Kokkino Nero – Graikijos raudonųjų vandenų kurortas

Kas gali būti geriau už smėlėtus paplūdimius, saulėtas dienas ir besišypsančius žmones? Siūlau tau aplankyti Kokkino Nero – dar kitaip vadinamą raudonųjų vandenų kurortu, kuris jau spėjo užkariauti Europos poilsiautojų širdis. Šis svetingas miestelis, esantis saulėtos Graikijos rytinėje pakrantėje, šalia Egėjo jūros, išsiskiria savo įspūdingu kraštovaizdžiu. Kokkino Nero supa kalnai, miškai ir daugybė uolėtų bei smėlio paplūdimių, iš kurių kiekvienas išsirinks sau patraukliausią. Legendos pasakoja, jog Kokkino Nero kurorte anksčiau buvo įsikūręs senasis miestas Evrimenas, į kurio fontaną įmetus auksinius papuošalus, žmogus tapdavo akmeniu. Tačiau magija tuo nesibaigia... Kurorto pavadinimą apibūdina mieste tekančio terminio šaltinio rausvas vanduo, turintis gydomųjų savybių ir kiekvienais metais pritraukiantis vis daugiau smalsuolių. Nebijok būti užkalbintas draugiškų Kokkino Nero miesto gyventojų – malonus pokalbis ir šypsena paliks neišdildomus kelionės įspūdžius!

Lankytinos vietos

Osa kalnas

Dar kitaip vadinamas Kisavos kalnu, kuris susideda iš kristalinių uolų ir driekiasi Larisos regione, rytų Tesalijoje. Rytinėse šio kalno pusėse gausu upelių, ežerų ir stačių uolų. Graikų mitologijoje teigiama, jog milžinai broliai Otas ir Efialtas...

Calypso kanjonas

Mėgstantys aktyvų laisvalaikį ir sportą gamtoje, galės pasimėgauti plaukiojimu baidarėmis, maudynėmis natūraliuose, krioklių suformuotuose baseinuose ar pasivaikščiojimu Kokkino Nero kaimynystėje, Kisavos srityje esančiame „Calypso“ kanjone. Tai...

Terminiai baseinai

Lankantis Kokkino Nero kurorte – nuodėmė neužsukti pasimėgauti spa procedūromis gydomųjų galių turinčiuose terminiuose baseinuose. Į juos vanduo atiteka iš Kokkino Nero regione esančio šaltinio ir išsiskiria raudona spalva, kurią lemia geležies...

Paplūdimiai

Kokkino Nero kurorte yra du pagrindiniai paplūdimiai, išsiskiriantys švariu, skaidriu vandeniu, ir gražia aplinka. Paplūdimiuose galėsite mėgautis ne tik saulės voniomis, jūros bangomis (vasarą vandens temperatūra siekia 24oC), bet ir nardymu...

Nakvynė

Kokkino Nero miesto centre ir šalia esančiose apylinkėse galima atrasti įvairių svečių namų, kuriuose nakvynė parai kainuoja nuo 40 €. Norintiems pasimėgauti nuostabiais vaizdais, atsiveriančiais į Egėjo jūrą, puikus pasirinkimas –3* viešbučiai. Juose dviviečių kambarių kaina parai svyruoja nuo 110 € su įskaičiuotais pusryčiais. Toliau nuo miesto centro įsikūrusiuose 4* viešbučiuose, nakvynė gali kainuoti nuo 63 € iki 90 €.

Transportas

Kokkino Nero – nedidelis miestas, todėl paplūdimius pasieksi pėsčiomis. Viešasis transportas čia važiuoja retai, todėl norintiems aplankyti aplinkinius regionus, geriausias pasirinkimas yra išsinuomoti automobilį arba pasinaudoti „Kiwitaxi“ pervežimo paslaugomis.

Maistas

Graikiška virtuvė yra vertinama kaip viena geriausių pasaulio virtuvių, pasižyminti viduržemio jūros tradicijomis: patiekaluose dažnai naudojamas česnakas, alyvuogių aliejus, vynuogių lapai, daržovės, aviena bei žuvis. Pagrindinį graikų maistą sudaro vienas patiekalas ir keletas salotų rūšių, sūrių, alyvuogių, vynas bei duona. Prieš pagrindinį patiekalą yra patiekiamas užkandis.

Kokkino Nero kurorte yra keli graikų kultūrai būdingi restoranai, dar kitaip vadinami tevernomis, kuriose kainos už didesnį patiekalą prasideda nuo 6 eurų. Brangiausios – jūros gėrybės. Prie kiekvieno patiekalo yra patiekiamas ąsotis su vandeniu, vaišinama saldumynais, kartais net ir alkoholiniais gėrimais. Nenustebkite, jog bus paskaičiuotas kelių eurų aptarnavimo mokestis.

Tradiciniai patiekalai:

Šaltieji užkandžiai:

 • Duona su įvairiais žolelių, razinų arba sūrio įdarais.

 • Sūriai – feta, kealotyris (avies sūris su aštriu skoniu), kasseris (geltonas kietas sūris).

 • Salotos – kopūstų, baklažanų, graikiškos.

 • Burekas – sloksniuota tešla su įvairiais įdarais.

 • Tiganita – alyvų aliejuje virtos daržovės.

 • Sagaki – patiekalai, patiekiami karšti, specialioje keptuvėje.

Pagrindiniai patiekalai:

 • Jemista – ryžiais įdarytos daržovės.

 • Lachanorizo, prassorizo, spanakorizo – daržovių troškiniai su ryžiais.

Žuvis ir jūros gėrybės

 • Suvlaki – šašlykai iš erienos arba kiaulienos su pomidorais, agurkais, svogūnais ir pikantišku padažu.

 • Kleftiko – mėsa su kaulu.

Desertai:

 • Saldūs sausainiai, primenantys turkiškus saldumynus.

 • Karidopita – graikiškų riešutų pyragas.

 • Galaktoburekas – varškės pyragas.

Klimatas

Kokkino Nero yra puikus pasirinkimas, pavargusiems nuo lietaus ir šalto oro. Čia vyrauja Viduržemio jūros klimatas – švelnios žiemos ir karštos vasaros. Mieste vidutinė metinė oro temperatūra siekia 16,3oC, pavasarį pakyla iki 18 oC, todėl tai puikus metas kelionėms. Mažiausiai kritulių iškrenta vasarą, jos gana karštos – temperatūra liepos mėnesį įkaista iki 31oC. Šalčiausi mėnesiai – gruodis ir sausis, daugiausia kritulių iškrenta rudenį. 

Panašios kryptys

Liubliana – neatrastas Europos perliukas
Florencija - Italijos meno ir kultūros sostinė
Briuselis - šarminga Europos sąjungos sostinė
Vietnamas – vaizdingų kraštovaizdžių, papročių, kultūros ir skanios virtuvės popuri
Prašome užpildyti privalomus laukus!
Jūsų žinutė sėkmingai išsiųsta!
Nepavyko išsiųsti žinutės, patikrinkite laukelius.
Galite susisiekti el. paštu: labas@makalius.lt