis prancūzų kalba, bet su google translate viskas įmanoma, kartais praverčia net labai “prastas” vertimas).
Su minėtu tarptautiniu studento pažymėjimu gausite ne vieną ir ne dvi nuolaidas, jų visa paletė, tereikia susidėlioti maršrutą ir pasinaudoti savo studentiškomis privilegijomis iš širdies. Beje, sutapimas ar ne, o ISIC turėjo visi su mumis nakvoję „kambariokai“, matyt, kad veikia.
Et, dar daug liko nepamatyta ir neaplankyta, o tiek nedaug laiko iki studijų pabaigos. Teks vėl medžioti pigius bilietus ir traukti aplankyti dar nepamatyto Paryžiaus, nes teisingai buvo paminėta, jog Paryžius nuostabus visais metų laikais ir traukte traukia savo gatvelėmis, lankytinais objektais ir kažkokia nesuvokiama magija...