Bulgarija - auksinių paplūdimių ir žalumos kraštas
Lankytinos vietos
Rožių slėnis
Kaliakros iškyšulys
Rilos vienuolynas
Pirinio nacionalinis parkas
Nesebaras
- Rožių slėnis
- Kaliakros iškyšulys
- Rilos vienuolynas
- Pirinio nacionalinis parkas
Nakvynė
Džiugi žinia ta, kad Bulgarijos viešbučiai ir kitos nakvynės įstaigos vienos pigiausių Europoje. Į Auksinių smilčių ar Saulėtojo kranto kurortus patogiausia vykti su kelionių organizatoriais, kurie keliones į Bulgariją organizuoja nuo 200 eurų, sezono pradžioje ir dar už mažesnes kainas, taigi akivaizdu, kad nakvynės kainos nėra didelės. Vidutinė numerio kaina Sofijoje 73 eurai.
Transportas
Pagrindinės susisiekimo priemonės šalyje yra autobusai, kurie kursuoja nuo 5:30 val. iki 11:00 val. Visuomeninio transporto bilietai perkami autobusų stotyje arba autobuse. Taksi nėra brangūs, pavyzdžiui, Sofijoje nukeliauti iš vieno taško į kitą kainuoja apie €10 (daugiausiai). Visi taksi turi skaitiklius, kaina priklauso nuo paros laiko, savaitės dienos. Minimalus tarifas – 5 levai (apie 5 eur). Taksi galima išsikviesti iš viešbučio. Kai kuriuose viešbučiuose galima išsinuomoti automobilį. Automobilio nuomos kaina parai nuo – 30 EUR.
Maistas
Pagrindinis bulgariškų patiekalų bruožas – pikantiškumas, kurio dažnai pasigendama lietuviškuose cepelinuose. Bulgarų kulinarai pirmenybę teikia daržovėms, kurias pagardina daugybe rūšių prieskonių. Maistas dažnai patiekiamas moliniuose induose.
Giuvečas – troškinta mėsa su bulvėmis ir daržovėmis
Kavarma – mėsos, grybų, svogūnų ir bulvių patiekalas
Musaka – smulkintos mėsos, bulvių ir kiaušinių ragu
Maistas ir gėrimai šioje valstybėje nėra brangūs. Kainos priklausomai nuo parduotuvės tipo gali skirtis. Mažesnėse parduotuvėse prekės brangesnės 10 – 20 %. Vaisiai ir daržovės pigesni turguose. Garsi Bulgarija ir savo aukštos kokybės vynais, kuriuos eksportuoja į 70 valstybių iš viso pasaulio. Geriausiais laikomi raudoni vynai „Mavrud“, „Stambolovo“, „Novoje Kaberne“, balti vynai „Jevksinograd“, „Cungurlarskij muskat“, „Chan Krum“ ir kiti.