Į Maljorką išsiruošiau 2012 metais, www.makalius.lt interneto svetainėje paskaičiusi, kad būtent šią salą Makalius įtraukė į geriausiųjų sąrašą, ir dėl to, kad „Ryanair“ kompanija į ją pradėjo skraidinti tiesiogiai.
Į Maljorką išsiruošiau 2012 metais, www.makalius.lt interneto svetainėje paskaičiusi, kad būtent šią salą Makalius įtraukė į geriausiųjų sąrašą, ir dėl to, kad „Ryanair“ kompanija į ją pradėjo skraidinti tiesiogiai.
Pradėjus ieškotis informacijos apie salą, teko perskaityti ne vieną internetinį puslapį ir bandyti susidėlioti informaciją tiek anglų, tiek lietuvių kalba (tuo metu jos buvo ne itin daug). Kadangi ne kiekvienas tam turi pakankamai laiko ir noro, pabandysiu trumpai pasidalinti savo pastebėjimais ir patirtimi.
Oras, kurortas ir viešbutis
Į kelionę su vaikinu leidomės 2012 m. rugpjūčio 11–18 dienomis, oras buvo puikus – 26–30 °C laipsnių šilumos. Lėktuvo bilietus įsigijome birželio mėn., mokėjome apie 600 Lt žmogui. Ilgai neapsisprendžiau, kuriame kurorte apsistoti, o viešbučių pasirinkimas tirpo akimirksniu, dėl to, esant galimybei, siūlyčiau tuo pasirūpinti bent mėnesiu anksčiau.
Pasirinkome Magalufo kurortą (svarstymai buvo tarp šio kurorto, kuriame daug anglų jaunimo, ir El Arenalio, kuriame daug vokiečių jaunimo). Vyresnio amžiaus žmonėms arba nemėgstantiems jaunimo keliamo triukšmo, siūlyčiau rinktis kitus kurortus.
Apsistojome trijų žvaigždučių viešbutyje „Hotel Florida“ su maitinimo tipu pusryčiai ir vakarienė. Už 6 naktis dviem asmenims sumokėjome apie 2000 Lt. Viešbutis labai patiko: puikus, nors nedidelis baseinas, vakare vykdavo smagi programa, skanus maistas, galimybė iš karto nusileisti į jūra (ne į paplūdimį, bet nuo uolos, 3 min. iki pagrindinės gatvės, ko pritrūko – tai kondicionieriaus, buvo tik vėjo malūnėlis. Viešbutis įsikūręs ant kalvos, todėl nesigirdi triukšmo iš pagrindinės gatvės. Man kondicionieriai nepatinka, todėl nejaučiau didelio diskomforto, miegoti buvo karšta, bet pakenčiama.
Pervežimas iš oro uosto ir pirmoji naktis
Kadangi į Maljorką atskrendama naktį (apie vidurnaktį) ir viešasis transportas nebevažiuoja, užsisakiau pervežimą iš oro uosto į viešbutį per www.shuttledirect.com, į vieną pusę žmogui kainavo 6 eurus, nuvažiavom per 20 min. (pervežimą galima užsisakyti ir www.makalius.lt puslapyje, parašius laišką į labas@makalius.lt). Viešuoju transportu kelionė truktų apie 2 val. ir kainuotų 5 eurus žmogui.
Pirmai nakčiai viešbučio nebuvau užsisakiusi – „Hotel Florida“ buvo užimtas, todėl pamaniau, jog naktį galima praleisti mieste arba apsistoti kur kitur. Nuvykus į viešbutį mums maloniai pasiūlė lagaminus palikti rakinamame kambarėlyje ir sakė, kad vargu ar rasime kur apsistoti, todėl išėjome nakties leisti mieste. Daugiausiai laiko buvome paplūdimyje, nes pirmą naktį miestas pasirodė labai triukšmingas. Paplūdimyje prisižiūrėjome nuo girtų anglų nuogų maudynių, iki... žodžiu, įdomi patirtis J. Nors ir buvo laisvų gultų, nemiegojome, nes aplinkui sukosi kišenvagiai (neagresyvūs).
