ES skaitmeninis COVID sertifikatas bei šalys, iš kurių grįžus nereikia saviizoliuotis

ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas yra dokumentas, kuris patvirtina, kad jo savininkas buvo paskiepytas nuo COVID-19, yra persirgęs COVID-19 arba turi neigiamą COVID-19 tyrimo rezultatą. Keliaujant į užsienį, tokiems asmenims gali būti taikomi švelnesni ribojimai. Pažymėjimus LR piliečiai gali gauti prisijungę prie e-sveikatos portalo arba pas šeimos gydytoją. Šiuo metu visose Europos Sąjungos šalyse galioja šis sertifikatas. Beje, šį sertifikatą, kaip tinkamą dokumentą kelionei, pripažįsta Turkija ir Marokas.

Prieš keliaudamas atostogauti, būtinai susipažink su saugumo reikalavimais užsienio valstybėse.

Kas gali pasinaudoti sertifikatu ir kaip jį gauti?

ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas įrodo, kad asmuo:

 • Buvo paskiepytas nuo COVID-19 ligos:
  „Comirnaty“ (gamintojas „BioNTech ir Pfizer) vakcina ir praėjo 2 savaitės po antrosios dozės suleidimo;
  „Janssen“ (gamintojas „Janssen Pharmaceutica NV“) vakcina ir praėjo 2 savaitės po vakcinos dozės suleidimo;
  „Moderna“ (gamintojas „Moderna) vakcina ir praėjo 2 savaitės po antrosios dozės suleidimo;
  „Vaxzevria“ (gamintojas „AstraZeneca“) vakcina ir praėjo 2 savaitės po antrosios dozės suleidimo;
 • Yra persirgęs COVID-19 liga (galioja 180 d. nuo teigiamo COVID-19 PGR tyrimo paėmimo dienos);
 • Turi COVID-19 tyrimo neigiamą rezultatą (PGR arba antigenų testų).

1. Norėdami gauti ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą, naršyklės lange surinkite www.esveikata.lt . Spauskite „Prisijungti“:

 

2. Susipažinkite ir pažymėkite, kad „Su Pacientų, besijungiančių prie ESPBI IS portalo, supažindinimo forma susipažinote. Patvirtinkite savo tapatybę, naudodamiesi IPasas.lt arba Elektroninių valdžios vartų platforma (per banką arba elektroniniu parašu).

3. Sėkmingai patvirtinę tapatybę, ekrane pamatysite skiltį „Pažymėjimai“. Spustelėkite „Atsisiųsti ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą“. Išsisaugokite dokumentą išmaniajame įrenginyje arba atsispausdinkite.
Jei matote, kad turite ne vieną pažymėjimo formą (vakcinacijos, persirgimo ar tyrimo) – pasirinkite tą, kurio Jums reikia.

Lietuvoje išduodamo ES skaitmeninio COVID sertifikato pavyzdys:

Saugumo reikalavimai grįžtantiems į Lietuvą

Registracija NVSC ir pildoma anketa

Asmenims, atvykstantiems į Lietuvą iš Europos ekonominės erdvės (EEE) valstybių, Šveicarijos Konfederacijos, Jungtinės Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystės, Andoros Kunigaikštystės, Monako Kunigaikštystės, San Marino Respublikos ir Šventojo Sosto (Vatikano Miesto Valstybės), keliaujantiems vežėjų organizuojamais ir vykdomais tarptautinio susisiekimo maršrutais reguliariais, specialiais ir užsakomaisiais reisais visų rūšių transportu jokių anketų pildyti nereikia.

Asmenys, grįžtantys iš kitų nei ankščiau paminėta valstybių, privalo užpildyti KELEIVIO ANKETĄ (ne ankščiau nei likus 48 val. iki kelionės) ir prieš patekdami į transporto priemonę pateikti vežėjui užpildytos elektroninės anketos patvirtinimą (QR kodą). Atvykstantys į Lietuvą savo transportu iki Lietuvos Respublikos sienos kirtimo momento privalo užpildyti KELEIVIO ANKETĄ.

COVID-19 testas ir reikalingi dokumentai

Į Lietuvą iš Europos ekonominės erdvės valstybių, Šveicarijos Konfederacijos, Jungtinės Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystės, Andoros Kunigaikštystės, Monako Kunigaikštystės, San Marino Respublikos ir Šventojo Sosto (Vatikano Miesto Valstybės) atvykusiems keliautojams, nepriklausomai nuo vakcinacijos ar persirgimo statuso, testo reikalavimas nėra taikomas.

Reikalavimai asmenims, į Lietuvą atvykstantiems iš trečiųjų šalių. 

Visus reikalingus dokumentus (neigiamo COVID-19 tyrimo atsakymą, pažymą ar išrašą apie persirgimą COVID-19 liga arba paskiepijimą) patariame turėti anglų kalba., tam, kad kitos valstybės oro uoste, registracijos į skrydį metu, registracijos agentui nekiltų neaiškumų, o tuo pačiu ir keleiviui nesudarytų papildomų nepatogumų ir jam būtų leista išvykti. Jei keleivis neturi galimybės pateikti originalaus dokumento anglų kalba, rekomenduojame turėti jo vertimą, patvirtintą vertimo biuro antspaudu.

Prieš keliaudamas atostogauti, būtinai susipažink su saugumo reikalavimais užsienio valstybėse.

Atnaujinta: 2022-03-09

Prašome užpildyti privalomus laukus!
Jūsų žinutė sėkmingai išsiųsta!
Nepavyko išsiųsti žinutės, patikrinkite laukelius.
Galite susisiekti el. paštu: labas@makalius.lt