ES skaitmeninis COVID sertifikatas bei šalys, iš kurių grįžus nereikia saviizoliuotis

ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas yra dokumentas, kuris patvirtina, kad jo savininkas buvo paskiepytas nuo COVID-19, yra persirgęs COVID-19 arba turi neigiamą COVID-19 tyrimo rezultatą. Keliaujant į užsienį, tokiems asmenims gali būti taikomi švelnesni ribojimai. Pažymėjimus LR piliečiai gali gauti prisijungę prie e-sveikatos portalo arba pas šeimos gydytoją. Šiuo metu visose Europos Sąjungos šalyse galioja šis sertifikatas. Beje, šį sertifikatą, kaip tinkamą dokumentą kelionei, pripažįsta Turkija ir Marokas.

Prieš keliaudamas atostogauti, būtinai susipažink su saugumo reikalavimais užsienio valstybėse.

Kas gali pasinaudoti sertifikatu ir kaip jį gauti?

ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas įrodo, kad asmuo:

 • Buvo paskiepytas nuo COVID-19 ligos:
  „Comirnaty“ (gamintojas „BioNTech ir Pfizer) vakcina ir praėjo 2 savaitės po antrosios dozės suleidimo;
  „Janssen“ (gamintojas „Janssen Pharmaceutica NV“) vakcina ir praėjo 2 savaitės po vakcinos dozės suleidimo;
  „Moderna“ (gamintojas „Moderna) vakcina ir praėjo 2 savaitės po antrosios dozės suleidimo;
  „Vaxzevria“ (gamintojas „AstraZeneca“) vakcina ir praėjo 2 savaitės po antrosios dozės suleidimo;
 • Yra persirgęs COVID-19 liga (galioja 180 d. nuo teigiamo COVID-19 PGR tyrimo paėmimo dienos);
 • Turi COVID-19 tyrimo neigiamą rezultatą (PGR arba antigenų testų).

2 savaitėms nuo bent vienos vakcinos dozės suleidimo asmeniui, kuris persirgo COVID-19 liga ir diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu PGR tyrimo rezultatu.

1. Norėdami gauti ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą, naršyklės lange surinkite www.esveikata.lt . Spauskite „Prisijungti“:

 

2. Susipažinkite ir pažymėkite, kad „Su Pacientų, besijungiančių prie ESPBI IS portalo, supažindinimo forma susipažinote. Patvirtinkite savo tapatybę, naudodamiesi IPasas.lt arba Elektroninių valdžios vartų platforma (per banką arba elektroniniu parašu).

3. Sėkmingai patvirtinę tapatybę, ekrane pamatysite skiltį „Pažymėjimai“. Spustelėkite „Atsisiųsti ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą“. Išsisaugokite dokumentą išmaniajame įrenginyje arba atsispausdinkite.
Jei matote, kad turite ne vieną pažymėjimo formą (vakcinacijos, persirgimo ar tyrimo) – pasirinkite tą, kurio Jums reikia.

Lietuvoje išduodamo ES skaitmeninio COVID sertifikato pavyzdys:

Šalys, iš kurių grįžus nereikia saviizoliuotis

Šiuo metu grįžusiems į Lietuvą iš ES šalių, galioja „šviesoforo” principas.

Prieš atvykstant į Lietuvą, ne anksčiau, nei 48 val. iki kelionės pradžios, visi keleiviai privalo užpildyti grįžimo anketą.

Kiekvieną savaitę atnaujinamą žemėlapį rasi čia. Žemėlapis iliustruoja konkrečioms šalims priskirtas spalvas. Ką gi tos spalvos reiškia?

Žalia spalva – asmenys, atvykę iš žaliai zonai priskiriamų šalių, turės pateikti neigiamą COVID-19 testo rezultatą. Tinkami testai: PGR (atliekamas ne anksčiau kaip 72 val. iki atvykimo į šalį), greitasis antigenų RAT (atliekamas ne anksčiau kaip 48 val. iki atvykimo į šalį).

Geltona spalva – atvykę iš geltonai zonai priskiriamų šalių prieš grįžtant turės pateikti neigiamą COVID-19 testą. Grįžę į Lietuvą turės atlikti antrą tyrimą 3-5 atvykimo į Lietuvą dieną. Išsitirti galima mobiliajame punkte, užsiregistravus Karštosios linijos interneto svetainėje www.1808.lt arba trumpuoju numeriu 1808.

Raudona spalva – atvykstantiems asmenims iš raudonai zonai priskiriamų valstybių privalomas tyrimas prieš atvykstant į Lietuvą (PGR tyrimas dėl COVID-19 turi būti atliktas ne seniau nei prieš 72 val. iki atvykimo į Lietuvą ir gautas neigiamas atsakymas, antigeno testas turi būti atliktas ne seniau nei prieš 48 val. iki atvykimo į Lietuvą ir gautas neigiamas atsakymas) ir 10 dienų izoliacija.

Svarbu: „šviesoforo” reikalavimai galioja tik nepasiskiepijusiems ir nepersirgusiems asmenims. Persirgusiems COVID-19 ar vakcinuotiems pagal pilną vakcinacijos schemą testuotis ir izoliuotis nereikia. Asmuo turi turėti gydymo įstaigos pažymą ar sertifikatą apie persirgimą 180 dienų laikotarpiu iki atvykimo, arba atliktą vakcinaciją. 

Vaikams iki 16 m. nėra reikalavimo prieš atvykstant į Lietuvos Respubliką turėti neigiamą tyrimo atsakymą, jį galima atlikti (jei reikės) grįžus į Lietuvą.

 • Vaikams iki 12 metų, atvykusiems iš raudonai ir pilkai zonai priskiriamų šalių, izoliacija netaikoma.
 • Vyresniems vaikams (nuo 12 iki 16 metų), atvykusiems iš raudonai ir pilkai zonai priskiriamų šalių, izoliacija netaikoma tuo atveju, jeigu jie turi neigiamą testo (PGR/RAT) rezultatą. Jei tyrimas atliekamas Lietuvoje, privaloma izoliuotis iki tyrimo rezultato gavimo.
 • Vyresniems vaikams (nuo 12 iki 16 metų), atvykusiems iš geltonai zonai priskiriamų šalių, privalomas PGR tyrimas, kuris turi būti atliktas 3–5 dieną po atvykimo.

Prieš keliaudamas atostogauti, būtinai susipažink su saugumo reikalavimais užsienio valstybėse.

Atnaujinta: 2021-09-21

Prašome užpildyti privalomus laukus!
Jūsų žinutė sėkmingai išsiųsta!
Nepavyko išsiųsti žinutės, patikrinkite laukelius.
Galite susisiekti el. paštu: labas@makalius.lt