Automobilio nuoma, transportas
Trims dienoms išsinuomojome automobilį, kurį buvome užsisakę iš anksto su galimybę rezervaciją nemokamai atšaukti. Kadangi kurorte nuoma brangesnė, tai padariau oro uoste.
Oro uoste „Opel Corsa“ (2011 m.) kainavo 112 eurų nuoma + 30 eurų draudimas + 28 eurų GPS. Benzino „pravažinėjom“ už 70 eurų. Papildomai kainavo kelionė iki oro uosto (iš Magalufo nėra tiesioginio autobuso, reikia vieną kartą persėsti). Dviem asmenims nuvykimas ir parvykimas kainavo 20 eurų. Nuo Magalufo viešuoju transportu nusigauti iki oro uosto užtruko 2 val.
Kurorte tokio automobilio nuoma trims dienoms kainuotų 190 eurų + 30 eurų draudimas + 28 eurų GPS. Čia jau pasirinkimo reikalas – ar prarasti 2 valandas, ar nuomotis kurorte. Atsukus laiką atgal – vis tiek nuomočiausi oro uoste, nes kelionė iki ten neprailgo.
Viešbutyje stovėjimo aikštelės nebuvo, bet gatvėje, šalia viešbučio, vietą pasistatyti nesunkiai surasdavome.
Pastaba! Būtinai rekomenduočiau imti 30 eurų kainuojantį automobilio draudimą (stiklų, padangų ir t.t.), nes eidami matėme išdaužytus langus, be to, patys įbrėžėme automobilio šonus medžių šakomis siauruose keliukuose.
Lankytinos vietos
Kadangi automobilį nuomojomės trims dienoms – visas tris dienas važinėjome skirtingomis kryptimis.
Pirmą dieną važiavome iki Formentono švyturio (mano manymu, ten nuvažiuoti būtina), o likusį laiką praleidome Cami de Cala Figuera paplūdimyje (važiuojant nuo Formentono švyturio link). Iš matytų paplūdimių ko gero pats gražiausias, bet sunkoka nusileisti (statokas, aukštas kalnas). Krantas – dideli akmenys, o vandenyje daug jūros ežių (reiktų turėti maudymosi batus).
Antrą dieną važiavome į Valdemosą ir Deia (irgi verta!) bei leidomės serpantinais į Sa Calobrą. Netoli Sa Calobros vėl užsukome į paplūdimį. Tiems, kuriems nepatinka serpantinai – geriau į Sa Calobrą nevažiuoti, ten kelias ypač vingiuotas.
Trečią dieną vykome į paplūdimį Cala Llombards (taip pat privalu apsilankyti), tuomet į Drakono urvus (kas buvę stalagtitų, stalagmintų urvuose Čekijoje, Slovakijoje neprivalomaJ). Grįždami užsukome dar į kelis paplūdimius (rekomenduočiau Cala Anguila, bent jau tuo metu buvo labai didelės bangos).
Prieš grąžindami automobilį dar užsukome į Palmos katedrą – aplinkui gražu, bet viduje nieko ypatingo nepamačiau (čia jau pagal skonį). Antrą kartą 6 eurų nemokėčiau.
Ir dar…
Nepamirškite prieš vykstant įsigyti plaukimo kaukės, o silpnesni plaukikai ir pripučiamo rato.
Kaukė kurortuose kainuoja 6–8 eurus, padangos nuo 4 eurų (mažytės) iki 15 eurų.
Reikėtų turėti nemažai grynų pinigų, nes net Drakono urvuose kortele nebuvo galima atsiskaityti, suvenyruose irgi retai.
Alaus kainos dienos metu apie 1,5–2 eurai už bokalą, vakare 2–4 eurai.
P.S. Mes Maljorką tiesiog įsimylėjome ir tikriausiai grįšime ten dar ne kartą, nes nė vienas pasaulio kraštas mums nebeprilygsta šiai salai…
Keliautoja,
Viktorija Norušytė